Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Brojilo za struju mi se vrti, cak i kad ugasim sve zivo

[es] :: Elektrotehnika :: Brojilo za struju mi se vrti, cak i kad ugasim sve zivo

[ Pregleda: 1202 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar1992
Aleksandar Milenkovic
Johnson Electric
Nis,Srbija

Član broj: 320158
Poruke: 202
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+2 Profil

icon Brojilo za struju mi se vrti, cak i kad ugasim sve zivo25.12.2023. u 21:41 - pre 4 meseca
Cao svima. Kupio sam klimu GREE evo muse 12k. Nesto me nateralo da jutros pogasim sve zive uredjaje u mojoj kuci. Pogasio sam sve sto sam mogao, bas sve. Brojilo je usporilo, dosta usporilo. Ali se i dalje vrtelo jako sporom brzinom.
Brojilo je staro analogno, ugradjeno 83' godine cini mi se, kad je kuca pravljena. Pre par meseci nas je nesto sklopka zezala da nece da izbacuje. Kupio sam novu koja nije bas isti model,nismo je jos ugradili jer ima valjda neke sine na koje se ugradjuje, a mi te sine nemamo. Pa kad napravimo neki spoj, sklopka obicno nece da izbaci. Nekad izbaci, nekad ne. Nismo bas skoro proveravali. Kabl ide pod zemljom nekih 50 metara i tu se nalazi bandera sa EPS ormarom koji meri struju.
Evo sutra mogu opet da probam, ali ovaj put da povadim sve osigurace, umesto da gasim uredjaje i kablove. Dali je moguce da se brojilo pokvarilo ili je neki drugi problem?
acika1992
 
Odgovor na temu

vucko47
Užice

Član broj: 303041
Poruke: 1542



+174 Profil

icon Re: Brojilo za struju mi se vrti, cak i kad ugasim sve zivo25.12.2023. u 21:45 - pre 4 meseca
Povadi sve osigurače pa onda proveri brojilo a sklopka se postavlja na DIN šinu.
Sinan Hasan Jašar Šaban...
 
Odgovor na temu

Aleksandar1992
Aleksandar Milenkovic
Johnson Electric
Nis,Srbija

Član broj: 320158
Poruke: 202
*.fco.mts.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Brojilo za struju mi se vrti, cak i kad ugasim sve zivo25.12.2023. u 23:39 - pre 4 meseca
Ajde povadicu ih sutra sve. Onda bi moralo brojilo da stane. Javljam se.
acika1992
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Brojilo za struju mi se vrti, cak i kad ugasim sve zivo26.12.2023. u 06:06 - pre 4 meseca
Nemoj da ih bukvalno povadis, iskljuci ih samo ako su automatski. Ako su sa licnom onda ih odvij.

Nisam te razumeo da li na banderi imas novo digitalno brojilo ili je to staro tamo? Ako je novo, u ormanu imas osigurac koji sluzi kao limiter, ugasi prvo njega pa prati potrosnju (na digitalnom brojilu imas informaciju o trenutnoj potrosnju). Trebalo bi da imas kljuc od tog dela gde su osiguraci.

Trece, uredjaji koji kazes da su pogaseni moraju biti iskljuceni iz struje jer ako nije tako imaces potrosnju neku malu. Punjaci, televizori, audio sistemi, bukvalno sve to radi na stand by, nikad nije pogaseno skroz kao sto kazes.

Cetvrto, probaj na samoj sklopci da pritisnes taster TEST, ako je ispravna odradice tj. ugasice struju. Takodje, da bi sklopka ispravno radila kroz nju mora da prodju sve tri faze i nultni vod. Ako imas monofaznu onda ta jedna faza i nultni vod.

Naravno, kvar brojila je takodje moguc vrlo lako.
 
Odgovor na temu

Aleksandar1992
Aleksandar Milenkovic
Johnson Electric
Nis,Srbija

Član broj: 320158
Poruke: 202
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Brojilo za struju mi se vrti, cak i kad ugasim sve zivo27.12.2023. u 16:48 - pre 4 meseca
Pozdrav. Jesam, vadio sam sve iz struje. U ormaru ima nesto sto svetli, vidi se narocito u mraku, ja mislim da je to ta nova generacija digitalnih brojila? Ja kljuc nemam, znas li mozda da li po zakonu mogu da imam jedan primerak kljuca??
acika1992
 
Odgovor na temu

radicmx

Član broj: 84201
Poruke: 721
*.mediaworksit.net.



+38 Profil

icon Re: Brojilo za struju mi se vrti, cak i kad ugasim sve zivo27.12.2023. u 18:31 - pre 4 meseca
Mozes li ti ta brojila da slikas ili snimis. Spominjes i staro analogno i nova digitalno brojilo.
Pises FID sklopku kupio si istu kao i staru ali ne mozes da montiras jer nemas sinu.
Kako je montirana stara FID?
 
Odgovor na temu

Aleksandar1992
Aleksandar Milenkovic
Johnson Electric
Nis,Srbija

Član broj: 320158
Poruke: 202
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Brojilo za struju mi se vrti, cak i kad ugasim sve zivo28.12.2023. u 17:01 - pre 4 meseca
pozdrav RADICMX. u kuci je stara analogna, a na banderi nova digitalna brojila. imamo kljuc od ormara, ne od celog. nego samo od tog dugmeta koje kompletno gasi struju do moje kuce.

ne znam sta tacno da slikam, ali izgleda ovako: https://elektrostar.rs/image/c...ta/product/0080011-600x600.jpg
acika1992
 
Odgovor na temu

radicmx

Član broj: 84201
Poruke: 721
*.mediaworksit.net.



+38 Profil

icon Re: Brojilo za struju mi se vrti, cak i kad ugasim sve zivo28.12.2023. u 18:07 - pre 4 meseca
Po tome ti na ulici imas digitalno brojilo sa kojeg ti distribucija ocitava potrosnju struje..
Na kuci to analogno je verovatno neko kontrolno brojilo.

Ako se desio spoj izmedju faze i nule, FID sklopka ne treba da izbaci. U tom slucaju treba osigurac da izbaci.
Ali nemoj sam praviti kratak spoj, testiraj FID na tasteru..
I ako mozes iskljuciti FID sklopku, kad iskljucis onda proveri dali ti vrti brojilo.
Mozes proveriti i na banderi. Ta digitalna imaju diodicu koja blinkne, pise i negde na njemu mozda 1000impulsa je 1KWh
 
Odgovor na temu

mrkabrka
leon zupanec
Stigo u Pemziju
beograd

Član broj: 337437
Poruke: 987
87.116.163.*



+60 Profil

icon Re: Brojilo za struju mi se vrti, cak i kad ugasim sve zivo28.12.2023. u 19:39 - pre 4 meseca
To se lako resava obicnom cackalicom -ono pojes pljesku i ondak sacuvac cackalicu i ubodes u ono sto se vrti...pa da vidis racun za struju nema...
 
Odgovor na temu

dvp
Beograd

Član broj: 304229
Poruke: 242
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Brojilo za struju mi se vrti, cak i kad ugasim sve zivo29.12.2023. u 07:50 - pre 4 meseca
Citat:
Aleksandar1992:
Pozdrav. Jesam, vadio sam sve iz struje. U ormaru ima nesto sto svetli, vidi se narocito u mraku, ja mislim da je to ta nova generacija digitalnih brojila? Ja kljuc nemam, znas li mozda da li po zakonu mogu da imam jedan primerak kljuca??


Ako imaš prozorče kroz koje možeš da vidiš displej brojila (ili brojčanik ako je staro) to
je dovoljno u smislu zakona.
Po meni nije dobro rešenje po kome imaš slobodan pristup limitatorima ... taj deo bi trebao da bude
pod ključem koji bi ti trebao da imaš.
Ovako ... ispada da su ti limitatori na javnoj površini i svaki zlonamerni prolaznik može u svakom trenutku da
ti isključi kompletno napajanje u kući. To nije ok ali je to takvo rešenje za sada.

Neko naredno rešenje ka kome se ide je da kad ti padne neki od limitatora
moći ćeš da podigneš limitator i da dobiješ napajanje, a pri narednom i učestalom
iskakanju brojilo ti neće propuštati napajanje betz obzira što podigneš limitator
već ćeš morati da ili rasteretiš tu fazu ili da središ instalaciju ... ili ako je sve ok
prosto trošiš više od odbrenog pa od Elektrodistibucije tražiš pojačanje odobrene snage u smislu pojačanja limitatora.

Uglavnom najbolja provera je da isključiš ta 3 limitatora na ormanu na stubu i
tada brojilo ne sme da beleži potrošnju. Ako kojim slučajem beleži ... ne vredi da zoveš Elektrodistribuciju
jer se radi o krađi između tvog mernog mesta i kuće a to nije u njihovoj nadležnosti.
Zoveš električara da ti proveri tu vezu merni orman - zgrada i šta se tu uopšte događa.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: Brojilo za struju mi se vrti, cak i kad ugasim sve zivo

[ Pregleda: 1202 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.