Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Za koliko je pogrešio Žil Vern?

elitemadzone.org :: MadZone :: Za koliko je pogrešio Žil Vern?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 10320 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1359
*.dynamic.a1.rs.



+561 Profil

icon Re: Za koliko je pogrešio Žil Vern?12.01.2024. u 20:51 - pre 4 meseca
Propaganda! I Čambrizo ima standard, ali je blizu ekvadora.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 735
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+594 Profil

icon Re: Za koliko je pogrešio Žil Vern?13.01.2024. u 03:08 - pre 4 meseca
Ako se ja pitam ja sam više za to Gaj ostrvo. Ako već treba da se opali ... neka se opali kako treba! Nije tu toliko bitan stanard, bitna je volja i broj ljudi spremnih da se "žrtvuju" za pomenuti projekat.

E sad postoji i druga strana priče. Bora kaže da je na pomenutom ustrvu hladno što automatski za sobom povlači odredjene poteškoće ako ne oko ničega drugag onda oko toga kako uspešno uspraviti celu napravu i držati je uspravno dovoljno dugo da hitac bude uspešno ispaljen.
Verujem da bi u nekim toplijim krajevima lansiranje ili barem ta faza bila mnogu lakše ostvarena.
Da ne pominjem činjenicu da je pomenuto ostrvo ne naseljeno tako da bi dodatni problem bio dovesti lujde koji će da odrade posao kako treba. Radnu snagu tog tipa mnogo je lakše naći u krajvima bleže ekvatoru.
 
Odgovor na temu

kosmopolita
Balkan

Član broj: 257864
Poruke: 124



+21 Profil

icon Re: Za koliko je pogrešio Žil Vern?13.01.2024. u 06:17 - pre 4 meseca
Ovo oko opaljivanja je miniranje a miniranje nije lansiranje.
Prema tome ovo opaljivanja je offtopic.
Interesantno da se ovde ne brise offtopic.

Evo nesto slično ali ipak neko lansiranje:
Video sam snimak u kojem bure leti u vazduh nekih 10 metara.
To je negde ovde neka brojna ekipa uradila.
To su uradili eksplozijom i to nije bas lansiranje ali nije ni opaljivanja.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1359
87.116.166.*



+561 Profil

icon Re: Za koliko je pogrešio Žil Vern?13.01.2024. u 08:50 - pre 4 meseca
Citat:
dusanboss: Ako se ja pitam ja sam više za to Gaj ostrvo. Ako već treba da se opali ... neka se opali kako treba! Nije tu toliko bitan stanard, bitna je volja i broj ljudi spremnih da se "žrtvuju" za pomenuti projekat.


Drago mi je da si se odlučio za lokaciju koja ti je bliže srcu, možeš početi, ademare će ti praviti društvo, Bora kaže da se računa i na njega, al taj je svaki put ispalio :)

Citat:
kosmopolita:
Evo nesto slično ali ipak neko lansiranje:
Video sam snimak u kojem bure leti u vazduh nekih 10 metara.


Karbid i voda daju acetilen koji kad eksplodira lansira bure u vazduh, deca se interesuju za hemiju, bitno je samo da neko od radoznalaca ne bude u buretu u tom trenutku ..
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8106



+1760 Profil

icon Re: Za koliko je pogrešio Žil Vern?13.01.2024. u 09:19 - pre 4 meseca
Jedno dobronamerno pitanje ?

Zar je moguce u temi o nekakvoj Jadnoj knjizici , u kojoj je Lupetanje iz 19. veka , o ispaljivanju bilo cega , topom na Mesec , a tema je jelte "racionalizacija " Fantazijskog Lupetanja , coveka koji je bio Pravnik i to ne onaj Najbolji u Istoriji , Srbije !

Znaci zar je moguce u ovakvoj temi biti " offtopic" ?


O.K. znam da ko god procita ovaj post ce pomisliti da moze biti offtopic .

Jer sve sto nije 100 % na liniji drvljenja o Lupetanju iz 19. veka o Pucanju na mesec je offtopic ?
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Za koliko je pogrešio Žil Vern?13.01.2024. u 09:31 - pre 4 meseca
Knjiga očigledno nije jadna čim se posle toliko godina još uvek priča o njoj.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1359
87.116.166.*



+561 Profil

icon Re: Za koliko je pogrešio Žil Vern?13.01.2024. u 11:43 - pre 4 meseca
Citat:
ademare:
Jedno dobronamerno pitanje ?

Zar je moguce u temi o nekakvoj Jadnoj knjizici , u kojoj je Lupetanje iz 19. veka , o ispaljivanju bilo cega , topom na Mesec , a tema je jelte "racionalizacija " Fantazijskog Lupetanja , coveka koji je bio Pravnik i to ne onaj Najbolji u Istoriji , Srbije !

Znaci zar je moguce u ovakvoj temi biti " offtopic" ?

O.K. znam da ko god procita ovaj post ce pomisliti da moze biti offtopic .

Jer sve sto nije 100 % na liniji drvljenja o Lupetanju iz 19. veka o Pucanju na mesec je offtopic ?


Ma opušteno, opis madzone je da je za teme koje ne spadaju u opis drugih tema, što će reći sam po sebi je off topic, nekad je služio za zabavu, a od kako manje ljudi pojavili su se neki čudni koji bi sasvim ozbiljno nešto da rasprave na nekih 150 strana.

Sa druge strane tvoje učešće jeste malo čudno, prvo si drvio o jugoslovenskom svemirskom programu, pa onda o raketi Viktor, i na kraju o gej ostrvu, jednom rečju ama baš ništa na temu? Tema je jednostavna dokle tačno, ili bar približno, bi stigao takav hitac? Pretpostavljam da ne znaš balistiku pa zato ne umeš da odgovoriš.

A što se tiče Žil Verna on je jedan od pionira naučne fantastike, dosta je i pratio razvoj nauke u svoje vreme, a imao je i nekih pogodaka, tipa: raketa nosač za put na Mesec se zvala Kolumbija, kao njegov top Kolumbijad, u oba slučaja posveta Kristoferu Kolumbu. Takođe putovanje je trajalo 4 dana kao kod njega kad se hitac ispali 97 sati ranije, verovatno ima još nego ne mogu da se setim ..

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Za koliko je pogrešio Žil Vern?13.01.2024. u 11:49 - pre 4 meseca
Citat:
ademare: Znaci zar je moguce u ovakvoj temi biti " offtopic" ?

Jeste. Za spisak primera pogledaj svoje poruke
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8106



+1760 Profil

icon Re: Za koliko je pogrešio Žil Vern?13.01.2024. u 12:04 - pre 4 meseca
Dobronamerno pitanje, vidim da mnogi Nisu razumeli , Nije bilo pravo pitanje !

I nije bilo potrebno davati na njega odgovor !

Jer ste odgovorom na njega , otisli u offtopic


Administrator foruma, je prvi spomenuo Srpski svemirski program !

Zar bi on Offtopicio

Posle toga je usledilo nekoliko postova vise clanova , jer im je to bilo ocigledno mnogo zanimljivije nego prica o "Pucanju na Mesec " !


Cuveno Gej ostrvo koje provejava s vremena na vreme , je pokusaj duhovitosti !

Da li se nekome to svidelo ili nije je stvar licnog ukusa da li im je nesto duhovito ili nije !


Dosadna je ova tema jako !


I sta cu ti ja Majore , kada je tu na temi Najbolji Pravnik u Istoriji Srbije ? Naravno ne onaj sa TV vec izvesni " Djoka " !

Covek se u sve razume kao taj Pravnik sa TV-a . I najbolji je u svemu .

Trenutno Najbolji Balisticar , sutra ce biti Najbolji Biolog , Venerolog ili Mali Hemicar , vec kakva tema bude


Eto daleko sam ja od najboljih . Mali Edit da ne menjam sta pise. Napisao sam Srpski , a radi se o SFRJ tj, Jugoslovenskom svemirskom programu !

[Ovu poruku je menjao ademare dana 13.01.2024. u 13:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1359
77.243.27.*



+561 Profil

icon Re: Za koliko je pogrešio Žil Vern?13.01.2024. u 13:19 - pre 4 meseca
Dimkoviću se posebno zahvaljujem što je uz pomoć samo jedne rečenice uspeo da mi navali trolove, gremline i gobline za vrat. To je veština, nije za džabe moderator :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8106



+1760 Profil

icon Re: Za koliko je pogrešio Žil Vern?13.01.2024. u 13:37 - pre 4 meseca
Idi begaj Majore .

Ti koji si Zvanicno , potpuno Zasluzeno na forumu proglasen za NATO Trola , nekoga nazivas Trolom ??

Mi smo male bebe za tebe !


Ako mozes objektivno da se postavis , i sam ces (ako ti to vec nije bila namera) Videti da je cela ova Tvoja Tema , samo jedno Trolvanje od prvog Posta !

Uber Pro Trolovanje !


 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3459

Jabber: djoka_l


+1464 Profil

icon Re: Za koliko je pogrešio Žil Vern?13.01.2024. u 13:41 - pre 4 meseca
@ademare A ti u svakoj temi moraš da uzmeš Đoku u usta?
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Za koliko je pogrešio Žil Vern?13.01.2024. u 13:48 - pre 4 meseca
Ljudi, razumem da ste nervozni, ali mislim da imam rešenje! U 2001: Odisjeja u svemiru opisana je tehnologija kojom se mogu prevazići mnogo veća ubrzanja od 49000g.



Prvo treba da nađemo monolit koji je zakopan negde na tamnoj strani Meseca. Nakon toga idemo do Japeta da pokupimo tehnologiju.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8106



+1760 Profil

icon Re: Za koliko je pogrešio Žil Vern?13.01.2024. u 14:07 - pre 4 meseca
Nemoj tako Djoko . Nisam te uporedio ni sa kakvom bitangom ili tako nesto nego sa preCednikom !

I to samo po znanju .

Ako te to vredja, izvini !
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1359
87.116.166.*



+561 Profil

icon Re: Za koliko je pogrešio Žil Vern?13.01.2024. u 15:51 - pre 4 meseca
Citat:
ademare: Idi begaj Majore .
Ti koji si Zvanicno , potpuno Zasluzeno na forumu proglasen za NATO Trola , nekoga nazivas Trolom ??
Mi smo male bebe za tebe !

Ako mozes objektivno da se postavis , i sam ces (ako ti to vec nije bila namera) Videti da je cela ova Tvoja Tema , samo jedno Trolvanje od prvog Posta !
Uber Pro Trolovanje !


Zar ja koji sam konsultovao da nam je nato zlikovac ukrao Vidasil da budem proglašen za trola, nešto ti se pomešalo, pogotovo ne zvanično. Tema nije trol, ali mi nije problem da odgovaram na tvoj off topic, to mi dođe kao odmor i pauza od teme.

Citat:
Bora Sonar:
Prvo treba da nađemo monolit koji je zakopan negde na tamnoj strani Meseca. Nakon toga idemo do Japeta da pokupimo tehnologiju.


Onaj zemaljski monolit sam već našao, ali nisam hteo da pipam da ne postanem pametniji, posle tek on odleti na tamnu stranu meseca ..
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mob.proxad.it.



+2284 Profil

icon Re: Za koliko je pogrešio Žil Vern?13.01.2024. u 16:44 - pre 4 meseca
Citat:
ademare:
Ti koji si Zvanicno , potpuno Zasluzeno na forumu proglasen za NATO Trola , nekoga nazivas Trolom ??

Opet i opet, Major na ovoj temi nije proglasen nikakvim nato trolom. Svaka tema je zaseban entitet. Ali uzalud ti ja to objasnjavam, ocigledno ne raspolazes intelektualnim kapacitetima neophodnim da se to shvati.

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8395
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: Za koliko je pogrešio Žil Vern?13.01.2024. u 17:19 - pre 4 meseca
Ako je neko NATO trol na jednoj temi, on je to i na svakoj drugoj ;)

Postoji i sasvim razumljiva uzrečica: Jednom NATO trol - uvek NATO trol.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1359
87.116.166.*



+561 Profil

icon Re: Za koliko je pogrešio Žil Vern?13.01.2024. u 17:30 - pre 4 meseca
Citat:
Darko Nedeljković:
Opet i opet, Major na ovoj temi nije proglasen nikakvim nato trolom. Svaka tema je zaseban entitet. Ali uzalud ti ja to objasnjavam, ocigledno ne raspolazes intelektualnim kapacitetima neophodnim da se to shvati.


Ni na ovoj, ni na bilo kojoj drugoj, čak sam nekoliko puta pitao Je l pobedila naša Rusija, ali ta pitanja mi obrisali pravi nato trolovi ..

Ali samo ga vi zadevajte, svemirski program, Viktor rakete, gej ostrva, a sad i nato .. neverovatan repertoar.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mob.proxad.it.



+2284 Profil

icon Re: Za koliko je pogrešio Žil Vern?13.01.2024. u 18:04 - pre 4 meseca
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Ako je neko NATO trol na jednoj temi, on je to i na svakoj drugoj ;)

Postoji i sasvim razumljiva uzrečica: Jednom NATO trol - uvek NATO trol.

Ne slazem se. Neko moze da bude trol kalavgod na jednoj temi, a na drugoj ozbiljan i koristan diskutant, to je aksiom. Uostalom, postoje ljudi koji ne prate sve sto se napise na temi i ako cemo u jednoj temi komentarisati sta neko pise na drugoj, onda nam i ne trebaju sve ove hiljade tema, nego samo jedna u kojoj svako pise o cemu hoce.

Da li si ti to upravo podrzao offtopic? Ako jesi onda da ti se i ja pridruzim - glupo je da se ja zalazem za kvalitet diskusije ako si ti protiv?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mob.proxad.it.



+2284 Profil

icon Re: Za koliko je pogrešio Žil Vern?13.01.2024. u 18:09 - pre 4 meseca
Citat:
MajorFatal:
Ali samo ga vi zadevajte, svemirski program, Viktor rakete, gej ostrva, a sad i nato .. neverovatan repertoar.

Nista onda - pamti pa vrati. Prekopaj sta je neko nekad napisao, pa mu vrati to u nekoj desetoj temi, nskon N meseci. Ne mogu da verujem da sam ti savetovao nesto sto smatram najodvratnijom nekulturom, ali umoran sam vise, ako ne mogu da pobedim trolove onda cu im se pridruziti!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Za koliko je pogrešio Žil Vern?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 10320 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.