Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows Console application cleanup

[es] :: C/C++ programiranje :: Windows Console application cleanup

[ Pregleda: 1924 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Riste Pejov
Team Leader/Senior Software Developer @
Ein-Sof ltd Skopje
Skopje, Macedonia

Član broj: 128
Poruke: 571
217.16.77.*

Jabber: richie@bagra.net.mk
ICQ: 154236769
Sajt: riste.softver.org.mk


Profil

icon Windows Console application cleanup 08.06.2004. u 14:33 - pre 242 meseci
Imam Windows konzolnu aplikaciju sa vise niti i treba mi nacin da signaliziram niti da oni urade clean up.

Sve je ok, ali kako da moja main() funkcija zna kad windows ubija aplikaciju.
SetConsoleCtrlHandler radi samo u slucaju kada mi je aplikacija vezana za konzolu, t.e. ako u mojoj aplikaciji ne pozovem FreeConsole() i konzolni prozorcic stoji na desktopu.

Znaci moja aplikacija kad se startuje pozove FreeConsole i ostane u pozadini kako proces. Ima li nacina da detektiram kad mi korisnik ubije aplikaciju iz TaskManager-a ili uradi shutdown?

Isto tako registracija sistemskog servisa vec postoji u samoj aplikaciji ali sam korisnik treba odabrati dali zeli sistemski servis ili desktop process.

Pozdrav,
R.
People who think they know everything tend to irritate those of us who do.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Windows Console application cleanup 11.06.2004. u 13:24 - pre 242 meseci
Ako sam dobro razumeo, tebi je cilj da napravš ne konzolnu aplikaciju, već aplikaciju bez ikakvih prozora (čak ni konzolnog)? Ako je tako, bolje napravi klasičnu Win32 aplikaciju, samo nemoj da prikazuješ nikakve prozore. Što se poruka tiče, ako imaš message loop to ne bi trebalo da bude problem.
 
Odgovor na temu

Riste Pejov
Team Leader/Senior Software Developer @
Ein-Sof ltd Skopje
Skopje, Macedonia

Član broj: 128
Poruke: 571
217.16.77.*

Jabber: richie@bagra.net.mk
ICQ: 154236769
Sajt: riste.softver.org.mk


Profil

icon Re: Windows Console application cleanup 17.06.2004. u 08:08 - pre 241 meseci
Stari, ipak je to resenje. Ali ja opet moram nesto ikomplicirati stvari tako da sam uradio jos jednu malenu aplikaciju (sa message loop-om) koja ima ulogu guardian-a, i kada ta aplikacija umre ona signalizira sistemski event da ona druga uradi clean-up, jer sam zeleo da prava aplikacija ostane nepromenjena.

Pozdrav.
People who think they know everything tend to irritate those of us who do.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Windows Console application cleanup

[ Pregleda: 1924 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.