Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DVD - DivX player Skyvision LG888

[es] :: Multimedijalni uređaji :: DVD - DivX player Skyvision LG888

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 243607 | Odgovora: 943 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88807.11.2004. u 14:18 - pre 238 meseci
Nego, kad AUTOSTOPER objavi svoje saznjanje, valjda mu je onda i u interesu posto prodaje ovaj uredjaj da nam i kaze gde se moze skinuti taj firmver. Nadam se da nije samo marketinski potez kako bi privukao sto vise kupaca.
 
Odgovor na temu

Triad
Farscape

Član broj: 3526
Poruke: 283
*.teol.net.

Sajt: www.thaidragon.com/Index2..


Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88807.11.2004. u 17:08 - pre 238 meseci
Citat: TEX777
"2. Na SkyVision-u JESTE hardverski podrzan DTS i kada se ubaci DVD sa DTS zvukom sve radi, tj na plejerovom displeju se pojavi DTS znak, receiver prepozna DTS signal i sve radi OK.

Zbog ovoga sam pitao da li je novi firmware popravio problem sa prepoznavanjem DTS zvuka na DiVX diskovima."

Osjecam se duznim da prijavim svoje ovdje mozda ce biti od koristi...

Da Tex upravo se meni to desilo sa Danom Nezavisnosti, fajl odnosno film je inace skinut sa DC++ i ima u svom imenu AC3 sufiks ali kad ga pustim u LG888 zanimljivo pusta sve sto se desava sem razgovora glumaca ali pozadina i sve ide, ne znam kako to da objasnim.
Na racunaru kad sam pustio film prikazao je poruku
"File contains unkown audio data"
and shows of type "audio data : tag 8192"

Tag 8192 inace predstavlja AC# codec koji ja nisam imao u racunaru, cim sam instalirao tih 250KB codeca proradio je perfektno na compu, ali ostaje implementacija AC3-a na Sky-u koji ocigledno nije implementovan do kraja tako da mislim da ce samo novi FW moci to da rijesi jer je do softvera kao u ovom slucaju sto je bilo na kompu...?
Ali mi jos uvijek nije jasno sto je djelimicno pustao zvuk na LG-u a djelimicno jeste, ako radi ide sve jel tako??? ako ne ne ide uopste ???
Ne znam? Ako moze neko malo da mi razjasni to...
Diseq Stab HH120, Samsung 9500, Echostar 2110
Panasonic Sky-Digibox TU-DSB40, NDS card
M2 card & Titanium Blue card
SkySTAR 2 & G-SHDSL Cisco 2 MBps real
http://www.elitesecurity.org/tema/70943
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.rvkds.net.

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88807.11.2004. u 18:53 - pre 238 meseci
Pojava koju si opisao je cudna...kao da je reprodukovao deo zvucnog zapisa.

Medjutim, ti govoris o AC3 zvuku (DolbyDigital 5.1)...njega SkyVision reprodukuje perfektno i sa DVD-a i sa DiVX-a. Problem je u DTS zvuku (koji je bolji od AC3) koga SkyVision reprodukuje sa DVD-a, ali ne i sa DiVX-a.
 
Odgovor na temu

kleptomanija
Kristijan Spasojevic
Pozega

Član broj: 37553
Poruke: 11
213.244.205.*



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88807.11.2004. u 20:11 - pre 238 meseci
Pa hoce li neko konacno da nam kaze GDE JE TAJ PROKLETI FIRMWARE?!!!
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.rvkds.net.

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88807.11.2004. u 20:32 - pre 238 meseci
Pa sto ne pitas odma'...reci cu ti ja: bice u svim plejerima koji ce se uskoro pojaviti u prodaji...:)
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88807.11.2004. u 20:56 - pre 238 meseci
Moj Sky ne pušta DTS ni sa DVD-a a za divx-ove sa tim zapisom nisam ni znao tako da se izvinjavam.Izgleda da je u pitanju ista stvar kao kod Nea Pdx 77 kojeg sam imao ranije.Bilo je više vrsta istog plejera.Neki su imali DTS a neki ne.Razlika je bila u čipu.Trebalo bi da razjasnimo tu stvar oko DTS-a zbog potencijalnih kupaca.Dakle, neka svako ko može proveri i odgovori.
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88807.11.2004. u 21:12 - pre 238 meseci
U pravu je Tex, Autostoper najavljuje firmwer izgleda samo sa novo updejtovanim plejerima, samo je to zaboravio da kaze.
Gotovo je izvesno da Autostoper nezvanicno priznaje da je do sada prodavao macku u dzaku. Samim tim, svi koji su do sada kupili plejer izgleda kao da su namagarceni i jedni od onih koji su naseli na njegove hvalospeve na ovom forumu.
A od sada ce sve da steka?!? Jeli?
Plasim se da se jos jednom pokazalo da kupovati uredjaje od "sumnjivih" prodavaca znaci cisto bacanje para i nista vise.
Kada bi PIONEER 575 model imao podrsku za titlove onda bi bila suvisna rasprava dali pusta ovaj tonski zapis ili onaj. Toliko su se potrudili da su ugradili i dekoder za DVD-audio i SACD standarde i sve to za oko 200 evrica. Ruku na srce to nije mnogo i bez podrske za titlove.
Sreca njegova sto gotovo da nema alternative pa mu prolazi!
Toliko!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88807.11.2004. u 22:33 - pre 238 meseci
Pozdrav,
ovo je malo preslobodna kvalifikacija postupaka jednog od clanova foruma. Nezadovoljstvo se moze razumeti ali moramo biti svesni da ono sto Mara28 i ekipa rade po pitanju Nea predstavlja jednu vanserijsku dobru volju i trud i nije moguce uzimati tio kao reper za sva ostala dogadjanja. Sa druge strane, ukoliko se neko toliko potrudi i oko SV-a, moguce je i ovde doci do slicnih rezultata. Ne treba napadati ostale korisnike sto ne cine za zajednicu isto sto i pomenuta ekipa, to je svakako stvar izbora. Uostalom, postoji i trgovacki stav i zona poslovne tajne, to su stvari koje se provaljuju a ne poklanjaju. Mozda je bolje potruditi se a ne bespotrebno prozivati korisnike jer se ne uklapaju u vlastite arsine. Veliko je pitanje kako bi se na mestu prozvanih ponasali upravo prozivaci. Ja konkretno imam takodje odredjene poslovne tajne koje se ticu sw-a (nema nikakve veze sa playerima) i ne bih to podelio sa drugima jer znam koliko me to kostalo (pogotovu kada cena nije suv novac) pa treba i takve aspekte uzeti u obzir pre "zakucavanja" na krst nekoga.
pozdrav
 
Odgovor na temu

anon19279

Član broj: 19279
Poruke: 134
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88808.11.2004. u 00:09 - pre 238 meseci
Kako stvari stoje tj kako su najavljene NOVI FW bice pusten iza 20 novembra 2004
Kako bi se izbegle posledice loseg FLASOVANJA FW moci ce da se zameni iskljucivo u ovlascenom servisu.

Istina je i da je Novi BETA FW "procureo" i da su ga vec neki korisnici isprobali.
( nek se jave i nek kazu kako im se cini )


a istina je da Novi (ne BETA ) FW JOS nije izasao, zbog uocenih sitnih propusta prilikom Pravljenja NOVOG Titla ( tz LIMENKA COCA COLE )

Sto se tice DTS, probacu da saznam nesto vise u toku ove nedelje.

Istina je da druge Mnogo poznatije ( bez reklame ) firme, svoje FW sa podrskom za Srpski titl nisu zelele ni da razmatraju, dok SkyVision aktivno radi na usavrsavanju svog FW vise od godinu dana.

Istina je da, koliko se to nama cinilo jednostavno ( pravljenje FW ), to u opste nije tako jednostavao i da je potrebno dosta vremena i testiranja, da bi se na kraju dobio FW koji stabilno funkcionise.

POJASNJENJE:

broj "KODEKA" se svaki dan povecava ( trose se memorijski resurci za alociranje )

implementacija novih FONTOVA ( titla ) takodje zauzima odredjene memorijske resurse koji su ograniceni tehnickim specifikacijama,

tako i za ostale dodatne funkcije koje SV poseduje : karaoke, mp3, HDCD, JPEG i Kodak standard, 5.1 podrska, mpeg .... potrebni su odredenji memorijski resurs..

Istina je da se Autostoper MAKSIMALNO zalaze da se SV dobije sto bolji FW.

Istina je da je SkyVison NAJBOLJI i da cu se truditi da tako ostane.

i za kraj,

ISTINA JE DA "SkyVision " PRESTAJE DA SE PROIZVODI.





 
Odgovor na temu

Triad
Farscape

Član broj: 3526
Poruke: 283
*.teol.net.

Sajt: www.thaidragon.com/Index2..


Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88808.11.2004. u 00:34 - pre 238 meseci
Nije mi drago cuti to zadnje, naprotiv...
Nadam se da ce neko nezavisno nastaviti da razvija softver pa da odrzimo u ove sto su ostali u zivotu ako se nece prozivoditi.
Ako se nece proizvoditi to znaci da ga naslijedjuje naravno neki bolji i efikasniji... kao Kiss recimo
Diseq Stab HH120, Samsung 9500, Echostar 2110
Panasonic Sky-Digibox TU-DSB40, NDS card
M2 card & Titanium Blue card
SkySTAR 2 & G-SHDSL Cisco 2 MBps real
http://www.elitesecurity.org/tema/70943
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88808.11.2004. u 00:55 - pre 238 meseci
Pozdrav,
eto, trebalo je samo malo strpljenja i dobili smo sve odgovore. Ja nisam smeo da objavim ovu zadnju vest, drago mi je da je to licno Autostoper objavio. I drago mi je da je bilo dovoljno vremena na raspolaganju da dobijemo ove informacije.
pozdrav
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88808.11.2004. u 02:29 - pre 238 meseci
Dobro, postavimo stvari na svoje noge. Ako se ovaj uredjaj proizvodi u Kini onda bi bilo logicno da proizvodjac sam i pise FIRMWARE?!? U ovom slucaju to radi distributer, proizvodjac ili sta vec. Ako je ovo tacno i AUTOSTOPER modifikuje FIRMWARE na "cistom Srpskom" samo entuzijazma radi kako bi ga dzabe distribuirao potrosacima i obezbedio ugodne sate istima ispred TV ekrana onda SVAKA CAST I KAPA DOLE.
Medjutim, mene zbunjuje cinjenica da se na tom famoznom sajtu uredjaji proizvode pod imenom firme "IGOK". Onda sledi logicna cinjenica da imaju "istureno odeljenje" negde u Istocnoj Evropi Koja ga sklapa pod imenom SKYVISION.
Cudi me da niko nezna gde se sklapa SKYVISION. Bar to ne bi trebalo biti poslovna tajna.
Ako prodavac pise firmwer onda je logicno da se i sam uredjaj proizvodi negde u "okolini". Bilo bi za pohvalu znati da se tako ipak kvalitetan uredjaj(za nase prilike) kojim slucajem sklapa kod nas. Uzmimo za primer firmu iz ARILJA koja pravi gotovo ceo hardware za racunare i to veoma kvalitetno.
Eto cisto iz radoznalosti bih ovo demistifikovao.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.rvkds.net.

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88808.11.2004. u 05:00 - pre 238 meseci
Audio napisa:

"Moj Sky ne pušta DTS ni sa DVD-a a za divx-ove sa tim zapisom nisam ni znao tako da se izvinjavam.Izgleda da je u pitanju ista stvar kao kod Nea Pdx 77 kojeg sam imao ranije.Bilo je više vrsta istog plejera.Neki su imali DTS a neki ne.Razlika je bila u čipu.Trebalo bi da razjasnimo tu stvar oko DTS-a zbog potencijalnih kupaca.Dakle, neka svako ko može proveri i odgovori."

Da li si probao da za vreme reprodukcije DVD-a koi ima DTS zapis (ali SIGURNO ga ima, jer ima onih na cijim kutijama pise da su DTS a nisu), menjas jezik, dakle pritiskas taster "Languge" na daljiskom upravljacu, peti odozgo krajnje levo?

Sto se DiVX-ova sa DTS zapisom tice, tesko ces ih naci u prodaji...moras da ih pravis sam.
 
Odgovor na temu

Rubiroza
Beograd

Član broj: 38834
Poruke: 245
*.rvkds.net.



+1 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88808.11.2004. u 06:54 - pre 238 meseci
Pitanje za autostopera:
Gde moze da se skine ta BETA verzija novog FW-a? Ja bih je vrlo rado instalirao i isprobao i ukazao ti na nedostatke kako bi finalna verzija bila jos bolja, a nadam se da ti je to u interesu.
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88808.11.2004. u 15:37 - pre 238 meseci
Probao sam taj taster, znam na sta mislis.Imam koncert Petera Gabriela koji je sniman u DTS,AC3 i DD 2Ch.Sve se uredno menja tim tasterom ali se DTS ne cuje.Na Neo-u sam imao neko skripanje sto potvrdjuje da zapisa ima samo Neo nema dekoder. Medjutim,na SV se ne cuje ama bas nista.MUERTO!
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88808.11.2004. u 15:53 - pre 238 meseci
Cisto da se pohvalim ovg trenutka je i na mom plejeru otkazao mehanizam za otvaranje vratanca. Tako da nemojte previse razmisljati o problemu sa zvukom ovo je definitivno najveci problem.
Sada sam konacno sebe ubedio da je krajnje vreme ne kupovati NO NAME uredjaje i to iz jednog jedinog razloga: nerviranje.
Sve je to u redu, plejer je donekle savrsen ali KRATKOG VEKA. Tako da cu oprobani recept koristiti u daljoj buducnosti tj. povezivanje racunara odnosno izlaza iz graficke sa TV-om i uzivati u izdanjima sedme umetnosti. Sve do trenutka kada neki provereni i pouzdani proizvodjac ne bude objavio plejer slicnih karakteristika ovom. Mislim na potpunu podrsku za titlove.
Do tada ce skupljati prasinu. Prvo sam mislio da ga lansiram kroz prozor, medjutim, iz ciste iz radoznalosti cu ga sacuvati kako bih video u cemu je ovaj problem sa vratancima.
Pored toga ovaj plejer posedovace i neku istorijsku vrednost pokusaja spajanja svega i svacega i to bas na nasem trzistu. Mozda mi bude posluzio kao eksponat.
Ka dokaz jednog vremena.......

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

svemirko
M.Radovic
Beograd

Član broj: 34558
Poruke: 3
*.176.eunet.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88808.11.2004. u 19:16 - pre 238 meseci
Kakva je to fora sa "updateom" u servisu. Pa u ovom forumu su sve face koje znaju mnogo o tome i bez servisera. Ja sam npr. to uradio veoma jednostavno sa prethodnicom sky vision-a DVD plejerom tipa LITEON, prateci uputstvo sa sajta. Medjutim firmware bi trebalo da je dostupan svakome bez nadoknade. To mu je uostalom i osnovna funkcija, cime se daje do znanja korisnicima da neko brine o njima. Zato dileri i "autostoperi" nemojte da brinete zbog eventualnih gresaka. Pa skoro svako je vec na ovaj ili onaj nacin platio "skolu" . . . Pozdrav
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.rvkds.net.

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88808.11.2004. u 19:28 - pre 238 meseci
Audio rece:

"Probao sam taj taster, znam na sta mislis.Imam koncert Petera Gabriela koji je sniman u DTS,AC3 i DD 2Ch.Sve se uredno menja tim tasterom ali se DTS ne cuje.Na Neo-u sam imao neko skripanje sto potvrdjuje da zapisa ima samo Neo nema dekoder. Medjutim,na SV se ne cuje ama bas nista.MUERTO!"

Nismo razjasnili osnovnu stvar: da li si ti povezao SkyVision player sa A/V receiverom digitalnom vezom (coaxial ili optical, whatever) ili si iskoristio plejerove audio izlaze? Moj je povezan koaxialnim SPDIF kablom za Marantz A/V receiver, tako da koristim taj decoder i dobijam DTS zvuk. Ako ti koristis SkyVision audio izlaze, moguce je da je to razlog sto nemas DTS zvuk, jer je stvarno moguce da nema ugradjen DTS decoder. Naravno, kroz digitalni izlaz bi trebalo 'ladno da prodje SVE, pa i DTS...kao sto je kod mene slucaj. Jedino taj prokleti DiVX sa DTS-om nece...:(
 
Odgovor na temu

Triad
Farscape

Član broj: 3526
Poruke: 283
*.teol.net.

Sajt: www.thaidragon.com/Index2..


Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88809.11.2004. u 01:10 - pre 238 meseci
Svaka cast Svemirku sto se tice firmwera.
To stvarno nisam cuo i nema smisla da se firmwer ugradjuje za pare???
Svi ostali playeri koji imaju FW skida im se sa sajta za sve usere, tako da to nema nikakve logike.
Sto se tice te beta verzije iskreno da kazem da pocinjem da sumnjam da ce se ikad pojaviti na onom sajtu, mozda bi trebalo sumnjati i u to da ce se ikad pojaviti bilo gdje...
Jer kakva je to firma onda u tom slucaju???
Stavrno mi je to veliki shit onda...
Diseq Stab HH120, Samsung 9500, Echostar 2110
Panasonic Sky-Digibox TU-DSB40, NDS card
M2 card & Titanium Blue card
SkySTAR 2 & G-SHDSL Cisco 2 MBps real
http://www.elitesecurity.org/tema/70943
 
Odgovor na temu

anon19279

Član broj: 19279
Poruke: 134
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88809.11.2004. u 01:22 - pre 238 meseci
Kao sto sam i obecao saznao sam nesto o DTS-u.

Nije hardwerski problem, a nije ni Softwerski.

SV zasta tehnici moze da ima DTS, medjutim LICENCA za DTS mora da se plati.

Implementacija DTS podrske u SV bi dosta povecala krajnju cenu uredjaja.

SkyVision nema DTS- ZVANICNO.






 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: DVD - DivX player Skyvision LG888

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 243607 | Odgovora: 943 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.