Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mozilla Firefox i Internet Explorer

[es] :: Advocacy :: Mozilla Firefox i Internet Explorer

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 41268 | Odgovora: 264 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 08:32 - pre 235 meseci
Da, da..

Šta kaže onaj --- "kako će mi SP2 ili firewall pomoći?" :)

A ovaj drugi, kao kaže -- "problem kokoška ili jaje" :)) !!!!!!!!!!!!! hahaha Kokoška ili jaje.. hahaha
Kako da instalira čovek SP2 na XP kad ne sme da se poveže na internet zbog blastera? :) Kaže, nema firewall na "Win XP < SP2" :))


Danko, može li kod vas da se kladi on-line?

Ja bi na kokošku, a možda i jaje ;))))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Nemanja Dubravac
Nemanja Dubravac
Sombor / Wien

Član broj: 4621
Poruke: 955
*.5.14.wu-wien.teleweb.at.

Sajt: https://www.shpock.com


+3 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 09:28 - pre 235 meseci
Citat:
Sundance: A koji su to sajtovi konkretno?
URL=?
PNG transparency -> pffff, koji će mi to qrac?

http://www.petitiononline.com/msiepng/petition.html
a koji je tebi qrac?? to što ti ne znaš čemu koristi ne znači da drugom to nije potrebno
naravno da se takvi sajtovi još ne prave (ili se prave sa gomilom zaobilaznih fixes za IE) jer IE korisnika još uvek ima više (ali procentualno sve manje)

btw.. nisam linux zealot, ne sviđa mi se linux jer nije za mene kao korisnika, ali firefox je za mene sigurno bolji od explorera
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 09:49 - pre 235 meseci
@Sundance
Evo recimo jedan sa xul-om:
http://www.faser.net/mab/remote.cfm

Naravno, svaki css only sajt i sl. Recimo ovaj, www.cafeid.com mora da se hakuje da bi radio sa IE-om. Voleo bi da pitaš mog kolegu koji je na tome radio kako je to išlo.
E sad, obzirom na trenutni marketshare, niko normalan ne pravi sajt koji ne radi na IE-u. Ali stanje se menja obzirom da se broj korisnika ff-a povećava iz meseca u mesec. Globalno broj koji ja dajem na w3cschools nije realan (jer w3cschools koriste uglavnom techy people kao i es recimo) ali trend je svakako realan.

I još jedna stvar iz ličnog iskustva. Kada je IE pobeđivao NN svojevremeno, IE je uvek podržavao sve nove tehnologije, dok je tada sa NN-om bilo užasnih problema. Sada imamo sličnu situaciju u ratu FF vs. IE jedino su se uloge obrnule.
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 11:59 - pre 235 meseci
Citat:
degojsMa zaboli ljude uvo za standarde i za to ko ih propisuje i kreira.

To je taj stav koji će daleko da nas odvede. Šta bi bilo kada se niko ne bi pridržavao standarda? Čemu onda uopšte služi standardizacija nečega?


BTW, ja do sada nisam naišao ni na jedan sajt koji FF prikazuje loše, osim MSDNa, a ni to ne bih primetio da mi niste rekli da obratim pažnju.

Citat:
Sundance: Reci mi, koliko si ti i koje bugove u open source programima prijavio?

Ja uvek prijavim, kada sam već na netu i kada naleti neki bug (mada ne mogu da kažem da se to često dešavalo, možda 2-3 puta), i pošaljem ceo memory dump. Što pitaš?

Citat:
Sundance:PNG transparency -> pffff, koji će mi to qrac?

Ma da, živeo GIF, a?
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.blueisp.co.yu.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 18:25 - pre 235 meseci
Što se tiče mene, firefox je u svakom, ali svakom pogledu boli od IE, a to mogu i da dokazem u par primera:

Lično ja sam još odavno pošeo da koristim mozilla-u od verzije 1.0, kasnije sam skinuo firebird 0.6.x (tako se tad zvao firefox) i to probao i koristio na winNT4 na slaboj masini, i bio savršeno zadovoljan. Na boljim sam idalje koristio mozilla suite.

Negde oko verzije 0.8 sam skinuo firefox i poceo aktivno da ga koristim, i naravo idalje koristim forefox (trenutno u verziji 1.0). Čisto da znate kolko imam iskustva sa mozilla/firefox-ima.

Sad primeri:

Kod mene lično, pošto koristim linux kao OS, nikad nisam imao problema sa virusima, spyware-om i ostalim čudesima.... Kao browser kad sam poceo da koristim linux koristio sam konqueror iz kde-a 2.x, i kasnije preso na mozilla-u. Naviko se na tabbed browsing, postovanje standarda i sve sto gecko i mozilla suite donose. Sad ne znam ko bi mogo da me odvoji od mozilla/firefox browsera.

Imam sestru koja ima neki komp celeron 266MHz 64MB ram, win98, navikla i nece da menja, a i ne treba joj.

Ja sam taj komp x^y puta reinstalirao i sta već ne....

Na kraju kad je izasao firefox 1.0 odlučio sam da instaliram to na njenu masinu, i objasnim joj kako se koristi, ona je to prihvatila, i evo od tad joj komp radi sasvim dobro.

Što se standarda tiče, to je posbna priča. Odgovorno tvrdim da je IE s***** od renderer-a za html. NE prikazuje ništa kako treba, samo kad se setim kolko sam hackova na kodu mog sajta www.zurka.info radio da bi to radilo u IE, meni prosto dođe da zaplačem. I, da zbog tog ludog IE-a sajt mi nije HTML 4.01 validan! Blago rečeno UŽAS!

Treća je priča što mi IE u winxp sp1 kad naiđe na content type application/xml+xhtml ponudi da to snimim, umesto da ljucki otvori sajt.... NEBULOZA!

Izem ti ja taj browser! Ako se to što je IE može nazvati browser-om. Pre ću da koristim links nego IE!
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 19:08 - pre 235 meseci
Citat:
To je taj stav koji će daleko da nas odvede. Šta bi bilo kada se niko ne bi pridržavao standarda? Čemu onda uopšte služi standardizacija nečega?


Nemam pojma šta su to ti neki levi standardi, ne razumem se ja u to. w3w ili kako već rekoste, nisam nikad čuo za njih. Znam za CNN i FBI, ali ovo.. pojma nemam o čemu pričaš. Firefox ne prikazuje MSDN dobro, a Maxthon da. Ja znam šta ću ja da koristim pošto MSDN obavezno posećujem, čak možda i najviše od svih sajtova. Naravno, pored ES :)

Svi ostali sajtovi koje posećujem super izgledaju u Maxthonu.

A i što jes, jes, brže se podiže od FF i ima milion opcija. Ne moram da jurim extenzije.

Pa što bi ja onda koristio Firefox, kad je ovaj sada jasno bolji?

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.microsoft.com.



+18 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 19:17 - pre 235 meseci
Degojs, MSDN lepo izgleda i u maxthonu posto je maxthon u stvari IE sa boljim shellom. Koliko sam shvatio zvanicnu pricu, ideja sa IE-jem da bude core oko koga ce drugi praviti browsere koji bi bili komercijalni ili dzabe dodaci. API za to se nalazi na http://msdn.microsoft.com/libr...er/prog_browser_node_entry.asp
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 19:33 - pre 235 meseci
Pa.. da, to i kažem :)

Sad imam IE kompatibilnost, a imam i tabove i milion drugih opcija. Nemam ja tu šta da se mislim.. Maxthon radi super.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 19:45 - pre 235 meseci
Evo jedan multivektorski rafal za početak večeri :)



Šta misliš da nekoga u Redmondu zaboli za peticiju prljavih linux hipija?

Citat:
a koji je tebi qrac?? to što ti ne znaš čemu koristi ne znači da drugom to nije potrebno


Čovječe, ne znam kako bih mogao upaliti komp bez tog PNG transparency. Stvarno "jebe kevu" kako bi vi rekli, taj superkewl feature browsera.

Potrebne su na win tona stvari sad, a koje MS ne može napraviti jer mora održavati kompatibilnost unazad. Mislim da se PNG transparency nalazi na 31337. mjestu :)

Citat:
naravno da se takvi sajtovi još ne prave jer IE korisnika još uvek ima više (ali procentualno sve manje)


Procentualno će IE uvijek biti dominantan browser, krećala se ta brojka oko 90% ili oko 50%. Čak i u najgorem slučaju, ne znam tko bi bio lud praviti sajt koji se dobro ne prikazuje u defaultnom browseru na windozima.

Citat:
....ne sviđa mi se linux jer nije za mene kao korisnika, ali firefox je za mene sigurno bolji od explorera


Meni je Maxthon sigurno bolji od FF. Kao korisniku, naravno. Ne kao web developeru.

Citat:
dinke: Evo recimo jedan sa xul-om:
http://www.faser.net/mab/remote.cfm


Moje pitanje o sajtovima je prije svega bilo retoričko, jer je činjenica da sajtovi koji se loše prikazuju u IE nemaju baš (poslovno) inteligentne webmastere iza sebe.

A što se tiče URL-a, moj komentar je samo :)))) Mislio sam da ćeš naći barem jedan news portal, jedan dating servis, banku, popularan pretraživač, a kad ono neka bezvezna XUL web aplikacija.

Citat:
Recimo ovaj, www.cafeid.com mora da se hakuje da bi radio sa IE-om. Voleo bi da pitaš mog kolegu koji je na tome radio kako je to išlo.


U jbte, je li trebao pokrećati kernel debugger?

Citat:
Ali stanje se menja obzirom da se broj korisnika ff-a povećava iz meseca u mesec.


A kad će to po tebi ljudi prestati praviti IE-only sajtove?

Citat:
Globalno broj koji ja dajem na w3cschools nije realan, ali trend je svakako realan.


Popularnost FF je više stvar marketinga, a manje nekih revolucionarnih ideja u surfanju. Ta masa koja čini trend bi sutra koristila google browser da izađe puno prije nego GG samo zato je je google 100 puta zvučnije ime i simbol kvalitete.

Citat:
Kada je IE pobeđivao NN svojevremeno, IE je uvek podržavao sve nove tehnologije, dok je tada sa NN-om bilo užasnih problema. Sada imamo sličnu situaciju u ratu FF vs. IE jedino su se uloge obrnule.


Dakle još jedna "we shall prevail" prognoza :) We shall see :))

Citat:
trooper: To je taj stav koji će daleko da nas odvede. Šta bi bilo kada se niko ne bi pridržavao standarda? Čemu onda uopšte služi standardizacija nečega?


Standard je tu za web developere ne za surfere. Daj prestani već jednom sa spominjanjem tih standarda kad 90% ljudi ne zna ni šta znači "http://"

Citat:
BTW, ja do sada nisam naišao ni na jedan sajt koji FF prikazuje loše, osim MSDNa, a ni to ne bih primetio da mi niste rekli da obratim pažnju.


Ima jedan dirty hack kako FF natjerati da pravilno prikazuje MSDN, negdje sam ga ne nečijem blogu vidio.

Između ostaloga i to je još jedan trend -> premjesti opterećenje hakiranja dobrog prikazivanja sajtova sa developera na korisnika :)

S druge strane, meni svi sajtovi manje-više super rade sa Maxthon. Za XUL me briga koliko je crno pod noktom.

Citat:
Ja uvek prijavim...Što pitaš?


Nisam pitao tebe.

Citat:
Ma da, živeo GIF, a?


Ne, smrt PNG-u.

Citat:
Slobodan Milivojevic: Kod mene lično, pošto koristim linux kao OS


Here it comes... :)

Citat:
nikad nisam imao problema sa virusima, spyware-om i ostalim čudesima....


Ni ja na win nikad nisam imao problema sa virusima, spyware reguralno skeniram koliko koji programčić sa sobom donese + realtime zaštita, a za ostala čudesa, koja ostala čudesa? Bugovi? Šta ih vi na linuxu nemate? :)

Citat:
Kao browser kad sam poceo da koristim linux koristio sam konqueror iz kde-a 2.x, i kasnije preso na mozilla-u. Naviko se na ...postovanje standarda i sve sto gecko i mozilla suite donose.


Navikao si se pri surfanju na poštovanje standarda? Elaboriraj.

Citat:
Sad ne znam ko bi mogo da me odvoji od mozilla/firefox browsera.


Možda Maxthon? Probaj pod Crossover-om, meni je baš fino bio radio.

Citat:
Ja sam taj komp x^y puta reinstalirao i sta već ne....

Na kraju kad je izasao firefox 1.0 odlučio sam da instaliram to na njenu masinu, i objasnim joj kako se koristi, ona je to prihvatila, i evo od tad joj komp radi sasvim dobro.


Podsjećaš me na one plaćene komentare ljudi koji se vrte na Tele Shop-u. "Probao sam fajrfoks, i sad mogu reći da osim što bolje surfam, osjećam se puno zdravije, i čak me djevojke više pozdravljaju".

Ajd navedi, jedan po jedan, koje je to probleme FF riješio koje Maxthon nije mogao, a tiču se dobrog rada kompa (ne surfanja!)?

Citat:
Što se standarda tiče, to je posbna priča. Odgovorno tvrdim da je IE s***** od renderer-a za html.


Profesionalni argumet, nema šta :)

Citat:
NE prikazuje ništa kako treba


Vjerovao ili ne, ja ovo tipkam iz Maxthona! Dakle to ništa su svi sajtovi kojima ti surfaš ili šta? Evo odmah vidimo da je [es] bar jedna iznimka.

Citat:
, samo kad se setim kolko sam hackova na kodu mog sajta www.zurka.info radio da bi to radilo u IE, meni prosto dođe da zaplačem. I, da zbog tog ludog IE-a sajt mi nije HTML 4.01 validan! Blago rečeno UŽAS!


A kakve to ima veze sa odabirom browsera za surfanje tvoje sestre? Da može lakše posjetiti tvoju stranicu? :)

Citat:
Izem ti ja taj browser! Ako se to što je IE može nazvati browser-om. Pre ću da koristim links nego IE!


Ima li links podršku za PNG transparency? :)
 
Odgovor na temu

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 20:55 - pre 235 meseci
Citat:
Čak i u najgorem slučaju, ne znam tko bi bio lud praviti sajt koji se dobro ne prikazuje u defaultnom browseru na windozima.


Postoji jedna razlika:
- prikazivati se dobro
- prikazivati se onako kako je webmaster zamislio

Svi sajtovi koje napravim će raditi dobro u IE, ali samo toliko. Napredan layout i slične stvari su ostavljene za browsere koji podržavaju standarde.

Podrška za IE po svaku cenu? Ne, ako to podrazumeva da cena sajta drastično skače.

Citat:
Meni je Maxthon sigurno bolji od FF. Kao korisniku, naravno. Ne kao web developeru.


Meni kao developeru je u cilju da ljudi koriste browsere koji prate standarde jer to čini moj posao lakšim (ovako je NEPOTREBNO teži). Zato ću uvek i svugde glasati za browser koji ispunjava taj uslov.

A taj browser trenutno nije IE. IE je zastarelo smeće, kao što je NN svojevremeno bio...

Citat:
Ima jedan dirty hack kako FF natjerati da pravilno prikazuje MSDN, negdje sam ga ne nečijem blogu vidio.


http://simon.incutio.com/archive/2005/01/08/greasemonkey
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.vdial.verat.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 20:59 - pre 235 meseci
@ Sundance

što si mi pa ti sad nadrkan???

Citat:
Here it comes...

Ja samo kažem da koristim linux kao OS na svojoj mašini, i ništa više, ne vidim šta tu ima loše?

Citat:
Ni ja na win nikad nisam imao problema sa virusima, spyware reguralno skeniram koliko koji programčić sa sobom donese + realtime zaštita, a za ostala čudesa, koja ostala čudesa? Bugovi? Šta ih vi na linuxu nemate?


Meni na linux-u ne treba trošenje resursa računara na AV/spzremoval software, a bagova sve manje i manje, u zadnjh 2-3 meseca ni na jedan nisam naišo.


Citat:
Navikao si se pri surfanju na poštovanje standarda? Elaboriraj.

Da elabriram? Zašto bi to radio? Naviko sam da mi svaki sajt koji je napisan u skladu sa standardima lepo radi, kao što je i normalno, složićeš se?


Citat:
Možda Maxthon? Probaj pod Crossover-om, meni je baš fino bio radio.


A, jok, nikako, da ponovo budžim stranice koje ja koristim za svoju ličnu upotrebu i koje koristi određen krug ljudi sa normalnim browser-ima, ne pada mi napamet!

Citat:
Podsjećaš me na one plaćene komentare ljudi koji se vrte na Tele Shop-u. "Probao sam fajrfoks, i sad mogu reći da osim što bolje surfam, osjećam se puno zdravije, i čak me djevojke više pozdravljaju".


Mogu reći da mnogo bolje surfujem, osećam se zdravije, i čak me devojke više vole


Citat:
Ajd navedi, jedan po jedan, koje je to probleme FF riješio koje Maxthon nije mogao, a tiču se dobrog rada kompa (ne surfanja!)?


To što sam se rešio svakakvih programčića koji uleću tu i tamo. Mislim da je dovoljno.
A za surfovanje, pa... mnogo toga... recimo prvo bi spomenuo adblock http://adblock.moydev.org/ da ne moram da gledam brdo reklama koje mi se učitavaju na raynim sajtovima, i samim tim ubrzam i povećam kvalitet surfovanja web-om.


Citat:
Profesionalni argumet, nema šta


Nego kako, nego profesionalni. IE je s*****, zato što samo s***** od koda može da izrendira kako treba!


Citat:
Vjerovao ili ne, ja ovo tipkam iz Maxthona! Dakle to ništa su svi sajtovi kojima ti surfaš ili šta? Evo odmah vidimo da je [es] bar jedna iznimka.


To je iz prostog razloga što su ljudi bili dobri, pa vršili hackove po kodu kako bi ih tvoj web čitač uspeo razumeti, jer je polu nepismen. Za njega su standardi kineski jezik!



Citat:
A kakve to ima veze sa odabirom browsera za surfanje tvoje sestre? Da može lakše posjetiti tvoju stranicu?


Ne kontam kakve bi ovo veze trebalo da ima sa web čitačem moje sestre??? De objasni.

Ja samo kažem da sam se ubio od prepravljanja koda, koji je inače bio validan po svim standardima, i lepo izgledao u mozilli, operi i konqueror-u (KHTML renderer), jedino u je**nom IE-u je sadržaj išao gde ne treba. A pošto sam svestan činjenice da je tematika sajta takva da mogu očekivati posete polu-pismenih web čitača, morao sam da utrošim svoje vreme kako bi ubedio IE da prikaže to kako treba.



Citat:
Ima li links podršku za PNG transparency?


Ne, jasno je i zašto, zato što radi u tekstualnom modu, al bar ću moći da pročitam sadržaj neke XHTML stranice, za razliku od IE-a, a spomenuo sam već što.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 21:08 - pre 235 meseci
Citat:
degojs: Nemam pojma šta su to ti neki levi standardi, ne razumem se ja u to. w3w ili kako već rekoste, nisam nikad čuo za njih. Znam za CNN i FBI, ali ovo.. pojma nemam o čemu pričaš.

Bez komentara :))
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 21:39 - pre 235 meseci
Citat:
Sundance: Ajd navedi, jedan po jedan, koje je to probleme FF riješio koje Maxthon nije mogao, a tiču se dobrog rada kompa (ne surfanja!)?

Verovatno je mislio na to da sa FFom na Win98 njegova sestra može sebi da priušti da ode na više od 3 sajta a da ne dobije odmah 4 "besplatna" toolbara sa integrisanim spyware + trojan abilities. Unsecure... totalno.

Citat:
Šta misliš da nekoga u Redmondu zaboli za peticiju prljavih linux hipija?

"Just a bunch of hippies living in denial" - Eric Cartman, Southpark :)
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

Nemanja Dubravac
Nemanja Dubravac
Sombor / Wien

Član broj: 4621
Poruke: 955
*.5.14.wu-wien.teleweb.at.

Sajt: https://www.shpock.com


+3 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 21:48 - pre 235 meseci
Citat:
Šta misliš da nekoga u Redmondu zaboli za peticiju prljavih linux hipija?

Citat:
Ne, smrt PNG-u.


ovde je izreceno toliko gluposti od strane Sundance-a, da ja ne želim da se spuštam na taj nivo da nastavim raspravu sa njim..
pozdrav!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 22:18 - pre 235 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: Ja samo kažem da koristim linux kao OS na svojoj mašini, i ništa više, ne vidim šta tu ima loše?


Smiješno mi čuti kako se linux spominje u istom paragrafu sa riječi standard. Samo to :) I što već vidim početak još jednog svetog rata :)

Citat:
Meni na linux-u ne treba trošenje resursa računara na AV/spy* removal software


Meni je ovih 512 MB RAM-a (koji je danas praktički minimum koji dođe uz prosječan PC srednje klase) i više nego dovoljno. MS AntiSpyware zauzima 10MB sa uključenom realtime zaštitom, AV (Dr. Web) sa uključenim on-access skenerom < 10MB. 20MB memorije jest mala cijena sigurnosti, uz neusporedivo veći komfor koji win pružaju.

Na linuxu uvijek imam osjećaj, čak i kad u KDE uključim i transparentnost i sve detalje, da mi potencijali stoje neiskorišteni.

Citat:
a bagova sve manje i manje, u zadnjh 2-3 meseca ni na jedan nisam naišo.


Možda nisi tražio na pravom mjestu. Samo ovaj mjesec imaš dva kritična u samom kernelu, onaj sys_uselib() o kome smo već raspravljali i ovaj.

Da te sad poćnem ispitvati koje sve aplikacije koristiš...pa da se u dotičnim nađe nijedan bug unazad 2-3 mjeseca..ma odmah bi sutra mkfs /dev/hda1 -t ext3 :)

Nemoj pričati nebuloze.

Citat:
Da elabriram? Zašto bi to radio?


Ne razumijem kako ti je kao surferu smetala činjenica što posjećuješ sajt koji nije "po standardima". Meni je obično važno što ima na njemu i kako izgleda dok surfam, zaboli me đon za HTML kod ispod.

Citat:
Naviko sam da mi svaki sajt koji je napisan u skladu sa standardima lepo radi, kao što je i normalno, složićeš se?


Ja sam navikao da svaki sajt lijepo radi u Maxthonu. I bar 99.9% njih jeste.

Citat:
To što sam se rešio svakakvih programčića koji uleću tu i tamo. Mislim da je dovoljno.


Ahaaaa, tako reci. Dakle NISI ZNAO kako osigurati IE. Za početak si mogao instalirati Maxthon, ugasiti ActiveX i neku realtime zaštitu od spywarea staviti + AV i nijedan ti programčić ne bi "uletio".

S druge strane, tko kaže da si siguran 100% sa FF? Recimo ako imaš bugoviti JVM, neki maliciozni applet (recimo Java.Binny) ti može droppati trojana na disk dok kažeš keks! Na Virii forumu je jedan dečko napravio crva koji baš to koristi, i guess what, širio se poput vjetra!

Citat:
A za surfovanje, pa... mnogo toga... recimo prvo bi spomenuo adblock http://adblock.moydev.org/ da ne moram da gledam brdo reklama koje mi se učitavaju na raynim sajtovima, i samim tim ubrzam i povećam kvalitet surfovanja web-om.


Daj instaliraj taj Maxthon konačno. Obrati pažnju na Ad hunter. Ja se ne sjećam kad sam zadnji put vidio reklamu na nekom sajtu. S druge strane, u onoj AdBlock extenziji za FF sam morao ručno dodavati maske za filtre.

Citat:
Nego kako, nego profesionalni. IE je s*****, zato što samo s***** od koda može da izrendira kako treba!


Puno mi tlaka od vas web developera. Osobno, nikad nisam dizajnirao web stranice, znam nešto XML-a i ASP.NET, ne zanima me PHP, XHTML, XUL, ti glupi W3C standardi, ne zanima me Dreamweaver i ostali point'n'click alati u kojima se sajtovi inače slažu. To mi je nekako intelektualno ne-napet posao. Onaj tko nije krvario nad svakom linijom koda nema šta da mi se žali da mu je tlaka pisati skripte u alatima koji samo što sami ne puštaju vodu na WC-u. You be lame!

Citat:
To je iz prostog razloga što su ljudi bili dobri, pa vršili hackove po kodu kako bi ih tvoj web čitač uspeo razumeti, jer je polu nepismen. Za njega su standardi kineski jezik!


Stani, ali kako to mene kao surfera tangira pri odabiru browsera? Je li se sajt dobro prikazuje - jest? Šta me briga za hakove koje je dizajner morao raditi?

Citat:
Ne kontam kakve bi ovo veze trebalo da ima sa web čitačem moje sestre??? De objasni.


Spomenuo si kao probleme sa IE-om, tvoju sis koja želi ostati na win98, i završio lamentirajući kako IE nema dobar rendering engine. To nije argument za odabir browsera sa njenog stajališta.

Citat:
Ne, jasno je i zašto, zato što radi u tekstualnom modu, al bar ću moći da pročitam sadržaj neke XHTML stranice, za razliku od IE-a, a spomenuo sam već što.


Dakle, PNG i nije tako važan. Drago mi je što konačno priznaješ.


Citat:
Ilija Studen:Svi sajtovi koje napravim će raditi dobro u IE, ali samo toliko.


Dakle, raditi će u IE. Zaboli me đon kad ga posjetim šta si sve radio da dobro proradi.

Citat:
Meni kao developeru je u cilju da ljudi koriste browsere koji prate standarde jer to čini moj posao lakšim (ovako je NEPOTREBNO teži). Zato ću uvek i svugde glasati za browser koji ispunjava taj uslov.


A vidiš, meni kao običnom korisniku je potpuno svejedno što ti standardi znače. Ja ću glasati za browser sa više opcija i boljom kastomizacijom - glasat ću za Maxthon.

A eto malo i dirty hackova za FF. Ali zašto se mučit? :)



[Ovu poruku je menjao Sundance dana 17.01.2005. u 23:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 22:24 - pre 235 meseci
Citat:
Nemanja Dubravac: ovde je izreceno toliko gluposti od strane Sundance-a, da ja ne želim da se spuštam na taj nivo da nastavim raspravu sa njim..
pozdrav!


Adieu ;)

Što se tiče peticije kladim se da ju je potpisao svaki linux zealot čisto principijelno, čak i ako ga ne zanima web programiranje, zato sam to i spomenuo.

Što se tiče Smrt PNG-u nemoj si takve stvari uzimati odviše k srcu.

Citat:
trooper: Verovatno je mislio na to da sa FFom na Win98 njegova sestra može sebi da priušti da ode na više od 3 sajta a da ne dobije odmah 4 "besplatna" toolbara sa integrisanim spyware + trojan abilities. Unsecure... totalno.


Ne možeš od OS-a starog 7 god očekivati sigurnost pri surfanju ako se ne potrudiš malo stegnuti istu. To što on ne zna kako jest više njegov problem, a manje IE-a.
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 22:31 - pre 235 meseci
(btw. - evo pola godine kako sam ostavio u ovoj temi link za taj Maxton, vidi koliku sada buku diže - narastao mali... :-P

[edit by dinke]Uklonjen nepotreban citat.

[Ovu poruku je menjao dinke dana 18.01.2005. u 02:03 GMT+1]

[edit by noviKorisnik]Citat nije bio nepotreban već ilustrativan. Ova napomena što nije izbrisana jeste usputna, ali neću da brišem sada poruku već da pojasnim ilustraciju koju više ne vidite.

- Kako citirate poruke na [es] koje već sadrže višestruke citate, ukoliko koristite IE, Maxthon, whatever? Zasuči rukave, pa udri copy-paste, jel'... izgleda da je džaba uvedena mogućnost citiranja poslednjih poruka jednostavnim klikom na neki link kada to ne radi baš za kilometarske postove začinjene gomilom citata, poput ovih što je postavio raspoloženi Sundance.

Ako koristite FF, instalirate ekstenziju i možete da citirate bilo koju poruku (bez ograničenja dakle na poslednjih 10 poruka) i to u celosti ukoliko postoji potreba (i citat u citatu, zašto da ne? ;-)

[Ovu poruku je menjao noviKorisnik dana 18.01.2005. u 02:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 23:12 - pre 235 meseci
A pazi recimo ovaj sajt:

http://www.itranslator.com/

Probaj nešto što nije IE i zapazićeš porukicu ispisanu crvenim slovima kako je samo IE podržan. Uzgred, pošto radim za kompaniju koja je razvila ovaj servis za prevođenje, dobro poznajem ljude koji su pravili front-end; izvanredno kompetentni tipovi: čovek koji je pisao kod je Dr informatike sa moskovskog univerziteta, a i web designer je školovan i iskusan čovek a ne samouki napaljeni klinac. Jednostavno, kad je sastavljan budžet za projekat, menadžeri su zaključili da se ne isplati raditi QA i podržavati ništa osim IE-a i dali im zadatak da za svaki drugi browser ispišu gorepomenutu poruku. Poslednjih par meseci je stiglo nekoliko e-mailova tehničkoj podršci sa zahtevom da se podrži FF, ali dobili su učtiv odgovor da tako nešto nije u planu.
 
Odgovor na temu

godza
Goran Radulovic
CryoStudio.net, WebTeam FTN-a
Novi Sad

Član broj: 4250
Poruke: 27
*.ftn.ns.ac.yu.

ICQ: 54967106
Sajt: godza.cryostudio.net


Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer18.01.2005. u 00:11 - pre 235 meseci
Probao sam i maxton i MyIE i Neoplanet u svoje vreme pre firefoxa. Nije vredno spomena. Toliko su mi bili bljak da sam morao da se vratim na IE.

Postoji extenzija sa FF koja omogucava integraciju BabelFish-a u FF :p

Vi sto tvrdite da nije vazno da se sajtovi prave po standardima, trebali bi da se malkice uplasite kad skontate koliko brzo se firefox (browser koji prikazuje stranice u skladu sa w3 standardima). Sta cete raditi kad firefox dodje do maketshare-a od 40-50% ha? Verujte mi, da imam kintu, kupio bi akcije mozilla fondacije (ako uopste postoje %))

Ne znaci vam nista sto ne renda dobre PNG fajlove? hmmmm. mislim da gresite. PNG fajlovi su na dobrom putu, da zamene GIF format, ako vec i nisu. Naime poseduju jednu prelepu mogusnost, a to je semi-transparentnost, a to znaci da jedan pixel moze imati odredjeni stepen transparencije za razliku od GIF-a koji kaze da neki transparentnost nekog pixela moze biti ili 1 ili 0. Velika, ali mnogo velika mana IE-a, a takodje i svih "browsera" sa IE engine-om je nemogucnost pravilnog rendanja PNG-ova.

Citat:
I čini mi se da ima jedno milion više opcija nego Firefox. Ne moram da jurim i gledam extenzije..
upravo u tome i jeste draz. Meni ne treba milion opcija. Cak naprotiv smeta mi. Kad mi nesto zatreba ja ubacim extenziju i gotovo. Niko mi ne forsira sta cu da dobijem sa browserom, ja to sam odredjujem.

Citat:
Još nisam naišao na sajt koji ne izgleda OK u IE, a sa Firefox to nije slučaj
ja jesam. Svaki koji pravim. A pravim ih po XHTML 1.1 strict standardu.

Citat:
Za korisnika je imperativ da stranice budu prikazane OK, a ne da mu browser poštuje tamo neke leve standarde.
Standardi su napravljeni da bi u nekoj meri zastitili korisnike (ovo se odnosi i na web i na sve ostale standarde). Ti standardi uopste neki LEVI. Sva hrana koju jedes i sva odeca koju nosis, automobil koji vozis, moraju da postuju neke standarde. To je poenta. Korisnik dolazi da nadje informacije na stranici, a ne da vidi kako stranica izgleda (cast izuzetcima). Aj probaj da napravis neki rss ili xml dokument koji nije pravilno formatiran, pa ga kasnije isparsiraj. Ne moze. Naravno, i treba da ne moze, da ne bi dozvolili rasulo i nevalidne kodove. XTML je XML. Mora da bude validan...

Citat:
Ideja IEa do sada nije bila da bude browser koji ce da zameni sve browsere, nego da bude rendering engine koji ce third party-ji da koriste u svojim browserima.
Boooooooooooom, koja odvaljotka. Odkud ti ta ideja??? kad se pojavio prvi shell za IE? Koliko je to od nastanka IE-a?

Citat:
Ali obični korisnici takođe instaliraju spyware-ove, otvaraju razne "love letter-e" i sl.
Poenta je da ne moraju da instaliraju spyware jer za to nema potrebe. 9 meseci na racunaru koristim FF i nisam nakacio niti jedan faking spyware. Dodje moj cimer, sat vremena sa IE-om sa popup blockerom (sp2) i zarazi mi komp sa oko 15 razlicitih spy programa, koje ne mogu da ocistim ni sa spyBot-om ni sa adaware-om, niti sa novim Microsoft Spyware alatom, ne znam kako se tacno zove. Instalrati FF znaci spreciti spyware koji dolazi preko neta. Oni koji instaliraju programe sa spyware-om (divx, kazaa ....), ne moze ff spreciti :)))

Citat:
Da, milijarde os programera-gurua koji provode noći izučavajući tuđ kod.
Pa nema ih bas milijarde, ali ima ih makar hilljade. Jesi li cuo za http://www.bugzilla.org/

Citat:
PNG transparency -> pffff, koji će mi to qrac?
Drugar lupio si glupost, ni sam ne znas koliku....


 
Odgovor na temu

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer18.01.2005. u 00:11 - pre 235 meseci
Ne vidim zašto su menadžeri doneli takvu odluku.

Možda neinformisanost, možda inertnost, možda glupost? Nije moje da pretpostavljam i gatam, samo hoću da kažem da je odluka nepromišljena.

PS: Sundance, ja tebe razumem kao korisnika (toliko si tvrdoglav da to istakneš da to postaje malo smešno, ali samo malo ;) ), ali razumi ti da sam davno izgubio bilo kakve reči hvale za IE. Kad skontaš koliko te sputava ne možeš da ga braniš. Možeš samo da nagovaraš druge da se reše jada i bede :)

IE je loš browser. Bajat proizvod kome je istekao rok trajanja. Ja više ne znam šta da kažem...
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Mozilla Firefox i Internet Explorer

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 41268 | Odgovora: 264 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.