Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Znate i sami sta ste obecali

[es] :: Advocacy :: Znate i sami sta ste obecali

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 24500 | Odgovora: 199 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali11.07.2004. u 21:35 - pre 241 meseci
Da, posredi je gadan slučaj skriboreje koja se drugačije (čitaj: offline) manifestuje kao ororeja...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali11.07.2004. u 22:47 - pre 241 meseci
Citat:
ovo je cista teoriska debata, on "zahteva" od Linuxa, i to Live, da to namesti automatski


Slučajno si zaboravio da stvar nije bila bolja ni sa RH 9 i MDK 10 koji su bili lepo instalirani na disku. Inače, pričati o tome koji OS ima bolju podršku što se drajvera tiče je po meni totalno bespredmetno. Biće bolje iduće godine :)

Bitno je da na diskovima dobijemo jedno 50 tekst editora, a drajveri.. ma, kupi hardverski modem, nećeš valjda soft :)))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali11.07.2004. u 22:56 - pre 241 meseci
Citat:
degojs: Slučajno si zaboravio da stvar nije bila bolja ni sa RH 9 i MDK 10 koji su bili lepo instalirani na disku. Inače, pričati o tome koji OS ima bolju podršku što se drajvera tiče je po meni totalno bespredmetno. Biće bolje iduće godine :)


i ovo

Citat:
blaza: Juce sam reinstalirao WinXP i Mandrake 10.
WinXP nije instalirao:

.Ethernet kontroler
.TV karticu
.Modem
.Audio kontroler
.USB kontroler
.Video kontroler
.SATA Raid kontroler

Za ove uredjaje sam morao da koristim drajvere i softver proizvodjaca.

Mandrake nije instalirao:

.Modem

Toliko o svemogucnosti WinXP-a. Ipak je to proizvod star 4 godine.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali11.07.2004. u 23:06 - pre 241 meseci
Da, ali bilo koji uređaj kad kupiš dobićeš drajvere za Windows. Koja će to firma da izbaci bilo koji uređaj bez podrške za Windows? I to smo već ispričali na ovoj temi, a malo realniji čovek (dinke) sam je to lepo i napisao.

Još uvek možete samo da sanjate o hardverskoj podršci na nivou Windowsa.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali12.07.2004. u 00:34 - pre 241 meseci
Citat:
degojs: Slučajno si zaboravio da stvar nije bila bolja ni sa RH 9 i MDK 10 koji su bili lepo instalirani na disku.
Priznajem: zaboravio sam da kazem i taj tvoj zahtev ili ocekivanje, ali ne mogu da se slozim da stvar 'nije bila bolja' jer koliko sam ja upoznat sa Linuxom, niko to ne obecava korisniku a neki (Libranet) otvoreno kazu da tu rade samo hardverski modemi a winmodemi ne rade, "mada postoje neki drajveri". Ne mozes nikome zameriti nesto sto i sam priznaje. Moja namera je bila iskljucivo da passenger-u sasvim kolegijalno skrenem paznju da bi ti (degojs) to mogao da uradis, da ti je potrebno, ali da ti govoris u ime prosecnog korisnika, bar ja tako shvatam. Eto, priznajem: u Linuxu moras sam da instaliras drajvere za winmodem, sa nekim, za sada retkim izuzecima (Lindows, cini mi se da ima jos jedan, automatski nadju i pokrecu Lucent winmodem). OK?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali12.07.2004. u 00:38 - pre 241 meseci
Pošteno.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali12.07.2004. u 02:18 - pre 241 meseci
Citat:
tdjokic: Ej, passenger, ovde se nesto zaplelo - NE ZANIMA degojsa pokretanje tog modema, ovo je cista teoriska debata...
Ej, Tomislave. Iako sam vec video da se ovde vodi strogo teorijska rasprava (na zavidno visokom nivou), hvala na dodatnom pojasnjenju :) Poruku sam napisao pod utiskom da Dejan (ipak) iznosi zakljucke pre iz svog ugla nego iz ugla prosecnog korisnika, s obzirom da je nekoliko puta ranije pomenuo da nije zeleo da nastavi da dalje "ispituje i istrazuje" mogucnosti Linux-a u komparaciji sa Windows-om jer nije mogao da "natera" modem da proradi, te da bi mu pomoc oko konfigurisanja istog pomogla u svom "teorijsko-istrazivackom radu" :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali12.07.2004. u 03:49 - pre 241 meseci
Gle, ja ako odem da kupim neki uređaj (bilo koji) za svoj PC, ma praktično se i ne postavlja pitanje da li ću dobiti drajvere za Windows. Sa Linuxom nije baš tako. Jednostavno, manje glavobolje, zar ne?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali12.07.2004. u 09:41 - pre 241 meseci
Citat:
degojs: Gle, ja ako odem da kupim neki uređaj (bilo koji) za svoj PC, ma praktično se i ne postavlja pitanje da li ću dobiti drajvere za Windows. Sa Linuxom nije baš tako. Jednostavno, manje glavobolje, zar ne?



Zato pre nego sto odes da kupis neki uredjaj ti malo proceprkas po googlu i vidis da li to radi kako treba pod Linuxom i nema posle da te boli glava.
A to je mnogo bolja opcija po meni nego da dobijes drajvere uz njega po automatizmu a opet si osudjen da koristis windows...:P

 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.boox.co.yu

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali12.07.2004. u 10:25 - pre 241 meseci
Citat:
degojs: Još uvek možete samo da sanjate o hardverskoj podršci na nivou Windowsa.

E ovde grešiš degojs. Slažem se da još uvek nije na nivou Windowsa iz razloga koji sam već navodio, ali ako uporedim današnju situaciju sa situacijom koju smo imali pre par godina (ja koristim Linux od 1998-e), kada je kompatibilnost nekog uređaja sa Linuxom bila više izuzetak nego pravilo, danas je gotovo obrnuto. Kao što neko već reče ovde, broj prepoznatih uređaja nakon instalacije u najnovijim Linux distribucijama je isti (ili veći) nego kod Windows-a. Jedina razlika je što ćeš za podešavanje tih "neprepoznatih" pod Linuxom morati malo više da se pomučiš dok ćeš kod Windowsa ubaciti disk sa drajverima (ako ga imaš) i to je to.



 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali12.07.2004. u 15:11 - pre 241 meseci
Citat:
axez:
malo proceprkas po googlu


Čeprkanje.. bolju reč nisi mogao da nađeš zaista i to je suština rada na Linuxu - stalno neko čeprkanje po samom OS umesto da radiš nešto konkretno..

Citat:
dinke:
ja koristim Linux od 1998-e


Užas. Ovako nešto kad pročitam, odmah se naježim. Kako je neko mogao da pređe na Linux 1998 i šta je radio sa istim? Al' smo čeprkali.. :)

Citat:
Jedina razlika je što ćeš za podešavanje tih "neprepoznatih" pod Linuxom morati malo više da se pomučiš dok ćeš kod Windowsa ubaciti disk sa drajverima (ako ga imaš) i to je to.


Hehe.. samo to - ovde ubacimo disk, a ovde ćemo malo da se pomučimo. Čisto malo.. pročeprkamo, je li :)))


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali12.07.2004. u 15:31 - pre 241 meseci
E da, ovo sam i zaboravio: kad odeš na Windows Update, sistem sam malo čeprka i ponudi ti drajvere.. Nije loše a? :) Kako kod vas stvari stoje po tom pitanju?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
195.178.35.*

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali12.07.2004. u 16:45 - pre 241 meseci
Citat:
degojs:
Citat:
dinke: ja koristim Linux od 1998-e

Užas. Ovako nešto kad pročitam, odmah se naježim. Kako je neko mogao da pređe na Linux 1998 i šta je radio sa istim?

Te davne 1998 Linux smo na PMF-u koristili kao server gde se vrteo sajt fakulteta, a studenti remotely radili C++. Iste godine ja sam Linux krenuo da učim tako sto sam ga prvo instalirao na standalone mašinu prateći upustva iz "Linux Slackware 3" - dodatka koji je izašao u PCPress-u 25 (Jun 1997). Sa slackom se nisam nešto snašao pa sam nešto kasnije iste godine uz pomoć koleginice instalirao Red Hat 5.x pararelno sa Windowsom (kako i dan danas držim Linux na svojoj Desktop makini). Kasnije (kada sam diplomirao i upisao magistarske studije) sam ja preuzeo isti server do 2002 kada sam našao znatno bolje plaćen posao :)





 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali12.07.2004. u 16:52 - pre 241 meseci
Dakle, izuzetno ograničena upotreba. Nema govora o nekoj desktop upotrebi, zar ne?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
195.178.35.*

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali12.07.2004. u 17:46 - pre 241 meseci
Citat:
degojs: E da, ovo sam i zaboravio: kad odeš na Windows Update, sistem sam malo čeprka i ponudi ti drajvere.. Nije loše a? :) Kako kod vas stvari stoje po tom pitanju?

Koliko znam Win Update ponudi neke security patcheve i sl a ne update drajvera, ali ajde.
Ne znam kako je to kod drugih distribucija, ali kod mene na Susetu YAST online-update modul lepo skine listu svih novonastalih security i recommended fixeva pa ti mozes da downloaduješ i instaliraš sta ti drago. Takođe može da skine i neke druge (optional) stvarčice tipa core ms fonts, nv drajvere i sl... Poput win-a može da se setuje da radi automatski. Mogu da postujem screenshoot ako si znatiželjan.
Citat:
degojs: Dakle, izuzetno ograničena upotreba. Nema govora o nekoj desktop upotrebi, zar ne?

1998-e svakako ne. A danas ... Recimo ovaj Suse koji ja koristim verovatno mogu i sekretarice da koriste (doduše ja imam cable :). Još uvek malo nedostaje popularnog Windows aplikativnog softwera, koji se opet lako startuje sa Wine-om (ili crossoveroffice-om ako si komformista).
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali12.07.2004. u 17:56 - pre 241 meseci
Citat:
Koliko znam Win Update ponudi neke security patcheve i sl a ne update drajvera, ali ajde.


Netačno. Evo kod mene kako izgleda Windows Update History.



I opet, da bi otišao na Update većina ljudi moraće prvo da ispravno podesi modem.

Citat:
Mogu da postujem screenshoot ako si znatiželjan.


Ne, uverio sam se u to nedavno kada sam probao Mandrake 10, samo par nedelja nakon izlaska bilo je oko 150 MB apdejta koje je zaista lepo skinuo i instalirao.

Citat:
koji se opet lako startuje sa Wine-om


Da li je ovo baš tačno, da se lako startuje potrebni softver? Mislim lako za tu sekretaricu koju pominješ. Ja onomad kad sam probao, čini mi se MDK 8.2, nije hteo ni notepad da pokrene sa Wine. Doduše nisam se mnogo ni zabavljao, ali to i jeste poenta. Da je to tako lako, da li bi uopšte i postojali alati kao Crossover Office?

Commercial-Free !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
195.178.35.*

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali12.07.2004. u 22:09 - pre 241 meseci
Citat:
degojs: Netačno. Evo kod mene kako izgleda Windows Update History.

OK, sad sam provalio, to je onaj Windows Update koji se dobija kada klineš na start - > Windows Update. Kod mene se (pricam o w2k) startuje neki drugi update s vremena na vreme i pita me za security patcheve (tako sam ga podesio u control panelu). On to skine i instalira i to ja ovako lepo i uredno dobijem u add/remove programs delu (vidi attach) :))

I sad, da bih proverio ovo sto si ti napisao odradim start -> Windows Update, i zaista diže se explorer (dobro da ga ovde nisam deinstalirao) i fino mi da listu u levom frejmu (security, recommended i drivers), slično kao i kod tebe. Ja čisto reda radi ajde da da instaliram taj security patch za IE (Microsoft Internet Explorer 6 Service Pack 1 (Windows 2000), kliknem tamo na "review and install updates" i kreće download. U tom trenutku kreće da se buni outpost (moj firewall ovde) za neke čudne portove koje taj update koristi (hmmm počeću i ja da verujem u teorije zavere :) i ja, ajde da spustim firewall i startujem ispocetka. Prekinem download (kliknem na cancel) , on me pita "Would you like to put shortcut on your Desktop" ja kažem ne, i ... voila. Update installed succesfully. Baš divno. Na listi security update-a pise 0 i ime update koji sam upravo "Uspešno" instalirao.
Da ne grešim dusu, na listi drivera tu su update-i za NVIdiu i moj eth adapter. Ali .. hvala lepo sve radi i bez njihovog updejta :)

Btw, jel može ovaj updejt kroz FireFox ? Nekako bi se sigurnije osecao :))
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
195.178.35.*

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali12.07.2004. u 22:34 - pre 241 meseci
A kad smo već kod grešaka u w2k, dok sam u helpu tražio kako da koristim update, nađem neku stranu o update-u pa kliknem na related topic i šta dobijem ? JS error?!!

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali12.07.2004. u 22:46 - pre 241 meseci
Nedorađeno, na stranu što ima viruse i špijune.

Možda kod njih radi, a ti ne znaš da koristiš help. Đavo će da znati.
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
195.178.35.*

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali12.07.2004. u 23:11 - pre 241 meseci
@Dragi Tata: Ako ti se ne sviđa sadržaj moje poruke slobodno ga obriši. Ubacivanje tvog sadržaja unutar mog baš i ne spada u pravila lepog ponašanja.




[Ovu poruku je menjao dinke dana 13.07.2004. u 02:23 GMT]
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Znate i sami sta ste obecali

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 24500 | Odgovora: 199 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.