Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 16988 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a15.11.2004. u 12:42 - pre 237 meseci
ZeroCool je rekao:

Citat:
Vremenom ce ljudi uvideti da je to veoma korisna stvar,jer u mnogome ulepsava sajt,a nebi me cudilo ako za godinu dve odluce na neki nacin da menjaju i izgled prozora i menija da bi im se ulapao sa dizajnom strane,sto bi bilo vrlo lepo zar ne mislite tako?!!!


Na to sam se nadovezao :) Ili grešim...
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

sojic
Dalibor Sojic
Makedonija

Član broj: 7051
Poruke: 796
62.220.218.*

Sajt: right-sock.net


+1 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a15.11.2004. u 21:03 - pre 237 meseci
Malo kasnim ali nema veze

@bluesman: Jedno pitanje. Dali si ti rasista, nacionalista, sovinista....? Zasto preferiras IE? Zasto da ako ja dodjem na tvoj sajt sa Mozili ili bilo kog drug browsera, da ne mogu da vidim sajt? Dali je ispravno da ti ides u prodavnici, potrazis hleb, i prodavac kaze da za tebe ne nema hleba zato sto si belac (ili srbin, bugarin, musliman i sl.).

Koji je izraz za Browserske diskriminacije?
routing protocols enable routers to route routed protocols!
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a15.11.2004. u 21:07 - pre 237 meseci
Browserizam?

No, dobro, mislim da si ipak malo preterao - otišao sam na bluesman-ov sajt i lepo radi... Mada, nisam proveravao validnost koda...
Ali svejedno, i dalje mislim da je rad van standarda veoma aljkav rad...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a15.11.2004. u 21:35 - pre 237 meseci
@sojic: Mislim da si totalno promasio poentu price - pokusaj da procitaj sve poruke ponovo. Ako se samo hteo da budes duhovit - postoje forumi i za to. :-)

Osnovni zakon prirode je zakon jacega. Neko ko ima 96% necega je najjaci, i to je ono sto diktira a ne sta ja ili neko preferira. Ako me bas vuces za jezik, ja preferiram Mozillu jer mislim da je najbolji browser, ali to bi imalo znacaja jedino kada bih pravio sajtove za "mamu i tatu koji ce da se dive umecu svog sina" - ja radim komercijalno a tu nema mesta emocijama i patetici. BTW, svi sajtovi koje sam radio i poslednje vreme rade na IE i Mozilla sto obuhvata nekih 99%, pa mislim da sam ti odgovorio na pitanje.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a15.11.2004. u 21:38 - pre 237 meseci
Bluesman, ajde mi samo daj link odakle ti taj 96% podatak... Vidim stalno se vrti ta cifra, a niko da kaže odakle mu? I koliko je matora ta statistika?

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a15.11.2004. u 21:50 - pre 237 meseci
Uopće nije bitan točan postotak zastupljenosti korištenja preglednika - dovoljno je znamo li da se za jedan od njih zauzima više od polovice korisnika - u nekom demokracijskom sustavu takav podatak govorio bi u prilog tome ko ostvaruje pravo na vlast, na donošenje sopstvenih zakona i standarda.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a15.11.2004. u 21:57 - pre 237 meseci
Zapravo, to što ti opisuješ je "tiranija većine" a ne demokratija. U demokratiji se traži kompromisno rešenje koje će zadovoljiti većinu, a ne rešenje koje će u potpunosti zadovoljiti 51% dok ostali "mogu da se slikaju" (da ne posegnem za psovkama...).

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a15.11.2004. u 22:04 - pre 237 meseci
ok, nemoj da se uzrujavaš, pošalio sam se malo više prethodnim postom. Naravno da ima i istine u onome što sam izneo.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a15.11.2004. u 22:21 - pre 237 meseci
OK, kad ne vidim smajlija obično ne smatram nešto za šalu.... I, nisam se uzrujao...

Da li ima istine u tome što si ti izneo? Hmm... Ako idemo tvojom logikom onda treba praviti sajtove tako da lepo izgledaju u IE, a za ostale - ko ih šiša? Možda nisi baš to mislio ali tako je ispalo...

Pa, jedini kompromis od ovoga svega može biti to da zaključimo da treba praviti sajtove koji RADE u IE, dakle - da se mogu koristiti, da izgledaju normalno i sl., ali na taj način što se NEĆE koristiti tagovi (i atributi) koji zbune IE, kao ni oni kod kojih se ostali browseri zbune (dok isti rade u IE). Dakle, nakon što se napravi stranica pregleda se iz IE-a i ako se naiđe na neki problem - izmeni se kod tako da radi i u IE, ali da i dalje normalno funkcioniše u Gecko-baziranim browser-ima.

Ne vidim drugi način...

Hmmm nadam se da je poenta jasna, CH3CH2OH me zbunjuje u pisanju,...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a15.11.2004. u 22:25 - pre 237 meseci
Ststistika je sa mog sajta, a inace, upravo sam video jos jedan sajt gde je procenat cak 98%. BTW, imao sam u oktobru oko 14 miliona hitova, sto znaci da je i statistika prilicno tacna (veci uzorak = veca preciznost)

Recimo ovo: http://top.co.yu/statistics.ph...919574&addr=Romance%20Cafe

pa neka je i relativna greska 10% - opet je mnogo :-)

ili recimo moj webalizer za prvih 13 dana novembra kaze oko 88% ali ima i oko 5% unknown... tako da verujem da je negde oko 90% IE (all flavours)

To se u nekim naukama zove i zakon trzista.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a15.11.2004. u 22:34 - pre 237 meseci
Hmm ok to je samo za yu područje... Očigledno neko treba da napravi neki jak Mozilla advocacy sajt na srpskom... E jbg, ja već napravio, ali na engl.....

Tržište je veoma dinamično u zadnje vreme.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 02:01 - pre 237 meseci
Ma bre glupost. Zna se ko postavlja Top10 markice. I zna se ko uglavnom posećuje takve sajtove. Iz te statistike je ozbiljno isključen onaj deo sufrera koji su tehnički potkovaniji i koji uglavnom koriste Mozilla browsere.
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 06:05 - pre 237 meseci
Pa ja o tome i pricam!!!! Totalno si zaludjen u svom "tehnicki potkovanijem" svetu i svesno ili nesvesno ignorises "real world"! A tamo, u pravom svetu, ne desavaju se cuda, sve je onako kako "treba da bude", kako su "velike cike" napravile:

Ne skida se se svaka nova verzija browsera cim izadje, ne zna se ni koja je verzija browsera instaliraja koristi se ono sto je vec instalirao prodavac, pa cak ni ime browsera se ne zna, za njih je to sve "internet" i ne interesuje ih tvoja "tehnicka potkovanost", a to ću sada i da ti objasnim:

Znaci, kada ti napises na sajtu: "My name is Ilija Studen and I mostly write about web design and web development" - ako neko iz "pravog sveta" slucajno svrati na tvoj sajt - pobeci ce odmah jer ga to ne interesuje. Samim tim nece ni videti (na srpskom): "Za neupućene (zar ima takvih?) juče je izašao prvi "celobrojni" Firefox..."

Generalno, ti si napravio pravi geek sajt za takvu publiku, cak se sluzis i geek recnikom. Naravno da ces ti imati vise firefox posetilaca nego sto je to prosek na sajtovima namenjenim "sirokoj publici". A koliki si geek sajt napravio potrdjuje i link na dnu "Validation: XHTML CSS Section 508" koji poziva "Hajde frajeri da vidite kako pravim validan XHTML", koji BTW to nije, pa je bolje onda da sklonis taj link ili popravi kod - ali potrudi se da to uradis sto pre jer ce se srusiti svet zato sto :
Citat:

Line 40, column 55: character data is not allowed here
...http://www.bug.hr/vijesti/?id=58883">Za one koji ne znaju, Firefox je Bolji B

Možeš misliti, jaka stvar... Kataklizma...

Samo da ti pokazem da su ti validatori u principu stvar za geek-ove. Najbolji validator je browser - Otvoris stranu, ako radi - kod je validan 100%... onda drugi browser... Tvoj sajt radi i u IE i u Mozilla i zasto bi nekoga boleo q sto je tebi validator nasao "gresku" u kodu?

Ne znam zasto ste se svi toliko napalili da promovisete firefox i pljujete IE, kao da dobijate pare za to? Pusti ljude da odluce sta ce da koriste, a ti koristi se tebi svidja i ne smaraj u svakoj drugoj poruci "skinite firefox", "batalite IE", "IE sucks", "Take back the web"... Pa ja ne znam da li bih bio toliko radikalan cak i da me placaju za te stvari. BytEfLUSh cak ima u potpisu link za mozila.org ? To je vec "ultimate geek".

Bili bi korisniji da ste napravili verziju Firefox na srpskom umesto da smarate svakoga ko pomene IE.

BTW, sta ti znaci "zna se ko postavlja top10 markice"? Sta zelis da kazes?

BTW2: Skoro svaku poruku pocinjes sa necim sto moze da lici na uvredu: lupas, Ma bre glupost... jel' to neki trend ili si nesto umoran? Ja sam "nesto umoran" pa sam jako osetljiv na takve stvari.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 06:13 - pre 237 meseci
Citat:
bluesman: BytEfLUSh cak ima u potpisu link za mozila.org ? To je vec "ultimate geek".


Hvala. Trudim se, ali mislim da još uvek nije to to...

Nego, onaj Win2000 sa IE6 na PTT KDS-u si verovatno bio ti?

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 06:19 - pre 237 meseci
Naravno, kada pricam sa nekim trudim se da upoznam sagovornika, to je, osim sto je korisno, i osnovna kultura :-)
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 06:26 - pre 237 meseci
Ok ok proveravam pošto sajt još nije u potpunosti pušten u rad, pa ima jako malo poseta....

I, jel ima šta korisno u vezi diskusije?

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 06:31 - pre 237 meseci
Naravno, tvoj sajt govori sve o tebi...
Vidi se da si postavio sajt u kojem se ogradjujes od gresaka (zamisli da napises da je sajt govov a neki "geek friend" ti nadje gresku - pa osramotio bi te za ceo zivot) :-)) ali nisi porupustio da ga stavis u potpis. Meni to dovoljno govori.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 06:37 - pre 237 meseci
pa jbg da sam stavio da je gotov, a na svakoj drugoj stranici se nalazi 404, šta bi onda bilo.

stavio sam ga tu zato što je neko sa ES-a našao moj bivši homepage...... a ne bi bilo baš lepo da ljudi misle da je to i dalje moj sajt....

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 06:44 - pre 237 meseci
Ok, razumem ja tebe, ali takvi sajtovi se ne postavljaju javno. Ako vec postujes u ovom forumu i predstavljas se kao strucnjak onda bi trebalo da bar postujes jedno od osnovnih pravila : ono sto nije zavrseno ne postavlja se, ili ono sto ne postoji - ne postavlja se link ka tome.

Mozda u firefox nema 404, to je savrsen browser sigurno ce da "izmisli nesto" kada naidje na 404. Da probam sa firefox da vidim tvoj sajt? :-)))

Ali, hajde da ne privatizujemo ovo.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 06:52 - pre 237 meseci
Ja ne privatizujem, suviše sam umoran da bih se raspravljao - 7:50 je, i nisam spavao...

404 je uvek 404, http reply od strane servera, e sad kako će koji browser da se ponaša kad dobije tu poruku to je druga stvar... a, da sad vidim smajlije u tvojoj poruci... :)

ma možda i skinem to sa potpisa, ionako je to bilo samo ono, dok se nije slegla prašina oko starog sajta...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 16988 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.