Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB

[es] :: Overclocking & Modding :: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 6336 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB11.02.2005. u 23:41 - pre 235 meseci
Very lepo! Aaaaaaa, kako default 1.6V? Valjda svi na 1.4V (INTELOVCI4)?
U ostalom nije ni bitno... nrgo ovo sam hteo da ti kažem:
PIH bre kaki si čovek, ako ti je FSB260, stavi ga na 267 pa da imaš ko čovek 3.2 okruglo.

Ehh, da ja imam otključan proc... nego vidim ASUSovi novi BIOSi daju mogućnost ozključavanja INTELovaca, a i vidim spreman je takav BIOS i za moju mb, ali nemam hrabrosti da flashujem BIOS pa to ti je.......

PozdraV

PS http://www.elitesecurity.org/poruka/616306
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB11.02.2005. u 23:44 - pre 235 meseci
Pa ko je rakao da jeste? To su temp očitane BIOSom koji svakako laže, ali je orijentaciono, šta da kaže jadnik koji ima Athlona pa mu BIOS očitava 60? Da kuva kafu?

PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

alagor2000
pera detlic

Član broj: 46519
Poruke: 623
*.ru
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB11.02.2005. u 23:47 - pre 235 meseci
Pozdrav
Imam presot 3.ghz,kolika je njegova realna temperatura kad se optereti
recimo igrama tipa doom 3 ili far cry?
Danas sam ga OC na 3.3 ghz znaci 10 % i radi bez problema,samo ne znm koja
je mah temperatura koja mu ne smeta u radu? Do koje je frekvencije dogurao
p4C sa Northwood jezgrom,znaci onaj sa fsb 800 Mhz?
Makar bila od kamena
Svaka sila za vremena !
Ljudi su zla djeca!
Zla po cinu,djeca po pameti !
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.adsl.interware.hu.

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB11.02.2005. u 23:53 - pre 235 meseci
Citat:
bakiman: Very lepo! Aaaaaaa, kako default 1.6V? Valjda svi na 1.4V (INTELOVCI4)?

Northwood i Preshot nemaju iste napone, razlika između 130 i 90 mikrona.

Citat:
U ostalom nije ni bitno... nrgo ovo sam hteo da ti kažem:
PIH bre kaki si čovek, ako ti je FSB260, stavi ga na 267 pa da imaš ko čovek 3.2 okruglo.

Eto, taki sam.

Citat:
Ehh, da ja imam otključan proc...

Kod Intela su svi desktop procesori zaključani.

Citat:
nego vidim ASUSovi novi BIOSi daju mogućnost ozključavanja INTELovaca, a i vidim spreman je takav BIOS i za moju mb, ali nemam hrabrosti da flashujem BIOS pa to ti je.......

Auuu bre, pa kaki si ti to kloker kad ne smeš da flešuješ BIOS? Evo da te malo ohrabrim, imam desetak dana istu ploču kao i ti, flešovao sam je nekoliko puta i zamisli sve radi bez problema. Malo sam testirao koliko može mašina da razvije pa sam morao da je vraćam iz kome i učitavam difolt BIOS a zatim sam opet flešovao novi....

Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB11.02.2005. u 23:59 - pre 235 meseci
Hvala Ti na tvom reportu! IHThUS

Nego, da StORM48 nije video temperature otvorenog kućišta? 33-38

Evo ponoviću:
Idle temp: 38C
Full load temp: 51C


PozdraV

PS Čekaj, pa i ti imaš 1007BIOS verziju, pa daaaa LockFree opcija, samo...
ako ti je komp bio u komi, znači zeznuo si BIOS prilikom flashovanje, jel tako?
Pa si onda ubacio originalni CD i BIOS se sam učitao? Molim Te, pojasni mi ovo KOMA-ŽIVOT PUNIM PLUĆIMA
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.adsl.interware.hu.

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB12.02.2005. u 00:53 - pre 235 meseci
Citat:
alagor2000: Do koje je frekvencije dogurao
p4C sa Northwood jezgrom,znaci onaj sa fsb 800 Mhz?

FSB 265x4=1060, trenutno.

Citat:
bakiman:
PS Čekaj, pa i ti imaš 1007BIOS verziju, pa daaaa LockFree opcija, samo...
ako ti je komp bio u komi, znači zeznuo si BIOS prilikom flashovanje, jel tako?
Pa si onda ubacio originalni CD i BIOS se sam učitao? Molim Te, pojasni mi ovo KOMA-ŽIVOT PUNIM PLUĆIMA :)

Auuu bre, pa tek sada sam video na Asusovom sajtu da ta verzija BIOS-a ima opciju Lock Free.

Kada preteraš sa nekim setovanjima u BIOS-u izađe ti crni ekran i traži flopy ili CD da bi mogao da se povrati. Pošto flopije ne gajim već duže vreme ubacim CD od ploče i on sve odradi sam. Zatim isključim komp na prekidaču od napajanja pa nakon desetak sekundi opet startujem mašinu sa sve CD-om u drajvu. Uđeš u BIOS i presetuješ onu vrednost u kojoj si preterao a kasnije uz pomoć programa ''Asus Update'' flešuješ BIOS sa fajlom koji ti je na, recimo desktopu, i to je to.
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.adsl.interware.hu.

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB12.02.2005. u 01:14 - pre 235 meseci
Evo sad sam flešovao tu LockFree verziju ali množilac stoji i dalje na 12.
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.88.eunet.yu.



+537 Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB12.02.2005. u 08:43 - pre 235 meseci
Nekim ljudima jednstavno ne vredi govoriti. P4 ima zakljičan množilac. A u BIOSU može da piše da će ga naterati da softverski radi 64bit pa ko veruje nek se prima. Kraj diskusije.

Sećam se pre nekih 6 godina je neko uspeo burgijom od 0.5mm da otključa Slot1 Celeron i pritom uspeo da ga natera da radi u multiprocesorskom okruženju. Nisam ulazio u detalje i nisam skroz poverovao u celu priču. I toliko o tome...
 
Odgovor na temu

alagor2000
pera detlic

Član broj: 46519
Poruke: 623
*.ru
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB12.02.2005. u 09:11 - pre 235 meseci
>> *alagor2000*: Do koje je frekvencije dogurao p4C sa Northwood
>> jezgrom,znaci onaj sa fsb 800 Mhz?
> FSB 265x4=1060, trenutno.
Nisam mislio na fsb,nego na frekvenciju procesora.Znaci koj je najbrzi p4 sa
northwood jezgrom,a da radi na fsb 800,koji moze da se nabavi,
posto mi se p4 prescoott 3.ghz grije do 55 c sto mi bas nije po volji,a i
ventilator je prilicno bucan,te hocu da se vratim na northwood!
Makar bila od kamena
Svaka sila za vremena !
Ljudi su zla djeca!
Zla po cinu,djeca po pameti !
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.adsl.interware.hu.

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB12.02.2005. u 09:42 - pre 235 meseci
@alagor2000
Northwood 3GHz

@Cvejić
Ej jesam se primio al' samo malo.
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB12.02.2005. u 14:17 - pre 234 meseci
Čekaj, tebi je fabrički množilac na 12??? Meni na ovom Prescottu 18x.
Trebalo bi da ti ta opcija LockFree da mogućnost da se menja množilac za po jedan-dva +- od default-a, zavisi od proca...

Miroslave, gde si našao na netu otključavanje Slot1 procesora??? Imam druga koji ima takav Proc, PII@350, pokušao sam da ga klokujem preko jumpera, ali nije se brzina promenila (100FSB je default, jumper ima samo za 66/100), dakle proc je zaključan (BIOS nema OC opciju).

Jako me interesuje ovo...

PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB12.02.2005. u 15:05 - pre 234 meseci
Zaboravio sam ti kažem da si BEZVEZE flashovao BIOS (zbog crnog ekrana).
Meni se to desilo XYZ puta, posle preteranog OCa MEM, i CPU, jednostavno kada BIOS restartuje mašinu komp ne bootuje, crn ekran, a kućište se čuje, po tom pitanju radim sledeće:
Ugasim komp držeći ~5sec Power dugme, posle nekoliko sekundi opet upalim i standardno uđem u BIOS, onda mi on kaže da je OC failed press F1 da korigujem klok ili F2 da učitam default podatke, ja pritisnem F1 i korigujem, posle sve OK.

JEDINO, kada sam menjao podešavanje memorije, onda se pojavi crn ekran, kada upalim komp opet crn ekran, opet ga ugasim i upalim (dakle 2gi put) i onda on kaže OC failed...

Eto rešenjnjnjaaa (RadovanIII) :)

Kaži mi koja ti je verzija BIOSa bila u MB kada si je uzeo, kakva je razlika izmeću te i 1007LockFree verzije?

PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.223.eunet.yu.



+537 Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB12.02.2005. u 17:28 - pre 234 meseci
U zlatno doba foruma yu.comp.hardware neko je uspeo da izburgija neke vodove i otključa procesor. E sad, da li je to tad bilo vredno truda kada je jedan Celeron koštao par stotina maraka? Sada kada ih možete dobiti za čokoladu od 300g možda ima smisla pokušavati.

Kao što rekoh to su ćorava posla...

I kad neko stvarno promeni množilac na P4 uz pomoć "lockfree" BIOSa nek se javi i dokaže... A do tad... Toliko o tome...
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.adsl.interware.hu.

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB12.02.2005. u 18:42 - pre 234 meseci
Citat:
bakiman: Zaboravio sam ti kažem da si BEZVEZE flashovao BIOS (zbog crnog ekrana).
Meni se to desilo XYZ puta, posle preteranog OCa MEM, i CPU, jednostavno kada BIOS restartuje mašinu komp ne bootuje, crn ekran, a kućište se čuje, po tom pitanju radim sledeće:
Ugasim komp držeći ~5sec Power dugme, posle nekoliko sekundi opet upalim i standardno uđem u BIOS, onda mi on kaže da je OC failed press F1 da korigujem klok ili F2 da učitam default podatke, ja pritisnem F1 i korigujem, posle sve OK.

JEDINO, kada sam menjao podešavanje memorije, onda se pojavi crn ekran, kada upalim komp opet crn ekran, opet ga ugasim i upalim (dakle 2gi put) i onda on kaže OC failed...

Eto rešenjnjnjaaa (RadovanIII)

Kaži mi koja ti je verzija BIOSa bila u MB kada si je uzeo, kakva je razlika izmeću te i 1007LockFree verzije?

PozdraV

Pazi kad si opet osto živ.

Kod mene to ne radi tako a zašto ne znam. Kad ga predoziram traži flopi ili CD da se povrati i to je tako, više puta ponovljeno. Kada učita BIOS sa CD-a i bootuje sistem flešujem ga ponovo da najnoviju verziju BIOS-a i to je sva mudrost. Nemam pojma koja je verzija BIOS-a došla uz ploču.

Jednoga dana ćeš možda da ukapiraš da flešovanje BIOS-a nije ništa strašno pa ćeš konačno da se oslobodiš i flešuješ masu BIOS-a dok ne nađeš ono što ti odgovara. Zamisli šta bi bilo da imaš Abit NF7, za ovu ploču ima ihaaaa verzija BIOS-a.

Inače množilac je zacementiran i nema šanse da se menja!!!
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.adsl.interware.hu.

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB12.02.2005. u 18:53 - pre 234 meseci
Citat:
bakiman: Čekaj, tebi je fabrički množilac na 12??? Meni na ovom Prescottu 18x.

E jesi biser i to žešći.

Ajmo malo jednostavne matematike:
12 x 200 = 2400

12 = množilac
200 = FSB
2400 = takt procesora

18 x 133 =?
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

IvanR.
Ivan Rakic
Mladenovac

Član broj: 44281
Poruke: 639
195.252.87.*



+5 Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB12.02.2005. u 19:34 - pre 234 meseci
Citat:
Miroslav Cvejić: Nekim ljudima jednstavno ne vredi govoriti. P4 ima zakljičan množilac. A u BIOSU može da piše da će ga naterati da softverski radi 64bit pa ko veruje nek se prima. Kraj diskusije.

Sećam se pre nekih 6 godina je neko uspeo burgijom od 0.5mm da otključa Slot1 Celeron i pritom uspeo da ga natera da radi u multiprocesorskom okruženju. Nisam ulazio u detalje i nisam skroz poverovao u celu priču. I toliko o tome...


Moram da kazem da gresis,iako ja imam kombinaciju Barton-a 3200+ i Abit NF7 2.0
saznao sam da je Asus dao resenje u vidu spomenute(lock free)opcije,koja vlasnicima intel P4 prescoott procesora dozvoljava da postave mnozilac na 14x(ako se ne varam)i pored toga sto je intel te procesore zastitio na "mnoge" nacine!
Pozdrav!!!!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.adsl.interware.hu.

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB12.02.2005. u 20:05 - pre 234 meseci
Za Northwoode nema otključavanja kao ni za sve Preshote. Ima kod her Tome dobar tekst na ovu temu KLIK
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

alagor2000
pera detlic

Član broj: 46519
Poruke: 623
*.ru
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB12.02.2005. u 20:10 - pre 234 meseci
Danas sam skinuo novi bios za asus p4p800 SE plocu,u uputstvu pise da ima
opciju lockfree ali je ja u biosu ne dadjoh :)))0
Makar bila od kamena
Svaka sila za vremena !
Ljudi su zla djeca!
Zla po cinu,djeca po pameti !
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB12.02.2005. u 20:25 - pre 234 meseci
Trebalo bi biti verzija 1007, nalazi se u kartici Advanced...

Inače mislio sam da imaš FSB533 proc. kao i ja, pa sam opet mislio da LockFree radi...
Znači NEMA FLASHOVANJA... dobro...

Ah da, zamolio si me da ti izračunam 18*133, pa evo to ti je....2294, ovaj... 2356... aaa pa i WinXP ima kalkulator... koji kaže da je 2394mhza.

PozdraV

PS Ovaj Tomislav ne prestaje da me iznenađuje...
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

IvanR.
Ivan Rakic
Mladenovac

Član broj: 44281
Poruke: 639
195.252.87.*



+5 Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB12.02.2005. u 20:40 - pre 234 meseci
Citat:
IHThUS: Za Northwoode nema otključavanja kao ni za sve Preshote. Ima kod her Tome dobar tekst na ovu temu KLIK


Opet kazem varas se,ali mozda nisi dobro shvatio:NEMA OTKLJUCAVANJA,sto znaci da ne mozes da menjas mnozioc(znaci ne moze da se postavi na vise razlicitih vrednosti)vec mozes da postavis samo na 14x(ili neka druga vrednost nisam siguran),o tome postoji i osrednji text u Svetu Kompjutera(broj iz novembra,cini mi se)gde pise da je Asus prisao upomoc vlasnicima sa Preshot jezgrom!!!
Ali u svakom slucaju iako vise volim AMD(i tvrdim da su bolji),priznajem da su Intel procesori sa "starim" Northwood jezgrom bolji od "novih" Intela sa Preshot jezgrom,sto pokazuju i brojni testovi(na pr. Intel Nortwood 3.0Ghz je pokazao bolje rezultate nego Intel Preshot 3.2Ghz)!!!!!!!!!!!
Pozdrav!!!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Overclocking & Modding :: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 6336 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.