Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VU Meter u VB-u??? (Mozda preko DirectX-a?)

[es] :: Visual Basic 6 :: VU Meter u VB-u??? (Mozda preko DirectX-a?)

[ Pregleda: 2979 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon VU Meter u VB-u??? (Mozda preko DirectX-a?)13.02.2005. u 01:59 - pre 234 meseci
Vishe puta sam pomisljao da napravim Player u VB-u, ali bi stalno odustao zbog nekog glupog razloga: prvo nisam mogao da napravim PlayListu pa sam odustao, posle kad sam se vratio i uradio listu, nisam mogao da pustam sve fajlove... sad kada sam i to resio imam jos ejdan problem: KAKO da implementiram VU Meter f-ju??? Nalazio sam na PSC sve moguce varijante ali ni jedan od tih kodova nisam mogao da iskoristim jer svi do jednog "posmatraju" Wave Output i vracaju VU meter tog Wave Output-a. Problem je sto ne znam kako da pustim fajl kroz wave output. Pomisljao sam preko DirectX-a (i video da su neki to vec uradili) ali mi je to nejasno jer nikada nisam nista radio u DX-u, pa ako je moguce (preko DX-a) bilo bi lepo da neko objasni kako se pusta muzika (kokretno .cda, .mp3 i .wav) sa DirectX-om u VB-u???

p.s. izvinite na ovolikom pitanju, ali samo hocu da sto bolje iznesem svoj problem..

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

fLuXx
Luka Borkovic
Student
Pančevo

Član broj: 21183
Poruke: 363
194.106.171.*

Jabber: fluxx@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: VU Meter u VB-u??? (Mozda preko DirectX-a?)20.03.2005. u 12:08 - pre 233 meseci
Uuuuu!! To ces tesko da izvedes! Ja sam se ubio od trazenja bukvalno svuda i nasao sam jedan jedini koji radi, ne treba mu direct-x, radi preko nekih API funkcija, ali kod je bas komplikovan. Taj kod sam nasao na PSC-u, medju mnooogima koji uopste nece da rade.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: VU Meter u VB-u??? (Mozda preko DirectX-a?)21.03.2005. u 00:57 - pre 233 meseci
ma znam, i ja sam trazio; preturio ceo psc i nijedan primer nije radio! gde si ga nasao?? (daj link :D)

offtopic:
kako napredujes sa plejerom? pogledao sam kod i moram da ti kazem da nisam bas lako mogao da se snadjem u njemu :D (mnogo je neuredan!, ali u redu provalio sam sta si radio) ako ti i dalje treba pomoc (za izradu playliste i sta ono bese jos?) ja mogu tek sledece nedelje da se bachim na posao (nadam se da ti nije hitno) jer trenutno radim sa nekim slovencom jedan skin za winamp (on crta ja pisem kod :D)

brb, krcko
 
Odgovor na temu

fLuXx
Luka Borkovic
Student
Pančevo

Član broj: 21183
Poruke: 363
194.106.171.*

Jabber: fluxx@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: VU Meter u VB-u??? (Mozda preko DirectX-a?)22.03.2005. u 18:15 - pre 233 meseci
Ovako: VU metar koji radi je ovde. Jedina stvar koja je mozda problem je sto moras kao audio ulaz da stavis wave out.

Offtopic:
Nije neka frka za player. Naravno da je kod mnogo neuredan, jer i ja sam neuredan . Salim se, neuredan je zato sto sam ga pisao kao eksperiment, nisam ni planirao da to bude plejer, ali, eto, dotle sam stigao. Nije najvaznija stvar playlista. Mnoogo je vaznije da uradim prevod, ali tako da se on prikazuje tako da mu pozadina bude providna. Problem je sto ne znam kako bih to odradio, za sad je tu onaj fazon sa novim formom, al i on ne radi za sve tipove prevoda, nego samo za jednu vrstu srt prevoda, ali otom-potom.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

X-Cite
Goran Tadić
Mediacija, Tušmobil
Ljubljana

Član broj: 28706
Poruke: 625
*.dial-up.arnes.si.

Sajt: www.baza-ukradenih-gsm.co..


Profil

icon Re: VU Meter u VB-u??? (Mozda preko DirectX-a?)23.03.2005. u 11:19 - pre 233 meseci
@krckoorascic

da nije taj slovenac oricron :)

ili nesto slicno ;)

jeli rec o ovome? http://mediaarchive.gsm-si.net

to je druga aplikacija ali od istog tipa :)

reko je da radi plejer... trenutno je na nekom drugom serveru primjerak ali ne znam tačne lokacije iz glave :)
Pozdrav
GoGy
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: VU Meter u VB-u??? (Mozda preko DirectX-a?)23.03.2005. u 23:22 - pre 233 meseci
ne, nije. ovom slovencu je nick IceBone ili Ice (zavisi od foruma).
a evo i link gde mozes da vidis dokle smo stigli (tek smo poceli tako da nije mnogo uradjeno :D)
http://forum.skill-club.com/showthread.php?t=26343
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: VU Meter u VB-u??? (Mozda preko DirectX-a?)

[ Pregleda: 2979 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.