Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dozvole u workgrupi

[es] :: Windows mreže :: Dozvole u workgrupi

[ Pregleda: 2397 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drdrdr
Dragan Rakita
Kanarevo

Član broj: 27028
Poruke: 90
213.244.233.*



Profil

icon Dozvole u workgrupi24.02.2005. u 08:46 - pre 233 meseci
Radim na jednoj mrezi koja radi workgrupi. Fajl server se nalazi na win2003. Tu mrezu sam nasledio i ne smem da je prebacujem u domen.
Trebao bi da korisnicima omogucim selektivan pristup deljenim folderima. Konkretno, ima dva foldera, i rukovodstvo cita oba, a radnici samo jedan od njih.
Direktor ima laptop na kome su ti folderi predstavljeni kao drajvovi i pristupa im prostim duplim klikom.
Meni nije jasno kako da na fajl serveru koji je u workgrupi formiram korisnicke naloge koji ce se povezati sa lokalnim korisnickim nalozima na ostalim klijentskim kompjuterima.
Ja sam zasad formirao lokalne korisnicke naloge na fajl serveru i folderima dao dozvole prema njima. Kada neko na klijentskom racunaru pristupa datoma deljenom folderu pojavi se dijalog za unos usernejma i sifre. Korisnik tada unosi lokalni usernejm i sifru koja je definisana na fajl serveru, a ne na njegovoj lokalnoj masini. I tada to radi do sledeceg logovanja. E, tu je problem. Kako da izbegnem to dodatno logovanje.
To je moguce jer kao sto sam rekao direktor im sa svog racunara (koji ja nisam konfigurisao) pristupa bez tog dodatnog logovanja.
 
Odgovor na temu

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

Član broj: 36938
Poruke: 1209
*.metrohive.neobee.net.



+4 Profil

icon Re: Dozvole u workgrupi24.02.2005. u 09:47 - pre 233 meseci
pa trebalo bi da kad ti se to dodatno logovanje pojavi kada pristupash tom deljenom folderu (gde unosish username i password) opcija "remember password". tako da sledeci put te nece pitati za shifru i username.
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.dialup.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Dozvole u workgrupi24.02.2005. u 10:43 - pre 233 meseci
Na fajl serveru je izabran Share-level tip dijeljenja resursa. Svaki resurs ima jednu lozinku.
Izaberi User-level i resursima dodijelu korisnike koji imaju pravo da pristupaju tim resursima.

To što se direktor uloguje bez upisivanje šifre znači da je direktorova lozinka ista kao loziknka koju zahtijeva resurs.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

drdrdr
Dragan Rakita
Kanarevo

Član broj: 27028
Poruke: 90
213.244.233.*



Profil

icon Re: Dozvole u workgrupi28.02.2005. u 11:47 - pre 233 meseci
Stavio sam ista imena i sifre na serveru i klijentima i upalilo.
Gde se se podesava taj share level?
Primetio sam jos nesto sto me buni. Preinstalirao sam neke masine i kada sam prvi put unosio sifru pita me je da li zelim da je zapamti i to mi je resilo probleme. medjutim na kompjuterima koje ja nisam instalirao, ne postoji ta opcija. Takodje pod user accounts na tim mojim racunarima postoji neka opcija za pamcenje sifre na drugim racunarima i tu ja izaberem racunar koji se pojavljuje u prozoru (pojavio se samo fajl server) i unesem njegovu sifru. Medjutim na starim racunarima taj prozor je prazan, taster add je neaktivan, tako da je ta opcija neupotrebljiva.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Dozvole u workgrupi

[ Pregleda: 2397 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.