Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

zadovoljstvo korisnika fiksnom telefonijom

[es] :: Fiksna telefonija :: zadovoljstvo korisnika fiksnom telefonijom

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 25662 | Odgovora: 182 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Guda
Dejan Guduric
GUDATRONIC
Novi Sad

Član broj: 80633
Poruke: 248
*.041net.co.yu.



+4 Profil

icon Re: zadovoljstvo korisnika fiksnom telefonijom27.02.2007. u 00:04 - pre 210 meseci
Dragi forumaši,

Moje čekanje se konačno isplatilo, sutra dobijam ADSL, a nalazim se u na najvećem i najprometnijem bulevaru u Novom Sadu - Razlog dugog čekanja nekom u Telekomu u startu nije palo napamet da i oni koji imaju ISDN žele ADSL, a takvih je u mom komšiluku mnogo.

Pišem ovo iz razloga da utešim korisnike iz Kuršumlije i drugih manjih mesta - samo strpljivo, ima nade!
 
Odgovor na temu

bibiliemili
Beograd

Član broj: 30442
Poruke: 39
212.200.240.*



Profil

icon Re: zadovoljstvo korisnika fiksnom telefonijom27.02.2007. u 00:19 - pre 210 meseci

Dejane,

lepa vest za laku noc

Optimizam je uvek u modi.


 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.net
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: zadovoljstvo korisnika fiksnom telefonijom27.02.2007. u 00:27 - pre 210 meseci
A što? da neće neko da nas tuče????
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: zadovoljstvo korisnika fiksnom telefonijom27.02.2007. u 00:27 - pre 210 meseci
A da vam ja uploadujem shot carobne brzine koju postizem na dialup-u kuci?

Ovde u Nisu gde studiram imam wireless net, tako da fiksni placam ~150 dinara mesecno, a i ovde sam dvojnik.

U Pirotu zivim ~3km od centra grada u prigradskom naselju. E, sad, polovina naselja je prebacena na alcatel-a, a mi kao da smo zaboravljeni. Jos uvek sam na spartanskoj centrali u cije sklopke verujem da se love misevi, al nebitno... Kad hocu nekoga da pozovem, skuvam kafu, uzmem godisnji odmor, pa polako, moj zivot i zivci traju hiljadama godina.

To zuji, pisti krci, puca, treska, ne znam sta jos, par modema i dect telefona mi je otislo, svoj laptop ne smem ni da pomislim da zakacim na tu liniju, jer odmah mogu da ga bacim.

Racuni za fiksni telefon su uvek 1500+ dinara, jedino se smanje kad ne zovem 042 1xx xxx, jer imam utisak da se to tarifira na mojoj centrali malko drukcije nego sto pise u cenovniku, a to je kradja koju ne mogu da dokazem.

Racun za decembar je navodno zalutao u Prokuplje, pa mi nije stigo... Otac je bio u Telekomu, i dali su mu podatke sta i kako da uplati, i zanimljiv je iznos 280 dinara! Alo ljudi, meni racun ispod 1000 dinara nije normalan, bar ne u zadnjih 8 godina. A vrlo malo poziva ka mobilnim mrezama ima, jer vec 2 ipo godine koristim kao postpaid korisnik usluge konkurentske kompanije (sada Telenora) sa kojim sam zadovoljan, i ne vidim razlog za gubljenje zivaca sa fiksnim telefonom koji ne radi.

Elem, ja pitam, ako je telekom vec moje naselje prebacivao, zasto su stali na pola? Da nismo mi mozda polu-ljudi?


A evo i brzine mog dialup-a:




E, da, i zahtev za ADSL sam podneo, i rekli su da ce da ga realizuju do kraja 2006-e ali ja sam strpljiv.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 27.02.2007. u 01:43 GMT+1]
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ljubac
Cvijanovic Ljubomir
Privatnik Telekomunikacije
Borca

Član broj: 21111
Poruke: 281
91.150.104.*

Sajt: www.gtelefon.net


+10 Profil

icon Re: zadovoljstvo korisnika fiksnom telefonijom27.02.2007. u 00:46 - pre 210 meseci
Citat:
Guda: Dragi forumaši,

Moje čekanje se konačno isplatilo, sutra dobijam ADSL, a nalazim se u na najvećem i najprometnijem bulevaru u Novom Sadu - Razlog dugog čekanja nekom u Telekomu u startu nije palo napamet da i oni koji imaju ISDN žele ADSL, a takvih je u mom komšiluku mnogo.

Pišem ovo iz razloga da utešim korisnike iz Kuršumlije i drugih manjih mesta - samo strpljivo, ima nade!


ko je provajder?
Ljubac
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.net
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: zadovoljstvo korisnika fiksnom telefonijom27.02.2007. u 00:51 - pre 210 meseci
pa Novi Sad ti i nije baš malo mesto...
 
Odgovor na temu

mitar1982

Član broj: 17439
Poruke: 1042
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: zadovoljstvo korisnika fiksnom telefonijom27.02.2007. u 01:32 - pre 210 meseci
Citat:
ljubac: Drago mi je da je ovde covek sa imenom i prezimenom i bice mi stvarno drago da proforumisemo malo.
Prvo da ti malopojasnim stvari onda mi posalji mailom podatke i broj zahteva i dobićeš sve sto ti treba.Čisto da dokažem ko je ko.

Kao prvo ADSL2+ nisu samo oni hijaavata modemi ima tu i nesto drugo.Nisi valjda mislio da se CISKO oprema pravi u Silikonskoj Dolini i da je IBM jos uvek u vlasnistvu Amerikanaca.

Ako se ne varam negde sam procitao cini mi se da si iz Bloka 30.Evo ti info iz prve ruke da te uverim da nije samo telekom kriv za usporenu digitalizaciju...


Nisam iz bloka 30, ali verujem da je ista situacija i ovde, a nemam ni broj zahteva. Popunio sam onaj upitnik na sajtu, i očekivao sam da ću dobiti neki odgovor na mail. Što se tiče hijawate, i siska, totalno mi je nebitno gde se šta pravi, što se tiče neta zanimaju me samo tri stvari (x,y,z). x - upload, y - download, i z - cena, a da li će on da se zove adsl, adsl+, adsl ultramegagiga totalno je nebitno. btw nije mi problem da nađem na netu ovako nešto http://en.wikipedia.org/wiki/Adsl2%2B . Jedino što ne mogu ni da pretpostavim kada ću ovo koristiti...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: zadovoljstvo korisnika fiksnom telefonijom27.02.2007. u 10:57 - pre 210 meseci
To što si popunio upitnik ne mora baš ništa da znači. Ja sam popunjavao prvo anketu pa posle i prijavu bar dva puta (toliko puta je prošlo) a onda sam proverio i uopšte me nije bilo na nekom spisku. Za svaki slučaj se raspitaj o toj prijavi, nije nemoguće da je negde usput nestala. :( Možda niko i ne zna da ti hoćeš ADSL.
 
Odgovor na temu

mitar1982

Član broj: 17439
Poruke: 1042
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: zadovoljstvo korisnika fiksnom telefonijom27.02.2007. u 11:45 - pre 210 meseci
Ne pada mi na pamet da se više smaram sa njima. Dovoljno sam se cimao dok nisam dobio telefon, bar za net imam alternativu, i ne moram da se klanjam svemoćnom preduzećetu. Trenutno koristim kablovski net, a imam i nekoliko wireless mreža u blizini, onaj upitnik sam popunio jer me je zanimalo koliko će vremena proći dok dobijem odgovor. Par godina sam čekao da dobijem pcm, verovatno treba da prođe još par dok dobijem paricu, plus još par dok se instalira dslam u centrali. Ipak je to komplikovan postupak... :(
 
Odgovor na temu

Guda
Dejan Guduric
GUDATRONIC
Novi Sad

Član broj: 80633
Poruke: 248
*.eunet.yu.



+4 Profil

icon Re: zadovoljstvo korisnika fiksnom telefonijom27.02.2007. u 11:52 - pre 210 meseci
@ljubac

Moj provajder je eunet, ali to je nebitno, kao što rekoh problem je bio u opremi za annex b. Naime u NS je do pre par dana annex B opreme bilo samo u centru.
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: zadovoljstvo korisnika fiksnom telefonijom27.02.2007. u 13:54 - pre 210 meseci
a kakve su ti sanse za uvodjenje wireless-a?
 
Odgovor na temu

Gedoras

Član broj: 131793
Poruke: 90
194.106.186.*



Profil

icon Re: zadovoljstvo korisnika fiksnom telefonijom27.02.2007. u 16:42 - pre 210 meseci
Pametnice, ne znam sta znaci "cak je i Gedoras trazio adsl od obozavane firme", molim te da mi to pojasnis.
Od koga sam to trebao da trazim, mozda od tvog kolege ljubac-a. Covek ocigledno radi u Selekomu, a sljaka pomalo i sa strane.
Nakon sto sam pogledao sajt potpuno sam siguran da je bas on jedan od mozgova Selekoma.
Sajt je postavljen na geocities-u - citaj za dzabe (ili sto bi ljubac rekao za djabe), a domen ".co.sr" je po istoj ceni.
To je lose u prodavanju telekomunikacione opreme od strane ovakvih hobista.
Toliko o ozbiljnosti njegove firme.
Pa sada vi vidite ko vam ovde deli savete i ko vas uverava da su korisnici zadovoljni Selekomom.

Nema nama rece sa vama. Cekamo drugog operatera ko ozeblo sunce.


Samo da napomenem da mi je potpuno jasno da je neko ko je 21. vek docekao bez telefonske linije sada zadovoljan sto uopste ima telefon.
Ali zar vi stvarno mislite da primerom takvih korisnika mozete da opravdate svoj nerad i bahatost. Pa i ja sam bio prezadovoljan kada sam kupio Yuga starog 12 godina. Sta mislite kad bi sada Zastava uzela mene za primer i hvalila se kako proizvodi fenomenalne automobile.

Pozdrav,




Everything is average nowadays.

 
Odgovor na temu

ljubac
Cvijanovic Ljubomir
Privatnik Telekomunikacije
Borca

Član broj: 21111
Poruke: 281
91.150.102.*

Sajt: www.gtelefon.net


+10 Profil

icon Re: zadovoljstvo korisnika fiksnom telefonijom27.02.2007. u 20:20 - pre 210 meseci
al ga pogodi.

Nego vrati se ti na forum sa kog si dosao ja sam malo stariji cika i uopste nisam za svadju.

Bio nekad jedan film.Zvao se "Glupan i Tupan".

E jedan od njih je postavio pitanje:

Molim Vas, ako znate, ali ne i ako mislite da znate, da mi objasnite sta znaci kad Internet provajderi kazu da nude paket 256/64 kbps.
Da li se tu radi o kilobajtima ili o kilobitima. Nekada kad se informatika ucila po skolama, dok jos nije presla u domen alhemije i samoukih magova, carobnjaka i vila, 1 bajt se sastojao od 8 bitova. Pa ako ISP skracenicu kbps koriste za kilobit u sekundi, onda se prakticno radi o vezi 32/8 kilobajta u sec ili ti downloadu od otprilike 100 Megabajta na sat, u idealnim uslovima. Medjutim ako se ISP skracenica kbps, odnosi na kilobajte onda bi idealnim uslovima download trebao biti oko 800 Megabajta na sat.
E sada, ja bih voleo da mi objasnite da li provajderi ne znaju sta je bajt a sta bit ili ja ovde nesto ne razumem, jel ja sa ovim paketom imam konstantan download od 29-31 kilobajta/sec, a oni tvrde da je paket 256/64 kilobajta/sec, ali da su to idealni tj. nedostizni uslovi.

Sta je bilo posle ne znam ali doticni je ustanovio da je za svo zlo ovog sveta kriv Telekom i napokon naučio razliku izmedju malog "k" i VELIKOG "K".

A kad bolje pogledam film ustanovim da bi se Dr Laza Lazarević oduševio da ga vidi

poz




Ljubac
 
Odgovor na temu

Gedoras

Član broj: 131793
Poruke: 90
80.93.225.*



Profil

icon Re: zadovoljstvo korisnika fiksnom telefonijom27.02.2007. u 20:33 - pre 210 meseci
Ciko,
ne razumem u cemu je problem sa tim pitanjem, ali i kakve to veze ima sa ovom temom koja se odnosi na zadovoljstvo korisnika Selekomom.
Ako ti nesto nije jasno vezano za to pitanje onda to napisi u okviru te teme, isto je za DJabe.

PS. Za neznanje tehnicke podrske ISP nije kriv Selekom. Ali je obrazovni level isti, s obzirom da su mi
ponudili 256/64 kilobajta u sekundi u idealnim uslovima. To su njihove reci, ali ako hoces o tome da pricamo
posalji post na odgovarajucu temu.

Pozdrav,

Everything is average nowadays.

 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: zadovoljstvo korisnika fiksnom telefonijom27.02.2007. u 20:44 - pre 210 meseci
Hm, pa nismo svi mi tolko neupuceni da ne znamo razliku malog i velikog "k", a ako neki provajder kaze da je kbps kolobajt po sekundi, onda ih smaraj i trazi to sto kazu... Mada do sad nisam naleteo na takav slucaj, jer valjda se podrazumeva da ti koji vode provajdere znaju razliku izmedju bita i bajta zaboga. Ako nije tako, onda mi je stvarno zao tih ljudi...

Ono sto ja kazem, je da ima nas korisnika kojima treba odredjena usluga, tj ima nas koji ne zivimo na prelazu iz 19 u 20-i vek... Nije meni lako kad shvatim da moj prijatelj u Bugarskoj placa 2-3 puta manju cenu za isti protok, ali mi je jos teze kad shvatim da posao koji radim pored fakulteta, ili neku informaciju vrlo bitnu za moje skolovanje ne mogu da dobijem, samo zato sto sam otisao kuci, i samo zato sto tamo jednostavno po nekad i danima ne mogu da pozovem nekoga, a kamo li da se konektujem na dialup... O broadband-u da i ne pricamo, suvisno je u ovim uslovima...

Uprkos tome meni redovno stigne racun za isti taj fiksni telefon, koji ne radi ni malo zadovoljavajuce, preko 1000 dinara, i to totalno nezavisno od toga kolko je telefon koriscen... Malo me vadi situacija sa novim Telenor surf postpaid paketima za fizicka lica, ali ponovo brojim svaki preneti kilobajt.

I kako sad ja mogu da budem zadovoljan Telekomom? Kad mi ni za sopstvene pare ne pruza uslugu koju placam... Jednostavno sam prinudjen da biram da nemam fiksni telefon uopste, ili da placam nesto sto ~70% vremena radi.

Nazalost, ne mogu nista da ucinim, sem da cekam da telekom ispuni svoje obecanje da ce zbog podnetog zahteva za ADSL da me poveze na optiku koja je svega 200-300m od moje kuce... Do tad...
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

bibiliemili
Beograd

Član broj: 30442
Poruke: 39
212.200.240.*



Profil

icon Re: zadovoljstvo korisnika fiksnom telefonijom27.02.2007. u 21:11 - pre 210 meseci

Gedoras,

pa ne moram da ti dodatno objasnjavam sta sam mislila kad si ti najpametniji i sve znas..

Niko te ne moze ubediti da mislis nesto drugacije od onoga sto si umislio ili zamislio..

Pa da ne pokusavam ... za dzabe..
 
Odgovor na temu

Gedoras

Član broj: 131793
Poruke: 90
80.93.225.*



Profil

icon Re: zadovoljstvo korisnika fiksnom telefonijom27.02.2007. u 21:16 - pre 210 meseci
S obzirom da sam najpametniji.
Niko normalan vam ovde nece napisati da je zadovoljan Selekomom jer bi time pokazao da je zaostao. Trenutni standard u UK je 5.5 Mb/s, bio sam tamo i koristio (a radi se o bitima ). Kod nas se standardno koriste brzine koje su 20-50 PUTA manje. U oba slucaja se radi o home userima. I kako neko ko to zna moze da bude zadovoljan. A sada ako pitate neku babuskaru ili ciku, onda vrlo lako mozete da nabudzite rezultate ispitivanja.

PS. Molim vas da pricu o kilobajtima i kilobitima nastavite u okviru odgovarajuce teme. Da se ne shvati pogresno, ja sam navedenu ponudu dobio od samo jednog beogradskog ISP i taman pomislio da se na istog preorijentisem, ali mi onda pade napamet: da nisu mozda i oni na strucnom nivou Selekomdzija. Nazalost ispostavilo se da sam u pravu.
Prica se, jos jednom ponavljam, ne odnosi na sve ISP.








[Ovu poruku je menjao Gedoras dana 27.02.2007. u 22:35 GMT+1]
Everything is average nowadays.

 
Odgovor na temu

bibiliemili
Beograd

Član broj: 30442
Poruke: 39
212.200.240.*



Profil

icon Re: zadovoljstvo korisnika fiksnom telefonijom27.02.2007. u 22:05 - pre 210 meseci

Eh Gedoras,

i ja sam bila prosle godine dva puta u Londonu...jesu ispred nas, priznajem! Ne samo u telekomunikacijama..

al znas sta..da si tamo duze ostao mozda bi pokupio bar malo od njihove cuvene uctivosti!

Steta...zelim ti da opet odes...i to brzo..
 
Odgovor na temu

Gedoras

Član broj: 131793
Poruke: 90
80.93.225.*



Profil

icon Re: zadovoljstvo korisnika fiksnom telefonijom27.02.2007. u 22:38 - pre 210 meseci
Zelim i ja

Englezi nisu bas tako uctivi i fini kad ih neko laze u lice i pravi se lud.

U svakom slucaju hvala ti na lepim zeljama. Ja tebi zelim da se uskoro zaposlis kod novog operatera, gde ce tvoji talenti doci do izrazaja i biti adekvatno placeni i gde ces firmu moci da branis argumentima, a ne da ti pomazu kojekakve cike.

PS. Nadam se da ces tada izneti istinu o Selekomu.

Pozdrav,

Everything is average nowadays.

 
Odgovor na temu

Dejan2003
Belgrade

Član broj: 13928
Poruke: 385
217.24.19.*



+8 Profil

icon Re: zadovoljstvo korisnika fiksnom telefonijom28.02.2007. u 11:35 - pre 210 meseci
Citat:
Gedoras: Pametnice, ne znam sta znaci "cak je i Gedoras trazio adsl od obozavane firme", molim te da mi to pojasnis.
Od koga sam to trebao da trazim, mozda od tvog kolege ljubac-a. Covek ocigledno radi u Selekomu, a sljaka pomalo i sa strane.
Nakon sto sam pogledao sajt potpuno sam siguran da je bas on jedan od mozgova Selekoma.
Sajt je postavljen na geocities-u - citaj za dzabe (ili sto bi ljubac rekao za djabe), a domen ".co.sr" je po istoj ceni.
To je lose u prodavanju telekomunikacione opreme od strane ovakvih hobista.
Toliko o ozbiljnosti njegove firme.
Pa sada vi vidite ko vam ovde deli savete i ko vas uverava da su korisnici zadovoljni Selekomom.

Nema nama rece sa vama. Cekamo drugog operatera ko ozeblo sunce.


Samo da napomenem da mi je potpuno jasno da je neko ko je 21. vek docekao bez telefonske linije sada zadovoljan sto uopste ima telefon.
Ali zar vi stvarno mislite da primerom takvih korisnika mozete da opravdate svoj nerad i bahatost. Pa i ja sam bio prezadovoljan kada sam kupio Yuga starog 12 godina. Sta mislite kad bi sada Zastava uzela mene za primer i hvalila se kako proizvodi fenomenalne automobile.

Pozdrav,


Prvo cu da kazzem da si extremno bezobrazan za ovaj forum i da si ne kulturan i ne uctiv za bilo kakvu raspravu, i dojadili su mi klinci koji su do juce drndali tetris, a njihovi roditelji glasali za komunjare i radikale, pa da mi oni sole pamet o Internetu. Problem Telekoma jeste i nas problem, ali oni nisu inicijatori takvih nego direktno vlade republike srbije, koja najvise ima koristi da je telekom drzzavni i jedini provider, i samo je to razzlog dvojnika losse usluge itd
i
O tome koliki je ljubac strucnjak, najmanje ti i tvoj nacin rada na ovom forumu imas da o tome diskutujes, kao i da komentarises sajt njegove firme
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: zadovoljstvo korisnika fiksnom telefonijom

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 25662 | Odgovora: 182 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.