Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7990832 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2012. u 13:09 - pre 149 meseci
Ma ja sam u Bergenu, tacnije okolina Bergena.

Za Svabald sam se interesovo kada sam trazio poso... znas ono dovoljno si ocajan da bi iso da se bavis uzgojem pingvina za pocetak.
Ustvari bila je neka kompanija koja servisira i projektuje opremu za naftnu industriju tamo pa sam razmisljo i o tome.

Sta znam... da idem na godisnji do Svalbarda.. ne znam... za sada jos nisam jos ni isprobo tropske destinacije, ako bas ocu da pomazim foke to mogu i u Bergen akvarijumu dok me ne uhvate a i sada je i ovde ladno pa imam Svalbard filing i ovde.

 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2012. u 17:22 - pre 149 meseci
hehhe hvala vam na predlozima.... ali meni ne treba turisticki deo Svalbarda ja imam zelju da idem gore da radim i cooliram s polarnim medvedima.... dosadili su mi ljudi idem malo da se druzim s zivotinjama.... kontam otici gore za pocetak na par meseci... pa ukoliko mi se svidi ostacu gore godinu dve pa se polako spustatu do osla opet :) nekako sam ocito preveliki avanturista da bi me mesto drzalo... a s obzirom da sam sredila papire i sve ostalo sad mogu da istrazujem norvesku a ovaj posao mi to omogucava :)) a pisacu vam naravno.... cim odem... u ponedeljak imam razgovor za posao pa ako nam se poklope zelje i mogucnosti palim gore u maju :) pa sam zato mislila satro ako ima neka linija tromso langyerbyen da nekad skoknem i do tromsa :D ... da da znam mnogi ce reci da sam luda jer iz osla idem na severni pol no kaj da vam kazem to sam samo ja :)
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2012. u 17:54 - pre 149 meseci
lol Samo napred ako te to cini srecnom

Meni je dovoljna avantura danas bila sto sam moro ici do prodavnice po meso da za musaku :P
A ono danas autobusa ni od korova pa sam sipcio 2 km peske do prodavnice po ovom snegu.

 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2012. u 18:02 - pre 149 meseci
hehehheh to i ja radim... evo ovde je -15 trenutno i sneg pada ko izludjeo a ja odoh kod drugarice da igramo jamba i pijemo pivoooooo :))) kad se budem vrcela nekad oko 2h nocas bice garant zestok minus a moracu peske :) a bogme ima dalje od 2km.... pocinjem da se adaptiram :))) mislim navikla sam vec :))
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2012. u 20:53 - pre 149 meseci
kelly oslo,
pozdrav kelly..ja radim u bolnici u Longerbyen-u ....salim se,naravno...Sykehus Østfold,Fredrikstad...Ima li nekog ko radi u Kristiansandu???

KINGVI,
Hvala na onim pitanjima za Norskprøve 3,ista su i meni bila samo je individualno pitanje bilo to koju sam knjigu poslednju procitao...

Jos jedna stvar,nabavio sam koja su pitanja za usmeni deo polaganja Norskprøve 3,dao mi jedan Filipinac.Kad budem imao vremena,postavicu ih na forumu...Ima 51 pitanje,muntlig....Pozdrav
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.02.2012. u 21:14 - pre 149 meseci
Kelly...ja te kapiram odlicno...
Pazi,u Karasjoku proslog februara je bilo pakleno...-46C.Ali sve se prezivi.Da li mi verujes,smrzavam se ovde u Tromsu vise...kada dune vetar,to mi je daleko gore nego sav onaj minus u K-sjoku.Kako god da se covek obuce,produva ga vetar,sve sam pokupovala sto su me savetovali ali dzabe.Obala prokleta djavo je odneo...a opet ja volim taj pogled na more.
Sin moje sefice je bio na Svalbardu (AVIONOM)...turisticki doduse,gledala sam slike,odlicno za odvikavanje od bolesti zavisnosti,ali da ti pravo kazem ni meni prosle godine nije bilo nista bolje.Sve narkomane iz nase zemlje treba strpati i poslati na odvikavanje i to lokacija Finnmarks vidda izmedju Karasjoka i Kautokena,po mogucstvu da dodju krajem oktobra a da se vrate oko Uskrsa u aprilu...svi bi se izlecili veruj mi!

Ali,draga Kelly,kada bi mene neko pitao da mogu sada da krenem sve ispocetka da li bi nesto promenila...ne bi.Ali majke mi mislim tako.Ne bi menjala nista,isla bih ponovo u Finnmark,obisla bi sve one goleti ali i predivnu lepotu prirode,spavala u lavo-u,pecala losose,videla medvede sa nesto manje distance,upoznala samisku kulturu...i naravno moras da prodjes i kroz rasisticke samiske sake ali sve bih ponovo prosla.A kad cemo ako necemo sad...
Drzim ti fige...za taj posao i samo napred,pa ako se ne varam tamo je porez 12%...nisam sigurna za ovo samo sam cula...mada se suskalo u poslednje vreme da ce se taj porez sa Svalbarda izjednaciti sa Finnmarkom...medjutim kazem ne znam nista 100% provereno.

Kaze mi majka:"U Srbiji je haos od vremena,vanredno stanje,kako je kod vas?"-Ja odgovaram:"Evo mi se suncamo,palme se njisu,puse lagani vetric srecom inace bi svi izgoreli od ove toplote."


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.02.2012. u 03:41 - pre 149 meseci
hehehhe strasna si mi.... nego da ovde sad ne smaram ostatak populacije posto ih mozda ne zanima pisacu ti na pp da te pitam nesto oko tog putovanja tvog :) a sto se tice vetra i u oslu zna da bude uzasan bar ovde kod mene jer isto je blizu mora... al moj savet ti je vetroneprobojna jakna veruj mene je to jedino spasilo... cak i prosle zime na holmenkolenu kad sam za vreme VM-a imala smene s hitnom od po 12h... nisma se smrzla a bas je bilo uzasno i od vetra i od minusa... porez je 17% al je zato litar mleka 28 kruna i moze se sam o2 l kupiti po coveku no to mi nije frka slabo ga pijem i ovako jedino mi se ne svidja sto mesecno moze da se kupi sam o6 piva :(... sem ukoliko ne kupis lodove od komsija pa kupis i njihovo pivo...
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.02.2012. u 04:04 - pre 149 meseci
cveyoni steta... a ja bas mislila da cem ozajedno da radimo mozda :) u svakom slucaju izmami mi osmeh na lice :) tnx
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

BACALAO
student

Član broj: 298694
Poruke: 105
77.243.20.*



+22 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.02.2012. u 12:00 - pre 149 meseci

Hei !!!
Pratim vec neko vreme ovu interesantnu temu sa puno korisnih i potrebnih informacija za sve one koji imaju neke planove vezane za odlazak u Norge...
A i za nas koji smo vec bili gore nije lose da budemo upoznati sa promenama koje su u medjuvremenu nastale...
Potpuni je dzumbus sa vremenom...juce je u Longyearbyenu bilo svega par stepeni ispod nule,a ovde kijamet...Interesantan je taj Svalbard..2500 ljudi i 3500 polarnih medvedica...
A i to sa 6 kom. limenki je prakticno prohibicija..ha ha...mada mislim da bi trebalo da je alkohol malo jeftiniji s obzirom da je tax free zona,ako se ne varam,mada moguce ja da, kao sa mlekom ,troskovi
transporta podignu cenu....
Inace kad si gore u polarnom krugu negde na nekom kamenu,osecaj je fantastican...bas kao da si stigao na kraj sveta..a i jesi bukvalno jer ispred tebe slabo sta i da ima....

Pozdrav za sve hrabre devojke i momke sa severa.
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.02.2012. u 13:47 - pre 149 meseci
alkohol i cigarete su mnogo jeftinije nego u ostatku Norge no je problem sto ne mozes da kupis koliko hoces :) no cim odem pisem vam iz prve ruke kako je.... ako odem naravno... al oticu ako ne sada onda kasnije al da cu otici znam :)

da da taj omer medveda i ljudi je posebno interesantan :)))
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.02.2012. u 15:54 - pre 149 meseci
Citat:
kelly_oslo: ali meni ne treba turisticki deo Svalbarda ja imam zelju da idem gore da radim i cooliram s polarnim medvedima.... dosadili su mi ljudi idem malo da se druzim s zivotinjama.... kontam otici gore za pocetak na par meseci... pa ukoliko mi se svidi ostacu gore godinu dve pa se polako spustatu do osla opet nekako sam ocito preveliki avanturista da bi me mesto drzalo...


Ah, Kelly, počinješ da mi budeš simpatična
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
95.180.24.*



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.02.2012. u 16:24 - pre 149 meseci
Ja bih vas pitao oodlasku za Norvesku posto planiram da kreenem vasim stopama,a vidim da ste vi napisali da ste 5 meseci na hirurgiji pa me intyeresuje kada ste otisli za nor i kakve su sanse da se dobije posao bilo u bolnici bilo u starackom domu?Inace sam med seetra i radim u specijalnoj bolnici za cerebro vaskularne bolesti sveti sava u beogradu i sve mi je preko glave pa sam zainteresovan za odlazak i posao u nor,a zeleo bih da znam kakve su mi mogucnosti?Nesto sam citao na ovom i na drugim forumima ali nista konkretno da saznam?
Interesuje me kakve su mogucnosti za dobijanje posla(staracki dom ili bolnica)?
Zanima me da li moze da se zivi sa jednom platom?
Koliko znanje jezika mi je potrebno za rad(da li traze odlicno poznavanje jezika)?
Koloko bi odprilike vremena trebalo da se pronadje posao ,posto planiram da iskoristim ceo odmor i umem neplaceno mesec dva da bi mogao da probam gore?
Da li mi je potreban neko gore ili to mogu da izvedem sam?
I kako si ti otisao posto planiram da odem i do ambasade u bg da vidim da li oni imaju neke programe za odlazak u nor ili mozda neka agencija posto ne posnajem nikog u nor?
Mnogo pitanja ali ako mozes odgovori ako ne mozes ipak HVALA UNAPRED!!!

 
Odgovor na temu

BACALAO
student

Član broj: 298694
Poruke: 105
77.243.20.*



+22 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.02.2012. u 16:33 - pre 149 meseci
To su ta neka ogranicenja koja ipak na neki nacin regulisu stvari...ili je dostupno,ali papreno skupo-ili je kao na svalbardu jeftino ali u nekom restriktivnom rezimu...
Ima to svoj razlog i rezon..Sto se tice samog svalbarda,ja takodje imam zelju da odem i boravim tamo i mislim da je prilicno interesantno mesto,ali je sam odlazak a bogami i boravak u finansijskom smislu prilicno zahtevan..
Koliko vidim samo je nocenje sa doruckom u nekom skromnom pansionu oko 70-80 E,bez ostalih troskova...
Inace smatram da se svakodnevni zivot ne razlikuje mnogo od nekih drugih manjih mesta na severu npr.Karasjok gde je bila Mirjana,mozda je cak i interesantnije i dinamicnije pogotovo u tom nekom sezonskom delu,tih par meseci kada ima i
dosta turista,a izgleda da ih iz godine u godinu ima sve vise...Tamo starih ljudi mislim da ima veoma malo,ako ih ima uopste,i uglavnom je neka mladja i sredovecna ekipa,a izgleda da su i socijalni kontakti na boljem nivou...
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.02.2012. u 16:39 - pre 149 meseci
Citat:
mada77: Ja bih vas pitao oodlasku za Norvesku posto planiram da kreenem vasim stopama,a vidim da ste vi napisali da ste 5 meseci na hirurgiji pa me intyeresuje kada ste otisli za nor i kakve su sanse da se dobije posao bilo u bolnici bilo u starackom domu?Inace sam med seetra i radim u specijalnoj bolnici za cerebro vaskularne bolesti sveti sava u beogradu i sve mi je preko glave pa sam zainteresovan za odlazak i posao u nor,a zeleo bih da znam kakve su mi mogucnosti?Nesto sam citao na ovom i na drugim forumima ali nista konkretno da saznam?
Interesuje me kakve su mogucnosti za dobijanje posla(staracki dom ili bolnica)?
Zanima me da li moze da se zivi sa jednom platom?
Koliko znanje jezika mi je potrebno za rad(da li traze odlicno poznavanje jezika)?
Koloko bi odprilike vremena trebalo da se pronadje posao ,posto planiram da iskoristim ceo odmor i umem neplaceno mesec dva da bi mogao da probam gore?
Da li mi je potreban neko gore ili to mogu da izvedem sam?
I kako si ti otisao posto planiram da odem i do ambasade u bg da vidim da li oni imaju neke programe za odlazak u nor ili mozda neka agencija posto ne posnajem nikog u nor?
Mnogo pitanja ali ako mozes odgovori ako ne mozes ipak HVALA UNAPRED!!!

Za pocetak procitaj celu temu od pocetka i pronacices skoro sve odgovore. Jeste da je preko 100 stana ali tako to ide ali veruj mi itekako vredi 5 dana citanja posto ces saznati informacije koje ce ti mnogo znaciti.

Poredjenja radi ja sam samo od firme trebo postpis i pecata na jednom papiru da bi dobio radnu dozvolu i sve sam ostalo uradio sam, a coveka koji blage veze nema i nije se dovoljno informiso i dalje zavlace jer je to prepustio drugima da urade u njegovo ime.


 
Odgovor na temu

tara3110
sasa todorovic

Član broj: 164834
Poruke: 29
*.adsl-3.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.02.2012. u 16:54 - pre 149 meseci
Citat:
mada77: Ja bih vas pitao oodlasku za Norvesku posto planiram da kreenem vasim stopama,a vidim da ste vi napisali da ste 5 meseci na hirurgiji pa me intyeresuje kada ste otisli za nor i kakve su sanse da se dobije posao bilo u bolnici bilo u starackom domu?Inace sam med seetra i radim u specijalnoj bolnici za cerebro vaskularne bolesti sveti sava u beogradu i sve mi je preko glave pa sam zainteresovan za odlazak i posao u nor,a zeleo bih da znam kakve su mi mogucnosti?Nesto sam citao na ovom i na drugim forumima ali nista konkretno da saznam?
Interesuje me kakve su mogucnosti za dobijanje posla(staracki dom ili bolnica)?
Zanima me da li moze da se zivi sa jednom platom?
Koliko znanje jezika mi je potrebno za rad(da li traze odlicno poznavanje jezika)?
Koloko bi odprilike vremena trebalo da se pronadje posao ,posto planiram da iskoristim ceo odmor i umem neplaceno mesec dva da bi mogao da probam gore?
Da li mi je potreban neko gore ili to mogu da izvedem sam?
I kako si ti otisao posto planiram da odem i do ambasade u bg da vidim da li oni imaju neke programe za odlazak u nor ili mozda neka agencija posto ne posnajem nikog u nor?
Mnogo pitanja ali ako mozes odgovori ako ne mozes ipak HVALA UNAPRED!!!


Postovani,

Sve odgovore na Vasa pitanja pronaci cete ako procitate ovu temu od prve do poslednje stranice.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

stojke990
Milos Stojanovic

Član broj: 267935
Poruke: 19
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.02.2012. u 17:49 - pre 149 meseci
>

--20cf303bf9cc9a941904b83b2b99
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

tara3110�<div>Za dobijanje posla najvise ti je potrebna sreca, ne toliko znaje jezika, koliko sreca. posla jos uvek ima, narocito ce sad da bude jer krecu konkursi za somer job. Vrlo tesko, gotovo nemoguce je kao pocetnik dobiti posao u bolnicu, jer samo znanje jezika , u pocetku, nije na nekom nivou, znaci ostaju ti samo staracki domovi. Moze da se zivi sa jednom platom i to extra, plus da odvojis izmedju 1000 i 2000e mesecno, u zavisnosti da li zelis da radis vise dana ili samo do 100posto. Naprimer ja radim dosta, platim stan 6500 kruna sa netom i strujom, oko 4500 kruna trosim na hranu, kredit za mobilni, mesecnu karticu, a mesecno izadjem oko 24, 25, 26 hiljada kruna u zavisnosti koliko radim. Ne traze odlicno poznavanje jezika, opet ti kazem, najbitnija je sreca, ja sam naprimer razgoarao sa mojim sefom na engleski u domu i dobio posao, nema pravila, ali sto bolje znas, to je bolje za tebe. Imam par drugova koji su dosli u marti i nasli posao pred sam istek vize, nekoliko dana pre, a pak jedan drugi drug je dosao kajem maja i u prvi dom koji je usao dobio je posao, opet SRECA!. Potreban ti je neko samo da ti pomogne za sobu, nista vise, �ostalo mozes sam, nqravno ako taj neko zeli da ti pomogne to nije na odmet, ustedeces dane i sate trazeci domove, ali u principu samo ti je potreban neko ko ce da ti nadje sobu i da te saceka na aerodrom, ostalo mozes sve sam. Ja sam, kao i vecina imao samo sobu ovde u stavangeru, ostalo smo drug i ja sve sami radili. �Meni je najtezi deo u norveskoj bio STAN, ostalo sam sve brzo pronasao. Eto odgovorio sam ti na neka pitanja da se ne majes po forumu jer ima preko 100 stranica...pozdrav i srecno!!!<br>
<br><div class="gmail_quote">2012/2/5 tara3110 <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br><blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0 .8ex;border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex">
&gt; (mada77: /p3048304 ):�Ja bih vas pitao oodlasku za Norvesku posto planiram da kreenem vasim stopama,a vidim da ste vi napisali da ste 5 meseci na hirurgiji pa me intyeresuje kada ste otisli za nor i kakve su sanse da se dobije posao bilo u bolnici bilo u starackom domu?Inace sam med seetra i radim u specijalnoj bolnici za cerebro vaskularne bolesti sveti sava u beogradu i sve mi je preko glave pa sam zainteresovan za odlazak i posao u nor,a zeleo bih da znam kakve su mi mogucnosti?Nesto sam citao na ovom i na drugim forumima ali nista konkretno da saznam?<br>

<div class="im">&gt; Interesuje me kakve su mogucnosti za dobijanje posla(staracki dom ili bolnica)?<br>
&gt; Zanima me da li moze da se zivi sa jednom �platom?<br>
&gt; Koliko znanje jezika mi je potrebno za rad(da li traze odlicno poznavanje jezika)?<br>
&gt; Koloko bi odprilike vremena trebalo da se pronadje posao ,posto planiram da iskoristim ceo odmor i umem neplaceno mesec dva da bi mogao da probam gore?<br>
&gt; Da li mi je potreban neko gore ili to mogu da izvedem sam?<br>
&gt; I kako si ti otisao posto planiram da odem i do ambasade u bg da vidim da li oni imaju neke programe za odlazak u nor ili mozda neka agencija posto ne posnajem nikog u nor?<br>
&gt; Mnogo pitanja ali ako mozes odgovori ako ne mozes ipak HVALA UNAPRED!!!<br>
<br>
</div>Postovani,<br>
<br>
Sve odgovore na Vasa pitanja pronaci cete ako procitate ovu temu od prve do poslednje stranice.<br>
<br>
Pozdrav<br>
<span class="HOEnZb"><font color="#888888"><br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p3048326" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p3048326</a><br>
</font></span><div class="HOEnZb"><div class="h5"><br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#282324" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#282324</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:282324:f5a8c36fbd1e45e950ca88b9c3a0e570<br>
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.02.2012. u 18:00 - pre 149 meseci
Otici na godinu dana to je ok.Preko toga je to borba sa mozgom i samim sobom.Znam o cemu pricam.Majku mu porez 17%.Secam se kada sam dobila porez u Karasjoku pise 36% ja se pitam pa koja mi je prednost sto sam u Finnmarku ali tada je svaki put na listi za platu stajalo 21%.Dakle 4% nizi porez na Svalbardu...Treba videti i to...ali kazem ne duze od godinu dana.Ko misli da nisam u pravu neka proba neka ode u Finnmark neko malo mesto ili Svalbard pa da cujem misljenje nakon godinu dana.Imas telefon,imas net,imas tus imas toplu vodu ali nemas socijalnu i drustvenu ponudu koja se nudi danas u svim delovima sveta.Dakle,ja sam sa 3 mil dosla na 3 hiljade super godinu dana ali posle zelis zivot,onaj tvoj stari dobri zivot kada sedis u nekom soping centru cujes ljudsku buku i pijes kafu...npr.
Ali jedna godina-sasvim ok!


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.02.2012. u 18:53 - pre 149 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: onaj tvoj stari dobri zivot kada sedis u nekom soping centru cujes ljudsku buku i pijes kafu...npr.


Zanimljivo. Ja inače u životu nisam seo u nekom šoping centru da popijem bilo šta. Čak ih i ne obilazim uopšte češće od jednom godišnje, i to samo zato što moram a ne zato što želim.

Svi se sasvim lepo družimo po kućama i u šetnjama.

Znači da bih se lepo osećao u tom Svalbardu
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.02.2012. u 19:14 - pre 149 meseci
Citat:
pisac: Ah, Kelly, počinješ da mi budeš simpatična ;)


a sta da ti kazem prosto sma luda i neodoljiva :P
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.02.2012. u 19:18 - pre 149 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Otici na godinu dana to je ok.Preko toga je to borba sa mozgom i samim sobom.Znam o cemu pricam.Majku mu porez 17%.Secam se kada sam dobila porez u Karasjoku pise 36% ja se pitam pa koja mi je prednost sto sam u Finnmarku ali tada je svaki put na listi za platu stajalo 21%.Dakle 4% nizi porez na Svalbardu...Treba videti i to...ali kazem ne duze od godinu dana.Ko misli da nisam u pravu neka proba neka ode u Finnmark neko malo mesto ili Svalbard pa da cujem misljenje nakon godinu dana.Imas telefon,imas net,imas tus imas toplu vodu ali nemas socijalnu i drustvenu ponudu koja se nudi danas u svim delovima sveta.Dakle,ja sam sa 3 mil dosla na 3 hiljade super godinu dana ali posle zelis zivot,onaj tvoj stari dobri zivot kada sedis u nekom soping centru cujes ljudsku buku i pijes kafu...npr.
Ali jedna godina-sasvim ok!


ma da kontam sta pricas... samo meni nebi nedostajala ta buka shopinga :) mrzim ih... i idem ako bas moram i to bas s specijalnom osobom da me ne smori... ne kazem volim otic u neki kul restorancic s nekim drvenarijama i starinskim fazonom pojest dobru klopu i pivo popiti... ili neki hard rock kafe (al ne ovaj u oslu previse je fensi) al kontam o cemu pricas.... samo ipak mislim da ako bi mi nesto nedostajalo to su prijatelji, i aktivnosti u crvenom krstu (opet pentranje po planinama istrazivanje i tako to).... volim grad al volim i zabacena mesta zato kontam otici i probati videti jer inace bi se ucrvala,... verovatno me kontas :)... na svalbardunije bilo neta po kucama do pre 3 godine hehehehehe bilo sam ou javnim ustanovama :) sada imaju i net :).... a i taj karasok mi je bas zanimljivo mesto to bi garant isla posle svalbadra s tim da bi garant par meseci blejala u tromsu jer mislim da je tromso bas cool grad....
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7990832 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.