Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8009650 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.10.2013. u 16:54 - pre 129 meseci
Citat:
delija_sever031:
Citat:
isabeau917:
Citat:
delija_sever031:
Nestade nam metar...neka vratice se za par nedelja opet pod drugim nickom da nam opet prica o zlu Norveske

Eto sta se brinete za penziju,otplatite jedan stan i posle ga izdajete za 8-12 000 kruna,penzija vam ni ne treba,pravac Pataja i neka lezaljka sve u 16 :-D



nije nam otkrio još metar čega? drva?
pa po računici se zapravo i ne isplati podstanarit dulje nego koliko ti treba da skupiš za polog, jer da si teoretski podstanar dok ne uštediš da iskeširaš za kuću/stan, plaćanje podstanarstva te više dođe nego kamata banci.
nek me netko ispravi ako griješim.


and he is back! norgeultra vrati se sve ti je oprosteno!


Lijepo mu je s nama , vi'š da mu fali društvo. Hmmmm, ovo lokacija bolnica me podsjeća na jedan urnebesni film s Donaldom Sutherlandom , zove se Buster's beadroom. Preporučam svakako.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.10.2013. u 16:55 - pre 129 meseci
Dakle,kod mene je jedna devojka tj.zena moja koleginica iz Beograda sa rendgena i dosla je pre 6 nedelja ovde.
I nakon 6 nedelja NASLA JE POSAO.Kao helsefagarbeider 80% u Omsorgstjenesten ovde u Tromsu.Srece njene a i moje ali nas prijatelj Albanac se obradovao ipak najvise
Sirimo srpsku koloniju u Tromsu.
Druzina iz Tromsa drzi fige svima koji traze posao i salje pozitivne vibracije !!!!!!!!!!!

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.10.2013. u 16:58 - pre 129 meseci
Citat:
metar:
Vidim da su tvoji intelektualni kapaciteti visoki. 3 puta si konstruisao da mene nervira Norveska. Sa tvoje strane je ipak mnogo. Nisam nikad napisao da mene nervira Norveska, niti da je mrzim. Napisao sam 2 puta da je pametna drzava. U svakom slucaju ne verujem u emocije prema drzavi, niti obratno. Samo hocu ovo da ti kazem: NITO jeste sindikat inzinjera.


Hvala za informaciju.

 
Odgovor na temu

metar
ing
bolnica
Bergen

Član broj: 317597
Poruke: 35
*.80-202-254.nextgentel.com.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.10.2013. u 17:06 - pre 129 meseci
Pre 19 sati i 12 minuta sam postavio ovaj post (deo posta):

Citat:
U slucaju izlaska sa zenom to izgleda ovako:
Dve karte za pozoriste (preko sindikata) 600 kruna, za koncerte je karta po 700 ako celu noc drezdis na blagajni kod preprodavaca 2000.
Dakle 600 kruna karta, neces u foajeu pozorista nista piti. Dve vecere 600 kruna, jeftinije vino 200 kruna. Najjeftinije da ti neko pricuva decu (svartemama) 100 kruna po satu x 4 sata, da budes napolju ko na trnje 400 kruna. Sve ukupno izlazak za dvoje 1800 kruna. Valjda je normalno jednom mesecno. Moze isto tako odvojeno sa prijateljima, i to je jeftinije jer drugi roditelj cuva decu. Ili rostilj, nesto.
Nadam se da ovo ne shvatas kao nase bahacenje, jer mora se malo i ziveti.


Post je bio mali test, eksperiment.
Trebao je da proveri koliko pazljivo citate postove i koliko stvarno poznajete zivot u Norveskoj.
Verujem da pazljivo skenirate moje postove i trazite greske. U ovom je namerna greska bila cena najjeftinijeg vina u restoranima.
Moglo se i diskutovati o ceni karata za koncert, jer je naravno razlicita za razlicite koncerte.
Ja sam na osnovu ovoga zakljucio da vecina vas nije u proteklih 6 meseci bilo u restoranu, verovatno ni na koncertu.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.10.2013. u 17:34 - pre 129 meseci
nego reci ti nama zamorcicima tvojim,koja je to drzava koja je najbolja i spas za sve nas od ovog norveskog zla,ja i dalje hocu odgovor na pitanje
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.10.2013. u 17:39 - pre 129 meseci
Joj delija , kak ne kužiš , nije uopće poanta u tome koja je dobra, dotični gospodin ima misiju uvjeriti svekoliko forumsko čitateljstvo da norge nije dobra, ostale ga ne zanimaju jer ne zanimaju ni nas.
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
*.bb.online.no.



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.10.2013. u 17:50 - pre 129 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Dakle,kod mene je jedna devojka tj.zena moja koleginica iz Beograda sa rendgena i dosla je pre 6 nedelja ovde.
I nakon 6 nedelja NASLA JE POSAO.Kao helsefagarbeider 80% u Omsorgstjenesten ovde u Tromsu.Srece njene :) :) a i moje :) ali nas prijatelj Albanac se obradovao ipak najvise :)
Sirimo srpsku koloniju u Tromsu.
Druzina iz Tromsa drzi fige svima koji traze posao i salje pozitivne vibracije :) :) :) !!!!!!!!!!!



Ostali forumasi zauzeti ali ja se radujem zajedno sa vama...a osobi koja je dobila posao zelim sve najbolje...
 
Odgovor na temu

sofi1976
sofija mitrović
visa medicinska sestra
brčko,BiH

Član broj: 236289
Poruke: 48
*.teol.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.10.2013. u 18:03 - pre 129 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Dakle,kod mene je jedna devojka tj.zena moja koleginica iz Beograda sa rendgena i dosla je pre 6 nedelja ovde.
I nakon 6 nedelja NASLA JE POSAO.Kao helsefagarbeider 80% u Omsorgstjenesten ovde u Tromsu.Srece njene :) :) a i moje :) ali nas prijatelj Albanac se obradovao ipak najvise :)
Sirimo srpsku koloniju u Tromsu.
Druzina iz Tromsa drzi fige svima koji traze posao i salje pozitivne vibracije :) :) :) !!!!!!!!!!!

Neka je sa srecom,super....
Sofija Mitrović
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.10.2013. u 18:05 - pre 129 meseci
Citat:
isabeau917:
Joj delija , kak ne kužiš :D , nije uopće poanta u tome koja je dobra, dotični gospodin ima misiju uvjeriti svekoliko forumsko čitateljstvo da norge nije dobra, ostale ga ne zanimaju jer ne zanimaju ni nas. :D



I to sto kazes,on ni ne zna sta je dobro,takvima je sve lose pa odgovora nece ni biti,ja se na ovu trolerijadu vise ne oglasavam,end of mission :D
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.10.2013. u 18:17 - pre 129 meseci
a ljudi zagrizli pa se pokidaše da ga uvjere, c c c
e da zaboravih čestitati bambijevima
Nesh drži seeeeee
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.10.2013. u 18:52 - pre 129 meseci
Hehe, moja omiljena Hrvatica. Otkako sam se sa Vesnom Vešticom posvađao na našem Tesla CoD2 serveru, ostade mi samo ti :)
Bili se tamo ko nečastivi kundacima, snajperima, noževima, bombama i nikad loša reč, a onda oslobodiše onog Gotovinu i tu zapesmo :)
Imali smo poziv danas za test na tuberkulozu. Ja i klinci. Izguglam onaj spisak o kom smo ranije govorili i sročim ljubazan mail, ostavim kontakt i zamolim za potvrdu da sam u pravu.
Zvala me je posle pola sata neka mnoooogo ljubazna ženska osoba i naizvinjavala mi se i naobjašnjavala kako policija to šalje uvek i bez razlike ko god uđe u zemlju i da su im oni objašnjavali kako mi nismo na spisku, ali oni su na te njihove vapaje ostajali gluhi in slepi, a oni ne znaju zašto.
Zamolim je samo da mi šibne meil nazad sa tim odgovorom, zlu ne trebalo, da imam "crno na belo", a ona se kune u sve što ima da je ok i da se ne sekiram.
Ja joj još nabacio da iako zvuči loše, nije da nam je baš mesto pored Azerbejdžana, Kirgistana itd, a ona mrtva hladna kao: ma znam ja Srbija je super zemlja, zna ona, valjda bila itd, al ono propisi su propisi, al eto za Vas ne važe sad, niste na spisku. Tu smo se još malo zajedno čudili kako se Estonija našla na spisku kao EU zemlja, i tako. Poželela mi da što pre naučim jezik i srdačnu dobrodošlicu. Neka mnogo fina žena.
Dakle, ako dobijete takav poziv, samo im izlinkujte ovu stranicu i rešen problem.

 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.10.2013. u 19:02 - pre 129 meseci
@nemanjaq
Škola kao škola nije tada učinila, nego inače su klinci bili baš baš predusretljivi. Tako ih oni setuju da obavezno se nađu i pomognu novim učenicima. Gurali su se ko će se prvi naći pri ruci u vezi bilo čega.
Ako ti klinci budu jedina briga, pakuj kofere čim jezik naučiš. Ali da naučiš, a ne ko ja da glumiš domaćicu. Kolege smo i ja imam mnogo iskustva, ali sa jezikom sam načisto uprskao. Govorim i ja tečno engleski, ali... Iskreno nije da sam se sad rastrčao nešto posebno da tražim posao dok ovog malog ne smestim u vrtić, ali eto, jezik je stvar broj 1 pored struke i nemoj uopšte da se vozaš na priču da ćeš da premostiš engleskim, to neka ti bude rezervna varijanta.
Ako zbog nečega treba da dođeš, onda dođi zbog dece. Uvek će imati mogućnost da se vrate ako im se ne bude sviđalo, a u suprotnom smeru je, kao što znaš, mnogo teže.



 
Odgovor na temu

metar
ing
bolnica
Bergen

Član broj: 317597
Poruke: 35
*.80-202-254.nextgentel.com.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.10.2013. u 19:09 - pre 129 meseci
Drzavni penzioni fond.

Jedna od stvari koja nam pruza sigurnost u Norveskoj je penzioni fond.

U Norveskoj svi placamo u penzioni fond koji se zove KLP mesecno po 700 kruna. Ako ga placamo sledecih 40 godina dok radimo uplaticemo ukupno 700x12x40=336.000 kruna.
Racunam da cemo jos ko penzioneri ziveti 20 godina sa penzijom od 15000 kruna; 15.000x20x12=3.600.000 kruna. Znaci fond mora da ulozi nase pare u nesto sto ce u sledecih 40 godina profitirati za 1100%. Nadam se da vam je jasno da ono sto mi odvajamo za penziju nije dovoljno, i tu ulece pare od nafte i gasa.

Verujem da svi znamo da je fond tezak oko 500 milijardi. Deli se na penzioni fond- norge SPN, i penzioni fond-inostranstvo SPU.
SPN je tezak oko 15 milijarde evra i investira se 60% u drzavne obaveznice i 40% u akcije. On nije interesantan.
SPU je tezak oko 450 milijardi evra i investira sirom sveta. To su investicije od cijih cemo prihoda da zivimo nakon perioda nafte i gasa.
Od ovih para 350 milijardi je investirano u USA banku Lehman Brothers (bankrotirala 2008), Fanni i Fredie banke koje je USA spasla kupujuci ih.
Ostalih 100 milijarde su investirane u sve i svasta (vidite link na wikipediji). Jedna od vecih investicija bio je i General Motors koji je takodje bankrotirao.
A sta ako zavrsimo kao Nauru http://sh.wikipedia.org/wiki/Nauru

Korisceni sajtovi : http://no.wikipedia.org/wiki/Statens_pensjonsfond i http://www.ungokonomi.no/index.php/statens-pensjonsfond
 
Odgovor na temu

marijana25
Marijana Stamatovic
Bergen,Hordaland, Norge

Član broj: 305752
Poruke: 35
81.29.35.*



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.10.2013. u 19:20 - pre 129 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Dakle,kod mene je jedna devojka tj.zena moja koleginica iz Beograda sa rendgena i dosla je pre 6 nedelja ovde.
I nakon 6 nedelja NASLA JE POSAO.Kao helsefagarbeider 80% u Omsorgstjenesten ovde u Tromsu.Srece njene a i moje ali nas prijatelj Albanac se obradovao ipak najvise
Sirimo srpsku koloniju u Tromsu.
Druzina iz Tromsa drzi fige svima koji traze posao i salje pozitivne vibracije !!!!!!!!!!!



Super! Da cujem da je bar neko ko je dosao kad i ja "ubo" posao! Cestitam!!!! E sad,ako nije problem, jel mozes da napises kako je nasla posao? Mislim preko oglasa,ili je bila na vratima,ili poslala meil ili vec kako?
Pitam zbog ovog mog iskustva ovde,da prosto lederi NECE da pricaju i tacka. Ako i budes dovoljno bezobrazan,a to je jedini nacin da prodjes pored ljudi na informacijama,lederi ponavljaju istu pricu,mnogo vas dolazi,nemamo toliki stiling i sl. A i oni koji imaju objavljen oglas nece da trose vreme,kazu moras da sacekas da istekne oglas i da te pozovemo na interviju. Mnogo se vas javlja i tako... Zanima ne da li je to situacija samo sa Stavangerom i okolinom zato sto nas je MNOGO ovde trenutno koji trazimo posao. Ja znam za oko 20-ak. I to je samo sto ja znam! Poceli smo cak i da se prepoznajemo na vratima domova!
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.10.2013. u 19:31 - pre 129 meseci
Citat:
Jelena G.:
Evo jos jednog poredjenja a tice se stanova.... Gledala sam cene kuca u Porsgrunn-u i Skienu. Vidim da ima dosta kuca 100/150 m2 sa cenom do 2 000 000 nok.
Ako ing. sa 7 godina iskustva (master) ima onaj zagarantovani minimum od 401 000 nok godisnje, i da oduzmemo porez od 36% ostaje oko 256 000. nok godisnje. Da npr. moze celu platu da odvoji za otpatu rate on tu kucu otplacuje za 8 godina. Kod nas kao paralelu uzimam Vrsac (eto da je ipak neki grad u kom moze da se radi a ne da ljudi beze iz njega i prodaju kuce u bescenje). Kuca u Vrscu 125 m2 se prodaje za 160 000e. Inzenjer u vrscu ima platu oko 700 e mesecno (a malo ko ima!). Godisnje 8 400 e. godisnje! I on da daje celu platu na otplatu rate placao bi oko 19 godina. Eto!


Auuuu, de nadje tu kucu za te pare?! Ja sam iz Vrsca, i grad je propao bukvalno! Ili radis u hemofarmu/frezeniusu ako imas vezu ili politicku partiju da te gura ili kod Sljivica - Drugi oktobar - za jos vecu tj.deblju vezu!!!
Kad setas gradom, vidis da je svaka treca kuca na prodaju, jer ljudi nemaju para za odrzavanje istih i prodaju ih i kupuju stanove. Ima kuca za 30.000 - 60.000 ta kvadratura! Prosek je ovde 25.000 din i to ako imas srece da nadjes za te pare posao i jos da te i plate za to sto radis!!! Tolike su plate po vecim marketima a za privatnike bolje da cutim i pokrijem se usima...
A da ne pricam da kad sam ostala trudna, dobila sam otkaz, jos me i sef pogona, znaci ne odeljenja na kom sam radila, zvao u kancelariju i drao se na mene sto sam trudna i dal sam dosla ovde da radim il da budem trudna?!
Naravno, posto nisam bila prijavljena za stalno, nisam imala apsolutno nikakva prava! A zene tamo rade i po 12-15 godina i potpisuju ugovor na 3 mes. i tako u nedogled, jer im se moze! I posle svega, jurnjave po advokatima, stresa, meni krenuo porodjaj u 5-om mesecu, al sam uspela da doguram do 7-og i porodim se u Bg...

Ja se izvinjavam sto skrenuh sa teme, al se prosto jezim od ovog grada! Vecina misli da je grad bogat i da ljudi u njemu lepo zive, al je realnost mnoooogo drugacija. Kad vidim ko sve radi i na kojim mestima radi i sa kojom skolom, dodje mi da placem!

P.S.- Grad je vrlo lep!
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.10.2013. u 19:34 - pre 129 meseci
Cestitke na novoj kuci, ostavljenim cigaretama i nadjenom poslu :D
kad smo kod stanova, meni se smucilo da delim kupatilo i kuhinju i ove nedelje otkazujem sobu i trazim hybel (garsonjeru) od januara... cene u oslu na pristojnim centralnim lokacijama od 6000- 8000 ima da se probere...

shockirao sam se danas u voksne opplæring centru, ja da se prijavim za kurs za bergens test, i kaze on meni, Mozes ti da polazes test ali ti se ne priznaje za stalnu boravisnu vizu jer nisi u toj grupi emigranata, kao imas radnu dozvolu... koji je jezicki uslov za stalnu dozvolu? i kakve gluposti on prica, ispade po njemu da moram slusati 300 sati norsk...
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.10.2013. u 19:48 - pre 129 meseci
125m2 za 160 000 evra je stvarno bruka neka kuca
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
*.bb.online.no.



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.10.2013. u 19:58 - pre 129 meseci
Citat:
marijana25:
Citat:
Mirjana Savicic:
Dakle,kod mene je jedna devojka tj.zena moja koleginica iz Beograda sa rendgena i dosla je pre 6 nedelja ovde.
I nakon 6 nedelja NASLA JE POSAO.Kao helsefagarbeider 80% u Omsorgstjenesten ovde u Tromsu.Srece njene :) :) a i moje :) ali nas prijatelj Albanac se obradovao ipak najvise :)
Sirimo srpsku koloniju u Tromsu.
Druzina iz Tromsa drzi fige svima koji traze posao i salje pozitivne vibracije :) :) :) !!!!!!!!!!!



Super! Da cujem da je bar neko ko je dosao kad i ja "ubo" posao! Cestitam!!!! E sad,ako nije problem, jel mozes da napises kako je nasla posao? Mislim preko oglasa,ili je bila na vratima,ili poslala meil ili vec kako?
Pitam zbog ovog mog iskustva ovde,da prosto lederi NECE da pricaju i tacka. Ako i budes dovoljno bezobrazan,a to je jedini nacin da prodjes pored ljudi na informacijama,lederi ponavljaju istu pricu,mnogo vas dolazi,nemamo toliki stiling i sl. A i oni koji imaju objavljen oglas nece da trose vreme,kazu moras da sacekas da istekne oglas i da te pozovemo na interviju. Mnogo se vas javlja i tako... Zanima ne da li je to situacija samo sa Stavangerom i okolinom zato sto nas je MNOGO ovde trenutno koji trazimo posao. Ja znam za oko 20-ak. I to je samo sto ja znam! :) Poceli smo cak i da se prepoznajemo na vratima domova! :)



Ajde ja da ti odgovorim i usput napisem nesto,a nadam se da neces to shvatiti licno posto se ne odnosi samo na tebe vec na sve koji traze posao,i unapred se izvinjavam devojci koja je dobila posao a ja pisem o njoj...
devojka je dosla u Tromso posto je tu imala smestaj, pokrila normalno grad (isla od vrata do vrata,slala molbe na otvorene konkurse i slala meilove),
sve to radila isto i na celoj teritoriji Norveske, osim naravno trazenja posla od vrata do vrata :-)...
posao je dobila posto je ustanova, gde radi moja supruga imala potrebu, i zvala nju posto je ona poslala svim sefovima meil!!!!!
Napisao "gde radi moja supruga" zato sto je i ona tog dana dobila poziv za taj isti posao a meil je bio poslat jos aprila kada je ona trazila posao!!!!!
Moja supruga radi na drugom odeljenju pa ova sto je zvala nije imala pojma da ona radi tamo vec...to su razjasnile preko tel...ali kad je otisla na posao dobila poziv od te zene i ona njoj rekla da nema bas toliko takvih meilova pa je zvala nju posto je i to iz aprila bilo sveze...
Pisem ovoliko da bi objasnio da ljudi koji dolaze da traze prvi posao trebaju jos iz Srbije pokriti koliko je moguce celu No na svaki moguci nacin...
Ja znam da svako kroji svoju sudbinu i ima pravo da bira...sever jug zapad istok...ali na pocetku to bas i ne treba da bude uslov...
Zato sednite za komp-laptop pa od kommune do kommune...trazis konkurse a i meilove sefova pa dosadjujes...ima dosta komuna i to jeste tesko ali na kraju se isplati!
Ovo je sever pa cepa sneg kao lud, na zapadu No nisam bio ali cuo da je kisa dosadna...ovde dijajlekt, onde ovo, onde ono...ali kad smo vec krenuli na taj put onda ga barem odradimo do kraja...a manimo se penzija i sta ce biti kad nestane nafte...mi smo vec upoznali emigraciju pa nam u buducnosti nece biti tesko to uraditi ponovo!
Puno srece svima koji traze posao, i zagrejte misa i tastaturu moja preporuka!



[Ovu poruku je menjao mada77 dana 21.10.2013. u 21:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.10.2013. u 20:18 - pre 129 meseci
Citat:
Nesh-co:
Hehe, moja omiljena Hrvatica. Otkako sam se sa Vesnom Vešticom posvađao na našem Tesla CoD2 serveru, ostade mi samo ti
Bili se tamo ko nečastivi kundacima, snajperima, noževima, bombama i nikad loša reč, a onda oslobodiše onog Gotovinu i tu zapesmo
Imali smo poziv danas za test na tuberkulozu. Ja i klinci. Izguglam onaj spisak o kom smo ranije govorili i sročim ljubazan mail, ostavim kontakt i zamolim za potvrdu da sam u pravu.
Zvala me je posle pola sata neka mnoooogo ljubazna ženska osoba i naizvinjavala mi se i naobjašnjavala kako policija to šalje uvek i bez razlike ko god uđe u zemlju i da su im oni objašnjavali kako mi nismo na spisku, ali oni su na te njihove vapaje ostajali gluhi in slepi, a oni ne znaju zašto.
Zamolim je samo da mi šibne meil nazad sa tim odgovorom, zlu ne trebalo, da imam "crno na belo", a ona se kune u sve što ima da je ok i da se ne sekiram.
Ja joj još nabacio da iako zvuči loše, nije da nam je baš mesto pored Azerbejdžana, Kirgistana itd, a ona mrtva hladna kao: ma znam ja Srbija je super zemlja, zna ona, valjda bila itd, al ono propisi su propisi, al eto za Vas ne važe sad, niste na spisku. Tu smo se još malo zajedno čudili kako se Estonija našla na spisku kao EU zemlja, i tako. Poželela mi da što pre naučim jezik i srdačnu dobrodošlicu. Neka mnogo fina žena.
Dakle, ako dobijete takav poziv, samo im izlinkujte ovu stranicu i rešen problem.



Ajme vesna vještica *uimeocasinaiduhasvetoga* ti nesh stvarno pazi s kakim se to ženama družiš.
Sve poznate ličnosti ove države mi se gade bez izuzetka pa sam zaključi.
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.10.2013. u 21:20 - pre 129 meseci
DakiPro
" .....I eto sad kao zdravstvene posledice izgubio sam sve problema sa gastritisom koje sam imao nekoliko godina u srbiji, izgubio par kila masti i doda koje kilo sirovine, i evo vec skoro dve godine u norveskoj i ne pada mi napamet da kupim mesecnu (ne zato sto ne mogu da je priustim vec sad obozavam da pedalam kao i dooobar deo norvezana koji biciklama razvezu klince u obdaniste pre posla) i nikad u zivotu nisam bio zdraviji i potentniji, mogu repu vola da iscupam kad bi teo...."


BRAVO!!!!! Svaka čast...zavidim ti...iskreno....To je život :D
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8009650 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.