Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7953121 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.01.2014. u 19:04 - pre 125 meseci
Citat:
Ivana 77: Znam da ima dosta vas sa juga koji ste tamo i ako moze mala pomoc,danas sam isla od skole do skole za norveski jezik u Nisu i posle svih koje sam pogledala i sa kojima sam razgovarala pao je izbor na Amadeus centar za 300 evra po nivou a nivo traje tri meseca,da li neko ima iskustva sa njima i kakva su aj pomoc dok jos nisam potpisala ugovor,inace nastava je nedeljom tri sata u cugu,pomozite miiiiii

Ćao Ivana, imaš u Oxford Akademiji oba nivoa tj. ceo A nivo, kreće sada, 50€ mesečno, traje 4 meseca, 2x90 min nedeljno, drži dečko koji je ok, po knjizi Pa Vei 2012, drži časove i privatno. Amadeus je najskuplji, ne znam koliko su dobri, ali ja ti preporučujem ovog dečka, imao je stručno usavrsavanje u Norveškoj.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.01.2014. u 19:06 - pre 125 meseci
Citat:
blok63:
Ja bih da napišem koju reč o učenju jezika u Beogradu...neki su mi pisali na pp pa eto i povoda...i ja sam pisala nekima na pp da mi preporuče...to tako ide u krug

Ja imam veliki problem da nađem u Beogradu profesora sa kim bih vežbala konverzaiju. Prvo sam upisala školu regularno i krenula na A nivo.U nekom trenutku profesor da otkaz (ili dobije ne znam).Mi, polaznici smo čekali dve sedmice da se javi škola koja je tražila profesora....U međuvremenu sam učila sama i shvatila da to mogu upešno (zahvljajujući znanju engleskog i nemačkog).Kad sam prešla i knjigu B uzela sam privatnu profesorku preko preporuke-studirala u BG i daje privatne časove.Onda sam otišla u NO i shvatila da imam u nekim situacijama pogrešan izgovor (koji prof.nije ispravila)- "maj, daj, vaj" i sl.Neke izreze kao krupne materijalne greške.Sreća pa su me rođaci tamo ispravljali pa sam prevežbavala. Sad pokušavam da dođem do nekog Norvežanina u BG ali sve koje sam kontaktiraa rade neke druge poslove i nemaju vremena (ni želju) da se cimaju sa časovima. Neki koji su radili u SAGi kao Viktor, ne rade više.Zorica iz Sage mi je obećala da će se javiti ako uspe da me ubaci jer nema profesorku za koverzciiju.Ima za grupe i to je to. Hoću da kažem (posle kraćeg izlaganja ) da je školama teško da nađu profesore. Dolaze, odlaze....Studenti koji studiraju ili su završili norveški mogu da posluže ali je sve to diskutabilno,Ovo kažem iz ugla prosvetnog radnika, za svako podučavanje je bitna matoda koju upotrebljavate,kako objašnjavate...I da ne spominjem izgovor koji je u stvari najbitniji u ovom slučaju.Čula sam da Norvežani negoduju jer ima dosta stranaca i ne razumeju ih.Baš iz priče jedne naše koja radi u Domu za negu starih lica.
I šta sad? Verovatno ću da nastavim u martu u Norveškoj, upisaću kurs možda B del 2, na Folkeuniver.....jer je jezik za moj posao izuzetno važan. Pisale su mi neke vaspitačice pa da ponovim jezik je važniji i od mađarskog pasoša i novca koji imate.


Evo vidim da je i blok spomenula Viktora .Jedan jedini profesor tog ranga i te metodike rada i tog strpljenja.Nisam neko ko hvali bez razloga ali on to stvarno zasluzuje.Pa mi smo ceo drugi nivo radili svaki cas samo konverzaciju,pitao nas koje delove iz knjige mislimo da ne treba da radimo,imamo li predloge neke koje zelimo da razmotrimo,mi dolazili sa clancima iz novina,on isto,insistirao na sastavu to mu je bilo broj 1 i onda ako ti hoces on ti zada vise tema da pises kuci sastave cak i po 5 tema i onda odaberemo za cas jednu temu procitamo pa krece unakrsna pitanja cela grupa a pitanja o sastavu koji si napisao naravno...a ona cetiri sto si napisao pored on ponese kuci pa ti pregleda i sve napise gde si gresio/gresila i zasto i dodje sledeci cas sa sve ispravljenim i tako u krug.Dakle,covek je pregledao sastave u svoje privatno vreme bez ikakve nadoknade.Zato kazem da je stvarno vredan svake pohvale.
Nekako stvorio je atmosferu u kojoj je bilo sramota doci na cas bez domaceg a posebno bez napisanog sastava.To je po meni najveci uspeh jednog profesora.I jos sto je vazno...pomogao nam oko pisanja CV-a,mi nadjemo neki oglas za posao,onda ga on u detalje rastumaci,pa vezbamo oglase kako da znamo sta znaci o cemu se radi...dakle,prilagodjavao se nama.E zato ga hvalim.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.01.2014. u 19:15 - pre 125 meseci
Blok,ovde su skole daleko sporije sa radom i na losijem kvalitetu.Ti u startu kada dodjes,to ce ti biti prva observacija...mene je to izludjivalo ali ono sto je pozitivno bilo u mom slucaju jeste da sam ja tada bila u Karasjoku a u grupi nas 5 svega i moglo se raditi brze i vise je prostora dobio svako od nas kada nas je bilo tako malo a profesorka u penziji iz Bergena u Karasjoku...i imali smo priliku da cujemo totalno drugaciji akcenat...pa je to bilo dobro ali covece oni dave sa glagolima casovima i casovima...valjda misle ako ubrzaju da ces da se stresiras .
A cim si u vecem gradu...odmah je to puna grupa i na tu sporost rada je to slucaj poseban koji se licno meni ne svidja a i mnogima koji su nakon nase skole dosli u norvesku skolu na ucenje...jer ti nemas vremena 15 godina da zavrsis program njihove skole vec kontas da sto pre dodjes u bolju konverzaciju...
A kontam da je trenutno najveca kriza za profesorima norveskog u Srbiji jer kao sto je poznato svi hoce da se sele

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.01.2014. u 19:31 - pre 125 meseci
Eto vama gore ideje za biznis...šaljite nam profesore :)

Da, sećam se da ste pisali da je razvlačenje na norv.kursevma, zato bih ja da krenem od nivoa B del 2. Ali još uvek nisam 100% sigurna,ionako kreće krajem marta pa ću do tada razmisliti. Apropo ovog što si Miro rekla da je navala na norveški...to sada koriste svi koji su studirali norveški bilo iz ljubavi bilo po onom "daj šta daš" i svi nude časove.Budite oprezni ljudi šta da kažem...
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.01.2014. u 20:02 - pre 125 meseci
Prosti tržišni zakoni.
Potražnja je enormna, ponuda sa druge strane ni približna, tako da je i kvalitet nikakav.
Kad bi još u toj nesrećnoj Srbiji važila neka logika, onda bi i cena trebala da ide dole, ali to naravno nije slučaj.
Svi jure i žure da odrade i da uzimaju novu grupu. Ako se sam ne pomuči čovek, nema tu ljubavi.
Čast retkim izuzecima.

 
Odgovor na temu

anana600
student
filozofski fakultet

Član broj: 320935
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.01.2014. u 20:49 - pre 125 meseci
Imam par pitanja:)

Imam hrvatski pasos, ove godine zavrsavam pedagogiju, da li mogu da odem u Norvesku samo sa prevedenim dokumentima i da trazim posao ili pre trazenja posla moram da ih nostrifikujem? I da li ima posla za nas pedagoge? Videla sam oglase za vrtice ali interesuje me i npr srednja skola, centar za socijalni rad...
Decko nema EU pasos, ima srednju masinski tehnicar i fakultet dipl. ing proizvodnog menadzmenta. Ima li neke sanse da sa tim nadje posao u NO? I kako se ta zanimanja prevode na norveski jezik? I isto pitanje i za njegove papire, da li moze da se krene samo sa prevodom ili treba i nostrifikacija?

Nisam procitala ceo forum ali koliko vidim uglavnom pisu medicinari i nisam naisla na odgovore na ova pitanja jer sam primetila da svi nostrifikuju ili traze autorizaciju diplome pre nego sto odu


[Ovu poruku je menjao anana600 dana 01.02.2014. u 17:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.01.2014. u 21:53 - pre 125 meseci
Ljudi, par pitanja. Recite mi, da li su vam na intervjuu trazili kontaktke referenci iz Srbije, i da li su ih kontaktirali(ako znate)? I recite mi kako referenca treba da izgleda za Norvesku? Da li refernca mora da bude na engleskom ili moze i na srpskom pa kod prevodioca i sudskog tumaca na pecatiranje?Da li postoji nesto na sta treba da obratim paznju i tako to. Tek treba da uzmem reference pa zbog toga.
Hvala vi puuuunnooo.
boban
 
Odgovor na temu

markodrenov
Mašinski Inženjer
Majdanpek

Član broj: 320461
Poruke: 98
212-200-65-125.3gnet.mts.telekom.rs.



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.01.2014. u 22:45 - pre 125 meseci
@Boban 987

Ja sam takodje u toj priči sada kao i ti. Ja sam uradio sledeće pozvao kolegu sa kojim sam radio 4 godine i porazgovarao sa njim o referenci. On mi je rekao da ima jedan lik koji je isto tražio pre mene referencu i otišao u Norvešku. Taj dečko se zaposlio u Rols Rojsu i zvali su da to provere, zvali su i direktora i razgovarali sa njime i trazili da to potvrdi mailom.

Referenca mu se sastojila od podataka firme,podataka tražioca reference i pretpostavljenog koji je bio tražiocu reference. Obavezno propratni tekst, na memorandumu firme sa pečatom. Overiš i prevedeš i skeniraš i šalješ gde treba.

Ovo mi je pomogao jedan dobar čovek sa ovog foruma koji me je savetovao kako i gde treba da odradim i ako zagusti da mu se javim. Hvala majstore
Čuvajte svaki dinar kako bi stavili krunu na glavu.
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.sbb.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.01.2014. u 22:46 - pre 125 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Da li su ove vase cestitke ubrzale proces ili je Tromsø policija zaista efikasna...necemo sada zalaziti u dublju analizu...ali nakon dva dana od predaje papira dobih ja trajno boravisnu dozvolu i jos me pozvala zena danas na telefon da kaze da je pismo poslato na kucnu adresu a u slucaju da se zagubi zove me telefonon da mi kaze da 6.februara dodjem na slikanje pa da mi kartica stigne sto pre.Kaze zapisala sam da si rekla da treba da putujes i sva dokumentacija je cista tako da nismo slali u UDI-dobila si stalnu dozvolu.
Dva dana saksbehandling...odlicno! :).To je za Noskice neverovatna administrativna efikasnost!!!



Cestitam,Mirka!!!
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.01.2014. u 22:53 - pre 125 meseci
Citat:
markodrenov:
@Boban 987

Ja sam takodje u toj priči sada kao i ti. Ja sam uradio sledeće pozvao kolegu sa kojim sam radio 4 godine i porazgovarao sa njim o referenci. On mi je rekao da ima jedan lik koji je isto tražio pre mene referencu i otišao u Norvešku. Taj dečko se zaposlio u Rols Rojsu i zvali su da to provere, zvali su i direktora i razgovarali sa njime i trazili da to potvrdi mailom.

Referenca mu se sastojila od podataka firme,podataka tražioca reference i pretpostavljenog koji je bio tražiocu reference. Obavezno propratni tekst, na memorandumu firme sa pečatom. Overiš i prevedeš i skeniraš i šalješ gde treba.

Ovo mi je pomogao jedan dobar čovek sa ovog foruma koji me je savetovao kako i gde treba da odradim i ako zagusti da mu se javim. Hvala majstore



Jel imas neku formu,tj. neka pitanja na koje poslodavac treba da odgovori?
ZokiRuma javi se, tvoj savet mi takodje treba. Nemoj da se krijes sad tamo po Norveske.
boban
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.sbb.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.01.2014. u 23:05 - pre 125 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Moram opet da okacim i javno...mozda nekome pomogne...ali ne mogu da garantujem da ce to biti behandling za sve isti sa tim profilom zanimanja,mada bi trebalo.
Kolega nas predao Visu med.skolu opsti smer u Nokut i dobio nostifikaciju za Miljøterapeut-a,a tu imas prilicno sirok spektar za zaposljavanje.Dakle,ponavljam samo pisem iskustvo koje je kolega imao.Skola u Srbiji,diploma iz Cuprije i dobio to relativno skoro a i nasao posao kao miljøterapeut.Bas sam se iznenadila da Nokut je to obradio,mada pre izvesnog vremena smo Tijana i ja pricale o tome da Nokut izvesne med.dilpome nostifikuje.E sada da ne bude zabune,SAK je i dalje glavni za zdravstvo ali ovo je sveza informacija za miljøterapeuta.


Ja sada udjoh na sajt Nokuta,ali u spsku zanimanja ne nadjoh miljøterapeut....Da li se popunjava isto kao za SAK,direktno na sajtu i u padajucem meniju odaberes zanimanje?Sta sve moze da radi miljøterapeut,u kojim oblastima?


 
Odgovor na temu

srdjanm3

Član broj: 68298
Poruke: 491
180.168.176.*



+60 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.01.2014. u 23:12 - pre 125 meseci
Sto se tice referenci ja sam imao ovako. Na obicnom papiru sam samo naveo nekoliko ljudi i to je to. Naveo njihove kontakte, ima firme gde rade i pozicije i cao. Nista posebno.

Ovo sto vi spominjete mi pre deluje kao recommendation letter. To sam isto na jedan A4 format stavio, stavio logo firme gore u header i ja sam napisao na engleskom. Niko nije prevodio ili overavao (osim sefa firme jel). Naravno, pitao sam sefa jel voljan da potpise i udari pecat.

To je bilo to. A onda oni zovu ove ljude koje sam dao kao kontakte i pitaju o tebi kakav si,kako radis.. itd itd.

Neverovatno je sta mica ubica uradi od nas jadnih u toj srbiji. Toliko strepimo od te birokratije da je to strahota, al nije u no to toliko strasno (bar ja do sad nisam primetio).

Tako da nemoj puno strepiti sta i kako tu treba. Samo opusteno.

 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.01.2014. u 23:23 - pre 125 meseci
Treba mi ta refernca u pismenoj formi, da ne bi uvek zvali direktora, sefa.... Zbog toga. Pa ne znam kako to treba da izgleda. Tj.trebaju mi ljudi koji su to odradili... A oni ako zele da zovu, pride, neka zovu.
boban
 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2014. u 02:43 - pre 125 meseci
Još jednom da pitam, da li onaj ko hoće da bude spreman za polaganje Trinn 3 testa može da uči norveški samo u Srbiji tj. da li je to dovoljno ili mora neko vreme da boravi u Norveškoj kako bi se potpuno spremio za taj ispit?

Takođe, postoji polemika o cenama u NO i ja mislim da su tamo samo cigarete i alkohol drastično skuplje nego ovde a ostale cene nisu mnogo veće nego u Srbiji. Kažite mi generalno, prosečno, koliko su cene u Norveškoj veće nego u Srbiji? Ne morate da mi iznosite neke konkretne podatke nego mi kažite otprilike generalno.
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2014. u 06:17 - pre 125 meseci
Citat:
Boban 987:
Treba mi ta refernca u pismenoj formi, da ne bi uvek zvali direktora, sefa.... Zbog toga. Pa ne znam kako to treba da izgleda. Tj.trebaju mi ljudi koji su to odradili... A oni ako zele da zovu, pride, neka zovu. :D

Oni uvek zovu da provere, nema tu pisana forme. Ostaviš kontakt nekog ko zna eng i to je to.
Ti ne pišeš referencu, već je tvoj poslodavac bivši tvoja referenca, oni njega pitaju, ne tebe, razumes.
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2014. u 06:24 - pre 125 meseci
Citat:
IVAN DIREKTOR:
Još jednom da pitam, da li onaj ko hoće da bude spreman za polaganje Trinn 3 testa može da uči norveški samo u Srbiji tj. da li je to dovoljno ili mora neko vreme da boravi u Norveškoj kako bi se potpuno spremio za taj ispit?

Takođe, postoji polemika o cenama u NO i ja mislim da su tamo samo cigarete i alkohol drastično skuplje nego ovde a ostale cene nisu mnogo veće nego u Srbiji. Kažite mi generalno, prosečno, koliko su cene u Norveškoj veće nego u Srbiji? Ne m.orate da mi iznosite neke konkretne podatke nego mi kažite otprilike generalno.

Meni je profesor rekao da može da se polaže jezik u ambasadi, kad oni to održavaju, valja 2 puta godišnje. Možeš dakle u ambasadi da polažeš, što je i logično, to vazi za sve ostale svetske jezike. Ima datuma kada se polaže, izadješ na test, pa šta bude. Po toj priči, ti pokažeš jezik iz matične zemlje, a njihov test.

Na sajtu eu ti stpji da su cene 60% skuplje od eu proseka, pa ti proračunaj. Meso jedno 5 puta skuplje no u Srbiji. Voće skuplje 2-3 puta, imaš sve na netu, procackaj

 
Odgovor na temu

BACALAO
student

Član broj: 298694
Poruke: 105
37.19.108.*



+22 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2014. u 09:06 - pre 125 meseci
Nije problem hrana , mada nije bas jeftina ipak postoji neki raspon cena za svaciji dzep...znaci imas i jeftinu i skupu varijantu pa biras...
Ono sto je najveci problem je smestaj tj.cena nekretnina ... Neko osnovno pravilo je da je mesecna renta stana oko 0.5% trenutne trzisne cene date nekretnine , a u Oslu tesko da moze da se nadje iole pristojan stan za manje od 2 miliona kruna , pa bi neka minimalna mesecna cena zakupa bila od 10.000 nok pa na gore...plus depozit...
Skupa je kafana , auto , i bilo koji vid malo veceg luksuza , ali to nije toliko bitno...Tako ako neko ima recimo 20.000 neto , a mora u startu da da pola za smestaj , onda nije sve bas tako ruzicasto...
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2014. u 09:20 - pre 125 meseci
Citat:
Gasterbajter:
Citat:
Boban 987:
Treba mi ta refernca u pismenoj formi, da ne bi uvek zvali direktora, sefa.... Zbog toga. Pa ne znam kako to treba da izgleda. Tj.trebaju mi ljudi koji su to odradili... A oni ako zele da zovu, pride, neka zovu.

Oni uvek zovu da provere, nema tu pisana forme. Ostaviš kontakt nekog ko zna eng i to je to.
Ti ne pišeš referencu, već je tvoj poslodavac bivši tvoja referenca, oni njega pitaju, ne tebe, razumes.


Ma znam da ne pisem ja, nego cisto poslodavcu da kazem u kom fazonu da pise. U svemu tome je najbitnije sta je napisano na papiru,potpis lica i pecat firme. Da se vidi da firma stoji iza toga(tj.direktor ili ko vec). A sto se poslodavca tice, mozda ce on hteti jednom da odgovori na poziv, ali mislim da ce ostati na tom broju odgovora. Jer mu sigurno nije bas drago sto ga radnik napusta, pogotovo ako mu drzi vise od polovine firme na njegovim ledjima.
boban
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2014. u 10:05 - pre 125 meseci
Citat:
Boban 987: Ma znam da ne pisem ja, nego cisto poslodavcu da kazem u kom fazonu da pise. U svemu tome je najbitnije sta je napisano na papiru,potpis lica i pecat firme. Da se vidi da firma stoji iza toga(tj.direktor ili ko vec). A sto se poslodavca tice, mozda ce on hteti jednom da odgovori na poziv, ali mislim da ce ostati na tom broju odgovora. Jer mu sigurno nije bas drago sto ga radnik napusta, pogotovo ako mu drzi vise od polovine firme na njegovim ledjima. :D


mislis na recommendation letter ne na referencu, referenca je lik koji potpise to pismo, u sustini sve u positivu, kraci opis kako si radio i sta si radio, moze i na engleskom. obavezno u recommendation letter-u navesti kontakt podatke reference, e-mail i telefon, u sustini ti trebaju od tvog nadredjenog ili nekog ko je iz viseg menadzmenta, ja sam imao i od kolega sa kojima sam radio gde me hvale kao drugara, timski rad ovo ono. mozes cak imati i od nekog ko je nevezan za firmu gde ce videti da si socijalan, posten, radan, pedantan i sa dobrim navikama. nije potrebno prevoditi i lupati overe jer oni ce ako im treba provera u svakom slucaju nazvati i pitati. pisali smo nekoliko puta da je najvaznije imati nekog norvezanina kao referencu jer cudo jedno koliko oni veruju jedni drugima, posto tek dolazite i nemate nikog ovde onda koristite nase ljude, samo budite obazrivi koga stavljate kao referencu jer smo citali i o negativnim iskustvima gde reference nisu bile potvrdjene.


Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2014. u 10:19 - pre 125 meseci
Citao sam to da je najbolje norvezanin da ti bude ref, ali posto to jos uvek nemamo, posluzice i nasi ljudi. Da, da, na to sam i mislio, samo sam bio u tripu da je to isto. Samo jedno u pisanom, a drugo je u usmenom obliku(ako se navede broj ili mail).
Hvala,hvala.
boban
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7953121 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.