Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3925350 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2013. u 15:50 - pre 129 meseci
Sam biras kako ces da se pises, ali koristeci samo slova madjarskog alfabeta. Naj jednostavnije je samo osisati ć.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2013. u 16:02 - pre 129 meseci
i onda treba znaci popuniti onaj deo u vezi promene imena ?

Ili ce po automatizmu otfikariti kao sto to inace rade svugde po svetu ?
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2013. u 17:25 - pre 129 meseci
Citat:
Braksi:
i onda treba znaci popuniti onaj deo u vezi promene imena ?

Ili ce po automatizmu otfikariti kao sto to inace rade svugde po svetu ?

Otfikariće po automatizmu, s tim što treba naglasiti i prevodiocu koji prevodi dokumenta da ne prevodi (ne preslovljava) prezimena ako vi to ne tražite. Npr. Ako se prezivate Petrović, tražite da vam u prevodu upiše Petrovic, a ne Petrovics ili Petrovity.
Isto tako se popunjavaju i formulari - sa ošišanom latinicom, a naravno, deo o promeni imena se ne popunjava.


 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2013. u 17:56 - pre 129 meseci
ah tu smo.

Ovaj topic ima 230 strana i ja sam stigao do 93 i nisam nasao ovo sto pitam, pa sam sklon da poverujem da nije napisano. A uzgred pitao sam korisne stvari i odgovaruju mi drugi ljudi a ne ti, prema tome ne znam koji se djavo uopste uzbudjujes ?!

Posto dobijem madjarsko, planiram da dobijem i americko i rusko i japansko, ali ti stvarno sa tim nemas nikakve veze. Kapiras ?
 
Odgovor na temu

pavlexxx
Novi Sad

Član broj: 315754
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2013. u 19:29 - pre 129 meseci
Treba mi pomoc! :S Pokusavam da saznam ime konzula sa kojim sam pricao 4.Septembra kad sam bio u SU na razgovoru... Covek je bio jako ljubazan i na kraju razgovora je rekao da sam dosta napredovao i dosta naucio i da ce me zvati na zakletvu krajem septembra. Medjutim niko me nije zvao na zakletvu, i ja sam odlucio da njih zovem krajem septembra. I nekako sam preko telefona zakazao zakletvu za prvi oktobar i sav srecan otisao. Kad ono neki drugi konzul je bio tamo i kad sam rekao da sam bio vec na razgovoru 4. septembra, pitao je sa kim sam pricao, a ja sam rekao da ne znam ime i onda je vrlo kratko pokusavao da to sazna i kad nije saznao nastavio da me pita, i mene valjda uhvatila prpa i ja se sav zapetljao a on se jako zurio jer je zakletva trebala poceti i nije imao strpljenja ni da mi preformulise ni da pita mnogo nego je rekao da nije dobro, i onda izasao u hodnik i skoro izderao na moju baku i moje roditelje sto me nisu ucili od malena i da nije dovoljno dobro itd itd, jako neprijatan je bio :( I vratise me opet...
A onaj konzul sa kojim sam vodio razgovor u Septembru je bio skroz zadovoljan i sve sto me je pitao sam znao!
Bio sam na sajtu konzulata i tamo ima spisak konzula, i izdvojio sam ona imena koja znam da sigurno nisu taj covek, izdvojio zene, i ostala su mi tri imena koja ne znam, i predpostavljam da je jedno od tih covek sa kojim sam vodio razgovor pocetkom Septembra.
Pa molim ako se neko seca ili ima sliku sa zakletve sa jednim od ta tri coveka, da mi javi ili ovde ili na email ([email protected]) mnogo bi mi pomoglo, sav sam skenjan sto su me opet odbili, a prosao razgovor vec :(
U pitanju su Rab Márton, Siteri Sándor i Dr. Plank Zoltán, ove ostale mislim da znam, ili su zenska osoba..
ili ako imate neki predlog sta da radim sad, otvoren sam za sve!
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2013. u 19:38 - pre 129 meseci
Citat:
pavlexxx: Treba mi pomoc! :S Pokusavam da saznam ime konzula sa kojim sam pricao 4.Septembra kad sam bio u SU na razgovoru... Covek je bio jako ljubazan i na kraju razgovora je rekao da sam dosta napredovao i dosta naucio i da ce me zvati na zakletvu krajem septembra. Medjutim niko me nije zvao na zakletvu, i ja sam odlucio da njih zovem krajem septembra. I nekako sam preko telefona zakazao zakletvu za prvi oktobar i sav srecan otisao. Kad ono neki drugi konzul je bio tamo i kad sam rekao da sam bio vec na razgovoru 4. septembra, pitao je sa kim sam pricao, a ja sam rekao da ne znam ime i onda je vrlo kratko pokusavao da to sazna i kad nije saznao nastavio da me pita, i mene valjda uhvatila prpa i ja se sav zapetljao a on se jako zurio jer je zakletva trebala poceti i nije imao strpljenja ni da mi preformulise ni da pita mnogo nego je rekao da nije dobro, i onda izasao u hodnik i skoro izderao na moju baku i moje roditelje sto me nisu ucili od malena i da nije dovoljno dobro itd itd, jako neprijatan je bio :( I vratise me opet...
A onaj konzul sa kojim sam vodio razgovor u Septembru je bio skroz zadovoljan i sve sto me je pitao sam znao!
Bio sam na sajtu konzulata i tamo ima spisak konzula, i izdvojio sam ona imena koja znam da sigurno nisu taj covek, izdvojio zene, i ostala su mi tri imena koja ne znam, i predpostavljam da je jedno od tih covek sa kojim sam vodio razgovor pocetkom Septembra.
Pa molim ako se neko seca ili ima sliku sa zakletve sa jednim od ta tri coveka, da mi javi ili ovde ili na email ([email protected]) mnogo bi mi pomoglo, sav sam skenjan sto su me opet odbili, a prosao razgovor vec :(
U pitanju su Rab Márton, Siteri Sándor i Dr. Plank Zoltán, ove ostale mislim da znam, ili su zenska osoba..
ili ako imate neki predlog sta da radim sad, otvoren sam za sve!


ako je to ovaj braca desno,
http://www.naps.sk/cms/tl_files/naps/galery/kniha/kniha41.jpg
onda je dr. Zoltan Plank, ako nije, onda nije on.
Pusti mi PP, ako hoces njegov e-mail


asdf
 
Odgovor na temu

annnnnna
annnnnna ana
BG

Član broj: 314064
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2013. u 19:49 - pre 129 meseci
Jao pavlexxx bas mi je zao ...:S
ja ne znam i ne mogu ti pomoci...ali kad vidim kako su te iscimali bas mi je zao....

ti i milos.hu ste se najvise iscimali nepotrebno...sta vise mislim da ste do sada naucili daleko vise od svih ljudi koji predaju papire....
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2013. u 19:52 - pre 129 meseci
Citat:
Braksi: ti si jedan neopisiv prostak. Nemam reci.

Zar ti nije palo na pamet da ne pitam samo za sebe vec i za nekog drugog ?

A tema je madjarski jezik i sta kojiq smaras sa tvojim glupostima, ej drustvo ciao jel idete na zakletvu, uje !

Otvori temu "idemo na zakletvu", a mene ostavi da pitam u vezi madjarskog i kako se popunjava formular !


ne znam i ne interesuje me ko je u pravu od vas dvojice, ali ono, ajde malo iskulirajte, barem zbog drugih ljudi na forumu. Imate i opciju slanja PP, pa mozete i razmeniti telefone, pa mozda i iskrsne nesto vise medju vama. Ono, ja vam zelim svu srecu.

@pavlexxx

http://www.sonovacrnja.org.rs/...ry-all/325-2013-06-28-08-04-35

a gospodin u narandzastoj kravati je Attila Menyhárt
asdf
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2013. u 19:54 - pre 129 meseci
milos.hu,

citao sam malo o tvojim odisejama ako se ne varam:

prvo nisi uspeo da predas onaj jedan dan u Kiskunhalasu
onda si predao cekao odbili te posle x meseci
onda ti je uzeo papire na konuzlarnom danu...

Imam predlog za tebe, sto ne odes u Pecs i probas da dobijes onaj sertifikat iz HU A2 nivo ? Znam da ne traze sertifikate, ali recimo mogao bi ga priloziti. To ti je ECL sve po EU
 
Odgovor na temu

paprika007

Član broj: 318045
Poruke: 29



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2013. u 20:02 - pre 129 meseci
Ocigledno je da smo izgleda svi na kraj zivaca, ali ne bez razloga...

Zao mi je ako sam nekoga smorila pre neki dan. Niko se ne svadja sa konzularnim osobljem, niti ce to raditi.
Milose ne brini! Postoje civilizovani nacini resavanja problematicnih situacija.
 
Odgovor na temu

pavlexxx
Novi Sad

Član broj: 315754
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2013. u 20:06 - pre 129 meseci
hvala milos.hu!! Attila Menyhart nije, taj me je sad vratio prosle nedelje... :(
A izgleda da nije ni Plank Zoltan. Znaci jos samo dvojica :S ili je Siteri Sandor ili Rab Marton.
Ej annnnna ma za ne poverovati, ja sam mislio da sam konacno zavrsio kad sam prosao razgovor, kad ono opet sve ispocetka... jako sam razocaran i ne znam vise sta da radim jer cak i da ucim jos, oni ce uvek moci da mi nadju nesto sto ne znam, jer ne mogu nauciti ceo jezik za nekoliko meseci... ehh...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2013. u 20:17 - pre 129 meseci
Citat:
paprika007:
Ocigledno je da smo izgleda svi na kraj zivaca, ali ne bez razloga...


Jedan potencijalni imigrant ne sme tako da razmislja ! (dobronameran savet)

U cemu si to izgubila zivce ? Tako sto si skupila par dokumenata, nadrljala nesto jezika i sad nece da ti daju pasos i to odmah ?!

Pasos je draga moja kranji cilj mnogih imigranata i san koji se sanja i po 10tak godina u neizvesnosti, a tebi se pruza sansa da na tacni sve dobijes. Da kazem srpski da stisnes b. par meseci i gotovo. Da ne govorim kakva te tek iskusenja cekaju kad dobijes pasos. Tek onda pocinje prava borba, ovo je da izvinete zjb...
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2013. u 20:18 - pre 129 meseci
Citat:
paprika007: Ocigledno je da smo izgleda svi na kraj zivaca, ali ne bez razloga...

Zao mi je ako sam nekoga smorila pre neki dan. Niko se ne svadja sa konzularnim osobljem, niti ce to raditi.
Milose ne brini! Postoje civilizovani nacini resavanja problematicnih situacija.


ma ok, sve je dobro sto se dobro svrsi!

Citat:
pavlexxx: hvala milos.hu!! Attila Menyhart nije, taj me je sad vratio prosle nedelje... :(
A izgleda da nije ni Plank Zoltan. Znaci jos samo dvojica :S ili je Siteri Sandor ili Rab Marton.
Ej annnnna ma za ne poverovati, ja sam mislio da sam konacno zavrsio kad sam prosao razgovor, kad ono opet sve ispocetka... jako sam razocaran i ne znam vise sta da radim jer cak i da ucim jos, oni ce uvek moci da mi nadju nesto sto ne znam, jer ne mogu nauciti ceo jezik za nekoliko meseci... ehh...


udari ih na google pa pogledaj slike koje izadju

Citat:
Braksi: milos.hu,

citao sam malo o tvojim odisejama ako se ne varam:

prvo nisi uspeo da predas onaj jedan dan u Kiskunhalasu
onda si predao cekao odbili te posle x meseci
onda ti je uzeo papire na konuzlarnom danu...

Imam predlog za tebe, sto ne odes u Pecs i probas da dobijes onaj sertifikat iz HU A2 nivo ? Znam da ne traze sertifikate, ali recimo mogao bi ga priloziti. To ti je ECL sve po EU


Da, prvi put sam bio u Janosholmi, gde nisam prosao, pa sam predao u Segedinu, pa su me pocetkom septembra odbili, pa sam u Rumi isao da predam i nisam zadovoljio konzula, ali mi je on uzeo fotokopiju pasosa i broj telefona.

U Pecuj cu svakako otici barem jos jedanput jer je prelep grad! Dzamija preuredjena u crkvu i krst koji izbija iz polumeseca, kao i impozantna katedrala sa cetiri tornja, Zsolnay muzej.............

Pozdrav za tebe i hvala na preporukama!!!!
asdf
 
Odgovor na temu

paprika007

Član broj: 318045
Poruke: 29



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2013. u 20:40 - pre 129 meseci
Pa iskreno posle svega sto se dogadja, nije da mi ne pada na pamet da predam u Evropi, samo treba da imam prijavu boravka bar 6 meseci. Ako neko ima ispunjen taj uslov, madjarski mu i ne treba, cisto da znate.
Nije mi problem da ucim jezik, ali ovakvo izivljavanje iz Subotice, mi predstavlja problem.
Budimpesta je upoznata sa takvim ponasanjem, ali ne mogu da reaguju na to zato sto se niko od nas nije zalio, tj. nemaju na osnovu cega da reaguju.
Strasno mi je kad cujem price o takvom izivljavanju svakodnevno.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2013. u 21:01 - pre 129 meseci
Citat:
paprika007
Strasno mi je kad cujem price o takvom izivljavanju svakodnevno.


a sta imas da ih slusas kog vraga ? Nauci lepo i predaj papire u nekom okrugu i viszlat.
 
Odgovor na temu

paprika007

Član broj: 318045
Poruke: 29



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2013. u 21:09 - pre 129 meseci
Citat:
Braksi:
Citat:
paprika007:
Ocigledno je da smo izgleda svi na kraj zivaca, ali ne bez razloga...


Jedan potencijalni imigrant ne sme tako da razmislja ! (dobronameran savet)

U cemu si to izgubila zivce ? Tako sto si skupila par dokumenata, nadrljala nesto jezika i sad nece da ti daju pasos i to odmah ?!

Pasos je draga moja kranji cilj mnogih imigranata i san koji se sanja i po 10tak godina u neizvesnosti, a tebi se pruza sansa da na tacni sve dobijes. Da kazem srpski da stisnes b. par meseci i gotovo. Da ne govorim kakva te tek iskusenja cekaju kad dobijes pasos. Tek onda pocinje prava borba, ovo je da izvinete zjb...



U potpunosti se slazem sa tobom. Ali postoje profesije koje su dobrodosle i u najbogatije zemlje sveta, i gde ovakvih stvari nema. Mozda zato sto sam upoznata sa zakonima tih zemalja i sto se kod njih ne sme dogoditi, mozda zato gledam na taj nacin na celu ovu stvar.
Ako madjarskoj drzavi nije u interesu da dobije na gotovo visoko kvalifikovan kadar u punom reproduktivnom dobu, da ne pricam da u madjarskoj vlada bela kuga, onda mi zaista takvo ponasanje nije jasno.
 
Odgovor na temu

paprika007

Član broj: 318045
Poruke: 29



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2013. u 21:11 - pre 129 meseci
Vreme, vreme gubim..
 
Odgovor na temu

Don Quiote
špedicija
Don-Šped
Subotica, Srbija

Član broj: 318105
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.don-sped.rs


+63 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2013. u 21:59 - pre 129 meseci
Citat:
pavlexxx:
hvala milos.hu!! Attila Menyhart nije, taj me je sad vratio prosle nedelje... :(
A izgleda da nije ni Plank Zoltan. Znaci jos samo dvojica :S ili je Siteri Sandor ili Rab Marton.
Ej annnnna ma za ne poverovati, ja sam mislio da sam konacno zavrsio kad sam prosao razgovor, kad ono opet sve ispocetka... jako sam razocaran i ne znam vise sta da radim jer cak i da ucim jos, oni ce uvek moci da mi nadju nesto sto ne znam, jer ne mogu nauciti ceo jezik za nekoliko meseci... ehh...

Druže, moguće je da taj konzul više i nije tu. Uvek posle godišnjih odmora, pa do kraja godine, menjaju mnogo osoblja u konzulatu. Znam, jer im ja carinim automobile koje registruju na CD table, a koje su dovezli sa sobom, tj. to su njihovi vlastiti automobili. E, pošto sam prošle nedelje carinio automobil nekom novom konzulu, moguće je da je on sada došao umesto tog koji te je pošteno izdriblao i obećao ti prolaz za kraj septembra. Ako je tako, ako ne nađeš tog sa kojim si ranije razgovarao, batali predavanje u SU.
 
Odgovor na temu

Don Quiote
špedicija
Don-Šped
Subotica, Srbija

Član broj: 318105
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.don-sped.rs


+63 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2013. u 22:02 - pre 129 meseci
Citat:
paprika007:
Pa iskreno posle svega sto se dogadja, nije da mi ne pada na pamet da predam u Evropi, samo treba da imam prijavu boravka bar 6 meseci. Ako neko ima ispunjen taj uslov, madjarski mu i ne treba, cisto da znate.
Nije mi problem da ucim jezik, ali ovakvo izivljavanje iz Subotice, mi predstavlja problem.
Budimpesta je upoznata sa takvim ponasanjem, ali ne mogu da reaguju na to zato sto se niko od nas nije zalio, tj. nemaju na osnovu cega da reaguju.
Strasno mi je kad cujem price o takvom izivljavanju svakodnevno.

Ne znam za Evropu, ali mom poznaniku u Kanadi su rekli da mora da dođe u Otavu na proveru znanja jezika. E, sad, možda nemaju isti tretman prema Evropljanima i Kanađanima.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2013. u 22:07 - pre 129 meseci
Citat:
Don Quiote:
Citat:
pavlexxx:
hvala milos.hu!! Attila Menyhart nije, taj me je sad vratio prosle nedelje... :(
A izgleda da nije ni Plank Zoltan. Znaci jos samo dvojica :S ili je Siteri Sandor ili Rab Marton.
Ej annnnna ma za ne poverovati, ja sam mislio da sam konacno zavrsio kad sam prosao razgovor, kad ono opet sve ispocetka... jako sam razocaran i ne znam vise sta da radim jer cak i da ucim jos, oni ce uvek moci da mi nadju nesto sto ne znam, jer ne mogu nauciti ceo jezik za nekoliko meseci... ehh...

Druže, moguće je da taj konzul više i nije tu. Uvek posle godišnjih odmora, pa do kraja godine, menjaju mnogo osoblja u konzulatu. Znam, jer im ja carinim automobile koje registruju na CD table, a koje su dovezli sa sobom, tj. to su njihovi vlastiti automobili. E, pošto sam prošle nedelje carinio automobil nekom novom konzulu, moguće je da je on sada došao umesto tog koji te je pošteno izdriblao i obećao ti prolaz za kraj septembra. Ako je tako, ako ne nađeš tog sa kojim si ranije razgovarao, batali predavanje u SU.


Dosao je novi prvi konzul, to je konzul ispod generalnog, on se bavi operativnim stvarima. Otisao je Janoš Babić a došao Laslo Takač.

http://www.mfa.gov.hu/kulkepvi...adka/hu/Hirek/130910_Bucsu.htm
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3925350 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.