Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3921379 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ilija73

Član broj: 312156
Poruke: 43
46.174.97.*



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 15:48 - pre 125 meseci
Citat:
Gagga84:
Citat:
ilija73:
To su i meni rekli pa sam dobio odbijenicu prosle godine kao sve je uredu kad posle nekoliko dana odbijenica na kucnu adresu


Sta su ti rekli?

Da je sve sa papirima ok i da imam strpljenja sve je ok
 
Odgovor na temu

slakins

Član broj: 321296
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 16:46 - pre 125 meseci
kada si predao???
 
Odgovor na temu

slakins

Član broj: 321296
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 16:49 - pre 125 meseci
Citat:
Zorbel:
Da li je neko bio na polaganju zakletve u Kišteleku?

Dobio sam poziv pa me zanimaju iskustva drugih.

Kada si predao???
 
Odgovor na temu

Zorbel
Novi Sad

Član broj: 321294
Poruke: 20



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 16:52 - pre 125 meseci
Citat:
slakins:
Citat:
Zorbel:
Da li je neko bio na polaganju zakletve u Kišteleku?

Dobio sam poziv pa me zanimaju iskustva drugih.

Kada si predao???

Polovinom avgusta prošle godine.
Ti?
Sami određujemo svoju sudbinu!
 
Odgovor na temu

slakins

Član broj: 321296
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 16:54 - pre 125 meseci
Pocetkom septembra, kako su te obavestili, mail ili pismo???
 
Odgovor na temu

Zorbel
Novi Sad

Član broj: 321294
Poruke: 20



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 16:57 - pre 125 meseci
Šalju mail na koji treba da se odgovori sa potvrdom dolaska.
Sami određujemo svoju sudbinu!
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.customer.telenor.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 16:58 - pre 125 meseci
Za Ilija 73
Ne bih se bas slozio sa tobom.Ja sam isto danas zvao Pestu i dobio obavestenje da mi je drzavljanstvo odobreno i da je jos u decembru poslato u Morahalom,sto je nekih 6 meseci od predaje.Malo sam prelistao tvoje poruke na ovom forumu,90% su bila pitanja,ali nema veze.Od datuma predaje do obavestenja o odbijenici proslo je nepunih 6 meseci,sto se uklapa u neki predvidjeni rok.Znaci,niko ti odande nije mogao to saopstiti preko telefona.Ovo sam isto nazalost prosao sa Nemackom ambasadom,na maltene identican nacin.Da zakljucim i skratim,predpostavljam da ti niko ni jednog momenta nije rekao "drzavljanstvo vam je odobreno"bas tim recima,demantuj me ako nisam u pravu.Cilj ovog mog pisanja je da stvarno vec jednom budemo malo iskreni prema sebi
,a i drugima.


 
Odgovor na temu

slakins

Član broj: 321296
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 17:11 - pre 125 meseci
Citat:
Zorbel:
Šalju mail na koji treba da se odgovori sa potvrdom dolaska.

Samo jos jedno pitanje, kad je zakletva? Unapred hvala
 
Odgovor na temu

Zorbel
Novi Sad

Član broj: 321294
Poruke: 20



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 17:22 - pre 125 meseci
U roku od 2 do 3 nedelje od poziva.
Sami određujemo svoju sudbinu!
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 17:36 - pre 125 meseci
Ovi novi clanovi su bas interesantni,registruju se tek
kad dobiju poziv za zakletvu i ocekuju da dobiju ovde sve sto ih zanima!Ja bih takve bojktovao.Ko je istog misljenja,nek opali lajk :)
 
Odgovor na temu

rsale013
vrsac

Član broj: 321223
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 18:38 - pre 125 meseci
Hvala MAAR za serijal Szóról Szóra Magyarul i moze li da postavi na neki link sa kog bi mogli skinuti.
 
Odgovor na temu

linc

Član broj: 320655
Poruke: 11
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 19:26 - pre 125 meseci
Citat:
Gagga84:
Citat:
linc:
Citat:
Gagga84:
Citat:
maaar:
@Gagga84
mozes da ih nazoves u budimpestu, ali oni takve informacije daju samo pismenim putem - treba da ih pismeno pitas sta se desava…

kao sto sam napisao i pre neki dan, znam ljude koji su cekali od predaje do dana zakletve skoro godinu dana.

btw: mozes da nazoves mesto gde si predala i da ti maticarku koja je primila zahtev proveri sta se desava, jer ona to mozes da vidi. koliko znam to je samo njena dobra volja da ti kaze da li je odobreno ili nije.


[Ovu poruku je menjao maaar dana 07.02.2014. u 20:47 GMT+1]


Pa evo da te demantujem, zvala sam danas broj u Budimpesti koji je jedna clanica ostavila na ovom forumu. I vise nego ljubazni, rekli su mi da je moj predmet zavrsen pozitivno i da uskoro mogu da ocekujem poziv na zakletvu. I opet se potvrdila moja teorija da nista nije crno ili belo

kada si predala zahtev


U maju prosle godine

ja sam predao krajem juna u segedinu i jos nista nisam dobio, znaci ima nas dosta koji cekaju preko sedam meseci,nesto se bas usporilo
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 19:27 - pre 125 meseci
Citat:
joksla:
Ovi novi clanovi su bas interesantni,registruju se tek
kad dobiju poziv za zakletvu i ocekuju da dobiju ovde sve sto ih zanima!Ja bih takve bojktovao.Ko je istog misljenja,nek opali lajk :)



Sta ja trubim vec par meseci????? Tebe pitaju sve u najsitnija crevca, a kad ti treba njih da pitas, oni nece da odgovore vec otvaraju nov nalog i opet ispituju. Zato normalni ljudi i beze sa foruma. Zasto samo par nas da sve pricamo, a da ostali budu pametni i lepo cute i prave se ludi. 'Ajde ti, pa ako padnes pao si sam, a ako uspes, uspeo si za sve nas. Klasicno naski. Iskreno se osecam glupim sto sam uopste i perpricavao dogadjaje vezane za predaju
asdf
 
Odgovor na temu

Gagga84
UK

Član broj: 318588
Poruke: 23
*.2-3.cable.virginm.net.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 19:52 - pre 125 meseci
Imam jedno pitanje za one koji su ucili iz knjige Zsuzsa Pontifex, nasla sam je ovde u UK za 30 funti na nekom snizenju. Puna cena je 50. Vredi li dati te pare za ovu knjigu?
 
Odgovor na temu

hamsin

Član broj: 321303
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 21:08 - pre 125 meseci
Laki024
OK, Vi razmisljate tako da je bolje predati bez cekanja, ali u madjarskoj razmisljaju onako kako sam ja napisao, i u ovom slucaju se pitaju madjari a ne Vi jer madjarska daje drzavljanstvo, vase je samo da trazite, a njihovo je da odredjuje pravila, koja su se zbog muljaza povecala, i sada se vec u sve sumnja, jedino imaju poverenja u konzulat u Subotici po pitanju provere jezika.


da te obavestim da u toj tvojoj postenoj subotici, kao i u beogradu imaju takodje tarifu za pasos, ona iznosi 1 500 evra. za vecinu to je bas mnogo pa zato odlaze u madjarsku gde neko mozda i plati a neko ne jer ima mesta gde su sluzbenici stroziji a ima mesta i gde su sluzbenici ljubazni i imaju blazi kriterijum po pitanju jezika ali opet i tu traze, nije da se prolazi bez ikakvog znanja.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 21:48 - pre 125 meseci
Ja mislim da ne vredi s obzirom da imas masu free torrent knjiga.
 
Odgovor na temu

Gagga84
UK

Član broj: 318588
Poruke: 23
*.2-3.cable.virginm.net.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 23:00 - pre 125 meseci
Znam, ali u Engleskoj to nista ne mogu da skinem. Ni korisnik MAAR sto je stavio epizode Szorol szora magyarul nece da mi otvori.
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 23:03 - pre 125 meseci
Citat:
hamsin: Laki024
OK, Vi razmisljate tako da je bolje predati bez cekanja, ali u madjarskoj razmisljaju onako kako sam ja napisao, i u ovom slucaju se pitaju madjari a ne Vi jer madjarska daje drzavljanstvo, vase je samo da trazite, a njihovo je da odredjuje pravila, koja su se zbog muljaza povecala, i sada se vec u sve sumnja, jedino imaju poverenja u konzulat u Subotici po pitanju provere jezika.


da te obavestim da u toj tvojoj postenoj subotici, kao i u beogradu imaju takodje tarifu za pasos, ona iznosi 1 500 evra. za vecinu to je bas mnogo pa zato odlaze u madjarsku gde neko mozda i plati a neko ne jer ima mesta gde su sluzbenici stroziji a ima mesta i gde su sluzbenici ljubazni i imaju blazi kriterijum po pitanju jezika ali opet i tu traze, nije da se prolazi bez ikakvog znanja.


Pa gdje si prije bio da nas obavijestis za Suboticu i BG nije 1500 eura puno... kao sto kaze onaj u Zona Zamfirova kad sjeku jagnje, Sam Bog te poslao nama da nam pomognes, bili smo se skroz izgubili
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 23:21 - pre 125 meseci
Ne znam za terife i slicno, ali bilo gde da predate kao rezident Srbije ako nije konzulat u subotici, ili ambasada Beograd, sledi provera jezika u Subotici, bas zbog ovakvog nacina razmisljanja ljudi iz Srbije.

PS ako smo vec kod tarifa, 1500eur nije uopste puno za EU drzavljanstvo tako da je cena nerealna.

Ko ide od 0 sa namerom da radi u inostranstvu kursevi ucenja, ce dati 200-300eur minimum, i 6 meseci izgubljenih vremena na kurseve i ucenje, a za to vreme se u inostranstvu moze zaraditi najmanje 8000eur i ustedeti barem 3000eur.



Kad smo kod ovoga svi pa i ja sam uzeo jer u Srbiji ne vidim nikakvu perspektivu za postene nekorumpirane ljude, iako madjari uzimaju pola zbog ovoga pola zbog nacionalne pripadnosti, neko pre neko kasnije kada sa njim odigraju par partija sve popularnijeg srpskog ruleta ( pravila igre su sledeca drugi se igraju sa tvojim novcima i zivcima tako da ako se loptica zaustavi na crveno radite koji mesec, kada na crno ne radite koji mesec, a kada na zeleno padnete zbog svega navedenog u depresiju, a kasnije kada dodjete sebi gledate da dignete sigra ) , malo malo i madjari koji nisu uzeli samo zbog posla u inostranstvu izlaze u Austriju, Nemacku da rade, a kada vide kako je tamo i kada se adaptiraju posle ni ne zele vise ni da se vrate ni u Srbiju ni u Madjarsku, jedino turisticki.

Inace ima i puno madjara koji ne uzimaju pasos, kojima je Srbija obecana zemlja, a to su najcesce korumpirani drzavbi cinovnici, i naravno pri tome aktivni clanovi partija, pogotovo sada pred izbore kada se dele startne pozicije za sledeci mandat.

[Ovu poruku je menjao Laki024 dana 13.02.2014. u 00:35 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Laki024 dana 13.02.2014. u 00:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 23:27 - pre 125 meseci
Citat:
hamsin: Laki024
OK, Vi razmisljate tako da je bolje predati bez cekanja, ali u madjarskoj razmisljaju onako kako sam ja napisao, i u ovom slucaju se pitaju madjari a ne Vi jer madjarska daje drzavljanstvo, vase je samo da trazite, a njihovo je da odredjuje pravila, koja su se zbog muljaza povecala, i sada se vec u sve sumnja, jedino imaju poverenja u konzulat u Subotici po pitanju provere jezika.


da te obavestim da u toj tvojoj postenoj subotici, kao i u beogradu imaju takodje tarifu za pasos, ona iznosi 1 500 evra. za vecinu to je bas mnogo pa zato odlaze u madjarsku gde neko mozda i plati a neko ne jer ima mesta gde su sluzbenici stroziji a ima mesta i gde su sluzbenici ljubazni i imaju blazi kriterijum po pitanju jezika ali opet i tu traze, nije da se prolazi bez ikakvog znanja.


u prvi pasus necu da ulazim, to je privatna stvar vas dvojice. Kad je u pitanju drugi pasus, imam jedno pitanje: Da li ti sam verujes u ovo lupetanje? A pogotovo jer ti je ovo prva poruka. O Svevisnji! Ovo mi deluje kao lek za rak. Kosta ko crni djavo, a covek vise nema izbora nego da plati koliko kosta
asdf
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3921379 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.