Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3921339 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.opera-mini.net.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.02.2014. u 11:51 - pre 125 meseci
Pa jel se to mesto iz kojeg vodis poreklo nalazilo u Madjarskoj, i da li si ti ispunjavao uslove koji su bili na pocetku odredjeni?
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.02.2014. u 11:53 - pre 125 meseci
Sad sam pogledao malo bolje ovu potvrdu,meni su ipak napisali da imam pravo ponovne aplikacije,izvinjavam se,ali i dalje ne razumem zasto sam odbijen
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.02.2014. u 11:54 - pre 125 meseci
Da sto se tice svih uslova apsolutno sam ispunjavao uslov,cak dve slubenice su isle da potvrde ime mesta i rekle su da je ok,zato sad i pise da imam pravo ponovo da apliciram
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.02.2014. u 11:57 - pre 125 meseci
Zbog Kiskunhalasa,znaju da je tamo 90 posto njih islo koji su isli u grupama i placali,pricala sam sa jednom zenom koja radi ovde u konzulatu u Subotici,ona mi je rekla kako oni i tii u Budimpesti razmisljaju o onima koji su tamo predali u periodu od juna do oktobra, ili dobijes odbijenicu ili ides na proveru jezika. Otidji u Segedin tamo nije strasno,bar meni nije bilo ja ucim jezik vise od godinu dana i prosla sam bez problema tamo...
 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.opera-mini.net.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.02.2014. u 12:04 - pre 125 meseci
Ma ljudi, ne igrajte se, zasto ne predate kod nas? Cemu ici u Madjarsku pored Subotice? Bar kada ovde predate, znate na cemu ste... Meni je isto zaista nelogicno tamo da predajete, jos kada vidi po imenu da niste Madjari, odmah postane sumnjiv da je u pitanju ne znanje jezika..
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.02.2014. u 12:15 - pre 125 meseci
Citat:
dejanab92:
Zbog Kiskunhalasa,znaju da je tamo 90 posto njih islo koji su isli u grupama i placali,pricala sam sa jednom zenom koja radi ovde u konzulatu u Subotici,ona mi je rekla kako oni i tii u Budimpesti razmisljaju o onima koji su tamo predali u periodu od juna do oktobra, ili dobijes odbijenicu ili ides na proveru jezika. Otidji u Segedin tamo nije strasno,bar meni nije bilo ja ucim jezik vise od godinu dana i prosla sam bez problema tamo...


Nije pravilo, krećem od sebe i od onih koje sam upoznala kad sam predavala. Predala u julu, za 5 meseci dobila poziv za zakletvu. Momak koji je rođen u Sloveniji, odrastao u Zenici, majka mu Mađarica isto tako, predao u julu i zakletva za 5 meseci a predali smo u čuvenom i misterioznom Kiškunhalašu...

@delija - žao mi je što su te odbili. Izgubljeno vreme, trud, uložen napor za jezik... Hoćeš pokušati ponovo?
Mala replika na neko tvoje mišljenje, mada razumem da si sad pod utiskom. Mađarima ne igra ulogu koje si vere, katolik ili pravoslavac. Imaš Hrvatske korene, pa ti je možda poznatije nego većini da je upravo Hrvatima to jedna od najvažnijih stavki, ali Mađarima ne. Oni znaju čime su se vodili kod vaših odbijenica, ali verom ne.
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.02.2014. u 12:17 - pre 125 meseci
Citat:
Gospodin-BP:
Ma ljudi, ne igrajte se, zasto ne predate kod nas? Cemu ici u Madjarsku pored Subotice? Bar kada ovde predate, znate na cemu ste... Meni je isto zaista nelogicno tamo da predajete, jos kada vidi po imenu da niste Madjari, odmah postane sumnjiv da je u pitanju ne znanje jezika..


Zato da ne bi prolazili kao ti, i čekali godinu dana da nas negde puste... Što ti nisi otišao u Suboticu nego čeprkaš po konzularnim selima?
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.02.2014. u 12:19 - pre 125 meseci
Pa ti si iz Vojvodine a tvome prijatelju je mama madjarica,to je drugo,naravno nije za sve isto,ali on i njih nekoliko predali su u istom periodu u istom mestu a jos im niko nije madjar vec su preci iz Hrvatske,tako ko je isao u grupama su ugl odbijeni, ili pozvani na proveru u Suboticu.
 
Odgovor na temu

nedefinisan

Član broj: 319150
Poruke: 71
*.dynamic.sbb.rs.



+67 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.02.2014. u 12:21 - pre 125 meseci
Citat:
Gospodin-BP: Ma ljudi, ne igrajte se, zasto ne predate kod nas? Cemu ici u Madjarsku pored Subotice? Bar kada ovde predate, znate na cemu ste... Meni je isto zaista nelogicno tamo da predajete, jos kada vidi po imenu da niste Madjari, odmah postane sumnjiv da je u pitanju ne znanje jezika..


Zato sto prosto i jednostavno nije u redu da NAS maltretiraju sa visim znanjem jezika u Madjarskoj nas sigurno nece pitati koje su ti boje carape,koje su ti boje gace,sta si jeo prosle nedelje,...i ostale gluposti koje pitaju Madjarski konzulati u Srbiji!cisto maltretiranje drzavljana Srbije kojima Madjarski jezik nije maternji!eto zbog toga ljudi predaju u Madjarskoj a ne u Beogradu!nadam se da si me razumeo?!?
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.02.2014. u 12:24 - pre 125 meseci
Po meni je lakše u Subotici nego u Segedinu. U Segedinu se onaj brka iz Bečeja ponaša bahato kao gazda i sklon je da zavitlava bilo koga ko mu nije po volji. Za razliku od toga u Subotici su veoma korektni i pristojni.
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.02.2014. u 12:28 - pre 125 meseci
Razumem šta govoriš, samo ipak mislim da nema pravila. Daleko od toga da se nije muljalo, gde ima dima ima i vatre. Jesmo iz Vojvodine, svi smo na IĆ, ali eto preci su nam Mađari. Ali što bi sad diskriminisali one koji idu preko Hrvatske kad ih je na stotine već dobilo državljanstvo? Ja ti iskreno držim palčeve da dobiješ poziv na zakletvu, jer verujem da nije problem teritorija. Najgore što samo oni znaju zašto odbijaju. Na zakletvi sam upoznala čoveka iz Hrvatske (zaboravila sam mesto gde živi), došao je sa dvoje maloletne dece, nivo znanja jezika žali Bože... I uspe, jbg. Faktor sreće pa kud puklo da puklo.
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.02.2014. u 12:28 - pre 125 meseci
Pa dobro,i ja sam imala termin u Subotici ali eto slucajno sam otisla u Segedin i htela sam da tamo pokusam jer su me prvi put odbili, ne moze se nista definisati ovako je onako, meni je Brko bio bas cool, a cula sam da u Subotici ima jako dobrih sluzbenika ali ima i onih koji te gnjave i zezaju dok ne pogubis zivce.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.02.2014. u 12:36 - pre 125 meseci
Danas sam isao u Madjarsku. Sa kolegom. Sa madjarskim pasosima. Izasli iz Srbije sa srpskim usli u Madjarsku sa madjarskim.

Kad smo dosli do Madjara pitali su nas par stvari, ja sam lepo sve odgovorio nista posebno nisu pitali ali drugar nije znao ni da bekne. On je dobio pasos jos 2012. Madjai meni vratili pasos a sa njegovim otisao u kucicu i posle 10 minuta mu dosao i rekao mu kao evo ti pasos ali sam prijavio da ne znas madjarski. Na srpskom mu rekao.

A mene je pitao dobar dan i kaze vi ste madjarski drzavljanin? Odakle dolazite? Da li imate dvojno drzavljanstvo jer nema pecata Srbije u pasosu?

I to je to. Vratio pasos i nikakav problem bar sto se mene tice.

Jel zna neko sta ce sad biti sa drugarom?
 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.opera-mini.net.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.02.2014. u 12:40 - pre 125 meseci
Zar je zaista tesko znati koje su ti boje patike, oci, koji je danas dan, itd...? Ako je jedan od 2 uslova znanje jezika, aplikant mora da zna koje boje su mu patike..
Ako aplikant nije u stanju to da nauci (znaci manje od A1 nivoa) onda zaista ni ne treba ikada da dobije drzavljanstvo. Po cemu je maltretiranje kada te pita koji je danas dan? Ovo sto kazem se ne odnosi na tebe Delije Sever. Tebi Delije Sever savetujem da lepo odes u Suboticu i tamo da predas. Ako si toliko ucio jezik, opusteno ces proci..
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.02.2014. u 12:46 - pre 125 meseci
Citat:
japanskaprepelica:Jel zna neko sta ce sad biti sa drugarom?

sticice mu postom da popunjava neke formulare: gde je predao? da li je isao sam ili sa nekim na predaju? sta su ga pitali na predaji? onda za zakletvu sve to isto... najbolje da ne odgovara ni postom ni na mail ako mu budu slali, niti da se odaziva na pozive za provere.

e a bas je i biser tvoj drugar! nezna madjarski, ide po kackavalj i kobasice preko i prelazi granicu madjarskim pasosem! sta je hteo time da postigne? razumeo bi da je odlazio negde na duze od 3 meseca van Srbije... ali ovo mu bas nije trebalo!

Neko je ovde na forumu stavio izvod iz nekog zakona po kome granicna policija nema prava da pita nista gradjanina EU prilikom prelaska granice, niti je ovaj duzan da odgovara.


@Gospodin-BP
smaras! jel ocekujes orden zasluznog gradjanina sto ste predai u konzulatu a ne u Madjarskoj?!
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.02.2014. u 12:49 - pre 125 meseci
Citat:
Gospodin-BP:
Zar je zaista tesko znati koje su ti boje patike, oci, koji je danas dan, itd...? Ako je jedan od 2 uslova znanje jezika, aplikant mora da zna koje boje su mu patike..
Ako aplikant nije u stanju to da nauci (znaci manje od A1 nivoa) onda zaista ni ne treba ikada da dobije drzavljanstvo. Po cemu je maltretiranje kada te pita koji je danas dan? Ovo sto kazem se ne odnosi na tebe Delije Sever. Tebi Delije Sever savetujem da lepo odes u Suboticu i tamo da predas. Ako si toliko ucio jezik, opusteno ces proci..


Ti znaš koje su ti boje patike i koji je dan pa nikako da te puste :-) ?

Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.opera-mini.net.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.02.2014. u 12:55 - pre 125 meseci
Pa ja nisam ni pokusavao od onda.. A ja sam otisao prvi put posle samo 2 meseca ucenja jezika, drugi put posle 4. To je zaista bilo malo vremena. Ali iz iskustva forumas ovde, valjda ste svi shvatili da vise ne vredi ici preko.. I ne razumem sta znaci taj zajedljivi smesak? Mogu li dobiti objasnjenje?
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.02.2014. u 13:00 - pre 125 meseci
Ako se dobro sećam tvojih postova, ti si poprilično znao odgovore na pitanja pa ti je navodno uvek za dlaku falilo da te konzul pusti. Tad ti je velika većina koja je već završila posao govorila da ako već znaš taj fond lepo odeš u Mađarsku, sam si izabrao da čekaš. Po komentarima forumaša ne može ništa da se zaključi jer se ovde uvelo pravilo da se bombarduju i zaj...vaju oni koji se jave sa nekim inf. i više nema ko da javi za zakletvu ili pasoš. Prva odbijenica posle decembra je delijina. Ali on je stari član. Ceo januar se niko ama baš niko nije javio. I po čemu ti možeš da zaključiš šta je pravilo šta ne u Mađarskoj? A što se tičke tog smeška... opušteno samo...
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

Gagga84
UK

Član broj: 318588
Poruke: 23
*.2-3.cable.virginm.net.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.02.2014. u 13:05 - pre 125 meseci
Citat:
veegun:
Citat:
Gagga84:
Imam jedno pitanje za one koji su ucili iz knjige Zsuzsa Pontifex, nasla sam je ovde u UK za 30 funti na nekom snizenju. Puna cena je 50. Vredi li dati te pare za ovu knjigu?


Ovde http://www.abebooks.co.uk/serv...mp;tn=teach+yourself+hungarian imaš jeftinije, ako si na to mislila.

Ee hvala puno! Nisam znala za ovaj sajt
 
Odgovor na temu

nedefinisan

Član broj: 319150
Poruke: 71
*.dynamic.sbb.rs.



+67 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.02.2014. u 13:31 - pre 125 meseci
Citat:
Gospodin-BP:
Pa ja nisam ni pokusavao od onda.. A ja sam otisao prvi put posle samo 2 meseca ucenja jezika, drugi put posle 4. To je zaista bilo malo vremena. Ali iz iskustva forumas ovde, valjda ste svi shvatili da vise ne vredi ici preko.. I ne razumem sta znaci taj zajedljivi smesak? Mogu li dobiti objasnjenje?


Sam sebi stvaras negativnu energiju prema ljudima na forumu koji zaista pomazu svima da bi sto bezbolnije dosli do odredjenog cilja tj. Madjarskog drzavljanstva a ti to nipodostavas svojim komentarima,ako si kivan sto su tebe izradili par puta nemoj zeleti i drugima da se isto desi vec promeni svest (da komsiji crkne krava) i videces kako ce ti svi pomoci na ovom forumu da i ti stignes do cilja naravno sa znanjem jezika koje posedujes!poslusaj me i videces kako se stvari brzo menjaju kad razmisljas pozitivno!pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3921339 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.