Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209975 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko21.04.2012. u 21:40 - pre 146 meseci
Citat:
morihei ueshiba: I liberalni i komunisticki ziloti,kao i nacisti imaju jednu crtu koja se odmah prepoznaje:

A "humanisti" o njima misle kao o glupim ovcama, nesposobnim da ista razumiju, koje svako moze nasamariti pomocu stapa i sargarepe, glupom reklamom i nerealnim obecanjima, skidaju sa njih svaku odgovornost i uvijek pronadju neko "The Zlo" koje im je za sve krivo.

Ja licno bih - kad bi morao da biram - radije da me neko smatra ljenstinom i neradnikom, nego da me sazaljeva kao glupaka i nesposobnjakovica.

Kada ti tvoji koje branis dodju na tv i kazu: naivni smo, glupi i nesposobni da se sami o sebi staramo, lako nas je zaejbati i nasamariti... e onda cu ih i ja postovati. Ali oni to nece nikad priznati, nego govore meni koji nisam uzeo nikad kredit u zivotu, ni kad sam imao ni kad nisam imao para, da su pametniji od mene, i da sam ja glup sto rintam 16 sati dnevno, a da su oni pametni - samo je njih zajebalo neko "The Zlo", a mene nije jer sam vjerovatno i sam i jedan od tih "The Zlih", jer nisam uzeo kredit, nisam u dugovima, pa eto cak i imam nesto para ustedjenih, koje cemo sad eto "bratski" da raspodjeljujemo...
A onih 16 sati dnevno, ko j'be kad sam glup, trebao sam i ja na kredit u Grcku i Egipat i u stan, i spiskati pare prije raspodjele te se jos i zaduziti, pa bi sad i ja nesto dobivao, umjesto da mi se uzima...

Eee brajko, nema vise naivnih. Kukati mozete, ali dzaba. Danas nisu ona vremena kad se konjskom zapregom bjezalo od vas i vasih raspodjela, a pare nosile u drvenom sanduku. Sad u avionu na 12 km visine pritisnes prstom na ekran mobilnog telefona i odose pare za 2 milisekunde na drugi kraj planete, a vi jos niste stigli ni da balvanom razvalite ulazna vrata od kapitalisticke vikendice.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko21.04.2012. u 21:41 - pre 146 meseci
Sta ako ne nadjes novi posao?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko21.04.2012. u 21:50 - pre 146 meseci
Citat:
jericho1405:
1. Uzmes kredit po uslovima koji ti odgovaraju, a koje nudi xy banka, te koji ti ista odobri(sve kao i do sada).
2. Otplacujes kredit.
3. Izgubis posao, razbolis se itd itd.
4. Ne dobijes nogu iz kuce, vec drzava preuzme tvoje duznistvo i otplacuje kredit za tebe u nekom roku od 6 il' 12 mjeseci.
5. Nadjes novi pos'o, nastavis vracati kredit.
6. Drzavi, recimo, vracas novac paralelno sa postojecim kreditom na neki duzi vremenski period kako tih 1-12 rata ne bi predstavljali teret licnom budzetu.
7. Tacka 4. se moze zamijeniti i drzavnom regulacijom kojom bi banke bile duzne da obezbjede ljudima taj neki grejs-period u slucaju valjanih razloga. Al' posto je vjerovatno bolje ne mjesati se u unutrasnje poslovanje banaka, onda je jednostavnije ovako.
8. Hajde sad pronadji racunicu koja ce "dokazati " kako je ovo skuplje od cijene potpunog kolapsa koji se desio 2008.

Otkud drzavi pare da pokriva necije troskove iz tacke 4?
Drzava treba da dobije pare za policiju, sud, vatrogasce, vojsku i ostale nuzne stvari zbog kojih postoji i to u najamanjem mogucem obimu koji je moguc. Da bi drzava imala viska para tako da moze da servisira i kojekakve privatne dugove, morala bi prethodno da udari dodatne i povecane poreze pomocu kojih ce doci do tih para. Povecani porezi ce smanjiti konkuretnost njenih poslovnih subjekata u odnosu na zemlje koje nemaju tolike poreze i preduzeca iz te drzave ce propasti, jer su im troskovi i uslovi poslovanja zbog toga veci nego kod konkurencije.
A ona koja nece propasti - odselice se tamo gdje im je poreska klima "prijatnija".
I sta onda?

Sva ta tvoja iluzija se bazira na jos vecoj iluziji da "drzava ima nekih para kojima moze da placa privatne dugove". Pa super onda, sto bi uopste neko nesto radio? Ne trebaju ljudi ni ici na posao, neka sjede kuci, a drzava neka im daje plate.
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko21.04.2012. u 22:03 - pre 146 meseci
^ Pa odakle drzavi pare da spasava banke? Znas li koliko su Ameri izvalili love za bailout? Znas li koliko i danas ispastaju zbog tog naglog sunovrata i zastoja ekonomije? Hoces da kazes kako drzava nema pare da isplacuje sporadicne slucajeve koji nisu u stanju da isplacuju kredit(a koji ce u 99% slucajeva vratiti novac koji je drzava dala za njih), al' zato ima da u jednom trenutku izvali bilione $ kako bi svi zajedno izbjegli apsolutnu katastrofu? Od kad je lijecenje jeftinije od sprjecavanja?

A drzava ne mora cak da se uopste upusta u takvu avanturu izigravanja ziranta, vec recimo, moze da regulise bankarski sektor tako sto ce zahtjevati od banaka da povecaju depozite kako bi ostali likvidni u slucajevima kada neobicno veliki broj ljudi nije u stanju da isplacuje potrazivanja. I, ako ne ova, onda neka slicna regulacija ce sigurno, ako vec nije, biti aplicirana tako da me cudi sto toliko likujes bezveze kad taj tvoj sistem o kojem pises hvalospjeve jednostavno vise ne postoji(ako je ikada i postojao) i cijela ta prica se krece upravo u smjeru vecih regulacija, a ne obratno.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko21.04.2012. u 22:04 - pre 146 meseci
Citat:
Hapless joint: CCCP nije nikada nikoga napao, pa ni Avganistan, vec su sovjetske trupe tamo dosle na poziv regularne i zvanicne vlade te drzave.
Stotine hiljada avganistanskih vojnika se borilo zajedno sa Sovjetima.
Naravno da su pre toga Ameri rovarili i podsticali na pobunu, naoruzavali, obucavali, finansirali ... "nevine neistomisljenike".
One iste protiv kojih sada oni ratuju.

Armija socijalistickog Vijetnama je usla u Kambodzu, isterala odatle americku marionetu Pola Pota i njegove Crvene Kmere i vratila se nazad kuci.
To ti je ukratko ... a bilo je tu vise sukobljenih strana, Kinezi su bili drugari sa Amerima itd...

---

U oko 330 ratova i vecih oruzanih sukoba sirom planete od zavrsetka WWII pa do danas, USofA je ucestvovala, organizovala ili direktno podsticala jednu ili obe zaracene strane u oko 315 masovnih krvoprolica u kojima je ubijeno preko 30 miliona ljudi, a ranjeno i obogaljeno vise od 100 miliona.

Ovo nema nikakve veze sa kapitalizmom, nego ti kazem onako da znas.

Fino, fino, nego, da batalimo demagogiju -

Citat:
Hapless joint: Na primer koja socijalisticka drzava je ratovala osim kad je bila napadnuta?

Da li su ili nisu socijalisticke drzave ratovale na tudjoj teritoriji?
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko21.04.2012. u 22:08 - pre 146 meseci
Citat:
jericho1405: 1. Uzmes kredit po uslovima koji ti odgovaraju, a koje nudi xy banka, te koji ti ista odobri(sve kao i do sada).
2. Otplacujes kredit.
3. Izgubis posao, razbolis se itd itd.
4. Ne dobijes nogu iz kuce, vec drzava preuzme tvoje duznistvo i otplacuje kredit za tebe u nekom roku od 6 il' 12 mjeseci.
5. Nadjes novi pos'o, nastavis vracati kredit.
6. Drzavi, recimo, vracas novac paralelno sa postojecim kreditom na neki duzi vremenski period kako tih 1-12 rata ne bi predstavljali teret licnom budzetu.
7. Tacka 4. se moze zamijeniti i drzavnom regulacijom kojom bi banke bile duzne da obezbjede ljudima taj neki grejs-period u slucaju valjanih razloga. Al' posto je vjerovatno bolje ne mjesati se u unutrasnje poslovanje banaka, onda je jednostavnije ovako.
8. Hajde sad pronadji racunicu koja ce "dokazati " kako je ovo skuplje od cijene potpunog kolapsa koji se desio 2008.

Ti bi da kupiš takvu sitnicu kao što je kuća i da dobiješ ključ u ruke a da si neodgovorni gologuzan koji nije bio u stanju da uštedi ni 5 mesečnih plata? Nekad su se ljudi odricali svega da bi sagradili kuću, a sada bi da je tek tako dobiju i da plaćaju neke rate, a da se i dalje ponašaju neodgovorno, bacaju pare na gluposti - putovanja, ipode, mobilne, pa kad jednog dana neočekivano ostanu bez posla, onda će da seku prste i sedaju na prugu jer banka hoće da im oduzme njihovu kuću.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko21.04.2012. u 22:15 - pre 146 meseci
Citat:
moze da regulise bankarski sektor

Kad bi bio sam na planeti, mogao bi da se regulises kako god oces.
Zemlja o kojoj govorimo (US) je globalni igrac i njena ekonomija se zasniva vecim djelom na interakciji sa ostatkom svijeta.
Moze ona svojoj ekonomiji da namece kakve god hoce uslove, ali svaki dodatni uslov koji joj postavi kod kuce ce platiti jos jednom van kuce u utakmici konkurencije.

Tvoja gledista i smatranja su bez ikakvih obzira na posljedice i uzroke.
Kao da se pare mogu napraviti iz vazduha i kao da problemi mogu ispariti u vazduh.
Dosadno mi je vise da o tome pisem.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko21.04.2012. u 22:16 - pre 146 meseci
^ A ti predlazes da svakih 5-10 godina imamo neki novi balon koji puca u totalni kolaps? Ne razumijem. Poslije 2008. i ociglednog nedostatka liberalnog kapitalizma, neki bi i dalje po starom. Znas kako ono kazu za budale?
Citat:
Odin D.: Tvoja gledista i smatranja su bez ikakvih obzira na posljedice i uzroke.

Zato je visegodisnje pumpanje balona preobzirno ka posljedicama. Taj balon nije od jednom presao iz stadija potpune "labavosti" u momenat pucanja, vec to traje iha-haj, samo sto su se svi pravili mutavi.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko21.04.2012. u 22:32 - pre 146 meseci
Nema nikakvog pucanja. Dzaba se zluradujete. Puca samo ta vasa prica koju vi socjalisti bucete na sva usta ne bi li od bilo cega napravili spektakl, pa se nekako doveli na vlast.
U Americi trziste nekretnina osciluje sa periodom od 10-tak godina u poslednjih 150 godina i to svako razuman zna , a mnogi na tome dobro i zaradjuju koji se time bave.
Jesi li na to mislio kad si spomenuo budale koje nikad ne nauce i onda opet po starom?
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+438 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko21.04.2012. u 23:00 - pre 146 meseci
Citat:
U Americi trziste nekretnina osciluje sa periodom od 10-tak godina u poslednjih 150 godina




Gde su ovde normalne desetogodisnje oscilacije? Ja nisam neki humanista,ali opet ne mogu da povezem tvoju tvrdnju o normalnosti oscilacija na trzistu sa ovim grafikonima.Jel' moze malo prosvecivanja? Hvala unapred na ljubaznosti.


[Ovu poruku je menjao morihei ueshiba dana 22.04.2012. u 00:12 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 22.04.2012. u 10:58 GMT+1]
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko21.04.2012. u 23:22 - pre 146 meseci
Trebalo bi bar, ako vec nisi ucio u nekoj skoli, onda da kupis knjigu "Statistic for Dummies", pa da malo prolistas.

Prvo:
1. Nadji nam grafikone svih nekretnina koje su saobracale u prometu, a ne samo novih kuca.
2. Modifikuj grafikone sa inflacijom dolara za isti period u kome nam prikazujes cijene nekretnina, jer $150.000 dolara 1970-te godine nije isto sto i $150.000 danas.

3. Kada to uradis, onda ces dobiti grafikon vrlo slican onom crvenom ripple-u na donjem grafikonu, a koji je otprilike sinusoida sa periodom oscilacije od 10-tak godina i koji upravo dokazuje ono sto sam rekao.

Hvala ti sto si umjesto mene nasao i postavio odgovarajuci grafik da njime potvrdis onaj dio moje poruke koji si citirao.

 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+438 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 00:11 - pre 146 meseci
Hvala tebi sto si mi objasnio neke stvari,stvarno nisam upucen u tu oblast. Buni me samo onaj pik u periodu 2006-2007 nakon kojeg sledi pad koji jos uvek traje. Da li mislis da ce negde 2016-17 da se cene vrate na nivo 2006? To znaci da bi vec sada trebalo razmatrati kupovinu nekog kucerka,deluje kao dobra investicija?

1. grafikon 2.-US houses prices; grafikon 1.- prices of new homes sold in USA, zato sam postavio oba
2. ako se ne varam,na donjem grafikonu je vec obavljeno inflation-adjusted house prices,to je ok.
3. e,ovde je meni problem da vidim sinusoidu,makar i pod uglom(koji uracunava inflaciju). Vise mi lici na nekoliko slicnih brdasaca u podnozju velike planincuge. A od 1963 do danas nije bilo takve planine na ovim grafikonima. Da li da je ocekujemo za par godina opet? Tako bi trebalo po tvom tvrdjenju o ciklusima.


Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 01:08 - pre 146 meseci
Citat:
morihei ueshiba: 3. e,ovde je meni problem da vidim sinusoidu,makar i pod uglom(koji uracunava inflaciju).

Ja skoro svakodnevno buljim u osciloskop, pa su meni takve stvari ocigledne. Ako ne vidis ovako "odoka" dominantnu spektralnu komponentu onda semplujes taj crveni grafikon sa periodom odabiranja od recimo 1 mjesec, pa uradis FFT (Fast Fourrier Transformation) tog semplovanog signala, i kad dobijes spektralne komponente vidjeces da dominara ona na frekvenciji od f=1/(10-tak god.) Hz.

Citat:
morihei ueshiba: Da li mislis da ce negde 2016-17 da se cene vrate na nivo 2006? To znaci da bi vec sada trebalo razmatrati kupovinu nekog kucerka,deluje kao dobra investicija?

Ocekujem da ce biti talasanja u istom ritmu, ali nemam pojma kolike ce amplitude da budu, posto stvarno ne pratim ta zbivanja.
Poenta mog komentara je bila da to nije nista novo i katastrofalno sto se prvi put desava i nesto sto bi oznacilo slom trenutnog poretka i propast dosadasnjeg svijeta. Ali nemam aspiracija da prorokujem i predvidjam buduce trendove, samo sam uocio pravilnost u dosadasnjim.
Predstavljeni grafik prikazuje samo jedan parametar - cijenu, ali daleko od toga da prikazuje i sve druge moguce parametre koji su imali uticaj na zivot ljudi u tom vremenu.
Sama cijena nije kompletna slika.
I ja sam prije 6-7 mjeseci jedan dio para pretvorio u gradjevinske radove, a nisam planirao. Jednostavno, dosadilo mi je da svaki dan slusam o Evro-Grckoj krizi, propasti EU, propasti evra, skakanju dolara, i ostalim stvarima koje me uopste ne interesuju. I onda sam da bih se rjesio te dosade investirao u radove na nekretnini. Ko zna koliko je ljudi tako uradilo ili potrosilo pare na nesto drugo, povecavajuci cijene toga na sta su se namjerili...
U takvim uslovima neizvjesnosti, pitanje je da li npr. 10.000 evra zaista objektivno "vredi" onoliko koliko se kotira na kursnoj listi, ili im vrednost "subjektivno" opadne zbog ko zna kojih razloga, npr. straha da ce propasti, a sto se kasnije ne desi, ali to nigdje ne ostane zapisano kao faktor u nekim proracunima ili stavka u kvalitetu ljudskih zivota.

Posto nad popom uvijek ima pop, to sto se sira slika uzima u obzir to su i oscilacije vece, a njihov period duzi.
I ova sinusoida US cijena nekretnina sigurno lezi superimponirana na nekoj vecoj sinusoidi neceg veceg, npr. nekog procesa globalnih, tj. planetarnih razmjera, a niko vjerovatno nema pojma na kom se djelu te "sinusoide" covjecanstvo nalazi.

Jedno je sigurno - usponi i padovi ce uvijek desavati, nikad nece prestati, nema idealnog rjesenja niti sistema za sva vremena, moze se smisleno razgovarati jedino o optimalnom sistemu u rasponu vremena zivota onih ljudi cije ce zivote taj sistem obuhvatiti. Sve drugo je pretjerivanje.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 07:07 - pre 146 meseci
[flame]

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 22.04.2012. u 10:58 GMT+1]
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
93.87.45.*



+336 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 08:01 - pre 146 meseci
bravo g. @Devanagariš iz Srbendistana,
lepo je to objasnio g. Mijatović, med i mleko u zadnjih dvadeset godina.
Sve te njegove grafikone ću da okačim na vrata toaleta tako da nemoram da se napinjem kad budem s...
BDP jednog Srbendistana uvećan za nekoliko procenata je kolosalno velik. Lako ti je povećati "0" (nulu). Dovedeš "Fiat" i povećaš BDP pa onda onani... na strahovito nagli skok stranih investicija i zapošljavanje stotina hiljada "neradnika".
Pozdrav od onih koji nemaju pojma...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 09:23 - pre 146 meseci
Ne vredi vam da gledate te grafikone od 2000 na ovamo jer to nije "standardno" funkcionisanje tog trzista vec su disbalans napravili naduvavanjem potrazenje kroz subprime mortgage, davanjem kreditinih linija nesposobnima da ih plate (odakle i termin bubble), celo to trziste "bad credit rating" hiptoeka je puklo zajedno sa fannie mae i BNC (lehman bracom) i potraznja se brzovratila na normalni nivo. Svi koji su u periodu 2003-2008 kupili kucu u USA su se zaje*ali sa stanovista kuce kao investicije, kao sto i sam donji grafikon pokazuje cene se vracaju na inflation adjusted trend.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 09:45 - pre 146 meseci
Odin tvrdi da bubblea nije ni bilo.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 22.04.2012. u 10:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 09:51 - pre 146 meseci
To je izgleda bio eksperiment kako da globalno duznicko robovlasnistvo, nemocnih drzava, spuste na nivo pojedinca. I izgleda da su uspeli da nadju formulu.

Poz
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 10:04 - pre 146 meseci
Haha, sigurno :) pitaj deonicare i menadzment leman borthersa kako je to funkcionisalo za njih.




Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 10:31 - pre 146 meseci
Citat:
rade.zrnic: BDP jednog Srbendistana uvećan za nekoliko procenata je kolosalno velik. Lako ti je povećati "0" (nulu). Dovedeš "Fiat" i povećaš BDP pa onda onani... na strahovito nagli skok stranih investicija i zapošljavanje stotina hiljada "neradnika".
Pozdrav od onih koji nemaju pojma...

Pozdrav i tebi, nego reci koji su to kolapsi i kataklizme o kojima je Jericho govorio i na sta sam ja kao odgovor okacio taj fajl? To da se ide gore-dole to je poznato vec vise od jednog veka, prvo iz teorije, a zatim iz prakse. Kada je uspon onda levicari cute i sisaju drzavnu sisu, grebu se o sta stignu, a kada krene nizbrdo onda je to apokalipsa od koje nas moze spasiti samo otimacina od zlih bogatasa.

Zasto Srbistan u vreme krize propada brze od drugih zemalja regiona, koje su takodje pod zlom kapitalistickom cizmom? Moze biti da je zbog ovoga sto covek lepo kaze:
Citat:
I gde je uopšte ta neoliberalna politika? U rigidnom radnom zakonodavstvu, po kome gotovo da nije moguće otpustiti radnika? U manipulacijama deviznom kursom tokom cele prethodne decenije? U kancerogenom širenju esnafskog sistema kroz licenciranje sve većeg broja delatnosti, od seljaka do turističkih radnika? U masovnom opraštanju neplaćenih poreza i doprinosa? U stalnim subvencijama brojnim preduzećima u tzv. restukturiranju (od JAT-a i Železnice nadalje), raznim poljoprivrednim proizvođačima, stranim investitorima i svim drugima kojima trebaju pare? U nepostojanju stečaja, kako se nezaposlenost ne bi povećala? U raznim strategijama i politikama ekonomskog i regionalnog razvoja, socijalnog stanovanja itd? U tzv. podsticanju građevinarstva, gde ministar slobodno deli pare? U širenju državne svojine (Telekom, Smederevo, „akvizicije“ Srbijagasa)? U partijskoj kontroli nad preduzećima u javnom sektoru? U čvrstoj kontroli medijske scene? Itd, itd. Ne, nema tu liberalne politike, već samo svemoćne, intervencionističke države, baš kako vole Dušanić i drugovi.

Porazavajuce je da postoje takvi kojima se bezbroj puta u praksi moze demonstrirati da nesto ne funkcionise (izuzev kontraproduktivno), a da oni iznova i iznova insistiraju na tim stvarima, iz cistog neznanja i ideoloske zaslepljenosti.

Eh, da:
Citat:
rade.zrnic: Sve te njegove grafikone ću da okačim na vrata toaleta tako da nemoram da se napinjem kad budem s...

I posle ja flejmujem :/ Nije ni cudo zasto su ti toliko bliske levicarske ideje, da ti se broj crno na belo, a ti ces njime da obrises pedu… Te stvari koje se desavaju u realnosti, tebe se to ne tice previse, znas ti u svojoj glavi kako sve treba da bude.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209975 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.