Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209928 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 19:47 - pre 146 meseci
Citat:
morihei ueshiba
Probao si,pa tvrdis to sa sigurnoscu? To je tako u 100% slucajeva? Neverovatno...


Mozda ja nisam pravi primer ali da probao sam i ladno radi :)

Citat:
morihei ueshiba:
Probao si,pa tvrdis to sa sigurnoscu? To je tako u 100% slucajeva? Neverovatno...

Kao trece:
interesantno kako niko od "liberala" da prokomentarise delo ovog coveka: http://en.wikipedia.org/wiki/Muhammad_Yunus . Njegovo delo je dokaz da postoji jos neka varijanta kapitalizma osim ekstremno liberalne. Ali nekako mislim da ceo postupak izaziva blago gadjenje kod "liberala" - fuj,davati novac zgubidanima bez garancije enormnog profita.
Bio je uostalom i u Srbiji,ne verujem da je nesto ispalo od svega toga na kraju:
http://www.naslovi.net/2010-11...asne-moguci-i-u-srbiji/2090893


Evo ja ne znam sta bih tu rekao jer ja nemam enorman profit vec samo pristojan zivot. Kad budem imao enorman profit mozda budem imao neki komentar na sve to.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 19:47 - pre 146 meseci
Citat:
milanche: ...- deda na njivi - otac u gradu - ja sposoban/pametan/ostvaren) ?...

Evo ja da pocnem odgovore na anketu! A voleo bih da to urade svi pa da napravimo presek. Mozda nesto pametno zakljucimo!


Ja sam ono sto je gore navedeno a ja zaplavio i boldovao - tacno tako kako pise!


A sad sledeci, izvolite!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

iz zadnje klupe
slobodni umetnik

Član broj: 301392
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+147 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 19:53 - pre 146 meseci
milanche,
Pa jeste jezivo bitna stvar kad na drustvenoj piramidi si imao 2% ’nomenklature’ bogate koja je mogla sve, 3-5% (mada je i to mnogo) koja je mogla malo da se uspe uz lestvicu naravno uz pomoc ovih prvih i ostale zabetonirane u ’preduzecima’ i fabrikama uz radio koji svira.
Seljastvo i zanati su bili ubijeni. Srednji sloj prosecnih koji bi otvorio radionicu, proizvodnju ili uslugu bilo cega nije smeo da postoji.
I to je cela prica o divnom sistemu iz sfrjot.

Buducnost se smesi kad jos jedna do dve generacije odumre. Prosto fizicki nestane.
Nema druge jer su vaspitani pogresno, uce decu pogresno.
Tako da racunaj na min 20god da isplivaju novi koji ove textove gore ne bi ni razumeli. A onda stizu i rezultati.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 20:03 - pre 146 meseci
Citat:
mmix: Ma jeste, ceo svet je kao Rio, tu su 1% bogatasa u vilama a ostali zive u favelama, u kom ste vi tripu bre?

Pa ako se pogleda raspodela bogatstva globalno, ovo nije daleko od istine

Citat:
U iole uredjenim drustvima itekako postoji prohodnost kroz ssitem univetzalnog orbrazovanja i selekcija. I ta prohodnost nije bazirana na socijalizmu i zduvavanju para vec n smisljenoj politici obrazovanja kojom se ekonomija i industrija snabdevaju neophodnim kadrom.


To su socijalisticke mere. One mogu biti dobre ili lose naravno.
Recimo "svakom po 1000EUR" je losa socijalna politika.
S druge strane preseljavanje Roma u kontenjere sa osnovnim sanitarnim uslovima je mali korak napred. Verovatno ste videli reakciju raje na tu vest po raznim portalima.
Potomci onih koje je je zli komunizam na silu sproveo(sto bi neki rekli) iz trosnih kuca u dvosobne stanove kukaju: "Zasto dati crncima kad samo smrde i ne rade nista. Nek zarade!"
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 20:13 - pre 146 meseci
Citat:
HeYoo: Pa ako se pogleda raspodela bogatstva globalno, ovo nije daleko od istine

Mozes ti gledati i Gausovu raspodjelu ako oces, ali bolje bi bilo da se prosetas gradovima i predgradjima evropskih kapitalistickih drzava, gdje zivi 90% gradjanstva, pa onda vidi kako im izgledaju kuce, stanovi, automobili, pa to uporedi sa trosnim kolibama i kartonskim kutijama iz svoje maste u kojima zamisljate da zivi evropska "bijeda" - 90% EU stanovnika.

Cak i u vreme te vase SFRJ i SSSR-a u kapitalistickoj zapadnoj Evropi su ljudi zivjeli 3-5 puta bogatije i u materijalnom i u duhovnom smislu od gradjana socjalistickih republika.
To su suve cinjenice. Sve ostalo su vase mastarije i projekcije slika u mladosti indoktriniranih sa propagandnih komunistickih plakata i letaka.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 20:16 - pre 146 meseci
Citat:
Sceka: Evo ja da pocnem odgovore na anketu! A voleo bih da to urade svi pa da napravimo presek. Mozda nesto pametno zakljucimo!
Ja sam ono sto je gore navedeno a ja zaplavio i boldovao - tacno tako kako pise!
A sad sledeci, izvolite!


Ja bas i nisam :)

Dede su mi bile oficir ozne i seoski ucitelj, a baba jedna domacica a druga je umrla na porodjaju. Cale i keva su mi oboje white collar (koliko se to moze biti ovde), keva knjigovodja u Gorenju, cale bankar (pre nego se nalozite, komunisticki bankar). Njive nismo gledali ali niko od familije nije emigrirao tokom internih migracija 40-50ih (baba je jedino emigrirala i Rumunije), cale je iz Crne Gore dosao u Pancevo trbuhom za kruhom pocetkom 70ih i radio kao pekar i vodoinstalater da bi platio sebi zivot dok nije zavrsio visu ekonomsku i usao u bankarski sektor . Realno pitanje je da li bi se moji sreli da nije bilo komunizma ali to vazi poprilicno i za bilo koga drugog ko je danas ziv i ispod 40e, uvodjenje komunizma je bilo toliko disruptive da je potpuno nemoguce razmisljati o licnim dimenzijama da te prekretnice nije bilo. Sad medjutim raspravljati o posledicama da toga nije bilo je malo metafizcki, mozda bise rodio ka afrikanac, mozda kao kanadjanin, a mozda bi se rodio kao puz. Ko zna, us vakom slucaju rodili bi se neki drugi ljudi i ziveli u nekom sredjenijem i normalnije drutvu od ovog.

[Ovu poruku je menjao mmix dana 22.04.2012. u 21:26 GMT+1]
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 20:35 - pre 146 meseci
Citat:
mmix: Ja bas i nisam :)
...

A sta to nisi? Zar nisi "sposoban/pametan/ostvaren"? Mislim da jesi, ili gresim? :)

Ovo ostalo je sve jasno ali i tacno. Ne razumem sta ce se resiti/otkriti/nauciti/razumeti/dogoditi... ali mozda se nesto desi sa tim podacima sto ja ne mogu da svatim?! I stvarno bih voleo da svi odgovore!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 20:45 - pre 146 meseci
Kako znas da si pametan? To ne moze niko pouzdano da zna. Cak ni ocigledno glupa osoba, ne shvata da je glupa. Odrastati u potpuno neobrazovanom okruzenju, uglavnom znaci ostati glup. I kako ta osoba koja je odrastala u neobrazovanom okruzenju moze imati jednaku pocetnu poziciju kao i osoba koja je odrastala medju obrazovanima?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 20:52 - pre 146 meseci
Citat:
Odin D.: Cak i u vreme te vase SFRJ i SSSR-a u kapitalistickoj zapadnoj Evropi su ljudi zivjeli 3-5 puta bogatije i u materijalnom i u duhovnom smislu od gradjana socjalistickih republika.


U duhovnom? Šta je to duhovno, odlazak u pozorište limuzinom u skupoj garderobi? Da li si ti siguran da znaš o čemu pričaš uopšte?

Uzgred, kako su živeli u kapitalističkim zemljama koje nisu na zapadu evrope? Kako su živeli u kapitalističkim zemljama koje nisu imale svoje kolonije a nisu bile "neutralne tokom" drugog svetskog rata?

Kako su uzgred živeli ovi Kubanci pod američkom mafijom dok im nije prekipelo pa su podržali komunističku revoluciju? Misliš li da bi živeli bolje da to nisu uradili? Ja nešto vidim da je ideja socijalizma i dalje vrlo jaka u Južnoj Americi, verovatno jer imaju mnogo ovih kapitalističkih krvopija koji forsiraju tu priču da je "privatna svojina svetinja" i da oni imaju pravo da cede siromaha dok ne izdahne. Jeste privatna svojina svetinja, ali samo dok neko ima osećaj i meru za tu svoju privatnu svojinu. Ali kad počne da zauzima dve trećine nečijih resursa i glumi feudalca koji živi na grbači siromaha, takav i treba da doživi upravo ono što je i doživeo u svim komunističkim zemaljama. Makar bio "sposoban" ko Supermen. S te tačke, iako ja nisam komunista jer podržavam privatnu svojinu, apsolutno se slažem sa nacionalizacijama.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 20:54 - pre 146 meseci
Citat:
llux: Kako znas da si pametan? To ne moze niko pouzdano da zna. Cak ni ocigledno glupa osoba, ne shvata da je glupa. Odrastati u potpuno neobrazovanom okruzenju, uglavnom znaci ostati glup. I kako ta osoba koja je odrastala u neobrazovanom okruzenju moze imati jednaku pocetnu poziciju kao i osoba koja je odrastala medju obrazovanima?

Znam zato sto sam osvedoceno uspesan na poslu kojim se bavim. Da bi obavljao posao kojim se bavim neophodno je da budem pametan. Da budem uspesan, neophodno je da budem prilicno pametan. Znaci znam da sam sposoban/pametan/ostvaren jer sam svojom sposobnoscu i pamecu postao ostvaren u svom zivotu! Dokazano! :)

Za tebe nisam siguran. :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 21:11 - pre 146 meseci
Citat:
milanche: Dobro @mmix,

ucini mi uslugu pa sprovedi anketu - svi vi na ovoj temi koji ste na toj strani misljenja - iz kog miljea ste izrasli ?

Posteno mi reci:

Jesu li vam roditelji bili uspesni industrijalci, doktori nauka, vrhunski pronalazaci ili umetnici ? Ili ste svi izasli upravo
iz tog sistema (100.000 stanova za obicnu raju - deda na njivi - otac u gradu - ja sposoban/pametan/ostvaren) ?

Jesu li vam roditelji placali privatnu osnovnu skolu ? Uopste - odakle taj elitni osecaj eksluzive ?

P.S. Nece me biti nekoliko sati - uzecu si slobodu da se mnogo kasnije ukljucim ponovo u temu

A zasto ti to pitas, tj. sta je tvoja teza?

Mene ovo mnogo nervira, kada neko ne sme da iznese odmah sta mu je na pameti nego peca druge, postavi pitanje, pa kada mu se odgovori onda sledece pitanje, itd. i tako unedogled dok kao ne dokaze nesto sto je mogao odmah da kaze.

Ta tehnika se obicno koristi kada su neke besmislice u pitanju, pa je glupo odmah ih prezentovati jer je providno nego se pokusava tim potpitanjima stici negde.

Nije ekskluzivno za ovu i slicne teme, npr. potpuno isti obrazac se primenjuje i na onim sumanutim temama o specijalnoj teoriji relativnosti i njoj slicnim.

Tako da je moje pitanje - sta to hoces da kazes sto insinuiras tim pitanjima? Jel' to da ne postoji drugi nacin da se preskoci klasa izuzev zivota u socijalizmu? Ili da to u drugim sistemima ne moze da uradi dobar komad populacije, opet samo u socijalizmu? Ili nesto trece? Skupi hrabrost i reci jasno i glasno, umesto sto propitujes ljude ovde o porodicnom backgroundu.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
93.87.45.*



+336 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 21:12 - pre 146 meseci
@Ivane, izgleda da ti prelaziš u "b tabor", pošto je ono što si napisao upravo ono o čemu mi iz tog "tabora" pokušavamo da objasnimo na punih 70 stranica

"@milanche, ne rugamo se mi ljudima koji nisu sposobni, vec nesposobnim koji hoce da otimaju. Sto kaze jedan moj poznanik, neko mora da vozi autobus.

Ono sta ja smatram resenjem jeste pomoc tim ljudima da u ovom svetu pronadju sebe. Potrebno je voditi racuna o potrebnim zanimanjima kako visoko obrazovnog profila tako i nisko obrazovnog profila. Potrebno je na vreme razgovarati sa ucenicima o tome, navreme primeniti sklonosti dece u tom dobu, predstaviti im na vreme sta je zivot i sta treba da rade da se spreme za njega."

Zaboravio si samo da napišeš ko su to ti nesposobni koji hoće da otimaju? Jesu li to tih 700 000 "neradnika" koji obilaze nacionalnu službu za zapošljavanje?
U drugom pasusu vrlo lepo objašnjavaš šta bi trebalo i na koji način edekovati i zaintrigirati omladinu. Ali im i obezbediti radno mesto da bi to znanje i praktično primenili.
E, toga nema, na neki volšebni način je to zamrlo. a većina dobara je prešla u ruke male šačice oligarha i to na krajnje sumnjiv način. "Maestralno" izvedena privatizacija je pod dirigentskom palicom slavnih "liberalnih demokrata" to omogućila. A ko gura ruku u med mora malo i da oliže prste.
Ja nisam komunista/socijalista, ali su mi takve ideje ipak bliskije od besomučnog liberalnog kapitalizma. Nisam ni anarhista, daleko bilo.

Evo jedno pitanje: gospodo liberali, ima li neko predstavu kako će Grčka da se izvuče iz dužničke krize? Prodaće nenaseljena ostrva? Trebaće im 300 ostrva pod uslovom da svako prodaju za milijardu dolara.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 21:14 - pre 146 meseci
Citat:
pisac: U duhovnom? Šta je to duhovno, odlazak u pozorište limuzinom u skupoj garderobi? Da li si ti siguran da znaš o čemu pričaš uopšte? :D

Ja znam na sta ti ciljas. Za tebe je "duhovno" to da ostavljas stan otkljucan. To moze i medjed. On kad izadje iz pecine uopste je ne zakljucava.

Za neke ljude duhovno moze biti, a obicno i jeste nesto sasvim drugo. No, citava poenta je u tome da su najmanje "duhovni" oni koji zele drugima da objasnjavaju i silom namecu svoje vizije "duhovnosti", pa kakve god one bile.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 21:28 - pre 146 meseci
Citat:
rade.zrnic:...Evo jedno pitanje: gospodo liberali, ima li neko predstavu kako će Grčka da se izvuče iz dužničke krize? Prodaće nenaseljena ostrva? Trebaće im 300 ostrva pod uslovom da svako prodaju za milijardu dolara.

Verovatno nije meni upuceno ovo pitanje ali da odgovorim, pa ako nisam trebao - izvinjavam se unapred!

Uopste me nije briga "kako će Grčka da se izvuče iz dužničke krize". Ne interesuje me ali ni jotu kako ce to da uradi, apsolutno sam nezainteresovan po tom pitanju. I ne vidim zasto bi me to interesovalo?!

Jos jednom se izvinjavam ako je ovo flejm, trolovanje, off... i slicno!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 21:34 - pre 146 meseci
Citat:
Odin D.: Ja znam na sta ti ciljas. Za tebe je "duhovno" to da ostavljas stan otkljucan.


A ja ne znam na šta ti misliš kad kažeš "duhovno". Ako si mislio na kulturne centre, knjižare/biblioteke, bioskope sa nekomercijalnim repertoarom, društvene aktivnosti, sve je to daleko bilo razvijenije u SFRJ nego što je u sadašnjoj kapitalističkoj Srbiji. Za istočni vs. zapadni blok ne mogu ništa da kažem jer nisam bio na pravom mestu u pravo vreme, ali sada ono što vidim po Francuskoj i ono malo drugih tradicionalno kapitalističkih zemalja koje sam ovlaš posetio, ne vidim baš tu duhovnost ali me materijalizam (konzumerizam) i bolesna birokratija zapljuskuje na svakom koraku u svakom trenutku. Možda nisam bio na pravom mestu.

Gde da odem, gde se krije ta duhovnost?
 
Odgovor na temu

sasa_vidic

Član broj: 178334
Poruke: 15
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+21 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 21:47 - pre 146 meseci
Citat:
Sceka

Uopste me nije briga "kako će Grčka da se izvuče iz dužničke krize". Ne interesuje me ali ni jotu kako ce to da uradi, apsolutno sam nezainteresovan po tom pitanju. I ne vidim zasto bi me to interesovalo?!



Mene zanima, jer me zanima budućnost naše dece.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 21:51 - pre 146 meseci
Citat:
sasa_vidic: Mene zanima, jer me zanima budućnost naše dece.

Kako?

Koje je tvoje resenje?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 21:54 - pre 146 meseci
Citat:
pisac:ali sada ono što vidim po Francuskoj i ono malo drugih tradicionalno kapitalističkih zemalja koje sam ovlaš posetio, ne vidim baš tu duhovnost ali me materijalizam (konzumerizam) i bolesna birokratija zapljuskuje na svakom koraku u svakom trenutku. Možda nisam bio na pravom mestu.

Gde da odem, gde se krije ta duhovnost?

U Pjongjang.

'Ajde da si se zaustavio na konzumerizmu ali socijalizam kao alternativa… bolesnoj birokratiji??!
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 21:57 - pre 146 meseci
Kad su se Grci zaduzivali, mene uopste nisu pitali sta ja mislim o tome.
Tako da ne vidim nijedan razlog zasto bi me neko sad pitao za misljenje o vracanju dugova.

Citat:
pisac:Gde da odem, gde se krije ta duhovnost?

Nigdje. Nema ti pomoci.
SFRJ se raspala i nece se vratiti za tvog zivota. Ostaces neproduhovljen i nekulturan do kraja zivota.

 
Odgovor na temu

sasa_vidic

Član broj: 178334
Poruke: 15
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+21 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko22.04.2012. u 22:06 - pre 146 meseci
Citat:
Sceka: Kako?

Koje je tvoje resenje?


Ja kažem da me zanima, ne kažem da imam rešenje. I kažem da me
zanima zbog budućnosti naše dece, jer će ta grčka da pokuca i na naša vrata.



Citat:
Odin D.: Kad su se Grci zaduzivali, mene uopste nisu pitali sta ja mislim o tome.


Mešanje subjektivnih i objektivnih faktora.

Objektivno , niko nas neće pitati kada naša vlada zadužuje našu decu.
Subjektivno, vrtić filozofija.

Poz.




 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209928 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.