Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows vs. Linux? Iskustva?

[es] :: Advocacy :: Windows vs. Linux? Iskustva?

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 79805 | Odgovora: 603 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.dialup.sezampro.yu.



+39 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?17.07.2005. u 07:51 - pre 229 meseci
@zi:
Dobro jel bi ti onda preporucijo Linux kao najbolju platformu za CAD, imas BrisCAD i InteliCAD (doduse u Beti i pod emulacijom) ili je to ipak Windows na kom takodje imas oba programa ali postoji i: AutoCAD, Catia, Pro/ENGINEER i ArhiCAD koji vladaju trzistem CAD software-a.

 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?17.07.2005. u 08:04 - pre 229 meseci
Degojs:

Hvala? Kome hvala? Za sta hvala? Za kobasicadministraciju? Da mi dimkovic da recept or what?




[Ovu poruku je menjao xtraya dana 17.07.2005. u 09:07 GMT+1]
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?17.07.2005. u 08:14 - pre 229 meseci
Ne, nisam ni u jednom trenutku napisao da bih preporucijo Linux kao platformu za CAD. Napisao sam ono što sam napisao: trenutno stanje i snagu Intellicada, te njegovu podržanost za Linux od strane kompanije koja ga izdaje, što je svakako pozitivno. No more, no less ... Makar sumnjam da iskusni arhitekta u Windowsu skače iz AutoCADa u ArchiCAD i obratno: svako koristi intenzivno ono što je navikao.

@degojs: slažem se da Wine & Crossover Office mogu da premoste problem nepostojanja kvalitetnih aplikacija na Linuxu, važno da kompanija koja izdaje program stoji iza toga. Ako se pokaže zainteresovanost, aplikacija se prepiše da bude native Linux, i svi sretni/zadovoljni. Makar sam za ovaj scenario priličan skeptik, sudeći po uobičajenoj taštini koja vlada Linux svetom: mi to znamo bolje, i to tako da bude besplatno :) Otud toliko verzija sličnih poluzavršenih programa koji imaju potencijal, ali ne i potpuno upotrebljivu snagu. Ne računam tu, naravno, časne izuzetke koji rade posao besprekorno.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?17.07.2005. u 08:19 - pre 229 meseci
@xtraya:

Pa recimo zato što ti je rešio problem - verzija 3.x tvog AV nije ni predviđena da radi sa XP? Napredan korisnik inače? :)

Od tvoje priče o BSOD na Windowsu, došli smo do neke socijalne.. o uslovima na poslu i slično.. mislim, žao mi je i tebe i firme i Windowsa :), ali kakve to veze ima sa BSOD-om koji se tebi javljao usled toga što ste stavili softver za koji nije ni predviđeno da radi na XP?

Najbolje bi ti bilo da se poklopiš ušima, kad već nisi u stanju ni "Hvala" da napišeš Ivanu. Srpska posla, I guess, cenim da ćeš još i da ga opsuješ :-)



[Ovu poruku je menjao degojs dana 17.07.2005. u 09:28 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?17.07.2005. u 08:24 - pre 229 meseci
Citat:
Makar sam za ovaj scenario priličan skeptik, sudeći po uobičajenoj taštini koja vlada Linux svetom: mi to znamo bolje, i to tako da bude besplatno :)


Pa to je njihova glupost. Mislim, šta fali što je OpenOffice prilično sličan MS Office? Pa to može samo da bude prednost, ako je neki manje popularan proizvod sličan onom što je raširen.

Da su makar malo pametniji, radili bi na tom više i pride ono uklapanje Linuxa u Active Directory.

Zar nije lakše preoteti nečije tržište ako prvo počneš da se uklapaš u isto, pa onda malo po malo.. Ili je je za očekivati da će (firme i) korisnici ujutro da se probude i kažu "E, a sad zaustavljamo sve Windowse i prelazimo na Linux, pa kako nam bog da. Nema veze što pola stvari nije kompatibilno, aplikacije baš i nisu iste, ako ih uopšte i ima.."



[Ovu poruku je menjao degojs dana 17.07.2005. u 09:36 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.dialup.sezampro.yu.



+39 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?17.07.2005. u 08:34 - pre 229 meseci
Poenta cele moje price je to da Linux advokati preporucuju Linux kao univerzalno i NAJBOLJE resenje svih problema koje covek resava na racunaru od CAD-a, baza podataka, pripreme za stampu, Office upotrebe, web servera, superracunara.

A on to NIJE negde je dobar a negde los a negde opet neupotrebljiv, niko ne osporava da je OpenOffice dobar ali zasto preci na Linux kad imas OpenOffice i na Windows-u ali imas i MSOffice koji je bolji tako da nisi ogranicen ako ti OpenOffice ne zavrsavao posao. Naravno mozes ti volis Linux iz drugih razloga a ne treba ti MSOffice za TVOJ posao ali na osnovu toga nemozes reci da je on standard i da bi svi koji koriste Office aplikacije u poslu trebali preci na Linux jel imaju OpenOffice (pod KDE-om koji je primer (ne)stabilnosti). Ista prica je i za CAD trziste. Naravno stvar se menja kad dolazimo do npr. web servera gde je Linux standard ili do firewall/router trzista gde realno ima velike sanse.

E sad ako mi neko preporucuje Linux za Office ili za CAD ili audio/video produkciju gde je OCIGLEDNO losiji izbor (pri tom kao dokaz postuje screenshot-ove sa proizvodjacovog site-a iz windows-a ili sam radi polove za koje preporucuje Linux u Windows-u) taj gubi kredibilitet (bar u mojim ocima) i ako mi sad preporuci da firewall/proxy drzim na Linux-u ja to necu uciniti (mozda ni razmotriti) na osnovu njegove reci. Po meni to je ono sto najvise boli jer zbog takvih ljudi Linux trpi najvise i oni zajedno sa korisnicima koje su prevarili su najbolja rekama za M$.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?17.07.2005. u 08:40 - pre 229 meseci
Citat:
Po meni to je ono sto najvise boli jer zbog takvih ljudi Linux trpi najvise i oni zajedno sa korisnicima koje su prevarili su najbolja rekama za M$.


Tačno tako, slično se dešava i sa Firefox-om: mnogo priče o sigurnosti, a jednostavno nije uspeo da održi to obećanje.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.dialup.sezampro.yu.



+39 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?17.07.2005. u 08:40 - pre 229 meseci
Citat:
zi::: Ne, nisam ni u jednom trenutku napisao da bih preporucijo Linux kao platformu za CAD. Napisao sam ono što sam napisao: trenutno stanje i snagu Intellicada, te njegovu podržanost za Linux od strane kompanije koja ga izdaje, što je svakako pozitivno. No more, no less ...


E to je poenta cele moje price znaci za CAD Linux ne moze da parira windows-u.
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?17.07.2005. u 08:40 - pre 229 meseci
degojis pricas gluposti, uostalom da si pazljivo procitao sta sam napisao bilo bi ti jasnije sta znaci kada rukovodeci menadzmenta firme NE ZNA "kako bese ide sajt" a kamoli da me uputi u nekog na visim instancama preduzeca... posmatras stvari iz zapadnog ugla, ali ovo je IPAK srbija....
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?17.07.2005. u 08:46 - pre 229 meseci
@xtraya:
Daj još neku sliku BSOD-a poput ove, slobodno. Ne verujem da će više iko ikad ozbiljno da te sluša, ne zato što nisi mogao da nađeš sam da taj AV nije predviđen za XP, nego zato što sada pokušavaš da poturiš neku priču koja veze nema sa BSOD-om na Windows-u.

Slobodno nastavi da praviš budalu od sebe i dalje. Ja te pozdravljam :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?17.07.2005. u 08:59 - pre 229 meseci
he he, a ti zivis gde? beograd? srbija? ne razumem?

vas 3-4 najglasnijih meni pricate o proturanju price, a uhvatili ste se trovanja najstrsanijeg, jos malo pa cete poceti da bichujete kako je stvar krenula. kranje nisi razumeo poentu srpskog IT-a, verovatno zato sto zivis daleko od "rodne grude" pa ne poznajes sindrom "masnog i prljavog shefa" koji je za simbol @ cuo nedavno iz novina....

a sto se BSOD tice,ja pastujem samo ono sto se realno desilo, i ne izmisljam, osim toga posle 1. BSODa koji sam pastovao, napljuvao si me da sam isti iskopirao sa nekog sajta a sto nije tacno.za KAV bsod naravno da znam kako bi resio , samo ponekad ne zelim da ulazim u relacije "moj shef-shef iznad mog shefa" jer po uobicajnom receptu na kraju nastrada onaj koji se cima najvise za neku stvar....
barem je to tako u mojoj firmi ... (ups,opet srbija)
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.dialup.sezampro.yu.



+39 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?17.07.2005. u 09:00 - pre 229 meseci
Citat:
xtraya: degojis pricas gluposti, uostalom da si pazljivo procitao sta sam napisao bilo bi ti jasnije sta znaci kada rukovodeci menadzmenta firme NE ZNA "kako bese ide sajt" a kamoli da me uputi u nekog na visim instancama preduzeca... posmatras stvari iz zapadnog ugla, ali ovo je IPAK srbija....


Evo ja posmatram stvari iz ugla raskomadane i raspale Srbije pa mi opet nije jasno kakve veze tvoj BOSD koje se pojavljivao zbog nepravilno instaliranog software-a i pomoc Ivana Dimkovica da ti taj problem popravis i da dalje radis na Windows-u i ako preporucujes Linux sa ovom pricom.
I ako rukovodeci kadar u tvojoj firmi nezna kako bese ide site firme jel to znaci da svi manageri koji drze Windows pa firmama (~97% firmi u Srbiji) nezna nista a onih ~3% su vrh strucnjaci pa su izabrali Linux?
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?17.07.2005. u 09:05 - pre 229 meseci
1. ivan mi nije locirao problem (to sam znao posle 1. bsod) i nije pokazao kako da ga resim, jer sam isti pokusao da resim na tezi nacin , cimajuci coveka koji je dogovorio posao sa KAV ali nisam uspeo da to isteram do kraja.lakse je bilo da stavim cracked kav.

2. windowsi o kojima pricas su placeni, a racunari doneti sa vec gotovim sistemom

3. naravno da manageri znaju sta je win, samo ste opet promasili poentu

Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?17.07.2005. u 09:11 - pre 229 meseci
E, xtraya - nemoj molim te vise, vise nije ni zanimljivo.. da li si ti znao ili nisi znao za KAV to svakako nemamo pojma (uglavnom nisi rekao da znas), ali jako dobro znamo, i imamo pisane dokaze da si trollovao sa screenshotima neispravne NT instalacije (da, sa tim KAV-om je to jednostavno neispravna instalacija) i likovao kako je to vekovni problem NT kernela, i ignorisao neke strucne sugestije - + naravno preporucivao Linux kao "stabiliniji sistem"

Posle je*anja nema kajanja ;-) Dakle, ukloni tu praistorijsku verziju softvera i uzivaj ;-)

Mislim ovo je situacija kao kada bi sipao dizel u, recimo, Mercedes E klasu, benzinac - i pljuvao doticni kako je djubre od autombila, kako mu motor krahira i nece da radi i preporucivao Punto... give me a break.

Citat:

lakse je bilo da stavim cracked kav.


Sta reci... lol.

Stavljas cracked softver na production masinu... ne samo da je to ilegalno (za to me bas briga) i sto ces izgubiti svaku vendor podrsku, vec je i vrlo opasno, jer crack moze bitno izmeniti funkcionisanje programa i izazvati nepredvidjenu aktivnost (recimo krahiranje) a da ne pominjemo da crack moze recimo da sluzi bas da onesposobi taj AV ili nesto jos gore.

Neverovatno da neko ko je tako security/stability aware, kao sto xtraya i ostali Linux useri ovde kazu za sebe, moze da uradi takvu notornu glupost.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 17.07.2005. u 10:28 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+39 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?17.07.2005. u 09:12 - pre 229 meseci
Kazi hvala bogu sto zivim u Srbiji u kojoj mogu da mogu da instaliram ne samo P2P software nego i druge OS-eve na firmin racunar a kad mi to nije dovoljno mogu i svoju kucnu masinu da donesem na posao.

Citat:
xtraya: 1. ivan mi nije locirao problem (to sam znao posle 1. bsod) i nije pokazao kako da ga resim, jer sam isti pokusao da resim na tezi nacin , cimajuci coveka koji je dogovorio posao sa KAV ali nisam uspeo da to isteram do kraja.lakse je bilo da stavim cracked kav.


Poenta je da si ti postovao BSOD kao primer nestabilnosti Windows-a a od pocetka si znao da je uzrok nepravilno instaliran KAV?!?!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?17.07.2005. u 09:21 - pre 229 meseci
Haha pa ako je znao za KAV onda imamo vrlo prost slucaj zadrzavanja informacija i trollovanja bez osnove - covek je, kako sam malopre priznaje, znao da je praistorijski (crackovani!) KAV izazivac problema - a nije ni otisao do google-ta da vidi advisory, vec odma ovde opali po NT kernelu koga je dizajnirao Dave Cutler (http://en.wikipedia.org/wiki/Dave_Cutler) ;-)

Neverovatno, a? :-)

Ajde sad svi da instaliramo neispravan i crackovan softver i da se zalimo prodavcima kompjutera, autorima OS-a i sl...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?17.07.2005. u 09:27 - pre 229 meseci
jel vi stvarno ne zelite da procitate sta napisem ili sta?

lepo sam rekao da masina MORA da ima p2p softver, takva je priroda posla verovali ili ne, svoju masinu mogu da donesem na posao jer mi firma nece kupiti racunar (neki drugi shefovi van naseg sektora odlucuju o tome), kav je starija verzija, ok ne radi pod XP kako kazete, ali pod 2k radi... hm velike li razlike 2k-xp... mos misliti...
kav nisam mogao da updateujem jer covek (koji nije iz mog sektora a zavrsio je posao sa kav na globalnom firminom nivou) ne radi vise u firmi ... a nisam hteo kreker kav da stavim.,..

jel sad jasnije?

ne i to nije poenta BSOD-a jer ih je bilo 3 komada pastovanih ovde, a na 2 bsoda win delegacija sa thread-a nije imala objasnjenje a nisu vezani za KAV.
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.dialup.sezampro.yu.



+39 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?17.07.2005. u 09:32 - pre 229 meseci
Sta da ti kazem bas si zabavan, ajde jedno po jedno: jesi li ti znao da BSOD koji si postovao ovde uzrokuje KAV i pravio magarce od svih koji su hteli da ti pomognu ili nisi?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?17.07.2005. u 09:33 - pre 229 meseci
Citat:

kav je starija verzija, ok ne radi pod XP kako kazete, ali pod 2k radi... hm velike li razlike 2k-xp... mos misliti...


Zapravo KAV 3 nije sertifikovan ni da radi na 2k-u (vendor kaze samo 95/98/NT4) vec su to neki ljudi utvrdili na njihovim masinama da "radi" - kako i sam znas da AV softveri znaju da koriste vrlo low-level kernel-mode komponente OS-a i instaliraju svoje dodatke u kernel modu, suludo je oslanjati se na takve "testove" vec je daleko pametnije okrenuti vendora i traziti verziju koja sigurno radi.

Nije ti to GPL svet pa da sve bude "dzabe" pa "ako radi - radi, ako ne - use the source, luke" - vec je tvoja firma platila konkretno parce softvera i ima pravo na vendor podrsku u resavanju problema, a takodje i na sertifikovane verzije za vas OS.

I kakva je to prica "covek zaduzen za KAV je otisao iz firme" - nije nigde ostavio kontakte vendora sa kojima je imao komunikaciju i ugovore, vec to onako za sebe radio... nesto ne verujem da nema stand-in osobu ili sefa departmenta koji moraju znati sa kim covek komunicira? Malo cudno za globalni nivo... sta ako vam je u nekom momentu stvarno trebala podrska?

Citat:

ne i to nije poenta BSOD-a jer ih je bilo 3 komada pastovanih ovde, a na 2 bsoda win delegacija sa thread-a nije imala objasnjenje a nisu vezani za KAV.


Win delegacija nije placena da resava probleme sa tvojim problematicnim i neispravnim softverom - niko ovde ne zna sta je ffsav.sys (fsav sys dolazi uz AVP, mozda je i ffsav.sys njihov), niti se taj fajl bilo gde pominje na internetu - boga pitaj sta si ti instalirao na tu masinu, ja bih na tvom mestu lepo pregazio XP sa novom instalacijom sa OEM CD-a i instalirao samo softver neophodan za rad.

Lepo ti okaci taj ffsav.sys ovde, pa cemo ti reci i odakle je taj, nema ovde vidovitih zorki, eto dobices pomoc za dzabe i vise neces imati BSOD-ove... nije li to plemenito.

Samo da obecas da ces prestati da trollujes.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 17.07.2005. u 10:43 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?17.07.2005. u 10:19 - pre 229 meseci
Citat:
Mislim ovo je situacija kao kada bi sipao dizel u, recimo, Mercedes E klasu, benzinac - i pljuvao doticni kako je djubre od autombila, kako mu motor krahira i nece da radi i preporucivao Punto... give me a break.

Bolje, preporucivao Jugo i to prepravljen da ide na plin. :)

Pre je bila Moja Mala Firma, a sad je u pitanju Moja Velika Firma. :) Uvek neki problemi s tim firmama. :)
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows vs. Linux? Iskustva?

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 79805 | Odgovora: 603 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.