Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 202979 | Odgovora: 1246 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jhgfdsa

Član broj: 320450
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+59 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 16:21 - pre 124 meseci

Citat:
MyWay: ... ovo je dozvola za rat i sva srxxx koja proisteknu u zemlji, regionu pa i svetu.


Još nije kasno da NATO zauzda lanac svojim fašističkim hordama u Ukrajini.
Hebote ... Debeli Saško, sa kalašnjikovom u ruci, u sred ministarstva očitava bukvicu ministru policije i preti mu da će da ga obesi kao psa.
Ne mogu da verujem.

 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 16:36 - pre 124 meseci
Citat:
jhgfdsa: Hebote ... Debeli Saško, sa kalašnjikovom u ruci, u sred ministarstva očitava bukvicu ministru policije i preti mu da će da ga obesi kao psa.

Heh, i neko misli da ce zbog takvih citav civilizovan svijet da se izlaze riziku unistenja.
Pa prije ce i zapad i Rusija da ih dezintegrisu nuklearnim tepihom, nego da dozvole da zbog takvih sami ispastaju.
 
+1

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 16:42 - pre 124 meseci
poucno stivo

http://serbia-forum.mi.sanu.ac.rs/Webbook.jsp?entry=12283
 
0

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 16:50 - pre 124 meseci
Citat:
Nedeljko:
Štaviše, zapadne sile su kupile tu ideologiju, po kojoj manji deo čovečanstva treba da jaše ostatak. Naravno, privilegije imaju smisla samo ako ih ima manjina. Stoga u tu grupu ne mogu da uđu države koje nisu "na spisku", bez obzira na to kakvu politiku vode. Onima koji su bili na vlasti ili blizu vlasti skoro bilo gde u svetu je to jasno, jer svakodnevno trpe pritiske, ucene, zavrtanja ruku itd. Rusija ne želi da radi isto što i zapadne sile. Ona omogućava drugim zemljama da same odluče o svojoj budućnosti, štiteći ih od spoljne agresije, poštujući odluke tih zemalja i nudeći im neke uslove saradnje ako one to žele.

Veću količinu besmislica na jednom mestu odavno nisam pročitao.
A cekaj, jesam. Braksi ima vrlo slicnan sindrom gde gleda na svet kroz izzzrazito ideoloski obojene naocare pa mu je logika poslednja rupa na svirali. Kada se nesto ne uklapa sa njegovom ideologijom, on iskrivi cinenice do neprepoznatljivosti, ili laze ili se pravi zaboravan... Dakle, isto kao ovo sto ti radis.
Za tebe istorija pocinje onog trenutka kada tebi odgovara da ona pocne.
Verujem da to ljudi ne rade namerno, vec, nemocni pred svojom pristrasnoscu, moraju sebi da objasne svet tako da se sve uklapa sa njihovim ideoloskim nazorima.

Dakle, zivo me zanima kako je to Rusija omogucavala Ceskoj da sama odluci o svojoj buducnosti kada je slala tenkove u Prag da skinu legalno izabranu vlast ili kada je slala tenkove u Budimpestu sa istim razlozima? Mozda da zastiti silno rusko stanovnistvo u Budimpesti i Pragu? Odlicna odbrana od spoljne agresije.

Rusija u poslednjih 2 decenije ne cini to tako cesto iz prostog razloga- bankrotirala je, u bukvalnom smislu, nije bila u stanju da placa svoje dugove, a kamoli da salje tenkove i migove u neku tamo Poljsku, Ukrajinu, Cesku i slicno.

Ja razumem da ima ideoloski zagrizenih ljudi, mnogi su napaceni od bombardovanja, nekima su roditelji isprali mozak, ali ovako ocigledno izbegavanje cinjenica, selektivna informisanost, to je za cudjenje.

Mislim, pogledaj ti ovu zagrizenost:
Citat:
Nedeljko:
Cenim da u situaciji kakva je danas, u slučaju da izbije svetski rat, šanse NATO pakta su u domenu kvantne fizike. Jednostavno, ostatku sveta je jasno da su nagrabusili u slučaju da NATO pobedi, bez obzira na kojoj su strani bili u ratu, a za pobedu NATO pakta je skoro pa dovoljno da padne samo Rusija. Stoga nijedna iole ozbiljna zemlja neće biti neutralna. NATO će biti okružen neprijateljem sa svih strana, uključujući i sadašnje "strateške partnere" i na kraju će proći gore od Nemačke posle Drugog svetskog rata. Sve što NATO u tom slučaju može je da prospe more krvi, većinom svoje kao slabije strane koja će biti poražena.


Mene licno ne pogadja ni da jedna ni druga ni treca strana "pobede" ili "izgube" u svetskom ratu. Nemam navijackih sklonosti, preselio bih se tamo gde je najsigurnije i gde se najvise placa za moj rad i to je to. Takodje, niko ne zna kakav bi ishod rata bio, ali moras da budes prilicno ideoloski zaslepljen da ovako pises o svetskom ratu.
 
+2

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 16:58 - pre 124 meseci
off topic.

Andrej,dade li taj poslednji ispit?I sto mislis da bi u razorenom svetu bilo posla za tebe?
 
0

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 17:13 - pre 124 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: off topic.

Andrej,dade li taj poslednji ispit?I sto mislis da bi u razorenom svetu bilo posla za tebe?

Koji poslednji ispit? Poslednji ispit sam dao poodavno, a na univerzitetu sam prosle godine radio kao istrazivac a ne student.
U razorenom svetu bi svima bilo teze, ma koja strana da pobedi (a za mene bi uvek bilo posla :).
Poenta je da nema razloga da "navijas" za jednu ili drugu stranu u ratu, narocito ne sa tom kolicinom ludila i pristrasnosti sem ako nisi bolesno ideoloski zaslepljen.
 
+3

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 17:14 - pre 124 meseci
Citat:
Andrej013:
Citat:
Nedeljko:
Štaviše, zapadne sile su kupile tu ideologiju, po kojoj manji deo čovečanstva treba da jaše ostatak. Naravno, privilegije imaju smisla samo ako ih ima manjina. Stoga u tu grupu ne mogu da uđu države koje nisu "na spisku", bez obzira na to kakvu politiku vode. Onima koji su bili na vlasti ili blizu vlasti skoro bilo gde u svetu je to jasno, jer svakodnevno trpe pritiske, ucene, zavrtanja ruku itd. Rusija ne želi da radi isto što i zapadne sile. Ona omogućava drugim zemljama da same odluče o svojoj budućnosti, štiteći ih od spoljne agresije, poštujući odluke tih zemalja i nudeći im neke uslove saradnje ako one to žele.

Veću količinu besmislica na jednom mestu odavno nisam pročitao.
A cekaj, jesam. Braksi ima vrlo slicnan sindrom gde gleda na svet kroz izzzrazito ideoloski obojene naocare pa mu je logika poslednja rupa na svirali. Kada se nesto ne uklapa sa njegovom ideologijom, on iskrivi cinenice do neprepoznatljivosti, ili laze ili se pravi zaboravan... Dakle, isto kao ovo sto ti radis.
Za tebe istorija pocinje onog trenutka kada tebi odgovara da ona pocne.
Verujem da to ljudi ne rade namerno, vec, nemocni pred svojom pristrasnoscu, moraju sebi da objasne svet tako da se sve uklapa sa njihovim ideoloskim nazorima.

Dakle, zivo me zanima kako je to Rusija omogucavala Ceskoj da sama odluci o svojoj buducnosti kada je slala tenkove u Prag da skinu legalno izabranu vlast ili kada je slala tenkove u Budimpestu sa istim razlozima? Mozda da zastiti silno rusko stanovnistvo u Budimpesti i Pragu? Odlicna odbrana od spoljne agresije.

Rusija u poslednjih 2 decenije ne cini to tako cesto iz prostog razloga- bankrotirala je, u bukvalnom smislu, nije bila u stanju da placa svoje dugove, a kamoli da salje tenkove i migove u neku tamo Poljsku, Ukrajinu, Cesku i slicno.

Ja razumem da ima ideoloski zagrizenih ljudi, mnogi su napaceni od bombardovanja, nekima su roditelji isprali mozak, ali ovako ocigledno izbegavanje cinjenica, selektivna informisanost, to je za cudjenje.

Mislim, pogledaj ti ovu zagrizenost:
Citat:
Nedeljko:
Cenim da u situaciji kakva je danas, u slučaju da izbije svetski rat, šanse NATO pakta su u domenu kvantne fizike. Jednostavno, ostatku sveta je jasno da su nagrabusili u slučaju da NATO pobedi, bez obzira na kojoj su strani bili u ratu, a za pobedu NATO pakta je skoro pa dovoljno da padne samo Rusija. Stoga nijedna iole ozbiljna zemlja neće biti neutralna. NATO će biti okružen neprijateljem sa svih strana, uključujući i sadašnje "strateške partnere" i na kraju će proći gore od Nemačke posle Drugog svetskog rata. Sve što NATO u tom slučaju može je da prospe more krvi, većinom svoje kao slabije strane koja će biti poražena.


Mene licno ne pogadja ni da jedna ni druga ni treca strana "pobede" ili "izgube" u svetskom ratu. Nemam navijackih sklonosti, preselio bih se tamo gde je najsigurnije i gde se najvise placa za moj rad i to je to. Takodje, niko ne zna kakav bi ishod rata bio, ali moras da budes prilicno ideoloski zaslepljen da ovako pises o svetskom ratu.


Rusija bankrotirala ? Ti nisi normalan. Rusija ima suficit i kupuje americke obveznice (nazalost), a Amerika ima ubedljivo najveci deficit na svetu !
 
+1

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 17:19 - pre 124 meseci
Citat:
Braksi: Rusija bankrotirala ? Ti nisi normalan. Rusija ima suficit i kupuje americke obveznice (nazalost), a Amerika ima ubedljivo najveci deficit na svetu !

Ma cvetaju im ruže.. Vidim ti si otišao u Rusiju da gastarbajtuješ a ne na mrski zapad...
 
+8

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 17:28 - pre 124 meseci
Citat:
Braksi:
Citat:
Andrej013:
Citat:
Nedeljko:
Štaviše, zapadne sile su kupile tu ideologiju, po kojoj manji deo čovečanstva treba da jaše ostatak. Naravno, privilegije imaju smisla samo ako ih ima manjina. Stoga u tu grupu ne mogu da uđu države koje nisu "na spisku", bez obzira na to kakvu politiku vode. Onima koji su bili na vlasti ili blizu vlasti skoro bilo gde u svetu je to jasno, jer svakodnevno trpe pritiske, ucene, zavrtanja ruku itd. Rusija ne želi da radi isto što i zapadne sile. Ona omogućava drugim zemljama da same odluče o svojoj budućnosti, štiteći ih od spoljne agresije, poštujući odluke tih zemalja i nudeći im neke uslove saradnje ako one to žele.

Veću količinu besmislica na jednom mestu odavno nisam pročitao.
A cekaj, jesam. Braksi ima vrlo slicnan sindrom gde gleda na svet kroz izzzrazito ideoloski obojene naocare pa mu je logika poslednja rupa na svirali. Kada se nesto ne uklapa sa njegovom ideologijom, on iskrivi cinenice do neprepoznatljivosti, ili laze ili se pravi zaboravan... Dakle, isto kao ovo sto ti radis.
Za tebe istorija pocinje onog trenutka kada tebi odgovara da ona pocne.
Verujem da to ljudi ne rade namerno, vec, nemocni pred svojom pristrasnoscu, moraju sebi da objasne svet tako da se sve uklapa sa njihovim ideoloskim nazorima.

Dakle, zivo me zanima kako je to Rusija omogucavala Ceskoj da sama odluci o svojoj buducnosti kada je slala tenkove u Prag da skinu legalno izabranu vlast ili kada je slala tenkove u Budimpestu sa istim razlozima? Mozda da zastiti silno rusko stanovnistvo u Budimpesti i Pragu? Odlicna odbrana od spoljne agresije.

Rusija u poslednjih 2 decenije ne cini to tako cesto iz prostog razloga- bankrotirala je, u bukvalnom smislu, nije bila u stanju da placa svoje dugove, a kamoli da salje tenkove i migove u neku tamo Poljsku, Ukrajinu, Cesku i slicno.

Ja razumem da ima ideoloski zagrizenih ljudi, mnogi su napaceni od bombardovanja, nekima su roditelji isprali mozak, ali ovako ocigledno izbegavanje cinjenica, selektivna informisanost, to je za cudjenje.

Mislim, pogledaj ti ovu zagrizenost:
Citat:
Nedeljko:
Cenim da u situaciji kakva je danas, u slučaju da izbije svetski rat, šanse NATO pakta su u domenu kvantne fizike. Jednostavno, ostatku sveta je jasno da su nagrabusili u slučaju da NATO pobedi, bez obzira na kojoj su strani bili u ratu, a za pobedu NATO pakta je skoro pa dovoljno da padne samo Rusija. Stoga nijedna iole ozbiljna zemlja neće biti neutralna. NATO će biti okružen neprijateljem sa svih strana, uključujući i sadašnje "strateške partnere" i na kraju će proći gore od Nemačke posle Drugog svetskog rata. Sve što NATO u tom slučaju može je da prospe more krvi, većinom svoje kao slabije strane koja će biti poražena.


Mene licno ne pogadja ni da jedna ni druga ni treca strana "pobede" ili "izgube" u svetskom ratu. Nemam navijackih sklonosti, preselio bih se tamo gde je najsigurnije i gde se najvise placa za moj rad i to je to. Takodje, niko ne zna kakav bi ishod rata bio, ali moras da budes prilicno ideoloski zaslepljen da ovako pises o svetskom ratu.


Rusija bankrotirala ? Ti nisi normalan. Rusija ima suficit i kupuje americke obveznice (nazalost), a Amerika ima ubedljivo najveci deficit na svetu !

Hahaha, finansijski analiticaru, genije, ekonomisto :D
Rusija je trenutno u suficitu, USA je bila pre 13 godina.
Rusija i dalje placa 10 puta vecu kamatu od USA kada se zaduzuje, mora da je to zato sto investitori tako slepo veruju u mogucnost rusije da otplati dugovanja, a sumnjaju u mogucnosti USA ili Nemacke da otplate svoja xD
Brravo, finansijski magu.

http://en.wikipedia.org/wiki/1998_Russian_financial_crisis
On 17 August 1998, the Russian government devalued the ruble, defaulted on domestic debt, and declared a moratorium on payment to foreign creditors.


aj sad udahni duboko, napregni sve ganglije pa procitaj ovo i pokusaj da shvatis:
Rusija u poslednjih 2 decenije ne cini to tako cesto iz prostog razloga- bankrotirala je, u bukvalnom smislu, nije bila u stanju da placa svoje dugove, a kamoli da salje tenkove i migove u neku tamo Poljsku, Ukrajinu, Cesku i slicno.


Ali pazi, ti zasluzujes svaki respekt cim si uspeo nekog da zahebes da ti daje platu finansijskog analista. To je znaci ono kada kazu, otiso nas covek na zapad i "snasao se" xD
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 17:36 - pre 124 meseci
Rusija je jedna haoticna zemlja, ja sam o tome pisao vise puta.

Medjutim ni Amerika nije vise sto je bila. Jedino sto Amerikance kao ljude amnestira je sto su oni najveca zrtva nemilosrdnog kapitalistickog sistema. U Americi se sve teze zivi, a njihov ekonomski model je jednostavno neodrziv. O tome je pricao i Voren Bafet.

Amerikance najvise nervira latinska Amerika.
 
+2

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 17:39 - pre 124 meseci
Citat:
ventura:
Citat:
Braksi: Rusija bankrotirala ? Ti nisi normalan. Rusija ima suficit i kupuje americke obveznice (nazalost), a Amerika ima ubedljivo najveci deficit na svetu !

Ma cvetaju im ruže.. Vidim ti si otišao u Rusiju da gastarbajtuješ a ne na mrski zapad...


Ne znam odakle ti to ja obozavam Rusiju, a mrzim zapad ?

Ako si mislio sto kritikujem zapadnu politiku i ekonomiju, onda da ti kazem da nju ne kritikuju samo rusofili vec svi normalni i progresivni ljudi. I sve ih je vise i vise !
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 17:44 - pre 124 meseci
Andrej013...
Citat:
nazalost po tebe, meni je ostao jedan ispit do kraja studija u americi,

Tvoje reci pre 6 meseci,pa sam na to mislio,nema veze.Posto zivis u USA,rekao si da sa 2k usd lepo zivis u dobrom kraju,koliko je taJ std.realan.
Koliki je USA nacionalni dug?
 
+2

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 17:55 - pre 124 meseci
@ braksi
A kad ces poceti da kritikujes Rusiju? Mislim da o zapadu znamo dosta, jer imamo mnogo ljudi na trulom zapadu. A o Rusiji znamo samo iz epskih pjesama... doduse, gledam stalno neke klipove na YT, izgleda da idiota po glavi stanovnika u Rusiji ima prilicno...
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 18:01 - pre 124 meseci
U tome je i poenta.Niti iko misli na Rusiju niti koga zanima da ide na odmor tamo.Drugi je cackaju i bave se njome.Verovatno ima nesto sto mi ne znamo da ima a zanima gospodu iz USA.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 18:05 - pre 124 meseci
A sto ti mislis da tamo njih nesto zanima? Jedino sto ima su nuklearke koje moraju da budu mirne. Sve ostalo, resursi, ovo ono... to ima i na drugim mjestima i to prilicno jeftinije i dostupnije..
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 18:06 - pre 124 meseci
[
Citat:
yolja624:  doduse, gledam stalno neke klipove na YT, izgleda da idiota po glavi stanovnika u Rusiji ima prilicno...
To je isto ono kad ljudi gledaju idiote i neznalice na YT-u pa zaključuju da su svi Ameri glupi... Ili slušaju viceve o Bosancima pa i o njima misle isto ;-)
Save time... see it my way.
 
+1

nemanjac
webdev

Član broj: 317245
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dogusivfcenter.wordpress...


+252 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 18:22 - pre 124 meseci
Citat:
Odin D.:
Citat:
jhgfdsa: Hebote ... Debeli Saško, sa kalašnjikovom u ruci, u sred ministarstva očitava bukvicu ministru policije i preti mu da će da ga obesi kao psa.

Heh, i neko misli da ce zbog takvih citav civilizovan svijet da se izlaze riziku unistenja.
Pa prije ce i zapad i Rusija da ih dezintegrisu nuklearnim tepihom, nego da dozvole da zbog takvih sami ispastaju.

Nadam se da si u pravu, jer ja se ne secam da je neki americki predsednik u poslednjih 30 godina zvanicno izjavio da Rusi nekim potezom upravo izazivaju III sv. rat. Kao sto je Obama danas izjavio.

Ne bi bilo nikakvih problema da se Rusi i Ameri pokolju na podrucju Aljaske ako imaju neke razmirice, ali kao i obicno Ameri bi da ratuju na tudjoj zemlji, sa tudjim zivotima, a svetski rat gde bi bio, ako ne bi bio u Evropi.

Siguran sam da svi ljudi u Evropi, istocni i zapadni ne zele nikakav rat, pa bi bilo lepo da Obama od*ebe od nas i nasih domova sa ratnom retorikom. Ukrajina je ukrajinsko pitanje, posredno je rusko zbog milona njihovih gradjana koji zive tamo, ali nikako nije americko.

Prilicno sam siguran da ce EU lideri pokusati da spuste loptu i nece pristati da salju svoje NATO trupe ka zapadnoj Ukrajini.
 
+4

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 18:41 - pre 124 meseci
@ SlobaBG
kod tebe barem nema dileme... ti si genetska greska...
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 18:41 - pre 124 meseci
Citat:
yolja624: @ braksi
A kad ces poceti da kritikujes Rusiju? Mislim da o zapadu znamo dosta, jer imamo mnogo ljudi na trulom zapadu. A o Rusiji znamo samo iz epskih pjesama... doduse, gledam stalno neke klipove na YT, izgleda da idiota po glavi stanovnika u Rusiji ima prilicno...


Ja sam ovde kritikovao Rusiju i to bas na ovoj temi nekoliko puta.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije01.03.2014. u 18:43 - pre 124 meseci
Citat:
Braksi: Ja sam ovde kritikovao Rusiju i to bas na ovoj temi nekoliko puta.

Da, bas primjetna kritika...
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 202979 | Odgovora: 1246 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.