Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Porez na imovinu 2014

elitemadzone.org :: MadZone :: Porez na imovinu 2014

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 28124 | Odgovora: 146 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
176.67.195.*



+784 Profil

icon Re: Porez na imovinu 201427.04.2014. u 23:04 - pre 122 meseci
Ujak za stan u Krusevcu,u naselju UN,od 42 kvm placa oko 4000 godisnje,sto mu dodje oko 95 din po kvadratu.
Dakle za pomenuti stan od 65 kvm to je 6175 din poreza.

E sad razlika je sto ujak stan moze prodati za max 20000,a taj stan u centru BG vredi vise od ekvivalentno preracunatih 60 000e jel tako?

U svakom slucaju ujak je ostecen jer ne placa porez srazmerno vrednosti jel tako?

Citat:
žutokljunac: Pročitao sam. I odmah da ti kažem da ne postoji savremeni poreski sistemi gde porez na imovinu ( to je kod nas porez na nepokretnosti, tako ga mi zovemo, jer u svetu imaš 3 vrste poreza na imovinu ) čini 30% učešća u ukupnim prihodima od poreza, a TEK ne postoji u odnosu na BDP. Već sam ti naveo, da je u odnosu na BDP ta stopa ispod 2%.
A da ne govorimo što u nekim savremenim poreskim sistemima ( npr. Norveška, Finska, Danska , Švedska ), učešće ovog poreza je marginalno - ispod 0,5%


Kod zemalja koje pominjes BDP je mnogo visok pa nije merilo.
A sto se tice ovih drugih,svedska i ostli,tamo je mozda mala stopa ucesca ovog poreza (nisam upucen) ali znam da imaju poreze na automobile da nisu normalni,pa eto opet se voze automobili
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Porez na imovinu 201427.04.2014. u 23:10 - pre 122 meseci
u tu poslednju stavku ni ja ne verujem, ali bitne su mi takodje i ove prethodne...
Razumem tvoj revolt, i pretpostavljam da bih se i ja bunio da imam nekretninu od 300kvm.

Ali smucile su mi se price:

- u osnovnoj skoli sam vec cuo drugare koji su planirali koju srednju skolu ce da upisu, i neki su govorili da ce sta vec, da bi se zaposlili u PTT-u da ne rade nista, a drugi govorili da im je san da rade na carini da bi mogli da klepaju ogromnu lovu.
Dakle pricam o osnovnoskolcima!!! Odnosno deci koja vec tako razmislja. Blago toj drzavi koja ima decu koja na taj nacin razmislja... Sta tek politicari odrasli tumbaju po svojim glavama.

- u srednjoj je vec bilo propalica koji su mastali o raznim kriminalnim radnjama.

- Posle srednje skole oni koji nisu upisali fakultet su se nadali, jurili veze da upadnu u neku drzavnu firmu

- a danas ti isti ljudi sanjaju o tome da imaju po 3 stana, da kako kazu "ne moraju da rade vise do kraja zivota"... a skoro da nikad nisu ni radili, nego veci deo svog zivota trazili majci 500 din da mogu da izadju u grad


 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Porez na imovinu 201427.04.2014. u 23:21 - pre 122 meseci
Kao što su već neki napisali, plate Evropske, penzije Evropske, standardi evropski pa može i porez na nekretnine evropski.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Porez na imovinu 201427.04.2014. u 23:28 - pre 122 meseci
Citat:
KrkaCiC
Kod zemalja koje pominjes BDP je mnogo visok pa nije merilo.


Ovo 0,5% ti nije u odnosu na BDP već na ukupno učešće u poreskim prihodima.
A i tamo gde se gleda u odnosu na BDP, opet nije bitno, jer je i sama imovina mnogo skuplja nego ovde, pa ti dođe na slično.

Drugim rečima, put da oporezuješ imovinu, nije nikakvo rešenje. Rešenje je da pokreneš privredu, pa onda to da oporezuješ. E na to niko živ nema odgovora.
Veća bi korist bila da uspeš da dovedeš kapital naših sa Zapada, da ovde otvaraju male biznise i da prave lovu, zapošljavaju i plate porez. Mikro preduzeća, mala preduzeća, ne mora ništa veliko.
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Porez na imovinu 201427.04.2014. u 23:33 - pre 122 meseci
Citat:
hotchimney:
Kao što su već neki napisali, plate Evropske, penzije Evropske, standardi evropski pa može i porez na nekretnine evropski.


Ako pod "evropskim" podrazumevaš Evropsku Uniju, onda tvoja izjava ima smisla: evropske plate, penzije, standardi i porezi i jesu za Evropljane (državljane Evropske Unije).

Ako pod "evropskim" podrazumevaš Evropu u geografskom smislu, onda je tvoja izjava potpuno besmislena: i Norveška i Nemačka i Bosna i Albanija i Moldavija i Ukrajina su u Evropi, pa će samim tim i plate, penzije, standardi i porezi u Srbiji kakvi god bili opet biti evropski.

Citat:
žutokljunac:
Veća bi korist bila da uspeš da dovedeš kapital naših sa Zapada, da ovde otvaraju male biznise i da prave lovu, zapošljavaju i plate porez. Mikro preduzeća, mala preduzeća, ne mora ništa veliko.


Da, jedva čeka dijaspora da ih kabadahije i postojeći "sistem" u domovini izudaraju po pošteno zarađenom, sve ne mogu da dočekaju. Vidi, bre kolike su doznake, a kolike investicije: evo šaljemo pare na poklon, nemoj samo da pokrećemo biznise, brze pruge i privredne preporode. Uopšte tu nije poenta u visini poreza ili podsticajima za svako novo radno mesto, već da li sistem funkcioniše ili ne funkcioniše, da li korupcije ima ili nema, da li uopšte ima smisla ili nema smisla, da li je glava u torbi ili mirno spavaš.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Porez na imovinu 201427.04.2014. u 23:39 - pre 122 meseci
Citat:
žutokljunac: I odmah da ti kažem da ne postoji savremeni poreski sistemi gde porez na imovinu ( to je kod nas porez na nepokretnosti, tako ga mi zovemo, jer u svetu imaš 3 vrste poreza na imovinu ) čini 30% učešća u ukupnim prihodima od poreza, a TEK ne postoji u odnosu na BDP. Već sam ti naveo, da je u odnosu na BDP ta stopa ispod 2%.

Ma jok... a ovi se samo šale



BTW, državni budžet nije isto što i BDP
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Porez na imovinu 201427.04.2014. u 23:54 - pre 122 meseci
E pa sad:

http://knowledgecenter.csg.org...sh-property-taxes-north-dakota



Znam da je u anglosaksonskim sistemima porez na imovinu viši i da zauzima veći udeo, ali mi nema logike da bude toliko.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Porez na imovinu 201428.04.2014. u 00:03 - pre 122 meseci
Citat:
Hank:

Ako pod "evropskim" podrazumevaš Evropsku Uniju

Naravno da sam na umu imao Evropsku uniju. Što se tiče Ukrajine, pre bih rekao da je Ukrajina u Rusiji a Bosna i Albanija su na neodredjenom "Zapadnom Balkanu".
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Porez na imovinu 201428.04.2014. u 00:15 - pre 122 meseci
Citat:
žutokljunac: E pa sad:

http://knowledgecenter.csg.org...sh-property-taxes-north-dakota

Znam da je u anglosaksonskim sistemima porez na imovinu viši i da zauzima veći udeo, ali mi nema logike da bude toliko.

Ovo ti je promaklo:
Citat:
"In the most recent fiscal year, North Dakota saw its property tax revenue jump considerably – 44.5 percent year-over-year – primarily due to the oil boom the state has experienced"


Još samo da se nadamo da u Srbiji nađemo naftu i slobodno možemo da ukinemo sve poreze... Baš kao i ovi Severno-Dakoćani...
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+839 Profil

icon Re: Porez na imovinu 201428.04.2014. u 00:17 - pre 122 meseci
Mislim da se u Beogradu proda 20-tak polovnih stanova mesecno.

Potpuno je jasno da trziste nekretnina ne postoji, a samim tim i 'trzisne' cene nekretnina ne postoje. Ekipa je nazvrljala cifru, pa sad neko ce da plati a neko ne, kao i za sve ostalo. Imam utisak da ce to biti kao sa akcizama za cigare, gde su cujem vec izgubili, tj. ubrali manje 200 miliona evra, 1.5 mosta preko Dunava.
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Porez na imovinu 201428.04.2014. u 00:36 - pre 122 meseci
Citat:
hotchimney:
Naravno da sam na umu imao Evropsku uniju. Što se tiče Ukrajine, pre bih rekao da je Ukrajina u Rusiji a Bosna i Albanija su na neodredjenom "Zapadnom Balkanu".


Uh, kod moje pokojne nastavnice geografije bi, Bog da joj dušu prosti, grejao ti klupu u avgustu zbog ovakvih izjava uz ogromnu zebnju motivisanu neizvesnošću.

Sve pobrojane države su, vrlo određeno, deo Evrope (u geografskom smislu). Čak i da cela Ukrajina postane deo Rusije, opet će ostati deo Evrope, jer je Rusija pofinim delom i evropska država. Ne razumem ljude koji bi odmah da se zalete u najtananije stvari međunarodne politike bez da su prethodno pročitali članak "Evropa" (kontinent) ili "Zemlja" (planeta) na Wikipediji.

Ustanovili smo dakle da hoćeš plate, penzije, standarde i poreze Evropske Unije u Srbiji, to se drugim rečima kaže: hoću Srbiju u Evropskoj Uniji ili ne?

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Porez na imovinu 201428.04.2014. u 00:46 - pre 122 meseci
Btw. sto se tice poslovnih prostora, porez na imovinu je znatno povecan ali je zato ukinuto gradsko gradjevinsko zemljiste i ukupna cifra za porez danas je nesto manja nego ranije porez + gradsko gradjevinsko sto i nije tako lose.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Porez na imovinu 201428.04.2014. u 02:10 - pre 122 meseci
^Hank

Ne čitaš dobro, nigde nisam osporio da su nabrojane države u Evropi. Da nisi možda išao na popravni iz Srpskog?

Što se ostatka tiče, mogu da primetim da Srbija ne mora biti deo EU da bi se ponašala normalno, potrebno je da hoće. No, sigurno je da "nenormalna" država neće postati deo EU.

Dalje, kako će povećanje ovih poreza uticati na napredak ekonomije? Nikako, jer većina onih koji poseduju nekretnine nisu nikakvi kapitalisti ili investitori pa će povećanjem poreza samo plaćati novozapošljene partijske članove. Od prodaje nekretnina nema ništa jer su cene daleko niže od "procenjenih tržišnih" koje zaračunava poreska. Dakle, oni koji nemaju novaca neće ga ni steći prodajom nekretnina osim ako prodaju u bescenje pa opet ništa od investicija.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5320

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Porez na imovinu 201428.04.2014. u 08:06 - pre 122 meseci
Kažem ja lepo... Kako se u Srbiji usuđuješ da imaš krov nad glavom. E ne može. Ima pičkousni sve da učini samo da ti lepo prodaš tu nekretninu (samo se pitam kome ćeš je prodati kada ovce, tj. narod izumire na ovoj teritoriji), a onda ćeš da ideš u podstanare (samo se pitam čime ćeš to da plaćaš kada je prosečna realna plata oko 300€ a na jugu Srbije dooosta manja, pod uslovom da imaš uopšte posao).

Lepo je to smislila ekipica iza pičkousnog, vidim da ima dosta na forumu koji ga podržavaju (imaju lovu, pa im je u interesu da pokupuju od sirotinje što jeftinije mogu), ali od ovoga nema ništa. Šta će se desiti u ovoj zemlji? Porez na imovinu se neće plaćati, država neće dobiti ni dinara, odnosno, dobiće u kasi mnoooogo manje nego što su dobijali do sada, jer narod para nema. A onda će naravno da oproste kamate, a osnovni dug da daju na xxxxxxxx rata i od cele priče nema ništa.

Mi smo platili porez na kuću kada smo je kupili i to ne beše malo, zašto moram papreno da plaćam porez u kući u kojoj živim?

Porez za određenu kvadraturu treba da bude simboličan, a ako se neko sam baškari u velikom stanu, tu porez treba progresivno da raste (broj kvadrata podeljeno sa članovima porodice). Takođe, ko živi u jednom stanu treba da plaća simbolični porez, ali ako je vlasnik još jednog stana koji iznajmljuje, e tu treba da plaća veliki porez, ali onda opet dolazimo u situaciju da će taj porez da se prebije po kičmi podstanara, jer zahvaljujući ukakanoj zemlji i zelenaškim kamatama legalnih mafijaša (čitaj: banaka), totalno je neisplatljivo kupiti stan na kredit, već je isplatljivije iznajmljivati ga.

Ovo će sve udarati po kičmi iovako već bednog naroda, tako da povećanjem poreza, gušenja ovo malo ljudi što radi, najava prodaje Telekoma, EPSa i svega ostalog će doprineti tome da ćemo svi zajedno (osim par bogatih pojedinaca poput Venture) da prdnemo u čabar.

P.S. I sada imate popust ako živite u toj nekretnini, ide procentualno do neke granice, a maksimalni limit je 20000 dinara koji ja ostvarujem.

Kada su digli poreze u nebesa, kako se nisu setili da podignu i taj maksimalni limit za olakšicu, mamicu im pijavičarsku....
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Porez na imovinu 201428.04.2014. u 08:38 - pre 122 meseci
Citat:
bachi:
Kažem ja lepo... Kako se u Srbiji usuđuješ da imaš krov nad glavom. E ne može. Ima pičkousni sve da učini samo da ti lepo prodaš tu nekretninu (samo se pitam kome ćeš je prodati kada ovce, tj. narod izumire na ovoj teritoriji), a onda ćeš da ideš u podstanare (samo se pitam čime ćeš to da plaćaš kada je prosečna realna plata oko 300€ a na jugu Srbije dooosta manja, pod uslovom da imaš uopšte posao).

Pa, nacice ti on kome, nema da brines :) Cena ce biti malo niza al' bar ces prodati.
A kako to mislis cimeces da placas kiriju? Pa, jesi upravo prodao stan? Imas lovu od toga.
Sta ces kad to potrosis? E, pa time ce se baviti onaj ko bude na vlasti posle njega ;)


Inace, porez na imovinu je totalno pogresan koncept. Porez na tu imovinu je VEC placen prilikom njene kupovine (novcem na koji si vec platio porez kada si ga zaradio). Sto se tice podsticanja ne-zarobljavanja kapitala, ok je da bude stimulisan onaj ko ne zarobljava svoj kapital, ali ne da bude kaznjen onaj koji to radi. Cisto mafijaski pristup - ako uradis kako ti kazem bices nagradjen time sto neces dobiti batine. Nije nego.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Porez na imovinu 201428.04.2014. u 09:53 - pre 122 meseci
Citat:
bachi
Mi smo platili porez na kuću kada smo je kupili i to ne beše malo, zašto moram papreno da plaćam porez u kući u kojoj živim?

Platio si porez i kad si kupovao auto, pa ti opet svake godine uzmu ne tako malu cifru na registraciji (2-3-5% od vrednosti auta).

Citat:
bachi
...ali ako je vlasnik još jednog stana koji iznajmljuje, e tu treba da plaća veliki porez, ali onda opet dolazimo u situaciju da će taj porez da se prebije po kičmi podstanara...

Neće, jer ne može.

Stanovnik Beograda ima prosečnu platu od 50.000 dinara. Prosečan prihod po domaćinstvu je recimo 600 evra. Takvo domaćinstvo sada plaća kiriju 200 evra, a od ostatka plate živi. Ako se vlasniku uvede porez na stan koji će biti 2000 evra godišnje, on to ne može da prebije na podstanare tako što će da im uveća kiriju na 370 evra, jer ti podstanari to ne mogu da plate.
Znači vlasnik će imati opcije:
a) da podigne kiriju na 370 evra (i čeka ko zna koliko dok ne nađe podstanare, a u međuvremenu plaća porez + infostan)
b) da ostavi kiriju na 200 evra i da se udara nogama u duper jer ne mora da plaća 300 evra mesečno iz svog džepa za taj stan
c) da proda stan budzašto (možda čak tim podstanarima), a novac da oroči u banci ili pokrene neki posao sa njim, jer se posedovanje više stanova ne isplati

Citat:
bachi
...jer zahvaljujući ukakanoj zemlji i zelenaškim kamatama legalnih mafijaša (čitaj: banaka), totalno je neisplatljivo kupiti stan na kredit, već je isplatljivije iznajmljivati ga.

Stanovi nisu skupi jer su bankarske kamate visoke, već su skupi zbog toga što ovo društvo dozvoljava da neko hoarduje 2-3-5 stanova i da ga to ne košta ništa.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9538
89.216.32.*



+10263 Profil

icon Re: Porez na imovinu 201428.04.2014. u 10:05 - pre 122 meseci
Dakle, zaključak je treba tako voditi državu i poresku politiku da narod počne da prodaje stanove budzašto ! Državnička mudrost na delu !

Naravno, po bagatelnim cenama treba da kupuje "neko" pa će nakon promene režima (i zakona i poreskih propisa) taj neko da postane bogat.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Porez na imovinu 201428.04.2014. u 10:06 - pre 122 meseci
Citat:
ventura:
A sad generalno odgovor na temu:

Trenutne (ove nove - uvećane) stope poreza na nekretnine u Srbiji su smešne i jedno 10 puta manje nego što bi realno trebalo da budu. Realna stopa poreza na nekretnine je 2-3% od vrednosti nekretnine na godišnjem nivou. Naravno, za nekretninu u kojoj se živi treba uvesti olakšice, pa tako ako četveročlana porodica živi u stanu do 80 kvadrata, porez treba biti simboličan (otprilike koliki je sada), a sve preko toga (npr. bahaćenje u 300 kvadrata) treba da se oporezuje po normalnim stopama od 2-3%.

Šta bi takvo oporezivanje proizvelo kao rezultat:
- Idiotsko zarobljavanje živog kapitala u ciglama bi se totalno destimulisalo, i narod bi bio nateran da kapital ulaže u nešto što stvara vrednost za ekonomiju i društvo;
- Neko ko živi sa četveročlanom porodicom u stanu od 150 kvadrata bi morao da plati za taj luksuz, jer je očigledno da to sebi može da priušti;
- Koncept da neko živi od izdavanja 1-2-3 stana bi nestao, umesto toga takva osoba bi bila prinuđena da ustane sa d*peta i krene da stvara nešto za sebe i društvo kroz koristan rad, umesto što bleji po kafiću i kladionici i čeka prvi da uzme pare od rente;
- Cena kvadrata bi pala jer bi došlo do masovne prodaje nekretnina zbog poreza, samim tim, mnogi mladi ljudi bi sebi mogli da priušte kupovinu stana;
- Cena rente bi drastično pala jer bi ova 'sirotinja' što živi u 300 kvadrata ukapirala da je bolje da teo tih kvadrata izdaju;
- Budžet republike bi bio uvećan za nekih 20-30%, jer u normalnim državama otprilike 30% državnog budžeta predstavljaju takse na nekretnine.


Sve lepo napisano, ali si pretpostavio par stvari koje ja nigde ne mogu da nađem na političkoj mapi Srbije:

1) Doslednost - da je gospodar izašao na TV i izložio ovaj plan, pri tom vezujući svoju političku sudbinu za isti, to bi i imalo nekakvu težinu. Ovako, mi ne znamo koliko stanova treba da promeni vlasnike po sniženoj ceni pa da se gospodar sažali na podanike pa da kaže - od danas puj pike ne važi (hint - aflatoksin, ...)
2) Doslednost 2 - da je gospodar izašao na TV i rekao da neće biti nikakvog opraštanja dugova, nikakvog otpisa kamata i slično to bi i imalo nekakvu težinu. Ovako, mi ne znamo koliko ljudi treba da ne plati porez i uđe u velike dugove pa da se gospodar i neki ministar legalizator sažale na raju i kažu od danas kamata (a i recimo 30% glavnice) - puj pike ne važe (hint - ma 1000 primera)
3) Matematika - da je gospodar izašao na TV i izneo konkretne brojeve - pa npr za Beograd ima x luksuznih stanova, y stanova te klase... A onda to ukrstio sa brojem ljudi za koje se po poreskoj prijavi može utvrditi da mogu da kupe te stanove ako njihova cena bude ... Pa ako tih ljudi ima približno koliko i tih stanova onda imamo realne uslove za uspešne kupoprodaje. Međutim, mi nemamo info ni o strukturi stanova ni o broju ljudi koji to mogu da priušte, tj jasno nam je da udovice sa 20000 RSD penzije ne mogu da finansiraju život u saloncu od 150 kvadrata ali ne znamo da li imamo dovoljno ljudi sa legalnim primanjima da kupe te salonce od 150 kvadrata i da plaćaju troškove za njih.

Pa nakon toga treba videti da li te manje sredine (pošto cenim da se udovice i slabijestojeći sele uglavnom u prigradska naselja i sela) imaju infrastrukturu koja može zadovoljiti novonastale potrebe - ovde prvenstveno mislim na zdravstvenu zaštitu a lako bi našli još mnogo toga. Pa zatim dati do znanja da se džabalebaroši iz kladionica i kafića neće masovno učlaniti u stranke i dobiti stalnu platu u nekom JP/JKP/administraciji/šalteru/šta god na de fakto teret poreskih obveznika. Pa zatim i naterati banke da prestanu da kreditiraju državu i počnu da kreditiraju privredu - naravno ne tako što ćeš ih dekretom naterati nego tako što ćeš racionalizacijom državnog trošenja smanjiti potrebe za kreditima. Pa onda srediti i sudstvo pošto sve i da izbiješ kapital iz nekretnina neće on u većoj meri ući u privredu u Srbiji dok god imaš ovako fenomenalno sudstvo - a o korupciji u administraciji i da ne pričamo.

I zbog svega ja tvoj plan podržavam ali ne podržavam ovo povećanje - pošto iza njega ne stoji tvoj plan nego neki drugi plan, kakav tek ćemo videti.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Porez na imovinu 201428.04.2014. u 10:22 - pre 122 meseci
Citat:
Java Beograd:
Dakle, zaključak je treba tako voditi državu i poresku politiku da narod počne da prodaje stanove budzašto ! Državnička mudrost na delu !

Prodati za budzašto i te pare uložiti u ekonomiju a ne u cigle.

Citat:
Java Beograd:
Naravno, po bagatelnim cenama treba da kupuje "neko" pa će nakon promene režima (i zakona i poreskih propisa) taj neko da postane bogat.

Taj "neko" nisu tajkuni već upravo ti ljudi koji danas žive kao podstanari.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Porez na imovinu 201428.04.2014. u 10:24 - pre 122 meseci
Zasto bi placao porez koji sam vec platio kad sam kupio stan?

Moze porez na gradjevinsko zemljiste koji zauzima moj stan, ali ovo mu dodje porez na porez na sve ostale poreze.

Meni su podigli porez za 80% i to u jednom od najudaljenijih naselja od centra grada!

Sto se tice registracije vozila, to su druge stvari jer koriscenjem vozila se desava ostecenje kolovoza, zagadjivanje, i razne druge stvari te je i logicno da postoji neki porez na upotrebu - tj registracija vozila.

Stambena jedinica stoji na gradjevinskom zemljistu i to je jedina stvar koju stan uzurpira/trosi kako god.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Porez na imovinu 2014

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 28124 | Odgovora: 146 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.