Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Digidesign Pro Tools - users, click here!

[es] :: Muzička produkcija :: Digidesign Pro Tools - users, click here!

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29903 | Odgovora: 140 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here! 09.02.2005. u 03:17 - pre 234 meseci
ha.
tako dođe priča o čoveku koji snimi ceo album na par 24-kanalnih otarija, api-u, i onda ga propusti kroz pro tools, "da bolje zvuči" :Þ
FBzP
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here! 09.02.2005. u 10:46 - pre 234 meseci
Ma, pali bre... ko je ta MORONCHINA!??

Neki od onih PT Narkomana? Ja TO ipak nisam.

Samo ga volim.... 8P
 
Odgovor na temu

rootout
Nenad aka Fakir
Kostolac town

Član broj: 49490
Poruke: 33
217.24.27.*

Sajt: therootout.com


Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here! 23.02.2005. u 00:03 - pre 234 meseci
E ljudi mogu li negde na netu da nadjem Pro tools bilo koju verziju *ali za WinXP*

Mislim.... ima li smisla? Spominje se neki hardver!
Nego ... gde ste vi to uredno kupili vashe kopije pro tools-a, i koliko para? i koliko para? i koliko para?

cheers
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here! 23.02.2005. u 09:57 - pre 234 meseci
Evo, ja cu da pocnem:

Idi na digidesign.com i VIDI sam sta ima za XP "for free"! Dalje, ako i ima, ta verzija je JAKO okljashtrena, radi tek da se kaze da radi, nema Bogznasta tu da se vidi i cuje...

Hardver se spominje, jer, software se kod Digi-ja iskljucivo naslanja na sopstveni hardware, tj. ne radi bez njega. Obrnuto moze, tj, mozes da poteras i Logic i Cubase i Nuendo i Live i Cakewalk.. ustvari sve sto je ASIO aplikacija... uglavnom, kod nas ovde ljudi tako i koriste PT. Prvo se isprogramira aranzman u nekom od onih gore programa, a zatim se prebace wav-ovi u PT i mixa (bez straha i problema, sa uzivanjem...)

Ja kupio moje sprave u Bgd, imam (huh, dosadan sam) Digi 002R, koji sam letos platio 1050 e. U tom paketu dobijas hardver, programe (6.7) za Mac OSX i Win XP, osnovni set drajvera i plag-inova, sa kojima (kunem se!) mozes da smiksas neku lepu plocu! Za razliku od onih "load of bullshit" plagova za Cubase, Logic (ima izuzetaka) i Cakewalk, ovo je potpuno OK. Nema ih mnogo, ali su dobri. EQ, Dynamic, Delay sekcija (tu je i chorus, tek da znas), osnovni ali lep D-verb (reverb), par dithering i mastering funkcija.. i to je to za te pare...

Ne preporucijem ti 001, jer mu je prestala podrska od strane Digi-ja, tako da mozes da biras izmedju 002r (ima i u mixer-varijanti) i M-box-a, koji je USB verzija, sa manje I/O i patching mogucnosti. 002 je Firewire uredjaj, znaci, radi bez da ti pravi probleme sa nekim tamo magistralama, PCI-overloadima, interraptima i sl. Naravno, preporucujem Intel P4 2.4+ (865 ili 875 chipset), na ASUS-u; dalje, ne treba ti "hyperthreading", pozeljno je jedno 1Gb RAM-a, VEEEELIKI MONITOR i udri...

Zadovoljan, ili da ti nastavim drugi put?
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here! 23.02.2005. u 16:47 - pre 234 meseci
nažalost, digi001 ne podržava ništa preko 6.4 ;( moj omiljeni le interfejs.

(poslednji put kad sam gledao) ne postoji besplatni pt za xp. Jedina win verzija je PT free za win98. Može da tera 8 mono kanala, i čini mi se jedan stereo.
/me radi u 100% digi studiju sa HD3 sistemom na verziji 6.4, digidesign pre-amps, dva 192/jedan 96i interfejs, Icon kontrolerom i Waves Platinum bundle plugins. Akustiku sam sam pravio. Sve to ide preko jednog G5 2.0Ghz, 2GB memorije sa 10-ak eksternih fw diskova. Naravno ništa ne pripada meni (osim jednog hard disk-a), tako da ne vredi da pričam o cenama.

Ako želiš da investiraš u pt sistem, 002r je najbolje rešenje. Ako želiš da investiraš u pt sistem nađi i neke pristojne monitore, da se ne bi hebavao sa slušalicama ili nekim sličnim kakicama.
FBzP
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
195.252.80.*



+4 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here! 23.02.2005. u 19:26 - pre 234 meseci
Citat:
/me radi u 100% digi studiju sa HD3 sistemom na verziji 6.4, digidesign pre-amps, dva 192/jedan 96i interfejs, Icon kontrolerom i Waves Platinum bundle plugins. Akustiku sam sam pravio. Sve to ide preko jednog G5 2.0Ghz, 2GB memorije sa 10-ak eksternih fw diskova. Naravno ništa ne pripada meni (osim jednog hard disk-a), tako da ne vredi da pričam o cenama.



More, 'em ti sve po spisku, mangupe... lepo si se ti tamo sredio, sine....

Ako, ako, da ima ko da se vrati ovde i da nas nalupa po ushima (punih zutoga voska)

Hmmm.... pozdrav.


 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here! 17.03.2005. u 22:30 - pre 233 meseci
Danas mi je stigao DIGIDESIGN-ov katalog softvera i hardvera iz USA!

Koga shta zanima, neka pita, raspolozen sam da pomognem!

Ima ovde svacega!
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.freeserbia.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here! 30.03.2005. u 13:32 - pre 233 meseci
Joj, izasao je EQ III, plus je FREE za 6.7 usere! Ahhhh... HELP!



Posle ovoga, bice uninstall nekoliko EQ-plug-ova...


Smrc, ja imam 6.4, a ovo je za 6.7!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here! 31.03.2005. u 06:41 - pre 232 meseci
drugim rečima, digi misli da je vreme da se pređe na 6.7 :)

yours truly je svim srcem protiv digirack eq-a.
FBzP
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.freeserbia.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here! 31.03.2005. u 11:50 - pre 232 meseci
Citat:
yours truly je svim srcem protiv digirack eq-a.


Ko? Ne slazem se u potpunosti. Ja sam cesto upravo na njegovom "fabrickom" EQ resavao prilicno komplikovane mix-eve. Naravno, EQ II ne zvuci nista specijalno, ali i NE KVARI postojeci zvuk. Napominjem da nemam pojma kako radi EQIII, ali IZGLEDA user-friendly, za razliku od gomile drugih koji su uglavnom "friendly-user"!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here! 21.06.2005. u 09:58 - pre 230 meseci
Ha, instalirano!

EQ III me najviše zvučno, a donekle i ergonomijom podseća na TripleDAT EQ, što je lepo!

Sve radi i na 6.4, iako oni PREPORUČUJU da se krene od 6.7! Ako mi prsne, obavestiću vas. Inače, daleko je "udobniji" od starog EQ, nekako je svilen, a i lepo se nadopunjuju.

Naravno, za glas i kritične EQ, i dalje SONY Oxford...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here! 21.06.2005. u 09:59 - pre 230 meseci
Evo ga jednopojasni EQ III:

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here! 21.06.2005. u 10:02 - pre 230 meseci
Evo ga četvoropojasni EQ III:

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here! 21.06.2005. u 10:08 - pre 230 meseci
I najzad, sedmopojasni EQ III:



Napominjem da je EQ III mono, odnosno dual-channel.

Ajde sada da ga isprobamo!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here! 21.06.2005. u 17:45 - pre 230 meseci
probao sam ga i ja... Stvarno je "smoother" od starih EQs. I što je najlepše, čitljiv je od strane svih digi kontrolera.
FBzP
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here! 30.07.2005. u 08:53 - pre 228 meseci
Jeste, ali ima samo jedan drawback... malo se ČEKA da izvrši edit. To je minimalna vrednost, ispod sekunde i po, ali nije instant. Možda zbog 6.4 verzije?

Inače, zvuči blentavo, ali koristi!

Blentavo, means... radi, ne smeta, ali nije nikakav breaktrough!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here! 30.07.2005. u 09:27 - pre 228 meseci
Korisnik Mikula-Mali mi je uputio PP sa sledećom sadržinom:

Citat:
Postovanje Ton Majstore,
zanima me tvoje generalno misljenje o Mboxu? Da li to moze raditi i sa Nuendom ok? Znam za ograniceni broj in/out, za max 48 KHz, te za nedostatak midi in/out (imam midisport 4x4 valjda moze s njim raditi?). Do sada sam razmisljao o kupovini EMU 1820m. Citam po internetu dosta kude Mboxova mic pretpojacala (da li su priblizne kvalitete kao oni na EMU?).

Ako pitam gluposti, zanemari, inace sam bio skoro porucio alesis monitore, a nakon pazljivog citanja tvojih postova sad su mi na putu bm5a, pa velim da me opet mozda skrenes na pravu stranu (u pravo vrijeme ).

Hvala lijepo!


Smatram da je pitanje suviše ozbiljno da bih odgovorio samo Mikuli... tj. da najzad raščistimo trenutnu situaciju na tržištu! Vežite se, krećemo!

http://www.digidesign.com/products/mbox/main.cfm



1. M-Box je sada već matora sprava, i recimo da ima ozbiljan problem. Njen interface sa kompom je USB 1.1! Znači, sporo! Džaba specifikacije, nije to protok koji može da danas zadovolji multikanalni mix!

2. Pretpojačala? Focusrite? Ok, niko nije rekao da za 500 $ možeš da dobiješ Bog-Zna-Šta! Služi svrsi, ali NEMA identitet! To isto važi i za 001, 002, u bilo kom obliku. RADI, ali nije da crkneš od sreće! Uostalom, imaš naknadni procesing, pa ti vidi...

3. 48 KHz? Šta tu fali? BITNO je da imaš 24 bita rezolucije snimka, a ionako je i 44.1 KHz dovoljno... 96 KHz? Imam, ne koristim....

4. MIDI? Uzmeš neki USB-To-MIDI i rokaš do besvesti... to je naprava reda cene 20-30 €... a i to što imaš, biće dosta...

5. EMU? Naravno, ako hoćeš da budeš i ostaneš egzotičan frajer... usput, cijena? 500-600 €???!!!! Ima i bolje za te pare....

6. Digidesign ASIO i Wave drajveri se uredno prijavljuju pod Logic Audio, Cubase SX, Nuendo, Reason, Fruity Loops, ACID, Wavelab, Sound Forge platformama... sve to lepo radi.

STOP!

Moja preporuka je tebi, a i svima koji kubure sa parama i lutaju unaokolo:

Neki od AVID-Digidesign M-Audio audio sistema... Externi, tj. USB ili FW model.

Koji, zavisi koliko para imate... veliki je izbor. Nikako i nikada više niko od Vas, novajlija, radoznalih i nadobudnih, ne treba da kupuje ikakve PCI ili PCI-E sisteme... to je davno prošlo vreme! Samo externe naprave. Em su prenosive, em su flexibilne prirode, em, ako ste DJ, laptop je neminovno rešenje!

Mikula, sine, imaš veliki izbor:
http://www.digidesign.com/products/mpowered/interfaces/index.cfm

Naravno, moraćeš da kupiš Pro Tools software, ali, sve i da ga platiš lepe pare, mixaćeš na sličnom sistemu kao npr. Kylie Minogue ili 80% svetske produkcije!

Usput, većina VST instrumenata i plug-inova se danas piše i za RTAS i za AS formate, koje koristi Pro Tools. Usput, ima aplikacija koje bezbolno konvertuju VST u te formate, i na mišiće!

Nastaviću se...

(1100)

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 01.08.2005. u 09:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here! 12.08.2005. u 18:17 - pre 228 meseci
ja bih za iste pare kupio M-Audio Firewire 410, koristio neki sequencer (Cubase, Nuendo, Live...), i ako mi je baš potrebno pazario M-powered PT.

Firewire 410 je mnogo bolji pazar za te pare, doduše bez softvera. Doduše Mbox-u je sad malo pala cena (video sam ga za $349), što onda i nije loš deal.
Ja bih, ako se već kupuje softver, radije kupio SX3 nego M-powered... Zavisi od namene.
FBzP
 
Odgovor na temu

Mikula-Mali

Član broj: 63116
Poruke: 25
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here! 13.08.2005. u 00:00 - pre 228 meseci
Zagledam bas taj M-audio 410. Procitao sam da nema balansirane ulaze. Da li je to i u kojim situacijama veci nedostatak?
Hvala
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here! 13.08.2005. u 10:07 - pre 228 meseci
Heh, Mikula-Mali...

vidi:



410 IMA balansirane ulaze, to su oni XLR/canon džekovi odnapred.

Mislim da ako imaš novca za to, obavezno i pazariš!

Pozdrav!




[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 13.08.2005. u 11:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Digidesign Pro Tools - users, click here!

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29903 | Odgovora: 140 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.