Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Digidesign Pro Tools - users, click here!

[es] :: Muzička produkcija :: Digidesign Pro Tools - users, click here!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 29895 | Odgovora: 140 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stigma
Dalmacia

Član broj: 77750
Poruke: 155
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 2147483647


Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here!16.06.2006. u 21:05 - pre 218 meseci
Da li neko koristi mcdsp pluginove da napise koju recenicu o njima, hvale ih na sve strane naravno uz oxford (inflator je cudo, isprobano)?!
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here!16.06.2006. u 21:57 - pre 218 meseci
Hmmm, Inflator je ustvari najgori plugin u SONY serijalu. Provereno. Ne koristiti bez preke potrebe.

Oxford Limiter je ustvari odličan "naslednik" Inflatora, dok je SONY "preponosan" da Inflator proglasi za smeće, ma koliko ga dorađivao.

McDSP je zvučno poprilično OK (mada, ne i vrh). Ali je potpuni ergonomski debakl, barem meni. Onako tupavo "retro-stilizovani" plagovi, gnusno neoperativni dugmići, drljavi knobovi na EQ i totalno odsustvo osećaja za korisnike. Sinti je onako, đene-đene.

Meni "radi" plugin koji me ne zeza dok pokušavam da "odvrnem" neki parametar. Da, kada stave neki grafički element, klikanjem na njega se nešto i desi, a ne da služi nepotrebnoj estetici. Pljujemo Waves ovde često, ali su možda neki od najjače ergonomski odrađenih plagova. Kontra primer su oni idioti iz Ohmboys (valjda se tako zovu), gde se ne zna ko pije a ko plaća!

Ergonomija u audio-studiju je PRESUDNA! Mnogi uređaji su imali sjajan zvuk, a katastrofalan interfejs, što je oteralo korisnike od njih. Sličan, ali lošiji uređaj-plug, sa prijatnijim izgledom ili boljim pristupom parametrima, bude često bolji izbor.

SONY Oxford je ergonomski vrh, btw. Naravno, koliko se to da uraditi na ekranu. Inače, više volim klizače od obrtnih potova, a upravo TO su ukenjali u McDSP. Pre 4 godine njihov parametrik je bio urađen sa klizačima, što ga je i proslavilo.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

stigma
Dalmacia

Član broj: 77750
Poruke: 155
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 2147483647


Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here!16.06.2006. u 22:08 - pre 218 meseci
Hmm, sve mi je donekle jasno osim ovoga o inflatoru, podigao sam jedan mix onako za probu na nesto vise od -10 db rms a maximum je bio izmedju 4-5 i nikakvih izoblicenja (primjetnih nije bilo) osim sta je bilo glaaaasno i cisto...

http://www.sonyoxford.co.uk/pu.../Inflator-AudioMedia-JUN03.pdf
http://www.soundonsound.com/sos/aug04/articles/pluginfolder.htm
http://www.sonyoxford.co.uk/pu...ts/reviews/resolution-v3.4.pdf

evo nekoliko reviewa...
Pozdrav
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here!16.06.2006. u 23:14 - pre 218 meseci
Da si samo jednom čuo Limiter, obrisao bi Inflator momentalno. Inflator radi, ali daleko od toga da je čist kao suza. On čak dodaje neki svoj usrani "karakter" (naravno!), koji se meni ne dopada. Isti taj šmek imaju i Waves L2, a malko i L3.

Najbolji sledeći (posle Oxford Limitera) loudness maximizer je Waves L1+. Tačka. Uradio sam sa njim gomilu mastera, i nikada me nije razočarao. Taj se ne meša u zvuk kao mlađa braća.

Neću da mi se plugin "pravi važan" baš toliko, kao što to Inflator radi!

Dalje, ta potera za RMS je, blago rečeno, tužna i ružna pojava. Nijednoj pesmi to dobra nije donelo. Spadam u one koje vole zvuk, a ne jačinu. Volim PLANOVE, dubinu, dinamiku i transparentnost miksa, a to očepljivanjem RMS-a nestaje u potpunosti!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

stigma
Dalmacia

Član broj: 77750
Poruke: 155
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 2147483647


Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here!17.06.2006. u 18:20 - pre 218 meseci
Ja cak ne mislim koristititi inflator kod masteringa nego u mixu na pojedinim trakovima (vokal, akustara...) sa curve ispod 0 jer daje onaj famozni analog feeling, svidja mi se jer kao sta si rekao, primjeti se da se nesto desava kad se "odvrnu" parametri...
Inflator se "pravi vazan" ali na dobar nacin, ne znam tocno sta radi sa zvukom ali meni se svidja...
Rado bi isprobavao limiter kao i sve plugove iz oxford serije nekoliko godinica, hehe...
Nego mislio sam mijenjati amd konfiguraciju sa P4 samo da se malo igram sa mcdsp plugovima (amd ih ne prepoznaje u PT), narocito kompresora i eq, sada sam u dilemi. Zar je tolika smola zbog knobova da se ne isplati sa njima poigrati za bolji sound?
Sta je danas vrh od pluginova ako nije mcdsp?
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here!17.06.2006. u 22:30 - pre 218 meseci
Ma, ja sam samo zadrt čiča.

More, dobri su McDSP, a ako imaš priliku da ih nabaviš i instaliraš, imaćeš priliku da radiš sa najkristalnijim, najtransparentnijim EQ od svih plagova na PC. Čak i od SONY. SONY je grub, realan i NE farba (meni prija). Odvrni obojicu na 16 KHz i više će ti se dopasti McDSP!

Zeza ih ergonomija, ali nemoj da se bedačiš! Meni smeta, tebi možda neće, tim pre što su LEPI na oko (ali tu stajem sa pohvalama)!

SONY Inflator kao "wintage warmth"? Hahaha, nisam razmišljao! Eto teme za duge, tople, letnje noći (uz piwo!).

Pozdrav!


 
Odgovor na temu

stigma
Dalmacia

Član broj: 77750
Poruke: 155
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 2147483647


Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here!18.06.2006. u 21:44 - pre 218 meseci
Moram priznati da nisam ja izmislio da se inflator koristi kao vintage warmth, pise u manualu...
Od mcdsp imacu priliku isprobati:

McDSP Analog Channel
McDSP Chrome Tone
McDSP Compressor Bank
McDSP Filter Bank
McDSP MC2000
McDSP Synthesizer One

Jos da ubodem koji oxford - super!
Da li si koristio Chrome Tone, moze li sluziti za farbanje gitare? Onako usporedba sa Guitar Rig ili Amplitube....
Kakvi su kompresori?
Pozdraw
 
Odgovor na temu

stigma
Dalmacia

Član broj: 77750
Poruke: 155
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 2147483647


Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here!19.06.2006. u 09:44 - pre 218 meseci
Evo bas skidam DUY rtas demo pluginove, cujem da su dobri...
Ako nekoga zanima link je:

http://www.duy.net/register/nativedemo.asp

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here!19.07.2006. u 07:33 - pre 217 meseci
hm? Strike, the virtual drummer...
http://www.digidesign.com/index.cfm?navid=48&itemid=23261



Ima jos par slika interfejsa, ali nisam hteo da gusim konekcije.

Citat:
Includes over 20 GB of 24-bit audio stored in just 5 GB of space via proprietary lossless compression

lol :)
FBzP
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here!04.08.2006. u 20:06 - pre 216 meseci
Besplatan multi-metering plugin od digi-ja, u okviru digirack-a. Upravo ga instaliram.

http://www.digidesign.com/inde...0&navid=71&itemid=4951




FBzP
 
Odgovor na temu

stigma
Dalmacia

Član broj: 77750
Poruke: 155
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 2147483647


Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here!13.08.2006. u 17:38 - pre 216 meseci
Koji je potreban interfejs da bi se mogla koristiti digidesign dsp farm card. Ima na ebayu za oko 200 $, pretpostavljam da je to neka starija verzija?...
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISA...6185007&fromMakeTrack=true
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here!13.08.2006. u 18:58 - pre 216 meseci
mix farm card je dodatna kartica za stare pro tools (24 mix) sisteme. kao sto je u hd sistemima to process kartica. mix farm card radi dodatni DSP i dodaje jos 16 I/O kanala.
znaci pored interfejsa ce ti trebati i mix core card. mix interfejsi su 888/24, 882/20 i 1622.
kad bi uzeo taj farm card, plus mix core card i neki interfejs + PT softver, imao bi PT|24 MIXplus sistem (danasnji pandan je HD2).

mix sistemi rade do 48KHz. i ostale komponente mozes povoljno da nadjes btw, tako da se ovo isplati. comp moze da bude i neki g3, ne moras da razmisljas o pci-e i intel macovima :-)
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here!13.08.2006. u 19:26 - pre 216 meseci
sve sto je vind rekao ;) Mozes da naredjas farm i core kartica koliko ti dusa ista. Jedini problem je nabaviti matore TDM plugins koji bi radili sa tim dsp i zbog kojiih bi se isplatila kupovina celog mix sistema. U svakom slucaju odlican i stabilan sistem.


I kad sam vec tu, oni digirack signal tools su potpuno s***** ;)
FBzP
 
Odgovor na temu

stigma
Dalmacia

Član broj: 77750
Poruke: 155
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 2147483647


Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here!13.08.2006. u 21:17 - pre 216 meseci
Hvala na odgovorima... Veliki minus sta ne podrzava novije tdm plugove :-(
 
Odgovor na temu

stigma
Dalmacia

Član broj: 77750
Poruke: 155
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 2147483647


Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here!15.08.2006. u 21:37 - pre 216 meseci
Da li je moguce u PT otvoriti vise prozora sa pluginovima odjednom? Npr zelim imati span na masteru i eq na vokalu istodobno na ekranu.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here!15.08.2006. u 22:07 - pre 216 meseci
Daklem, pročitaj manual!



Vidiš li to crveno dugmence? Klikni na njega i ugasiće se. Onda otvori novi plugin, pa ih gledaj do mile volje ZAJEDNO!

Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

stigma
Dalmacia

Član broj: 77750
Poruke: 155
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 2147483647


Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here!15.08.2006. u 22:17 - pre 216 meseci
Prosto ko pasulj. 'Ko ima vremena citati 700 str. manuala?!
Zahvaljujem
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here!17.08.2006. u 00:26 - pre 216 meseci
http://www.digidesign.com/inde...amp;itemid=4942&ref=time-f

TimeStretch, novi besplatni digirack audiosuite plugin. Time stretch + Pitch Shift = vise mi se dopada od trenutne digirack alternative, iako sam samo radio time stretching.


FBzP
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here!17.08.2006. u 12:33 - pre 216 meseci
jao ja nikako ne volim digijev TCE algoritam. trenutno bas intenzivno koristim serato pitch n time.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Digidesign Pro Tools - users, click here!17.08.2006. u 14:20 - pre 216 meseci
Hihihi... ja sam SVE druge odavno batalio! Meni baš ovaj prija, tj. onaj stari. Mnogo mi je pomogao u reklamama i uopšte video-montaži (lip-sync).

Jel' ovaj zvučno isti kao pre ili je samo kozmetika, Ni? Kakav mu je "besni Paja Patak"? Jel' metalan ili ne?

Serato me nervirao, onako "taman i glomazan"... Očigledno me mrzelo da ga dublje istražujem, a i u odnosu na onaj usrani u Cubase+Nuendu, fabrički Digijev je MAJKA.

Pozdrav!



 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Digidesign Pro Tools - users, click here!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 29895 | Odgovora: 140 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.