Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed

[es] :: Advocacy :: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 22776 | Odgovora: 254 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 21:03 - pre 235 meseci
Citat:
dinke: Izvini degojs, ali ja na to više gledam kao manu nego kao prednost.


Sa ovakvim stavom ne možeš ništa pozitivno misliti o Maxthonu sve i da je očito da je bolji od FF (a jest).

Citat:
Btw, meni msdn sasvim lepo radi pod firefox-om (linux).


Meni nije radio sve dok nisam ručno editirao neku conf datoteku (ne sjećam se koju). I to one stranice gdje imaš tree view sa popisom API-ja. Ali možda su to ispravili.

Citat:
Koji ti to sajtovi (ne računajući one koji trče na vbscriptu) ne rade na Firefox-u ?


Svi oni koji trče i na ActiveX i koji nisu po W3C standardima.

Dok na Maxthon sasvim lijepo rade.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 21:07 - pre 235 meseci
Citat:
Izvini degojs, ali ja na to više gledam kao manu nego kao prednost :)


Možeš da gledaš kako hoćeš. Sam znaš kakvo je stanje - IE jeste dominantan i to onda povlači neke posledice.

Citat:
Btw, meni msdn sasvim lepo radi pod firefox-om (linux). Koji ti to sajtovi (ne računajući one koji trče na vbscriptu) ne rade na Firefox-u ?


Evo ti link:
http://msdn.microsoft.com/libr...nic/html/scripting05112004.asp

Kod mene Firefox umesto dela za navigaciju po biblioteci (levo na stranici) izbaci poruku da tamo nešto ne valja. Maxthon je prikazuje OK.

Da se razumemo, da FF lepo prikazuje ovo, ja bih ga i dalje koristio. I još nešto, ne vidim ni da je ovo strašna stvar za one obične korisnike. Opet.. stvar je takva kakva jeste: IE dominira.. da ne ponavljam priču.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 21:09 - pre 235 meseci
Citat:
Kao prvo, ja to nisam rekao iz ugla običnog korisnika, već iz ugla profesionalca.


"Profesionalcu" nije bad editirati jedan ključ u registryu da promjeni UA string.

"Profesionalac" brzinu svoje konekcije ne testira pluginom za browser (btw testirao sam tu ekstenziju na FF i ne radi za malo brže konekcije).

"Profesionalac" js debuggira u odgovarajućoj okolini, a ne u ekstenziji za browser.

Citat:
A mislim da sam i iz ulga običnog korisnika dao dovoljno argumeneta da potvrdim da je Firefox bolji browser od Mathona


A koji su to, mislim da nisam pročitao taj dio? Sa stajališta korisnika, naravno...

Citat:
ako se jedan add-on za IE uopšta može nazvati browserom


IE ima 900 add-inova i tonu ljusaka koji proširuju njegovu funkcionalnost mnogo..jako mnogo.

Ne znam kako Maxthon možeš nazivati add-inom za IE.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 21:13 - pre 235 meseci
Citat:
Koji ti to sajtovi (ne računajući one koji trče na vbscriptu) ne rade na Firefox-u ?


Čak ni ovo mene kao običnog korisnika ne interesuje. Nemam pojma šta pričaš, šta je to vbscript? Nikad čuo. Radi li to ili ne? Ako ne, daj ti meni onaj drugi gde radi.

Da to nije tako dinke, ne bi ti ni morao da dodatno hakuješ kod da se lepo prikazuje u IE.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 30.01.2005. u 22:16 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 21:15 - pre 235 meseci
Citat:
Sundance: Svi oni koji trče i na ActiveX i koji nisu po W3C standardima..

http://validator.w3.org/check?...ecurity.org%2Ftema%2F92634%2F1

Vidi čuda ovaj es ne zadovoljava w3c standarde a ipak lepo izgleda u firefox-u. Matematički, ako postoji makar i jedan onda svi nije tačno zar ne :)

A sad prezicnije, bar 95% sajtova nije u skladu sa w3c standardima (tj ne može da prođe test na w3c validatoru). Naravno, firefox većinu takvih (osim onih sa sintaksim greškama u markupu ) renderuje kako treba.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 21:23 - pre 235 meseci
@dinke:

Kolega, preporučujem ti PNH Developer Toolbar na http://placenamehere.com/pnhtoolbar/

Mnogo dobra stvar, ja ga koristim već neko vreme i baš mi se svidja.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 21:31 - pre 235 meseci
Citat:
Sundance: Sa ovakvim stavom ne možeš ništa pozitivno misliti o Maxthonu sve i da je očito da je bolji od FF (a jest).

Stav je baziran na osnovu dugogodisnjeg bakcanja sa raznim workaroundima kako bi prevario gomilu IE bugova počev od bugova u interpretaciji http protoloka do bugova u interpretaciji css standarda.

Citat:
Sundance: "Profesionalcu" nije bad editirati jedan ključ u registryu da promjeni UA string.

U pravu si. kad god mi treba simulacija IE6,Opera7, MSN ili google ja pravo u regedit pa se bakćem sa izmenom ključeva koji će reći IE-u kako da se predstavlja. Nisam valjda lud da samo jednom kliknem mišem da dobijem isti efekat. ^_^

Citat:
Sundance:
"Profesionalac" brzinu svoje konekcije ne testira pluginom za browser (btw testirao sam tu ekstenziju na FF i ne radi za malo brže konekcije).

Molim te Sundance nauči me kako se testira.

Citat:
Sundance:
"Profesionalac" js debuggira u odgovarajućoj okolini, a ne u ekstenziji za browser.

Molim da se ovo upiše na listu bisera godine. :))))
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 21:37 - pre 235 meseci
@Palma
http://www.chrispederick.com/work/firefox/webdeveloper/
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 21:45 - pre 235 meseci
Citat:
dinke: Vidi čuda ovaj es ne zadovoljava w3c standarde a ipak lepo izgleda u firefox-u. Matematički, ako postoji makar i jedan onda svi nije tačno zar ne


Vama linux zealotima jest glavni argument da IE prikazuje sajtove koji nisu po W3C standardima, a sad ispada da ih dobar dio i nije, to je kao prednost FF. E pa nije. IE bolje podržava sajtove koji nisu W3C kompatibilni.

Citat:
A sad prezicnije, bar 95% sajtova nije u skladu sa w3c standardima (tj ne može da prođe test na w3c validatoru).


Dakle, veća je vjerojatnost da sajt koji nije po W3C standardima da se lijepo prikazuje u IE, što je i novi argument protiv korištenja FF.

Citat:
Stav je baziran na osnovu dugogodisnjeg bakcanja sa raznim workaroundima kako bi prevario gomilu IE bugova počev od bugova u interpretaciji http protoloka do bugova u interpretaciji css standarda.


Koga briga na čemu je baziran, stav je fašistoidan.

Citat:

U pravu si. kad god mi treba simulacija IE6,Opera7, MSN ili google ja pravo u regedit pa se bakćem sa izmenom ključeva koji će reći IE-u kako da se predstavlja. Nisam valjda lud da samo jednom kliknem mišem da dobijem isti efekat. ^_^


O vi web "developeri", koliko komplicirano može biti napraviti program/skriptu koja će mijenjati taj ključ. 5 min posla.

Citat:
Molim te Sundance nauči me kako se testira.


Ako misliš na onu istu ekstenziju na koju i ja mislim, a koja brzinu konekcije određuje skidanjem neke slike sa servera u p.m. - onda si ograničen brzinom servera koji hosta slike u tom trenutku.

Citat:
Molim da se ovo upiše na listu bisera godine.


Mda. Debuggiranje tog smeća od jezika nije ni postojalo dok netko nije napisao ekstenziju za FF. pfff.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 21:49 - pre 235 meseci
Tko želi osigurati IE, neka proba Deepnet Explorer ljusku, vrlo kul.

Citat:
Although Deepnet Explorer is based on IE, it is actually much more secure than IE. In fact, it is more secure than other plug-in enabled browsers such as Mozilla’s Firefox.


Baš da vidim da li je ovo sve točno..
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 21:50 - pre 235 meseci
@Sundance
Zaista me mrzi da gubim vreme sa tobom komentarišući.


Dinke: nećemo da karakterišemo tuđe pisanje kao "glupost" samo zato što se sa njim ne slažemo.


[Ovu poruku je menjao degojs dana 30.01.2005. u 23:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 21:52 - pre 235 meseci
OK, prihvaćam tvoj poraz u diskusiji.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 22:11 - pre 235 meseci
Sad ispade da 95% sajtova nije po standardima a ubiše mesecima sa tim argumentom :) Koja smejurija :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.3dnet.co.yu.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 22:11 - pre 235 meseci
hahahahahahahahha

Sve i nekako ali ovo je posao vrh vrhova.

Citat:
Sundance: OK, prihvaćam tvoj poraz u diskusiji.


Kada sam imao 6 godina imao sam druga koji je cesto ovo govorio kada bi ga neko odsljivio.

Ja sam web developer i firefox je ipak tehnologija za IE. Da komentarisem? Jel potrebno? Pa ima vec jedna tema na kojoj smo svi diskutovali, i mislim. Nije IE toliko los koliko ga "linux zaoleti" pljuju ali nakon svega je ipak los. Ipak je IE bio vrhunac microsoftowe politke zvane MSWORLD

Da prokomentarisem ljuske za IE. Mislim. Prvo, one donose samo neka funkcionala poboljsanja koja su uglavnom prepisana iz firefoxa ili opere. U sustini ostra nula.

Sjeca li se neko: neoplanta ?
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 22:12 - pre 235 meseci
Citat:
Ipak je IE bio vrhunac microsoftowe politke zvane MSWORLD


Šta ovo tačno znači? Mislim.. stvarno, šta??
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 22:15 - pre 235 meseci
Citat:
dr ZiDoo:  Prvo, one donose samo neka funkcionala poboljsanja koja su uglavnom prepisana iz firefoxa ili opere.


Kad je ono izašao FF? A kad prva ljuska za IE?

Još ćete reći da je FF izmislio mouse gestures i tabbed browsanje.

Citat:
Sjeca li se neko: neoplanta :D?


To bi trebalo biti kao drugo??
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 22:16 - pre 235 meseci
Citat:
Dr Zidoo:
Da prokomentarisem ljuske za IE. Mislim. Prvo, one donose samo neka funkcionala poboljsanja

Pa ta poboljšanja korisnici i traže. Šta ih briga za standarde, pojma nemaju šta je to.
Citat:
koja su uglavnom prepisana iz firefoxa ili opere.

Čekaj, što ti sad izjednačavaš Firefox i Operu? Ovaj, zaiste ne znam, da li je Opera open source?

Citat:
U sustini ostra nula.

U suštini donose korisniku sve što treba. Tvoje tvrđenje "oštra nula" ništa ne znači dok nam ne kažeš šta to znači tačno.

Mogu i ja da kažem Firefox je u biti oštra nula.

Da te samo podsetim, ti si ovako pisao i za ASP.NET a onda smo utvrdili DA BLAGE VEZE NEMAŠ o istom, sam si to potvrdio kasnije: pogledaj Maxthon ili neku drugu ljusku pa mi reci šta to običnom korisniku nedostaje (ne web programeru!).
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 22:29 - pre 235 meseci
Citat:
degojs: Da te samo podsetim, ti si ovako pisao i za ASP.NET a onda smo utvrdili DA BLAGE VEZE NEMAŠ o istom.

Pa šta, evo i Sundance nema blage veze o Web-u i browserima ali mu to ne smeta da se ovde provaljuje do iznemoglosti.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 22:32 - pre 235 meseci
Citat:
dinke: Pa šta, evo i Sundance nema blage veze o Web-u i browserima ali mu to ne smeta da se ovde provaljuje do iznemoglosti.


Ajd nabroji neke moje "provale". Puuuno više ih ima linux tabor.

Osim ako, ono što je za tebe "provala" nekome tko se ne bavi web-om profesionalno - baš ga briga. I pri tome ciljam na priče o famoznim standardima.
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 22:32 - pre 235 meseci
Citat:
Dinke: nećemo da karakterišemo tuđe pisanje kao "glupost" samo zato što se sa njom ne slažemo.

Ko zna, možda si i u pravu degojs. Ja se ne slažem da je 1+1 = 3 ali tvrdnju da ipak jeste ne bih trebao nazivati glupošću.

 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 22776 | Odgovora: 254 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.