Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209987 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko25.04.2012. u 19:22 - pre 146 meseci
Citat:
Shadowed: Jeste jos veci offtopic nego rasprava sa poslednjih 30 strana, al'... Kakva je to preporuka?? Nikad cuo za tako nesto...

To će ti reći svaki urolog, nakon "skeniranja" tvojih eventualnih pritajenih sklonosti, pa ako se uverio da nema opasnosti, vozi Miško, jer je pivo odličan diuretik, a i to malo alkohola u njemu ima pre neko sedirajuće dejstvo.
Nije ovo nikakva propaganda u korist piva,jer ga i ja ne volim,ali, eto, off na off .
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko25.04.2012. u 19:22 - pre 146 meseci
Citat:
Shadowed: Jeste jos veci offtopic nego rasprava sa poslednjih 30 strana, al'... Kakva je to preporuka?? Nikad cuo za tako nesto...

Preporuka je zato sto se tako pospesuje rad bubrega, onoga koji mi je ostao (da bi bio zdrav i funkcionalan mora da osim sto je preuzeo funkciju pa radi za oba), mora se "odrzavati forma" a to se najbolje radi tako sto se angazuje hemija koju pivo najbolje inicira, prociscavanjem, jer je to osnovna funkcija bubrega. Kuriozitet je da mi je zabranjeo konzumiranje vise od jedne pomorandze mesecno (a i redje!) a pivo najmanje jedno dnevno, optimalno je dva! Znaci - ne mnogo piva pa je sve u redu, nije to poenta, dva su optimalna kolicina! Mislim da je vredna informacija bez obzira na Off! :)

Ali da to ne bude "pravilo" koje opravdava napijanje! :))


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko25.04.2012. u 19:24 - pre 146 meseci
Citat:
Braksi:Austriju koja je jedan od glavnih vinovnika raspada SFRJ jer je nasilno priznala Slowenien und Kroatien.

Sta kazes na to ?


Jel bi mogao da objasnis sta si hteo reci pod nasilnim priznanjem?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko25.04.2012. u 19:26 - pre 146 meseci
Citat:
Braksi: 'de bogati rakiju nabavljas u bg ?

Ima po prodavnicama.
Preporucujem viljamovku Takovo.
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko25.04.2012. u 19:47 - pre 146 meseci
Moram da se složim sa vilil1 da bi se Jugoslavija raspala kako god okreneš i da je bila pogrešan projekat od samog početka.

Jugoslavija (od 1918., Kraljevine SHS, pa na ovamo) je bila pogrešan projekat zasnovan na velikosrpskoj hegemoniji. Tačno je da je bilo projugoslovenskih intelektualaca i u Sloveniji i u Hrvatskoj, ali uglavnom je u Kraljevini vladala jedna država nasilja i represije. Žandarmi širom Kraljevine su bili skoro isključivo Srbi i tlačili su gde su stigli. Narod nije voleo Karađorđeviće, osim u Srbiji i osim Srba.

A što se uspeha FNRJ/SFRJ od 1945. naovamo tiče... jbg, kad otmeš sve što se oteti može. U Srbiji je procena da je oteto imovine u vrednosti do 200 milijardi evra, ne znam za ostale republike. I kad ti Ameri stalno šalju pare da bi ostao van Varšavskog pakta. Infrastrukturu radiš tako što šalješ ljude na prisilni rad. Pa šta znam. Umem i ja tako da napravim državu.

Prošle godine je Time magazine otvorio svoju kompletnu arhivu. Baš tragajući za objektivnom istinom pisanom od autora koji su prilično nepristrasni, čitao sam redom članke gde se pominjala Srbija i Jugoslavija od početka izlaženja Time magazina na ovamo. Pročitajte, ima svačega interesantnog. Posebno su interesantni članci iz perioda između dva rata i neposredno posle drugog svetskog rata. Nema mnogo članaka, ali su jako informativni. Od srca preporučujem svima.

Dve sam stvari zapamtio: razgovor sa nekim Beograđaninom između dva rata koji kaže da u Srbiji ne postoji komad kućnog nameštaja koji je stariji od 20 godina, jer je sve uništeno i zapaljeno u prvom svetskom ratu. A druga stvar koju sam zapamtio je utisak reportera koji napušta SFRJ posle pisanja reportaže u prvim godinama posle drugog svetskog rata, možda 1955.: kada prelazi vozom granicu sa Italijom, pogleda kroz prozor i nešto mu čudno - nasmejani ljudi. U SFRJ nije video nikoga da se smeje.
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko25.04.2012. u 19:56 - pre 146 meseci
Citat:
Sceka: I da je bilo razuma da se ispostuju volje onih koji su predlagali "labavu konfederaciju", nekakvu konfederaciju, nekakvu zajednicu... Jel' i to nema veze? Mislim, cisto me zanima misljenje o tom aspektu iako zadire u SBBKBB (sto ne volim nikako!) a inace moje licno misljenje je da nikada i nije trebala da postoji zajednica Srba Hrvata i Slovenaca - ma kako se zvalo takvo "udruzenje"!!!

Nemoguca je ta zajednica koju je uveo nosati Aca, a nastavio Dontito. Mi smo decenijama kasnili za svetom u formiranju nacionalnih drzava, a nacionalna "budjenja", nacionalni pokreti su bili izrazeni pocetkom proslog veka. Slovenci nikada nisu imali svoju drzavu, i naravno da su hteli da je stvore. Da ne duzim na koji nacin su to odradili. Hrvati su posebna prica, oni i njihov "Tisucletnji san"...naravno da su hteli svoju drzavu. a nosati Aca im je cinio razne ustupke kako bi ih smirio, ustupke tipa spajanje Savske i Primorske Banovine u jednu - Banovinu Hrvatsku...A sve je vodilo zaokruzivanju Hrvatske u jednu celinu, sto bi neminovno dalje vodilo ka odvajanju od Kraljevine. I, svaka im cast, ratovali u WWI na gubitnickoj strani, izasli kao pobednici, u WWII ratovali na gubitnickoj strani, izasli kao pobednici. A sve zbog glupih Srba koji su se primili na jugoslovenstvo, kasnije na bratstvo i jedinstvo. Posebna prica je sfrj, u kojoj je i verska pripadnost proglasena za naciju - muslimani, zatim izmisljena nacija - Makedonci...i naravno da su te nove nacije htele svoju drzavu, a glupi jugosloveni (Srbi), su zapeli jugoslavija pa jugoslavija, i eto rata '91.

Meni nikako nije jasno kako neki clanovi foruma u raznim temama brane Srbe, Srbiju, a istovremeno dizu u nebesa jugoslaviju. Tu istu jugoslaviju u kojoj su nastale dve AP koje su mogle da koce Srbiju a Srbija nije mogla nista da ucini, tu istu jugoslaviju u kojoj su stradavali ljudi kao Dj. Martinovic...i tako dalje i tako dalje.

Ono na kraju sto si napisao, tvoje licno misljenje...pa naravno da si u pravu. Kada se podvuce crta, kada se saberu rezultati, vidi se kome je ta drzava pomogla a kome odmogla.

edit

@mist
Citat:
Jugoslavija (od 1918., Kraljevine SHS, pa na ovamo) je bila pogrešan projekat zasnovan na velikosrpskoj hegemoniji.

Mislim da ovde gresis. Nosonja je bio jugosloven. I on je '29. izmislio jugoslovensku naciju.


[Ovu poruku je menjao vilil1 dana 25.04.2012. u 21:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko25.04.2012. u 20:07 - pre 146 meseci
Citat:
vilil1:...Ono na kraju sto si napisao, tvoje licno misljenje...pa naravno da si u pravu. Kada se podvuce crta, kada se saberu rezultati, vidi se kome je ta drzava pomogla a kome odmogla.

Uz apsolutno svesno da je mozda Off nad Off-ovima jedna nedoumica mi nikako ne da mira vec dugi niz godina. Naime, na stranu sve cinjenice o + ili - za "udruzivanje" i logicno razdruzivanje... zar nije bilo logicno/korisno... ziveti u jednoj velikoj i fakat mocnoj i perspektivnoj (kao takvoj - celoj!) zemlji kao sto je bila Jugoslavija, nego ziveti/zivotariti u maloj, nemocnoj, svima za podkusurivanje, neperspektivnoj... maloj zemlji? Znaci, nije bitno koja mala zemlja je u pitanju. Posmatram Jugoslovena (sa svim sto je imo/mogao imati, od privrede do vojske!) naspram jednog Srbina/Hrvata/Slovenca...sada! Ako mozes da razumes sta hocu da kazem, a mislim da je lako razumljivo. Pocev sa tim da se sa takvom i tolikom Jugoslavijom nije mogao za]ebavati bas lako skoro niko... A sa druge strane sada moze svaki golobradi naqurceni "politicar" bilo gde sa Zapada da se istresa kako hoce i uslovljava sa bilo cim bilo sta, ne samo nama!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko25.04.2012. u 20:14 - pre 146 meseci
@Sceka

Bilo bi logicno da su drugi hteli isto to. Ali nisu. Jedina sansa, po meni, je bio ulazak u EU kao jedinstvena drzava. I to pre raspada cccp i ostalih komunistickih zemalja. Ali nasi, srpski, komunisti to nisu zeleli. Na sve kritike Slovenaca da dalje vise ne moze, da nesto mora da se menja, oni su samo gledali da ocuvaju to stanje, po mogucstvu da oni zasednu na vlast.

Verovatno se drzava i ne bi raspala da smo svi zajedno tada usli u EU. Mozda ne bi odmah, ali imali smo odlicne sanse za brzo prikljucenje.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko25.04.2012. u 20:21 - pre 146 meseci
Citat:
vilil1:...
Ali nasi, srpski, komunisti to nisu zeleli. Na sve kritike Slovenaca da dalje vise ne moze, da nesto mora da se menja, oni su samo gledali da ocuvaju to stanje, po mogucstvu da oni zasednu na vlast.

Verovatno se drzava i ne bi raspala da smo svi zajedno tada usli u EU. Mozda ne bi odmah, ali imali smo odlicne sanse za brzo prikljucenje.

Da, to je to. Samo sam hteo da mi bude drago sto ima jos neko ko razmislja na isti nacin. Blagodarim i izvinjavam se svima za odvlacenje na tu stranu...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko25.04.2012. u 20:29 - pre 146 meseci
Jugoslavija bi usla u EU da nije bilo Slobe tj da je on hteo ? Ko u to veruje jos ?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko25.04.2012. u 20:33 - pre 146 meseci
Citat:
Braksi: Odine, nije u redu sto si milanchetu okreso onako po srpski sto zivi u Kaliforniji. Onda bi ja tebi mogao reci da si pobegao iz rata u Austriju koja je jedan od glavnih vinovnika raspada SFRJ jer je nasilno priznala Slowenien und Kroatien.

Sta kazes na to ?

Ne kazem nista. Mrzio sam tu SFRJ i da sam ja mogao da budem vinovnik raspada - rado bih bio. Ali ipak ne po cijeni raspada koju su naplatili socijalisti-humanisti, bratsvo-jedinstvenici, prvaci pionirskih organizacija, saveza komunista omladine i na kraju komunisticke partije, sve po redu sa uzrastom kako ide karijera "druga" - najbolji medju najboljima i uzorne patriote - ono "najbolje" sto je SFRJ imala.

Kad ja - koji sam mrzio tu zemlju iz dubine duse - nikad ne bi ubio nijednog covjeka te zemlje raspada radi, onda je bolje da se zapitate kakvi su oni koji su je "voljeli" i pobili toliki narod, neko zbog raspada, a neko protiv raspada.

Samo da naglasim, nisam je mrzio zbog toga sto je bila sastavljeno od kojekoga, nego zbog soc-komunistickog ludila, naopakog i protivprirodnog poretka sa kojim se nikako nisam mogao identifikovati ni pomiriti.

Dalje, sto se tice Kalifornije, nemam ja nista protiv bilo koga ko je otisao bilo gdje bilo koga ili cega radi, a ponajmanje protiv onih koji su otisli sebe radi. Cak sta vise, to je jedini motiv koji i mogu da razumijem, i ja uopste ne izigravam nekoga patriotu ili bilo sta sto bi moglo imati veze sa time.
Da milanche sad ima 20 godina i da me pita da li da ide ili ne, ja bi mu rekao "Pali brate" i jos bi ga pitao treba li mu sta para za kartu i da se snadje u pocetku. Mislim, bilo koji "milanche"...
Prezirem citav koncept naroda, narodnosti, nacija, drzava, granica, osim kad iste sluze normalnima ili manje ludima da se zastite od ludjih od sebe.
Jedino za sta marim to sam ja sam i pojedinacni ljudi sa imenom i prezimenom do kojih mi je stalo.
Neki anonimni Srbin za mene ne znaci nista vise od nekog anonimnog Hrvata, Siptara, Svabe, Juznoafrikanca, Kineza, ... samo zato sto je Srbin.
Cak sta vise, u prvom redu imam i averziju prema onima koji se na tom principu samodeklarisu, samosvrstavaju, samopredstavljaju itd.
Srbija i Austrija - zanimaju me samo u mjeri u kojoj mogu da im doprinesem tako da i meni zbog toga bude bolje. Ni manje ni vise od toga.
Nasteti im sigurno necu, osim da kompenzujem stetu koju mi eventualno naprave. Ako budem mogao, ali obicno se ne isplati trositi zemaljske dane na bodenje sa rogatim. Inace sam bezazlen po tudju imovinu.
Nisam birao gdje cu se roditi, nisam birao niti me ko pitao koji ce mi pecat na celo lupiti i ko ce me svojim nazvati. Ako im se sad ne svidjam neka me onda trepe oni koji su me tako prisvojili, a bez da su me pitali sta ja o tome mislim. Da su sacekali 18 godina, pa da su me onda fino pitali - oces li ti biti nas ili neces - do nesporazuma nikad ne bi ni doslo. Tako i mene sad boli tuki sta oni misle o onome sta ja radim i za koga se brinem, kao i to kakve ce mi ko ovdje lekcije o "patriotizmu" i ostalim ludostima pokusavati drzati.

Moj komentar milanchetu je bio da ne popuje drugima jedno - dok sam radi suprotno, i da ne trazi od drugih ono sto sam ne daje.
A gdje je on, zasto je otisao, kad je otisao, zasto se ne vraca,.... uopste me ne interesuje i kakav god da je odgovor - nemam nista protiv.

Nikad nisam tvrdio da covjek treba biti patriota (ma sta god to znacilo, u daljem tekstu msgtz), da treba da brine za druge (msgtz), da treba da voli svoj narod(msgtz), da saosjeca(msgtz) i sapati(msgtz) sa bilo kime.... niti sam ikad ikome zamjerio sto se tako osjeca ili ne osjeca, svejedno...
Ali da sam trazio da se bude posten - to da. To je za mene jedino mjerilo koje se racuna i jedini motiv koji garantovano obezbedjuje da sve sto covjek radi - bude ispravno, svejedno sta osjecao/ne osjecao. A ono gore "msgtz" popadisanje uvijek zavrsi zlom po nekoga ili po sve.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko25.04.2012. u 20:34 - pre 146 meseci
Citat:
Jugoslavija (od 1918., Kraljevine SHS, pa na ovamo) je bila pogrešan projekat zasnovan na velikosrpskoj hegemoniji.


klap, klap

reci mi samo gde to jos ne postoji hegemonija najbrojnijeg i najsnaznijeg naroda ?

Prusi nisu imali hegemoniju u Nemackoj ? Austrijanci u AU ? Englezi u Britaniji ? Rusi u Sovjetskom Savezu ? Madjari u Ugarskoj ?......
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko25.04.2012. u 21:01 - pre 146 meseci
Braksi, postoji hegemonija na raznim mestima. Razlika je samo što negde neki narodi (danas) svojevoljno žive pod tom hegemonijom, a negde neće. A neki hegemonistički narodi su voljni da pobiju ove što neće.

Vilil1, voleo bih da mi objasniš kakve su to droge koje neke ljude teraju da se deklarišu kao pripadnici neke nacije, konkretno Makedonci i muslimani (današnji Bošnjaci). Ima li ta droga negde da se kupi? Kako bi tebe neko naterao da se deklarišeš pripadnikom druge nacije? Je l' se to uči u nekoj školi koje si nacije? Taj makedonski jezik, je l' on izmišljen? Ono, probudi se par miliona ljudi jedno jutro i počnu da govore izmišljenim jezikom i izmisle naciju. Interesantna teza. A šta su radile srpske vlasti po makedoniji nakon "oslobađanja" od Turaka, pa sve do drugog svetskog rata... nađi nekog neka ti priča kako su isterivali tu "drogu" iz ljudi.

Inače po pogledu nacije, mislim kao Odin D., ali dozvoljavam svima da se izjašnjavaju kako se osećaju, samo dok ne ugrožavaju druge.
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.netflix.com.



+1001 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko25.04.2012. u 21:02 - pre 146 meseci
@vilil1

Citat:
Nemoguca je ta zajednica koju je uveo nosati Aca, a nastavio Dontito. Mi smo decenijama kasnili za svetom u formiranju nacionalnih drzava, a nacionalna "budjenja", nacionalni pokreti su bili izrazeni pocetkom proslog veka. Slovenci nikada nisu imali svoju drzavu, i naravno da su hteli da je stvore. Da ne duzim na koji nacin su to odradili. Hrvati su posebna prica, oni i njihov "Tisucletnji san"...naravno da su hteli svoju drzavu. a nosati Aca im je cinio razne ustupke kako bi ih smirio, ustupke tipa spajanje Savske i Primorske Banovine u jednu - Banovinu Hrvatsku...A sve je vodilo zaokruzivanju Hrvatske u jednu celinu, sto bi neminovno dalje vodilo ka odvajanju od Kraljevine. I, svaka im cast, ratovali u WWI na gubitnickoj strani, izasli kao pobednici, u WWII ratovali na gubitnickoj strani, izasli kao pobednici. A sve zbog glupih Srba koji su se primili na jugoslovenstvo, kasnije na bratstvo i jedinstvo. Posebna prica je sfrj, u kojoj je i verska pripadnost proglasena za naciju - muslimani, zatim izmisljena nacija - Makedonci...i naravno da su te nove nacije htele svoju drzavu, a glupi jugosloveni (Srbi), su zapeli jugoslavija pa jugoslavija, i eto rata '91.

Meni nikako nije jasno kako neki clanovi foruma u raznim temama brane Srbe, Srbiju, a istovremeno dizu u nebesa jugoslaviju. Tu istu jugoslaviju u kojoj su nastale dve AP koje su mogle da koce Srbiju a Srbija nije mogla nista da ucini, tu istu jugoslaviju u kojoj su stradavali ljudi kao Dj. Martinovic...i tako dalje i tako dalje.

Ono na kraju sto si napisao, tvoje licno misljenje...pa naravno da si u pravu. Kada se podvuce crta, kada se saberu rezultati, vidi se kome je ta drzava pomogla a kome odmogla.

edit

@mist
Citat:
Jugoslavija (od 1918., Kraljevine SHS, pa na ovamo) je bila pogrešan projekat zasnovan na velikosrpskoj hegemoniji.

Mislim da ovde gresis. Nosonja je bio jugosloven. I on je '29. izmislio jugoslovensku naciju.


U svim pobrojanim tackama nam se apsolutno poklapaju misljenja.

Citat:
Meni nikako nije jasno kako neki clanovi foruma u raznim temama brane Srbe, Srbiju, a istovremeno dizu u nebesa jugoslaviju. Tu istu jugoslaviju u kojoj su nastale dve AP koje su mogle da koce Srbiju a Srbija nije mogla nista da ucini, tu istu jugoslaviju u kojoj su stradavali ljudi kao Dj. Martinovic...i tako dalje i tako dalje.


Ako se secas, nabijanje Dj.Martinovica na flasu, "prvog srpskog samuraja" kako ga je cinicno nazvao Stane Dolanc sam pomenuo pre nekoliko godina
(moze biti da je to prvi put na ES-u ?).

Detaljnije razmatranje kontraverze - zasto je uprkos svemu u celoj prici Srbija mogla da realizuje neke svoje realne koristi, koje je polovicno (zapravo 'cetvrticno')
iskoristila - stize verovatno kasno veceras.

Do tada - ukratko - uzdizanje jugoslavije se u okviru ove teme desava u poredjenju sa fundamentalno losom sadasnjoscu kojoj IMHO strasno nedostaje
jedan ozbiljan kick in the butt.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko25.04.2012. u 21:12 - pre 146 meseci
Jugoslavija je morala da se raspadne jer je pao berlinski zid i samim tim prestala potreba velikih sila za Jugoslavijom. Kao što je formirana od strane velikih sila kada im je bila potrebna, tako se i raspala kada im više nije bila potrebna.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko25.04.2012. u 21:14 - pre 146 meseci
Citat:
Ako se secas, nabijanje Dj.Martinovica na flasu, "prvog srpskog samuraja" kako ga je cinicno nazvao Stane Dolanc sam pomenuo pre nekoliko godina
(moze biti da je to prvi put na ES-u ?).


nije to nista. Kad se to desilo ja sam kao dete slusao vise puta sledeci vic i to u Novom Sadu i to od Srba:

Ko ima jedno srce ? - Olovka.
Ko ima dva srca ? - Trudnica.
Ko ima tri srca ? - Radenska.
Ko ima cetiri srca ? - Martinovic.

zanimljivo da se zbog verski, nacionalnih i politickih viceva islo u zatvor, a za ovaj nije niko odgovarao. To je samo dokaz da komunisti srpski nisu marili za srpski narod.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko25.04.2012. u 22:01 - pre 146 meseci
Citat:
vilil1
Meni nikako nije jasno kako neki clanovi foruma u raznim temama brane Srbe, Srbiju, a istovremeno dizu u nebesa jugoslaviju. Tu istu jugoslaviju u kojoj su nastale dve AP koje su mogle da koce Srbiju a Srbija nije mogla nista da ucini,

Pa normalno da ću na ovu neveštu konstrukciju da odreagujem, barem što se Vojvodine tiče, jer kao prvo Vojvodina NIJE nastala u Jugoslaviji, još manje u Srbiji, već još u carskoj Austrougarskoj, a ako si mislio samo na njen politički status u okviru Srbije, gde je apsolutno siledžijski degradirana na status pokrajine, to je onda već nešto drugo!

A zašto Srbija po svom pitanju nije UMELA ništa da uradi, delimično ti je odgovorio Braksi.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko25.04.2012. u 22:23 - pre 146 meseci
Vojvodina je pripala Srbiji kao rezultat Prvog svetskog rata. Srbija je u Jugoslaviju ušla sa Vojvodinom u svom sastavu (istim dokumentom kojim je formirana Jugoslavija) Unutar Jugoslavije nikada nije bila ništa više od pokrajine, tako da nije mogla da bude degradirana. Degradirana je Srbija, kojoj je odvojen južni deo kao zasebna republika (Makedonija) i tako što su formirane samo u Srbiji dve pokrajine koje su nadglasavale Srbiju u vezi svega što se ticalo uže Srbije.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko25.04.2012. u 22:36 - pre 146 meseci
Ljudi, još malo pa ćemo da preteknemo temu o Žarku Radosavljeviću i NL-Pro Group :) /* samo kažem */
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko25.04.2012. u 22:42 - pre 146 meseci
Citat:
mist
Vilil1, voleo bih da mi objasniš kakve su to droge koje neke ljude teraju da se deklarišu kao pripadnici neke nacije, konkretno Makedonci i muslimani (današnji Bošnjaci).

Pa eto, ja bih voleo da neko, mozda ti, to objasni. Kako je od vere nastala nacija? A kasnije je ta nacija nestala (Muslimani), a nastala je druga (Bosnjaci). Kako je to moguce? Koje su droge u pitanju?

Sto se tice Makedonaca i njihovog jezika tice...procitaj malo o njima.

Ovo ostalo, menjas teze, malopre si pricao o jugoslaviji kao velikosrpskom projektu, a sada o balkanskom ratu. O cemu pricas u stvari?


@milance

Znam sta si pisao, zato se i cudim.


Citat:
Vasastajić: Pa normalno da ću na ovu neveštu konstrukciju da odreagujem, barem što se Vojvodine tiče, jer kao prvo Vojvodina NIJE nastala u Jugoslaviji, još manje u Srbiji, već još u carskoj Austrougarskoj, a ako si mislio samo na njen politički status u okviru Srbije, gde je apsolutno siledžijski degradirana na status pokrajine, to je onda već nešto drugo!

Mislim da sam sasvim dobro napisao, a ako nisi pazljivo citao, da ponovim -

Citat:
vilil1:Tu istu jugoslaviju u kojoj su nastale dve AP koje su mogle da koce Srbiju a Srbija nije mogla nista da ucini,

Hint - Ustav iz '74.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209987 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.