Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Samofinansirajuće zaposlenje

[es] :: Vodič za posao :: Samofinansirajuće zaposlenje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5021 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Samofinansirajuće zaposlenje01.11.2012. u 21:47 - pre 139 meseci
@mmix
Da, tragedija, umesto toga mnogo bolje je da radnik investira u tvoj startup i ideju ... pa ako prodje - ima pos'o (tj. valjda ima pos'o, ako ne nadjes nekog boljeg u medjuvremenu), ili startup pukne zajedno sa njegovom lovom.

...
Btw. znam o cemu pricam kad kazem "obuka", jer sam ja pre ~16 godina radio uveliko kao programer u firmi koja me je zvanicno vodila kao da sam na obuci - i to neplacenoj, a placala nam uredno plate na crno u omiljnoj tadasnjoj stranoj valuti (DM). Tj. zvanicno je imala pokrice sto u tom prostoru ima 20-tak mashina i sede neki ljudi za njima, sa nekim cudnim textovima na ekranima.

Danas, posto radim za sebe (vecinom svoje projekte) ili po ugovoru, kad mi zatreba pomoc, to se lako reshava testom i trazenjem referenci (demonstracija uradjenog)... pare naravno nikad nit' dajem, niti mi pada na pamet da trazim (?!), unapred... nego po ispunjenju odredjenih milestone-ova. I to funkcionishe sasvim dobro - lepo svima. 'Fala bogu, pa postoji internet, skype itd. pa nema problema da se radi opusteno, kontaktira i razmenjuju podaci bez neophodnog sedenja u istoj prostoriji (naravno, potrebno je malo bolje organizovati celu stvar i naci ljude koji znaju sta rade - a takvi ne placaju nikome, vec naprotiv, neko uvek placa njima - cak mislim da vishe ni tkz. "obuka" za kakvu sam ja radio ne bi prosla, a ne ovo jajarenje sa "kotizacijom").

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Samofinansirajuće zaposlenje01.11.2012. u 22:34 - pre 139 meseci
Pronalaženje odgovarajućih radnika je isto dio posla kao i pronalaženje sirovina, tržišta, para, alata, kredita, sponzora i svega drugog što čini poslovanje.
Ko pronalaženje radnika smatra gubljenjem vremena i prebacuje teret tog posla i troškova sa sebe na potencijalne kandidate teško da će dobro da prođe na tržištu.

One koje on traži (koji imaju €2000 evra nekom da daju na lijepe oči) sigurno nisu očajnici bez posla koji će da plaćaju nekom da ih zaposli da rade za džaba i uz sumnjivo obećanje prosperiteta nakon pola godine.

Da je stavio 200€ (što je i dalje vrlo upitna suma za domaće prilike), pa da se kaže da možda zvuči kao neka "ideja" preselekcije, ali 2000€ čitavu priču naprosto čini smiješnom i nerealnom.
Za 2000€ potencijalni kandidat može finansirati pola godine sjedenja kod kuće i ako sve to vreme ozbiljno posveti proučavanju i izučavanju nekog popularnog programskog jezika ili IT tehnologije - biće u daleko boljem startnom položaju nego što je neki junior "internet marketing menadžer".
Uostalom, za mentalne performanse koje on od potencijalnog kandidata očekuje - teško da takav kandidat i sam ne bi došao do takvog nekog zaključka ili rješenja.

Sem toga, za te pare se može kupiti odličan alat za keramiku, vodovodne, grejne ili električne instalacije ili nešto tome slično, izučiti zanat i opet biti u daleko izvjesnijoj poziciji nego "junior internet marketing menadžer" u firmi koja svakog dana može nestati, ako ne zbog svog rada, a ono zbog toga što joj neko ne plati ono što joj duguje, što je na ovom tržištu maltene redovna pojava.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Samofinansirajuće zaposlenje01.11.2012. u 22:38 - pre 139 meseci
Citat:
mmix:
To je teorija, a praksa je daleko, daleko od toga. A problem je uglavnom sto ljudi imaju preterano visoko misljenje o sebi. Izmedju ostalog i sam tvoj psot to reflektuje, neku zamisljenu oabvezu poslodavca da zaposljava ljude bez obzira na njihove radno-eticko-propfesionalne sposobnosti

Ako si meni odgovorio, uopšte nisam napisao tako nešto. Svako ima apsolutno pravo da zaposli ili ne zaposli koga hoće. Ovde se radi da čovek kuka kako gubi vreme oko pronalaženja kandidata i nalazi bedne izgovore. Samo sam napravio paralelu sa radnikom koji takođe gubi vreme i sreće svakakve poslodavce. A to što mučenik mora da čita 248 mailova, problem je samo njegov jer je nesposoban da dobro organizuje proces pronalaženja kandidata. Ako nije sam u stanju, neka plati neku HR agenciju. Njegovo vreme košta, pa i svačije vreme košta. On kao preduzetnik treba da iskalkuliše da li mu se zapošljavanje novog radnika isplati.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Samofinansirajuće zaposlenje01.11.2012. u 23:12 - pre 139 meseci
bakara nisi u pravu.

Ja dugo vec ne zivim u Srbiji i mozda ne znam 100% situaciju, a mnogi su ovde preduzetnici pa ce me napasti. No evo ja cu reci a vi presudite.

Mnoge CV si procitao bakara i mnoge selekcije napravio, a ne mislis li da su isto to i oni uradili sa tobom i tvojom firmom ? Danas svako moze na internetu naci kakav takav profil firme ili storiju poslovanja u APR ili gde slicno u PK i drugo ili od partnera. Mozda je tvoja firma tako prosla prvu turu pa su ti poslali CV, a onda si ti pao ? Mozda ti je kancelarija mala, prljva (zene to ne vole), mozda si im ti odvratan, mozda radi na Windowsu, a on je napaljeni Linuksas, ili koristis HILTI, a on bas voli Makitu ? Mozda je to sve u redu ali sta mu ti nudis ? Nudis mu mozda, e ajde kreni sa ugovorom na 6 meseci pa cemo videti ? Sta cemo videti jel ja radim dobro ili oce li firma biti iznad u 7 mesecu pa cu vam opet trebati ?

Sto ti treba kvalifikovaniji radnik to je teze doci. Sto kazu u Backoj da valja ne bi bila sama. E tako i on da valja imao bi vec posla, a i da valja opet ga moras uvesti u posao i dr...

Trece i na kraju, tj vezano je za prvo da sam na tvom mestu ja se ne bih hvalio (a ni zalio) kako ne mozes da nadjes radnika. Jel ne mozes da ga nadjes, nisi sposoban ili ne mozes da ga privuces, zainteresujes ? To nije isto.

Nije lepo biti los kandidat, ali nije lepo ni biti Kalimero poslodavac !
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
2001:8c8:0:130:.*



+1365 Profil

icon Re: Samofinansirajuće zaposlenje02.11.2012. u 07:57 - pre 139 meseci
Ovo smrdi na MLM samo tako.
A "ideja" je glupa što se tiče samog zapošljavanja (već je objašnjeno zašto), ali očigledno da je generisala određeno interesovanje tako da je sa te strane ispunila zadatak sasvim solidno.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Samofinansirajuće zaposlenje02.11.2012. u 09:22 - pre 139 meseci
Ako nije MLM, onda mi je prosto smešno koliko se lik ("direktor") izbedačio što nije našao par-exelans radnike za 2 dana. Valjda je očekivao da, čim objavi konkurs, njih stotinak sa najboljim refrencama čeka ispred njegovih vrata, sve mašući repićima i moleći da se zaposle.

Osnovni pravci razmišljanja kod zapošljavanja bi trebali biti:
1. Ko je dobar, vredan i pametan - taj je već zaposlen.
2. Ko je dobar, vredan i pametan, i zaposlen i "pravi" dobre pare gazdi, taj već prima veliku platu.
3. Ako hoćeš da dovedeš u svoju firmu ovakvog ^, moraš da mu ponudiš baš baš bolje uslove, uključujući i veću platu.
4. Možeš naći dobrog, vrednog i pametnog i među početnicima tj. juniorima, ali to nije lako.




OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Samofinansirajuće zaposlenje02.11.2012. u 10:32 - pre 139 meseci
Citat:
Braksi: bakara nisi u pravu.

Ja dugo vec ne zivim u Srbiji i mozda ne znam 100% situaciju, a mnogi su ovde preduzetnici pa ce me napasti. No evo ja cu reci a vi presudite.

Mnoge CV si procitao bakara i mnoge selekcije napravio, a ne mislis li da su isto to i oni uradili sa tobom i tvojom firmom ? Danas svako moze na internetu naci kakav takav profil firme ili storiju poslovanja u APR ili gde slicno u PK i drugo ili od partnera. Mozda je tvoja firma tako prosla prvu turu pa su ti poslali CV, a onda si ti pao ? Mozda ti je kancelarija mala, prljva (zene to ne vole), mozda si im ti odvratan, mozda radi na Windowsu, a on je napaljeni Linuksas, ili koristis HILTI, a on bas voli Makitu ? Mozda je to sve u redu ali sta mu ti nudis ? Nudis mu mozda, e ajde kreni sa ugovorom na 6 meseci pa cemo videti ? Sta cemo videti jel ja radim dobro ili oce li firma biti iznad u 7 mesecu pa cu vam opet trebati ?

Sto ti treba kvalifikovaniji radnik to je teze doci. Sto kazu u Backoj da valja ne bi bila sama. E tako i on da valja imao bi vec posla, a i da valja opet ga moras uvesti u posao i dr...

Trece i na kraju, tj vezano je za prvo da sam na tvom mestu ja se ne bih hvalio (a ni zalio) kako ne mozes da nadjes radnika. Jel ne mozes da ga nadjes, nisi sposoban ili ne mozes da ga privuces, zainteresujes ? To nije isto.

Nije lepo biti los kandidat, ali nije lepo ni biti Kalimero poslodavac !

Onaj tekst koji sam postavio nisam pisao ja (vec taj sto trazi 2000e da nekog zaposli), mada prilicno realno odslikava stanje kada treba nekoga da zaposlis.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Samofinansirajuće zaposlenje02.11.2012. u 11:06 - pre 139 meseci
mogao si onda staviti kao italic ili quote ! :-I
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: Samofinansirajuće zaposlenje02.11.2012. u 23:52 - pre 139 meseci
Citat:
Ko je dobar, vredan i pametan, i zaposlen i "pravi" dobre pare gazdi, taj već prima veliku platu.


Veliku u odnosu na šta ?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Samofinansirajuće zaposlenje03.11.2012. u 11:13 - pre 139 meseci
Pa veliku u odnosu na 50 evra.

Poz

 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Samofinansirajuće zaposlenje03.11.2012. u 20:50 - pre 139 meseci
Slazem se sa venturom i tylerom. Ovo je MLM garantovano.

A o tome da ne verujete koliko ljudi pada na MLM fore...pa reci cu vam da bi ste se iznenadili...dosta ljudi pada na te price nazalost...licno sam gledao...
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: Samofinansirajuće zaposlenje05.11.2012. u 23:46 - pre 139 meseci
Citat:
vladd:
Pa veliku u odnosu na 50 evra.:)

Poz




Što će reći da je i dalje zastupljen običaj da keva kuva doručak i sprema krevet svom detetu od 35 godina.

Kako će sutra kad ode na poso a tamo nema kuvano...

[Ovu poruku je menjao Boris Tadić dana 06.11.2012. u 00:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Samofinansirajuće zaposlenje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5021 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.